Баклавата от моя аватар

  • 6 307
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 802
pina, pina половин час ровя да намеря рецептата за баклавата ти, че вече 2 дни ми е в главата и вече щях да ти пиша на лични  Crazy Mr. Green Сама няма да я правя, защото от много мерак всякакви кулинарни опити ми пропадат.
Голяма вкуснотия ще да е, браво!   bouquet

П.П. Рецептите на фотографираните ти вкуснотии има ли ги във форума?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 802
Баба ми ръси между корите - грис, мисля, че от това баклавата й не става глетава. Запечените ядки са доста по ароматни от суровите. Баклавата ще стане вкусна без шам фъстъка, но с него мисля, че картинката просто ще бъде абсолютно завършена.

Мисче, благодаря за превода  Hug

П.П. Толкова вкусно ми изглежда, че чак не ми се струва сложна за направа  ooooh! Mr. Green

# 62
  • Мнения: 11 747
Данче-Калпазанче,манджите от снимките ми някои ги има във форума,а други не (тези които са по-стандартни).

Хващай и прави баклавата,та най-сетне някой да даде мнение от личен опит.Всички много и се радваме,а никой не се е престрашил още... newsm78

# 63
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Аз съм я правила, абсолютно по същия начин изглежда. Вкусно и лесно, само малко по-различно рязах. Казах малко по-горе как режа корите, че да е по-лесно. И с орехи, не шам фъстък. Това е една от манджите, дето мой близък може да прави - освен яйца по 10 начина. Лесно и вкусно е. Само че скъпичко.

# 64
  • Мнения: 247
oh tuk pri nas ima takiva vkusnotii   shte vzema da gi shtrakna i da vi gi pratq Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт