Телевизори - обяснете, дайте акъл, споделете

  • 3 753
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 609
Един съвет от мен - когато се спрете на даден модел или се колебаете между няколко, потърсете сервизите и попитайте хората там. Те ще ви кажат най-добре кой модел и марка са за предпочитане. Ако ви кажат, че си нямат понятие от нещо, защото досега не им се е случвало да го поправят, взимайте смело!  Wink Laughing

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Още един въпрос и извинете, ако звуча като идиот (но толкова ми е акъла).

Има ли малки плоски телевизори? ЛСД? Екран 28 см, т.е. 14'' ме устройва - за кухнята.

А е ли възможно компютърен монитор да се върже с телевизора в друга стая и някак (неизвестно как) да предава същата картина?

Няма да преживея без телевизор в кухнята, както разбирате.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 13:45 от Мис Бу

# 17
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Тъй...а туй Слим Фит добро ли е, знае ли някой? Видях прилични цени - 81 см екран за 600 лв (цената сама по себе си ме потърсва, но пък за този екран...)

Бу, не си взимай такъв. Давали дефекти... изобщо големи боклуци се оказали точно тази серия на Самсунг. Има в момента 32", че и 42" LCD-та за до 1000лв., а по-малките LCD-та са и по-евтини.
Да знаеш от опит, че LCD в нормален формат на гледане на ТВ, т.е. 4:3, търпи по-голям екран за гледане от по-близко разстояние. Например 32" LCD, във формат 4:3 се гледа перфектно от разстояние 2,00-2,30м. Ест. значение има и сигнала на телевизията. Успех!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, не си взимай такъв. Давали дефекти... изобщо големи боклуци се оказали точно тази серия на Самсунг.
Аз не държа да е Самсунг Simple Smile Само искам по-малко място да заема, а ако наистина вземем 2 (малък и голям), както ми се иска, се опасявам, че ЛСД/плазма няма да ми е по джоба, правим и ремонт и положението е никакво.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Почвам да се чувствам като абориген. Плосък кинескоп значи ли, че корпусът е с намален обем или не? Плосък екран е ясно, че е друго.

# 20
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Почвам да се чувствам като абориген. Плосък кинескоп значи ли, че корпусът е с намален обем или не? Плосък екран е ясно, че е друго.

Заради теб се порових из нета, щото изпитах съмнения и аз дали ги знам кое какво е Simple Smile

Та, плосък кинескоп е CRT (електронно лъчева тръба) с плоско стъкло отпред.

А плосък екран са LCD и TFT мониторите/телевизорите.

Бу, до колко пара трябва да се побереш с двата? Не може ли сега едното (малкото), малко по-късно и другото (голямото) ТВ ?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тъй...а туй Слим Фит добро ли е, знае ли някой? Видях прилични цени - 81 см екран за 600 лв (цената сама по себе си ме потърсва, но пък за този екран...)

Бу, не си взимай такъв. Давали дефекти... изобщо големи боклуци се оказали точно тази серия на Самсунг. Има в момента 32", че и 42" LCD-та за до 1000лв., а по-малките LCD-та са и по-евтини.
Да знаеш от опит, че LCD в нормален формат на гледане на ТВ, т.е. 4:3, търпи по-голям екран за гледане от по-близко разстояние. Например 32" LCD, във формат 4:3 се гледа перфектно от разстояние 2,00-2,30м. Ест. значение има и сигнала на телевизията. Успех!
Сакън.Пепел ти на езика fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Почвам да се чувствам като абориген. Плосък кинескоп значи ли, че корпусът е с намален обем или не? Плосък екран е ясно, че е друго.
Да тези слим системи са с два пъти по-малък корпус отзад.
А за плоския кинескоп и аз се подведох,но и аз мисля че става въпрос за екрана.За това по нагоре написах,че мисля че всички вече са с плосък екран

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, до колко пара трябва да се побереш с двата? Не може ли сега едното (малкото), малко по-късно и другото (голямото) ТВ ?
Ми... максимално малко. Тъпо звучи, но си е така. Ако остане да чакам, кой знае кога ще стане то... Иначе да, принципно малкото първо ми е по-належащо (друг обикновено голям имаме за хола, та не е беда). В идеалния вариант - два с намален обем на корпуса, малък и голям, сега Simple Smile

# 24
  • Мнения: 730
http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=ТВ,%20АУДИО,%20ВИДЕО%20С-МИ&cat=ТЕЛЕВИЗОР&vendor=&page=3

Бу,виж тук ,има нелоши модели ,макар и не на всички да личи дали са по-тънки ,или не.

# 25
  • Мнения: 88
И аз много много не разбирам.Но тъй като моят съпруг каза,че няма да даде много пари за телевизор се спрях на някои като тези: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09015376   http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021078 

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хора, никой тук ли няма телевизор с намален обем на корпуса, да каже какво мисли от първа ръка? Confused

# 27
  • Мнения: 3 211
Хора, никой тук ли няма телевизор с намален обем на корпуса, да каже какво мисли от първа ръка? Confused

точно такъв имаме от година и половина, много сме доволни, само не сме доволни колко бързо му падна цената, ние го взехме за над 1000лв., сега за тези пари можем да си вземем плазма Twisted Evil
п.с. наистина заема много по-малко място на дълбочина, купихме си по-плитък шкаф, ето: http://images13.snimka.bg/002244278.jpg

# 28
  • Мнения: 207
Ние си взехме такъв... http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021078 ами плюса е,че е голям,а минуса - картината се "сплесква" и жените изглеждат ниски и трътлести,а мъжете - яки и едри  #Crazy в крайна сметка не мога да разбера кой как изглежда в действителност  Crossing Arms иначе цветовете са страхотни

# 29
  • София
  • Мнения: 6 210

точно такъв имаме от година и половина, много сме доволни, само не сме доволни колко бързо му падна цената, ние го взехме за над 1000лв., сега за тези пари можем да си вземем плазма Twisted Evil
п.с. наистина заема много по-малко място на дълбочина, купихме си по-плитък шкаф, ето: http://images13.snimka.bg/002244278.jpg

Лелееее, и ние сме със същото ТВ, закупено за около хилядарка, наистина страшно много му е паднала цената!!! Но и аз съм абсолютно съгласна - картината е чудесна, с два тунера е и е 100 херца, хубаво е телевизорчето.
Ох, малко ще ми е трудно да обясня за намаления обем на корпуса... отзад не е като огромна квадратна кутия, просто в долната задна част е по-широк, но е удобен. Хм, не е истина как го обясних, дано се е разбрало нещо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт