Поздравяват ли ви ....

  • 3 084
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 237
Не.но пък и аз не ги поздравявам,признавам.Но то е защото не ги познавам добре....

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не помня как е било в началото, но аз не поздравявам никога първа. Много съм дръпната явно. Обикновено хората търсят контакт с мен, никога аз не правя първата крачка. Щом в последствие сме се поздравявали, значи те са ме поздравявали и аз съм започнала да отговарям. Даже понякога ми се струва, че ми идва в повече.  Embarassed

Странно, но ме поздравяват и родители от другите групи. Сигурно, защото имах деца в почти всяка група и направо са ме взимали за "вътрешен" човек.

Равносметката е - да, поздравяват ме, колкото и дръпната и неприветлива да съм по принцип.  Laughing

# 47
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Аз поздравявам винаги,без значение дали ги познавам.В началото ме гледаха без да отговорят или промърморваха нещо под носа си.В последствие ме гледаха очаквателно дали ще поздравя и отговаряха бодро.След около 2 месеца започнаха да поздравяват и първи. Peace

# 48
  • Мнения: 967
Не всички родители от групата на сна ми съм виждала - просто има хора, с които водим и вземаме децата си по горе-долу едно и също време и почти всеки де се засичаме - тях ги познавам и се поздравяваме. Но има и хора, с които никога не се засичам и следователно не знам, че са родители от нашатагрупа - тях и да ги срещна негиг познавам и следователно не се поздравяваме.
Но тези, които засичам сутрин - ДА, с тях се поздравяваме. Някои не ме поздравяваха в началото, но като свикнаха, че аз всяка сутрин ги поздравявам започнаха да поздравяват и те  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз поздравявам тези, с които се срещам по-често и се знаем по физиономия.. родителите на децата от групата, разбира се винаги  Grinning

# 50
  • Мнения: 8 505
Някои да,други-не.Аз поздравявам наред-познати и непознати.

# 51
  • Мнения: 5 183
Поздравяват ме и поздравявам, но то тук така е прието - даже и непознатите по улицата да поздравяваш.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, поздравяваме се. Лично аз не съм срещала темерутесто отношение.
Съпругът ми, обратно - се оплаква, че една майка там не го поздравявала и го гледала накриво.
Не разбирам и ми звучи странно, но...

# 53
  • Мнения: 4 841
Първата година поздравявах само тези, които познавам и на които знам имената (тоест - двама-трима човека). И ми беше много чудно как всички си се усмихват, поздравяват се и си говорят  Rolling Eyes
Вече като "старо куче" мога да кажа, че ме поздравяват всички, с които се засичаме по едно и също време, с някои и се заговаряме.

Според мен е нормално "новите" да са стресирани, всички знаем какви са първоначалните чувства , терзания, и т.н. Пък като походи детето, покрай всички концерти, лагери, представления и т.н., вече дори и групите нямат кой знае какво значение - на сина ми повечето приятели са от "големите"  Hug

# 54
  • Мнения: 1 426
Поздравяваме се с тези, с които се познаваме. Иначе в огромната София просто е немислимо да се поздравяваш с всеки срещнат. И не ми се вижда странно, че някой, когото не познавам, няма да ми е кимнал в двора на детската градина. А това, че изглеждат нацупени - ами рано сутрин, човек бърза да си остави детето и да хукне на работа, надали се цупи специално за да развали настроението на околните.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
И точно заради гадното настроение е много приятно в училищния двор да видиш някого насреща усмихнат, и да ти каже едно Добрутро.
Много добре се отразява на настроението.

# 56
  • Мнения: 3 491
И в градината поздравявах, и в училището го правя, мене също ме поздравяват. Обикновено поздравявам родители, чиито деца са съученици с моите. Понякога те ме поздравяват първи, зависи, не тегля чертички.
Комуникативен проблем имам само с една българка ... Имах (слабостта, невежеството, глупостта, нахалството, несъобразителността?) да я поздравя на български, на което ми беше смутолевено нещо си, и оттогава тенденциозно ми е отказван всякакъв опит за поздрав. А на анлийски да я поздравявам пък съвсем не ми се връзва. И понеже за мене цялата тази ситуация е много странна, винаги, когато знам, че има опасност да се засечем, ме обзема тиха комуникативна паника (което значи, 3 пъти седмично. Rolling Eyes).

# 57
  • Мнения: 500
Да.Когато бях "нов" родител също поздравявах.Но "новите" сега-не.Може би е не само до настроението,а и въпрос на възпитание... newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 15 219
Поздравявам и ме поздравяват.  bowuu
Не им давам никакъв шанс, всъщност. От далече се усмихвам и не могат да се направят, че не са ме забелязали.  Laughing

# 59
  • Мнения: 6 461
Да поздравяваме се . Simple Smile
Не на всички им знам имената ,но един поздрав не е чак толкова голямо усилие.

Общи условия

Активация на акаунт