какво да правя в моя случай?

  • 4 217
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 732
И какво причиняваш на детето? То така и не знае, че това е баща му. Ако мъжът толкова много държи на това дете - да го припознае, да поиска режим на свиждане, да го вижда редовно. Да си носи отговорността за действията. А не да се скатава като мишка в брашно и да прехвърля отговорността на теб.
Вашите отношения нямат никаква връзка с детето. Мъжът ако е баща на място - може да си го вижда дори и да сте разделени. Пък като е помияр...
Абе не може и вълкът сит и агнето цяло.
Той човекът така иска да си кара - и тук и там...
Хитрец  Sick

# 46
  • Мнения: 2 863
Не мога да го разбера, опитвам се, ама не успявам... Ако има чувства, не му е ли е мъчно, че детето почва да търси баща си, той е там, а  в същност го няма! Ако няма чувства- за какво се навира при тях, че й кара жената да му пази тайната ( изисква го даже, доколкото схващам)
Има нещо силно объркано, дано авторката знае какво е......
.....не е хитрец, много по-силна е думата.... и пак завършва на "ец"

# 47
  • Мнения: 1 425
Не мога да го разбера, опитвам се, ама не успявам...
И какво толкова сложно има за разбиране? Направил си е човека харем - 3 мацки, прави си кефа с която иска когато иска, играе си с детето по един час на седмица и затова е "много привързан", от време на време им подхвърля някой лев "помага им финансово". Минимални задължения, само си гледа удобството (няма да пиша повече че почвам да изпушвам).

# 48
  • Мнения: 193
и такаааа.....четох, мислих  и снощи казах че всичко приключва между нас.....чувствам се ужасно обаче, сцените са още пред очите ми, решението беше посрещнато с големи упреци и обиди..... какво причинявам на детето така..... дали наистина причинявам нещо лошо на детето? времето ще покаже, дано не греша.... но се чувствам ужасно наистина.... и изплашена...

Дано наистина да имаш сили да сложиш край... защото той вероятно няма да спре да ти се обажда, да те убеждава, че ви обича...
Въпросът е ти самата да се убедиш, че подобна връзка няма перспектива...

А реши ли какво ще кажеш на детето?
...
Макар че, честно казано аз в подобна ситуация бих заставила бащата да се покаже на светло, не чрез съд, а само чрез непазене на тайната му. Щях да кажа на детето, на близките си на приятелите си.. С ясната идея, че това значи край на отношенията ни, но и край на лъжиите.....
Ще се справиш, не се оставяй да те облъчва с чувство на вина...

И според мен най - важно е да решиш какво ще кажеш на детето.

# 49
  • Мнения: 585
"Всъщност избора е много прост.
В момента създаваш проблеми на себе си и детето си, за да не се развали кефа и спокойствието на един женкар и патологичен лъжец."

Най-доброто решение за детето е да живее истински живот с истински хора , в който нещата се назовават с истинските им имена и всяко нещо има  истинска стойност  , а не да се оплита в лъжи  и да прави компромиси със себе си преди още да осъзнало какво значи думата компромис , как ще го научиш да се уважава по-късно ,ако ти не уважаваш себе си . Явно е дошло времето да кажеш стига и да отвориш нова страница , по-добре да му кажеш истината такава кавато е и да започнеш живота си на чисто . Дори и да е трудно и с катаклизми в момента определено бъди сигурна че правиш най-доброто за детето си като му даваш истински живот , с истински хора и взаимоотношения , а не с лъжи и манипулации , лъжеца никога няма да спре да лъже , а егоиста никога няма да успееш да промениш той винаги ще мисли първо за себе си и само за себе си  , а за другите само ако удобно му влизат в плановете така че направи най-добро започни ти да мислиш първо за себе си и за детето си .

# 50
  • Мнения: 4 458
Браво, взела си наистина смело решение. Остава само да го устоиш защото съпротивата ще е невероятна, както сам си се убедила   (а това е само началото).
Той ще се опитва по всячески начин да те притиска, манипулира и дори изнудва. За щастие в теб е най-големия коз - неговата тайна  Wink Винаги можеш да използваш това като заплаха за да те остави на мира. НЕ се оставяй да ти насади чувство за вина за създалата се ситуация - той е виновния, не ти!

Иначе, зависи от ситуацията и стила ти, аз лично съм на мнение че е най-добре всички да разберат за неговата "малка" тайна, и това не е начин да си отмъстиш, а просто да се опиташ да подредиш понятията в собствения си живот и този на детето. Той може да прави каквото си пожелае - да приеме или не детето и съответната издръжка за него.

За самото дете мисля, че ще е най-добре за сега да не и казваш нищо, ще кажа и защо. В близко бъдеще те очаква доста голяма битка, с мъжа, със съвестта ти и прочие, трябва ти време и психическа сила да преудолееш всичко с възможно най-малко сътресения. Ако сега кажеш на детето то от своя страна ще иска ( с право )да знае повече, истината и какво ли още не, ще започне да пита защо вече не идва, защо си отиде, не ме ли обича, защо това, защо онова..... Самия процес на принизяване на толкова сложен проблем до нивото на детското мислене е много сложен (т.е. ще ти отнеме допълнително енергия) и се съмнявам, че ще имаш нерви да обясняваш и разясняваш точно сега. След време, когато нещата поотшумят и живота отново стане монотонен, когато детето започне да разпитва за баща си би могла на спокойствие и трезва глава да седнеш и малко по малко обясниш нещата. Тъкмо тогава вече няма да действаш импулсивно ....

Общи условия

Активация на акаунт