Момченцата и гърнето

  • 2 610
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Буташе си пишката надолу. Така го нау4иха в яслата и аз не се възпротивих.

# 31
  • Мнения: 201
 Поздравления за ранното приучване към гърнето. Аз също започнах да слагам малкия си син на гърне на 6-месечна възраст /не беше проблем, т.к. от по-рано го изаквах и бързо разбра какво се прави в гърнето/.
Heart Eyes
 Ще потърся аз гърненце с по-височка част между крачетата.
Нашето гърне е такова  Peace . Слагам го да седне с добре опряно в облегалката гръбче , че иначе докато се изпишва му се притиска отпред пишлето. Намествам го надолу, за да не се опиша, но не се налага да го придържам после. Всичко минава безаварийно.

# 32
  • Мнения: 2 616
И аз помагах в началото, но постепенно се научи сам. Вече пишка прав, но когато ходи по голяма нужда, си бута пишлето с пръстче навътре в гърнето, че даже се и заиграва след това  Mr. Green.

 Joy Joy
Значи не сме само ние, докато сваля памперса и започва да се закача

# 33
  • Мнения: 535
Нашето гърне е това с глава на куче, заек или на каквото и да е, и с дръжки Много ми е удобно, тоест на детето де. На Бертони е!
Peace Нашето е същото и после като се махнат дръжките, също е много удобно. То е точно от този вид, които са по-високи между крачетата. Моето момче досега нито един път не се е изпишкал отвън  Peace.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 271
Може би трябва да купиш нещо такова



Има едни още по-високи отпред - като люлеещо се конче, или като мотор.


Но мисля, че и тези на Чико са удачни

# 35
  • Мнения: 238
Нашето гърненце е точно на Чико и никога не се е изпишквал навън. Не се е налагало да го намествам. Започна да го ползва много успешно на 10 месеца. Надявах се да махна лятото дневния памперс, но от 2 месеца пищи като види гърнето и нищо не върши вътре. От време на време пробвам, но явно момента не е дошъл.

# 36
  • Мнения: 201
Надявах се да махна лятото дневния памперс, но от 2 месеца пищи като види гърнето и нищо не върши вътре. От време на време пробвам, но явно момента не е дошъл.
И моят син премина през период на бойкот на гърнето. Докато отмине около месец спрях да го предлагам и вместо това държах малкия над тоалетната чиния, подканяйки го със съпътсващите нуждите звукосъчетания какво очаквам да свърши там .После за награда пускахме заедно водата /първо пробвах дали няма да се уплаши от звука на казанчето/.
Сега редуваме гърнето и тоалетната - ако има да върши нещо го свършва, а ако не - започва да се дърпа и го обувам. Никога не го държа на гърнето насила или подкупвайки го с играчки.

# 37
  • Мнения: 238
Надявах се да махна лятото дневния памперс, но от 2 месеца пищи като види гърнето и нищо не върши вътре. От време на време пробвам, но явно момента не е дошъл.
И моят син премина през период на бойкот на гърнето. Докато отмине около месец спрях да го предлагам и вместо това държах малкия над тоалетната чиния, подканяйки го със съпътсващите нуждите звукосъчетания какво очаквам да свърши там .После за награда пускахме заедно водата /първо пробвах дали няма да се уплаши от звука на казанчето/.
Сега редуваме гърнето и тоалетната - ако има да върши нещо го свършва, а ако не - започва да се дърпа и го обувам. Никога не го държа на гърнето насила или подкупвайки го с играчки.

Ще пробвам така. Благодаря за съвета!  bouquet

# 38
  • Мнения: 1 691
НАшето гърне е с по-висока част отпред, но пак се случва от време на време да направим локвичка отвън, защото малкият не ще да седне на гърнето, а стои изпънат (откакто се научи да стои прав, отказва да седне по какъвто и да било повод). Реших си проблема много просто - под гърнето постилам подлоганче (гумирано) и го пера често-често. Сега само чакам да се научи да стои стабилно прав, и започваме обучението на пишкането "по мъжки".

# 39
  • Мнения: 7 418
    И аз опитах да уча малкия на гърне от 7-месечна възраст.Успях да го хвана веднъж да свърши голямата нужда ,където трябва .Обаче с малката нужда нищо не става.Слагам го на гърнето,повтарям му подканващи срички,а той само ме гледа весело и не върши нищо!Даже и чешмата му пусках,но.....пак нищо.Та засега се отказах......
    Браво на майчета,които започват от по-рано и се справят!

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 18:12 от Селма

# 40
  • Мнения: 7 640
    И аз опитах да уча малкия на гърне от 7-месечна възраст.Успях да го хвана веднъж да свърши голямата нужда ,където трябва .Обаче с малката нужда нищо не става.Слагам го на гърнето,повтарям му подканващи срички,а той само ме гледа весело и не върши нищо!Даже и чешмата му пусках,но.....пак нищо.Та засега се отказах......
    Браво на майчета,които започват от по-рано и не се справят!

 Shocked

# 41
  • Мнения: 7 418
     Joy Joy Joy
      Разбира се,имах пред вид СЕ СПРАВЯТ!
      Сори,за грешката  Peace

# 42
  • Мнения: 566
от 8 месец акаме на гърне - просто той ми показа, че е готов.
ако крачетата му са малко по-разкрачени не се опикава

Общи условия

Активация на акаунт