До кога според вас е ПРИЕМЛИВО да се кърмят децата?

  • 41 900
  • 873
  •   1
Отговори
# 810
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Гледам, добре сте се позабавлявали.
4 страници от темата липсват. Това не е случайно.

Въпреки че темата, мненията и анкетата ме интересуват, не бих се колебала особено да я заключа, ако ще се продължават някакви битки "за" и "против".
За пореден, надявам се, последен, път ви моля да не водите тук спорове, просвещения и обучения кое е по-по-най-правилно според вас. Всеки има мнение, аз го уважавам достатъчно, но тук конкретно събирам само част от мнението ви - докога ви е приемливо друга майка да кърми.
За "за" и "против" кърменето, особено над определена възраст - който желае, да пусне специална тема, много народ ще дойде да се повесели от душа и сърце, мисля  Grinning

# 811
  • Мнения: 559
Изумяват ме резултатите от анкетата, наистина!  Shocked
"Кърменето не е приемливо по принцип" 6 отговора  newsm09
Аз отговорих с последната опция.  Peace

# 812
  • Мнения: 6 274
Моят отговор не съществува - до като е приятно и на двете страни.
Гласувах с моят кърмачески "стаж" - над 2 г.
Бу, наистина - защо не си сложила и такъв отговор за тези от нас, които мислим, че си е до желание и възможност на майката и на детенцето колко време да се кърмят ?  Thinking

# 813
  • Мнения: 2 746
Изумяват ме резултатите от анкетата, наистина!  Shocked
"Кърменето не е приемливо по принцип" 6 отговора  newsm09

Бу, анкетата е с хубаво заглавие, но пояснението в скобите е малко странно - какво ме интересува мен коя майка колко ще кърми?
Кои сме ние, че да държим сметка кой колко да кърми? И какво струва мнението ни, каквото и да е то?
А по отношение на това, че някои са отговорили "кърменето не е приемливо по принцип" се сещам за сериала "Предателство", който върви по БТВ.Някои от тук пишещите го гледат, предполагам, а за пояснение на останалите, действието се развива в 19 век. Та, когато главната героиня Соледад роди момиченцето си и искаше да го кърми, леля и каза, че трябва да си намерят друга жена да го кърми, както правели всички жени от тяхното общество.Какви нрави, какви порядки, нали? Простете, че си служа с примери от филми, но ми се видя интересна аналогията с отговорите че "кърменето не е приемливо по принцип". Peace

# 814
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 311
все пак повечето отговори показват, че е приемливо Simple Smile кърменето и след 6 месеца. в медиите преди няколко месеца цитираха някакво проучване, в което пишеше, че само 10% от децата са кърмени в 6-тиа месец... все пак резултатите тук звучат окуражаващо. за мен приемливо е и до 5 г. ако двойката/тройката така иска...

# 815
  • Мнения: 4 555
Моят отговор не съществува - до като е приятно и на двете страни.
Гласувах с моят кърмачески "стаж" - над 2 г.
Бу, наистина - защо не си сложила и такъв отговор за тези от нас, които мислим, че си е до желание и възможност на майката и на детенцето колко време да се кърмят ?  Thinking

Защото въпросът в анкектата е друг и отговорът "докато си искат" просто не е показателен с нищо, по отношение на въпроса.
Пита се кога според вас се минава онази граница, след която бихте казали "Това вече е прекалено/ извратено / не е нормално".
Не до кага вие бихте искали да си кърмите детето, а ако имате позната, която кърми до Х години, кога Х става толкова много, че да го смятате на ненормално. "Докогато си искат" просто не е релевантно с това, което се пита във въпроса.

# 816
  • Мнения: 559

Бу, анкетата е с хубаво заглавие, но пояснението в скобите е малко странно - какво ме интересува мен коя майка колко ще кърми?
Кои сме ние, че да държим сметка кой колко да кърми? И какво струва мнението ни, каквото и да е то?


Ами добре си е пояснението (въпреки него пак се говори "аз" колко бих кърмила  ooooh! ) защото ми е интересно да видя с какви мнения (явно доста негативни) ще се сблъскам след още няколко месеца кърмене.  Peace

# 817
  • Мнения: 6 274
Защото въпросът в анкектата е друг и отговорът "докато си искат" просто не е показателен с нищо, по отношение на въпроса.
Пита се кога според вас се минава онази граница, след която бихте казали "Това вече е прекалено/ извратено / не е нормално".
Значи един отговор от сорта на "Няма такава граница, след която да смятам за извратено друга майка да кърми детето си" мисля, че би бил идеален отговор...
Ти ?
  Thinking

# 818
  • Мнения: 4 555
Искаш да кажеш, че когато 'детето' стане на да кажем 30 години, според теб ще е напълно приемливо майка му да продължава да го кърми? Ако има вече собствено семейство и деца, но все още се прибира вечер при майка си за вечерно кърмене, хич няма да ти се стори странно? Не ми отговаряй  Mr. Green
Отговорите в анкетата са точно такива, каквито би трябвало да бъдат.

# 819
  • Мнения: 6 274
Не мисля, че Бу е имала това предвид, когато е пускала анкетата...  Naughty
Но както има отговор в едната крайност, така можеше да има и в другата...
Абсолютно отхвърляне и пълно приемане и разбиране на желанието на мама и човечето...
Както и да е - Бу най - добре ще реши...
Няма повече да й спамя темата...
Лека вечер...


П.С. Над 3 години не е отговорът, който искам да дам...
Както казах - докогато искат и майката и детето....
Това може да е и под 3 години...

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 00:00 от Джуличка

# 820
  • Мнения: 2 467
"докато си искат" = "Няма такава граница" = "Над 3 години "= неопределен период.

Бу за всичко е помислила. Четете моля.

# 821
  • Мнения: 4 555
П.С. Над 3 години не е отговорът, който искам да дам...
Както казах - докогато искат и майката и детето....
Това може да е и под 3 години...

Ох... Тук акцентът не е върху избора на кърмачката колко да кърми. Въпросът засяга общественото мнение и неговата толерантност към кърменето, затова се пита колко е най-дългото кърмене, което ти би сметнала за приемливо. Затова се налага да се каже конкретна възраст, а не "докогато те искат", понеже се иска твоето мнение от позицията на страничен наблюдател.

# 822
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Тук акцентът не е върху избора на кърмачката колко да кърми. Въпросът засяга общественото мнение и неговата толерантност към кърменето, затова се пита колко е най-дългото кърмене, което ти би сметнала за приемливо. Затова се налага да се каже конкретна възраст, а не "докогато те искат", понеже се иска твоето мнение от позицията на страничен наблюдател.
Именно Peace

# 823
  • Мнения: 384
Мое мнение е, че е приемливо да се кърми до 3-4 месеца.  После кашички и пюренца, за да се подготви организма за по твърда храна.  То детенцето само си показва.  А като започнат да никнат зъбчета, природата си показва, че трябва да се яде дъвчаща храна.  Развити сме така както всеки бозайник.  Като дойдат зъбчетата, това означава, че бебо е готов да се храни с твърда храна.

Много интересно, на моя син първото зъбче му се показа на девет месеца. Ех, тая природа колко е предвидлива. Оставила го е толкова дълго да си е кърмаче, както е редно. Мнението ми като страничен наблюдател е, че кърменето трябва да продължи толкова, колкото майката и бебето искат и ограничения в това отношение не може и не трябва да има. Аз лично кърмя и ще продължавам да кърмя. Този контакт, който осъществявам с детето ми, не бих го заменила за нищо.

# 824
  • Мнения: 28
Няма нищо по-естествено от кърменето на бебето-и не мисля,че майката може да определи границата до кога....разбирасе ако няма някакви медицински причини-според мен детето трябва само да реши кога да се отбие-моето направи това  9 месец,въпреки,че имах кърма за още няколко бебешора...бих кърмила докато иска!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт