Хора следете си сметките към М-тел

  • 12 772
  • 163
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 6 999
Докато не подпишат договора с другите оператори за пренос на номера съм вързана с Мтел.

Миналата пролет след 3 дни извън БГ получих сметка, според която съм изпратила/или получила/ към 60 СМС-а. Беше отбелязано, че са безплатни. Обадих се да кажа, че не е имало такова нещо и от там ме успокоиха с думите: Кво ми дреме като са безплатни... Ами те щом безплатните надписват... Същия месец ми намалиха сметката с около 60 лева - уж било станало грешка.

Почти всяка година подписвам нов договор със суууууууупер изгодни условия и все плащам м/у 200 и 300 лева. Как става това не знам.

Върхът беше лятото, когато бях на другия край на света, а от сметката ми излизаше, че съм пускала СМС-и към някаква ТВ игра в БГ. Единия СМС беше по 2 лева или нещо подобно. Пак се обадих и общо взето ми казаха да си гледам работата...

# 136
  • Мнения: 82
Когато се говореше за пренос на номера, от Вивател казаха - Готови сме, от Глобул - Готови сме, от М-тел - НЕ сме готови /защо ли???/
Преди няколко дена четох в новините, че Европейската комисия има голяма вероятност да наложи глоба на България, която била длъжна да осигури тази услуга на клиентите на мобилни тел. услуги от началото на 2007-ма. Та тая глоба ще си я плащаме пак ние ако се наложи  #Cussing out

# 137
  • София
  • Мнения: 6 999
blue_flower, информацията ти е вярна...но само до някъде.

Мтел твърдяха, че другите оператори не са готови. Отделно искаха промяната да може да се извършва по идиотски начин като: Желанието да си промениш оператора да се изявява не в новия ти, а в досегашния ти оператор. Да е от 9 до 11 само вторник и петък /да речем/ и ако не си събрал всички необходими документи...

А глобата няма да я плащаме ние, а мобилния оператор. Не прави връзка с глобите/санкциите налагани на държавата ни. Мтел е не е държавата...за щастие Wink

# 138
  • Мнения: 794
Само да вметна, който и оператор да ползвате:

1. Четете внимателно текста със ситен шрифт от договора;

2. Запомнете коя е билинг датата - т.е. кога ви се "нулира" сметката и ви излиза фактура;

3. Обърнете внимание на месечната такса (ако има такава) - за първия месец е възможно да е по голяма тъй като се включват и няколко дни от началото на сключването - т.е. датата на която ви се активира картата обикновено не е датата, на която ви излиза фактура!!

4. Следете безплатните минути в групата, дали не са тарифирани

# 139
  • Мнения: 189
Само да вметна, който и оператор да ползвате:
3. Обърнете внимание на месечната такса (ако има такава) - за първия месец е възможно да е по голяма тъй като се включват и няколко дни от началото на сключването - т.е. датата на която ви се активира картата обикновено не е датата, на която ви излиза фактура!!

Само с това не съм съгласна, защото таксата се предплаща и се дава в момента на активирането на картата и сумата обикновено е по-малка, защото месецът не е пълен.

# 140
  • Мнения: 794
Larla, това не е валидно за всички БГ оператори - например за Глобул, не е така, а както съм го описала.

# 141
  • Мнения: 189
 Peace

Да, права си, мисля, че и в Хенди правят така.

# 142
  • Мнения: 82
Важно е да се чете целия договор и да се пита. М-тел знаят какво ще последва като почнат да се пренасят номерата и се опитват да обвържат хората със следващи или набутващи договори. Добре че в бързането си да се отърва от тях отидох навреме иначе незнам как щях да преживея още една година ръка за ръка с тях.

# 143
  • Мнения: 6 164
И аз реших да внимавам от този месец. Сметката ми се нулира от 30-то число. На 0.00 лв. нулирах смс-и и изходящи. Първите 2 дни всичко точно - писала съм смс-и и съм звъняла само на мъжа ми, с него сме безплатни и сметката ми 2 дни си седеше 0.00. От зор да проследя, не смея да звънна на никой друг. Simple Smile Днес е трети ден и пак само с мъжа ми съм се чула и изведнъж - 0.62лв. И как стана?! На релакс сме, пратила съм 2 смс-а и сме говорили 15 мин. И от нищото 62 ст. И утре 62 и накрая пак ще се чудя как е станало? Сега се чудя да звъня ли, като няма да има полза. Аз си мисля, че и с подробна разпечатка да бях, пак няма как да докажа с кой колко съм говорила. Sad Договорът май ми изтича, ако не е изтекъл и прекратявам...

# 144
  • Мнения: 6 164
Уха! Погледнах си договора. Изтекъл е на 28.10. т.г. Значи вече край. Сега към кой оператор да мина?! Thinking

# 145
  • ново
  • Мнения: 6 014
Уха! Погледнах си договора. Изтекъл е на 28.10. т.г. Значи вече край. Сега към кой оператор да мина?! Thinking

Misty, ако договорът ти е изтекъл на 28,10, а ти преди това не си заявила, че ще го прекратяваш, предполагам, че ти е подновен. Провери на *88. Аз преди да си прекратя договорът с Мтел, отидох в офиса им и казах, че искам да го прекратя, казаха ми да дойда два дни преди изтичането. Така и направих.

# 146
  • Мнения: 1 813
Уха! Погледнах си договора. Изтекъл е на 28.10. т.г. Значи вече край. Сега към кой оператор да мина?! Thinking


Вивател били коректни засега  Thinking

# 147
  • Мнения: 1 685
 newsm10Да и ние семейно моментално минахме към Вива след изтичането на договорите и вече почти година мисля че нещата са наред. Hug

# 148
  • Мнения: 5 622
Ние също говорим с мъжа ми, безплатно. Безплатно се говори и в групата. А той звъни предимно в нея. Аз звъня рядко и предимно на Мтел абонати. Накрая сметките ни са над 60-70 лв  Confused Е, как става?! Да не говорим, че редовно има начислен  интернет  трафик и то когато никой от нас не е ползвал телефона за да влиза в нета....  Rolling Eyes

А как точно си следите колко пари са ви начислени? И къде да видя кога нулират сметката?

Никак не обичам такива процедури, но ми се струва, че те просто прекаляват  Tired

# 149
  • Мнения: 124
Здравейте и от мен.  Пролетта сключих договор за двеста безплатни минути в група + отпреди това имах договор според който имам 30 безплатни минути към вси4ки мтел. След сключване на договора си останаха и 30-те безпалтни минути и 200 към определени хора. Но... каквос еполу4и. докато бях само с тези 30 си заси4ах на тел. с то4ност минутите, незнам как ми от4итаха но това, което заси4ах и тяхната сметка съвпадаха. Откакто оба4е се появиха и тези двеста минути  тов а със заси4ането на апарата не става. Оказва се 4е дори и 1 сек да говори6 ти се от4ита за 1 мин. което преди определен не бе6е така. Сега всеки месец си записвам с точност колко минути съм говорила и въпреки това пак се полу4ават разминавания. Но ми прави впе4атление, 4е когато по 4есто се обгдам един месец на *88 н аследва6тия сметкаа мие по нормлана и съвпада с моите записи.
 А да ви попитам какво точно е това за преноса на номерата. Ознчава ли че мога д аси остана със съ6тия номер но към друг опертаор и тов абезпалтно ли ще стане и кога ако знаете де.Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт