До кога според вас е ПРИЕМЛИВО да се кърмят децата?

  • 41 881
  • 873
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 1 632
И аз съм ЗА кърменето до когато майката и бебето искат!
За съжаление аз кърмих много малко,защото нямах с какво да кърмя Tired

# 826
  • Пловдив
  • Мнения: 818
 Peace Докато детето иска Hug. Моето се отби на 1 годна и 2 месеца само, аз  исках да кърмя малко повече ,но ... и на това съм доволна Wink

# 827
  • Мнения: 60
До 1год -1,5г

# 828
  • Мнения: 165
До 8 месеца най-късно...........вземе ли да се мъчи да ходи ми се струва малко странно да се кърми.

# 829
  • Мнения: 1 554
годинка,годинка и малко Peace
и аз съм на принципа докато детето само се отбие Flutter

# 830
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Бу, направи и една анкета до кога е приемливо детето да пие АМ и после да сравним резултатите. че май ще се получат разлики ...

# 831
  • Мнения: 6 443
До 8 месеца най-късно...........вземе ли да се мъчи да ходи ми се струва малко странно да се кърми.
Ходещ кърмен бозайник.Странно,като раждането,почти...

# 832
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Според мен до 10-12 месеца

# 833
  • София
  • Мнения: 1 476
годинка,годинка и малко Peace
и аз съм на принципа докато детето само се отбие Flutter

Напълно споделям мнението  Peace

# 834
  • Мнения: 594
Няма нищо по-естествено от кърменето на бебето-и не мисля,че майката може да определи границата до кога....разбирасе ако няма някакви медицински причини-според мен детето трябва само да реши кога да се отбие-моето направи това  9 месец,въпреки,че имах кърма за още няколко бебешора...бих кърмила докато иска!

И аз съм на мнение че е най-добре детето да се кърми докато то иска... аз каката я кърмих малко, и естествено после много съжалявах за това. Бебока е вече на годинка и все още се кърмим (само вечер преди лягане, но и това е нещо). Мисля си, че колкото повече пораства детенце и опознава смета около себе си и найвече се запознава с нови вкусове, храни и консистенции - в един момент просто ще откаже от самосебе си да цока. Лично мое мнение  Peace

# 835
  • Мнения: 5 577
Аз бих казала - 6 месеца. Макар, че при мен не стана, нито първият път /тогава не исках да кърмя, но успях до 5 месеца/, нито сега /исках да кърмя, а не успях и 2 месеца/

# 836
  • Мнения: 1 305
До годинката мисля, че е нормално но детето най добре си знае
 Аз кърмих дъщеря си до 5м.

# 837
  • Мнения: 263
Най - много до годинка. Някак си не ми се вижда нормално детето да ходи и да говори и в същото време да виси на гърдите на майка си.
Мое мнение, моля дългокърмещите майки да не се засягат. Всеки прави своя избор.

# 838
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
дo 2 г....ако бебо иска може и повече....

# 839
  • Мнения: 559
/тогава не исках да кърмя, но успях до 5 месеца/

Защо си кърмила, след като не си искала?  newsm78
Според мен жени които нямат деца и никога не са кърмили, нямат реална представа за кърменето. След като опитат, гарантирам, че ще си променят мнението.

Общи условия

Активация на акаунт