Не е ли време за подфоруми тук?!

  • 2 944
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 625
    Здравейте,
осиновена съм,а повечето теми тук вълнуват предимно осиновителите.Ако някой осиновен се опита да сподели нещо,обикновено е нападан, и сякаш не намира смисъл да влиза тук ,защо му е да се оправдава newsm78
     Та не е ли време за под форум -ОСИНОВЕНИ -,имам нужда да споделям с хора със сходна на моята съдба! Не искам никого да обидя или пренебрегна,надявам се,че няма да ме освиркате пак Sick

# 1
  • Мнения: 4 138
ами може би по-скоро закована тема.
колкото до оплюването и освиркването, ще се наложи да свикнеш Mr. Greenпросто няма друг начин. на никой не му се иска да види един ден детето си, пишещо отрицателни неща за него. може би е защитна реакция от страна на някои осиновители, може би е страх.
 
опитай се да ни разбереш. страхът, че може да се провалим като родители, предполагам е загнезден в повечето от нас. някои си го принзнаваме, други-не.

началото на едно разбирателство винаги е трудно. нужни са компромиси и от двете страни. когато всички са обидени, диалог не се получава. когато извиненията са едностранни, също.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Няма проблеми да се закове тема, пуснете я и ще я закова

# 3
  • Мнения: 625
  Разбирам ви много добре!Повечето обаче не разбират,че "едното" няма общо с "другото" Simple SmileИ понеже ми омръзна да обяснявам постоянно едно и също,ми се иска да има под форум,където това няма да у нужно!

# 4
  • Мнения: 4 138
само така си мислиш, че там няма да е същото. пак ще влизат осиновители, пак ще има конфронтация. не е важно мястото, важни са хората. те навсякъде са едни и същи.

дали е закована, свободна тема или подфорум е еднакво. забрана за влизане няма никъде. отново ти казвам, пробвай със закована тема. пък осиновителите ще пробваме да сме по-толерантни  bouquet

# 5
  • Мнения: 625
    Не съм наясно със закованите теми,нито как да ги направя,нито какво биха помогнали Blush

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 204
като влезеш тук, във форум за Осиновяване темите, които се намират най-отгоре са заковани теми. Тоест те винаги се седят най-отгоре, за разлика от другите теми, които се подреждат според датата на последния отговор и могат да потъват по-надолу из форума.
Идеята, която се опитваме да ти предложим с matakosmata е да направим една такава закова тема, в която осиновените деца да обсъждат  всичко, което ги вълнува. Темата винаги ще бъде горе при закованите теми и лесно ще бъде достъпна до всеки нов потребител, който изпитва трудност при ориентиране във форума.
Ако мислиш, че това е удачен вариант направи тема, а аз ще я закова.

# 7
  • Мнения: 286
    Здравейте,
осиновена съм,а повечето теми тук вълнуват предимно осиновителите.Ако някой осиновен се опита да сподели нещо,обикновено е нападан, и сякаш не намира смисъл да влиза тук ,защо му е да се оправдава newsm78
     Та не е ли време за под форум -ОСИНОВЕНИ -,имам нужда да споделям с хора със сходна на моята съдба! Не искам никого да обидя или пренебрегна,надявам се,че няма да ме освиркате пак Sick
Аз не виждам нищо лошо в това да се направи такъв подфорум или пък да се закове тема. Както намери за добре модераторът.

# 8
  • космополитно
  • Мнения: 941
осиновена съм,а повечето теми тук вълнуват предимно осиновителите.
     не е ли време за под форум -ОСИНОВЕНИ -имам нужда да споделям с хора със сходна на моята съдба!

Аз не виждам нищо лошо в това да се направи такъв подфорум или пък да се закове тема. Както намери за добре модераторът.
Подкрепям Бонита 77!
Доколкото аз се ориентирах през събитията напоследък тук процедурно и технически не е лесно обособяването на подфорумно пространство.
Ти Дива-не си наясно със своите потребности! Формулрирай ги като тема, в която ясно е назовано, че е от осиновените към други с подобна съдба! В този подфором вече има тема адресирана към осиновените от осиновител. Аз мисля, че процесът осиновяване и неговите компоненти: осиновител, осиновен е система от взаимносвързани константи. И винаги всеки може да открие и добави ново знание за себе си. Задавайки своя тема ти ще прибавиш нови аспекти към дебата...
 Това, че темите тук "касаят предимно осиновителите" е вероятно защото подфорумът е относително млад и списващите го имат предимно малки деца. Тук има, обаче и пораснали вече осиновени деца-самите те станали осиновители! С тях би могла да споделяш и обсъждаш много от нещата, които те вълнуват...Осиновителите тук се опитваме да се образоваме, просвещавайки се постоянно. Мисля, че обсъжданията в евентуална твоя тема биха били полезни и на родители  и на деца!
Това със заковането се оказа достатъчно добър вариант една тема да е постоянно видна и свързано с това- непрекъснато развиваща се. При това, ако интересът към нея е траен темата може да се продължи в нови части!...Насърчавам те да опиташ да заговориш за нещата, които те терзаят!

# 9
  • Мнения: 1 652
И аз съм - за. Подкрепям - тема или подфорум , може би на първо време поне закована тема. После полека -лека и подфорум.

# 10
  • Мнения: 1 249
осиновена съм,а повечето теми тук вълнуват предимно осиновителите.
     не е ли време за под форум -ОСИНОВЕНИ -имам нужда да споделям с хора със сходна на моята съдба!

Аз не виждам нищо лошо в това да се направи такъв подфорум или пък да се закове тема. Както намери за добре модераторът.
Подкрепям Бонита 77!
Ти Дива-не си наясно със своите потребности!
...
 Това, че темите тук "касаят предимно осиновителите" е вероятно защото подфорумът е относително млад и списващите го имат предимно малки деца. Тук има, обаче и пораснали вече осиновени деца-самите те станали осиновители! С тях би могла да споделяш и обсъждаш много от нещата, които те вълнуват...
...
Насърчавам те да опиташ да заговориш за нещата, които те терзаят!

Перфектно е
Дори няма нужда от коментар

Диване, насърчена си да си споделяш само с осиновените осиновители ...
за останалите и дума не става, ами те не съществуват...

Амнистията на Венецияс се простира само до осиновените осиновители, а останалите, които са си позволили да мислят и да се опитват да са полезни на себеподобните си или поне искат да споделят и да намерят сродни души, са направо несъществуващи...

само тъжно се умихвам


# 11
  • Мнения: 1 249
    Здравейте,
осиновена съм,а повечето теми тук вълнуват предимно осиновителите.Ако някой осиновен се опита да сподели нещо,обикновено е нападан, и сякаш не намира смисъл да влиза тук ,защо му е да се оправдава newsm78
     Та не е ли време за под форум -ОСИНОВЕНИ -,имам нужда да споделям с хора със сходна на моята съдба! Не искам никого да обидя или пренебрегна,надявам се,че няма да ме освиркате пак Sick

Не сме единствени, НО ДРУГИТЕ СА МАЙ ПО-БЛАГОРАЗУМНИ И НЕ ИСКАТ ДА ОБЯСНЯВАТ, ЧЕ НЕ СА НЕБЛАГОДАРНИ ПРЕСТЪПНИЦИ, НА ВСЯКО ВТОРО ИЗРЕЧЕНИЕ.

ДИВА-НЕ,
Много ясно си го казала:"Понеже не разбират, че едното няма общо с другото"... .
Болката ни няма нищо общо с това как са се справили осиновителите.

Венецияс,
Това е аналогично на ситуацията да се ожениш за човек, претърпял тежка катастрофа и едва оживял от нея  преди да се запознаете.  С теб му е прекрсно и не иска да те смени за никого и никога, само си носи раните и на моменти му домъчнява. Ако в тези моменти го бичуваш за чувствата му, предлагай му сто подфорума да си пише..., ами той меко казано няма да иска да споделя...


ДИВА-НЕ,
Аз не послушах разумния съвет на препатили, да не пиша  смислени неща за нас тук, и сбърках. Нищо ново под слънцето. Само трябва да се примирим и, може би, да позакърнеем .... .
Ако ще си пишем, не е тук мястото.

От това място се запознах с прекрасни майки и един татко, та  може заради това да си е струвало ...

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 17:56 от Miraetta

# 12
  • Мнения: 677
Аз също напълно подкрепям идеята за закована тема.Много ми е трудно всеки път на нови хора в форума да пиша всички мисли,идеи и емоции,които са ме връхлитали и продължават във връзка с новината,че съм осиновена.Най-вече ,че някак трябва винаги да е свързано с това,че и аз съм осиновила дете.
Прави сте едното няма общо с другото.Едното е да си родител,отговорен за едно малко същество,а другото е да си човек със своята си съдба(разбира се нещата са свързани,но в нашите души).
Ще се радвам ако Дива-не пусне темата.
 Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 715
Аз съм твърдо ЗА закована тема и твърдо ПРОТИВ участието на осиновители в нея. Ако се поразрови човек из страниците назад, ще се види, че има доста теми, в които осиновените искат да споделят с други осиновени, в които осиновителите по неясни за мен причини вземат думата и обсебват темата.
Така че горещо аплодирам закована тема САМО за осиновени.
Диване, пусни такава тема и wa wa ще я закове.

# 14
  • Мнения: 1 152
Дива-не, напълно подкрепям идеята ти за закована тема или подфорум.
Не съм против и участието на осиновители в нея. Стига да бъде адекватно на поставените проблеми, за да не се превръща темата в "бойно поле".  Иначе разномислието и споровете са неизбежни дори между самите осиновени- тук има достатъчно примери и за това. Единственото, към което бих апелирала, е толерантност и градивност в споровете, защото, макар човек да е леко мазохистично същество (лично мое разбиране), едва ли някой от нас е тук, за да бъде нагрубяван и нараняван.

  bouquet

# 15
  • Мнения: 625
        Какво да кажа    newsm45 newsm45 newsm45 ,пускам темата ,дано да я заковат!!!

# 16
  • Враца
  • Мнения: 5 204
след като съм писала, че ще я закова значи ще го направя.
Закована е вече Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 722
Приветствам идеята за заковаването на темата.
Наистина не виждам ние, осиновителите какво ще правим в нея, освен да четем. Има достатъчно други теми в които да си комуникираме с осиновените деца, те самите наистина имат нужда от тема, в която да говорят помежду си. А ние имаме нужда да ги четем, но да им оставим малко въздух, да не ги назидаваме.

# 18
Много добре, и аз приветствам темата. Лично за мене е много поучително да чета коментарите на осиновените деца. В крайна сметка, ние не сме в състояние да разберем напълно какво преживяват те; мене ме успокоява мисълта, че имам поне някаква представа какво си мисли моето дете и не го споделя с мене, било поради липса на думи, било, защото се страхува да не ме нарани (пази Боже, как да му кажа, че това не е негова задача?).
Може ли отвреме-навреме да задаваме въпроси? На лични получих няколко много ценни съвета за това, как да разговарям с моя син, благодаря!
Бог да ви пази.

# 19
Допълнение: за да не звучи така, че форумът съществува за информация на осиновилите - надявам се, че и за порасналите осиновени деца е добре да знаят, че освен да споделят своите чувства, са полезни за щастието на дечицата, които растат днес... Разчупвайте табута, никой няма нужда от тях.   bouquet

# 20
  • на път
  • Мнения: 2 804

Перфектно е
Дори няма нужда от коментар
....
само тъжно се умихвам

Много е глупаво да пиша тук за което се извинявам от все сърце.
Miraetta, моля те разчисти си пощата да ти пиша на лични.
Ива

# 21
  • Мнения: 1 249

Перфектно е
Дори няма нужда от коментар
....
само тъжно се умихвам

Много е глупаво да пиша тук за което се извинявам от все сърце.
Miraetta, моля те разчисти си пощата да ти пиша на лични.
Ива

Lele  извини ме, моля те ..

Нали не влизах и не съм се усетила, че пощата е препълнена - видях  личните от мейла, нали и там се изписват.

Почистих пощата, пиши ми   Hug

Общи условия

Активация на акаунт