Работа в Испания

  • 28 214
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 782
така е слънчице всеки иска най доброто за хлапетата
за мен дома е там където е семейството и щастието ти
не е трудно да се свикне на хубавото все пак  Peace
Peace

# 31
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Благодаря на  ani_4ka за полезната тема, и на всички вас които се включвате с мнения и съвети. Много сме тези, които мислим за такава важна крачка в живота си, но все не ни достига смелост да го направим. Аз също имам няколко въпроса и много бих се радвала, ако някой намери време да ми отговори.
-Интересува ме по какви начини е най-удобно да се намери квартира и работа-бюра, трудови борси, посредници?
-Да ме насочите към град или област, където бихме могли да се реализираме по-бързо за работа?
-Кой вариант е за предпочитане-първо да замине мъжа, да се установи и после жената да отиде, така да се каже наготово, или и двамата заедно да тръгнат?
-Дъщеря ми е за 5 клас, как стоят нещата със записване в у-ще, има ли български у-ща, или трябва да се запише направо в испанско?
Какви документи са нужни за записване в у-ще?
Много станаха въпросите ми, но вие пък сте толкова мили!
Предварително благодаря на всички ви за вниманието!

# 32
здравей jaklins
радвам се ако мога да помогна с нещо и аз да допринеса с инфото което знам
та така......на въпросите
1.аз живея в Сарагоса както казах това е един огромен град с много перспективи за работа ,
добри заплати до колкото може да се каже,и сравнително евтини квартири.
там където има много емигранти и ни приемат малко по добре от по малките селца според мен
ако се насочите в някой по голям град ще е добре има много работа което всъщност е основното.
2.най добре за мен е да замине мъжа първо защото ако няма сигурна работа е по евтино да изкара сам от колкото с жена и дете все пак ще издържа само едно гърло,няма да е зле да потърсите нещо преди да тръгнете например приятел който може поне малко да подаде ръка.а и мъж по лесно  почва работа просто е по търсен работник от жената а жена на първо време може да се препитава с чистене както стана дума по горе
няма да е зле да намери квартира преди да ви вземе,
3.български училища няма направо в испански моята щерка в бг беше 2 а тук почна 3 клас така е тук
първата година учат само езика и някои по лесни неща,за това подробности по нататък ако искаш че е дълга тема

# 33
Zdraveite pro4etoh kakvo ste si pisali az sa6to 6te zaminavam skoro v Madrid pri priqtelq si,i iskam da popitam ako ima nqkoq ot vas koqto e stanala maika tam ili koqto gleda decata si v Ispaniq-dali e po lesno s finansite otkolkoto tuk za6toto az o4akvam bebe i priqtelqt mi me ubedi 4e tam 6te e mnogo po lesno ,toi raboti tam ,no az iskam da 4uq i mneniq na maiki ili jeni zapoznati s tozi vapros za6toto mnogo se kolebaq

# 34
о скъпа определено е по лесно тук
във всяко едно отношение освен че няма да ти се плаща майченство
което само по себеси не е кой знае каква загуба
не съм сигурна дали обаче в бг няма да ти плащат това друг да каже
но аз гледам две едното е малко не е бебе но гледам цените на храните и стандарта тук
по лесно е Hug

# 35
Blagodarq za  kuraja Dark az se samnqvam vav vsqko ne6to moje bi kakto vseki ,no sa mi i malko godinite zatova sam taka nesigurna ,no 6te riskuvam v imeto na deteto koeto 4akam i az i priqtelq mi sme na 20 -toi e malko po golqm s meseci ot men i parvona4alno kato razbrahme 4e 4akam dete malko se upla6ihme ,no vzehme re6enie da si go gledame i se nadqvam da se razviqt dobre ne6tata

# 36
миличка аз родих на 16  Mr. Green
не се отказахме от детето
това е страхотно решение за което ти се възхищавам  Heart Eyes
сега съм на 25 и имам две деца едото от които е 9 годишно а другото почти три
за това с цялото си сърчице е ви желая здраве ,успехи и много любов на семейството ти и на малкото бебоченце  Hug

# 37
  • Мнения: 3 782
jakliin, много се радвам за теб. Наистина, предстои ти най-прекрасното нещо на света - да имаш своя рожба.  Flutter Аз мечтая много за този момент. Сигурна съм,че ще се справите, ще успеете, нещата ще се наредят. Щом ще сте двамата, това е най-важното. Успех и да пишеш.

# 38
 Na teb trqbva da se vazhi6tavat mnogo momi4eta i maiki za6toto ti si bila mnogo smela na 16 godini  da si rodi6 beb4eto i mnogo se radvam za teb 4e si uspqla. Az da si priznaq malko se kolebaeh za6toto kak da kaja ne 4e ne obi4am priqtelq si ,no ne sam ubedena 4e toi e istinskiq 4ovek za men vseki si ima nqkoi 4erti v haraktera koito trqbva da doizgrajda i se nadqvam i toi da se promeni s te4enie na vremeto ,ne e lo6 no  problema mu e 4e   se zatvarq v sebe si ne si izrazqva vsi4ko koeto misli- a iskah da popitam dali edno dete promenq maja poprincip?

# 39
Blagodarq Ani_4ka na vas sa6to jelaq uspeh i da si zbadne6 me4tata za detence -pkak moje i da se vidim v Ispaniq  nqkoi den Simple Smile

# 40
жаклин всеки изграждахарактера си с течение на времето
и ние се доиздялкахме
имахме и лоши моменти но и много хубави
и определено се променя след детенцето поне при нас беше така
а с течение на времето може би ще се отвори към теб
аз също не бях много склонна да споделям и още съм така по някога което много дразни мъжа ми
но какво да се  прави характера ми е такъв
п.п.той да не е скорпион  Mr. Green

# 41
Strelec e Simple Smile  Da mnogo si prava vseki se igrajda s vremeto a i cql jivot se nau4ava na ne6to stiga da ima jelanie .Mnogo vi blagodarq za savetite i otgovorite dnes za prav pat vlizah v foruma i mn mi haresa vsi4ki ste mnogo mili nadqvam se pak da se zase4em tuk i vi jelaq vsi4ko nai dobre -borete se za me4tite si .Do skoro

# 42
скъпа определено ще се чуваме  Mr. Green
винаги когато имаш нужда да поговориш с някой пиши ми на лични
ще се радавм да помогна

п.п.не се убиждай но оправи си кирилицата че тук МНОГО държат на нея
често правят забележка   bouquet
извинявай че го казвам но не искам старите да те нахокат   Embarassed

# 43
  • Мнения: 3 782
Много сте сладки! Hug Бих искала да се запознаем, като дойдем в Испания, ще се радвам.

# 44
  • Мнения: 350
Добре дошла Жаклин мила аз също ще ставам майка, и тук не е лесно, но се убедих че е по добре отколкото в бг. Тъй като тук прегледите всичко е безплатно относно раждането и правят сумати изследвания преди да родиш, дано приятеля ти има работа да ви издържа, трудно е но не и невъзможно. Като дойдеш тук най важно е първо да си направиш адресна регистрация и да си изкараш тархета санитария (здравна карта) за бремеността ти е важна. Пиши в кой месец си и кога смяташ да идваш. Започни да учиш езика момиче още от бг, това е важно за теб и за бебето също понеже незнам как ще се справяш сама с лекарите тук няма да ти е лесно, но не очаквай че всичко ще ти се поднесе на тепсия това е погрешно мнение.  Naughty  Разучи първо нещата и тогава действай, помисли и от друга гледна точка, ако нямате роднина който да ти помогне в Испания майка, свекърва също ще ти е трудно понеже трябва да се работи. Погледни в другата тема за Испания там също има много инфо за всичко което те интересува. Пожелавам ти успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт