Животът на Симона е в огромен риск, заради бездействието на ЦФЛД!

  • 54 981
  • 959
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 774
Tangerine, това съм го изпуснала, този наистина не е в ред. Абсолютен глупак, дали ще има смелост да го каже в очите на родителите. Толкова трудно дават пари (да не кажа - хич), че някой и кола ще си купи. А в новините казаха, че са дали тази година на едно дете (цяло) 65 000, не разбрах валутата, ами те са се преуморили. Наглеци отвратителни, да си играят с живота на децата ни.

Аз съм майката на Ивет за която твърдят,че са дали 69 000 д.,а всъщност 62 000 д. за две операции.
Направихме първата за 43 800 и те си прибраха рестото.
сега за втора операция кандидатстваме отново,нищо,че веднъж сме одобрени

# 841
  • Мнения: 5 598
КОга от екрана ще чуем и ответната страна,журналистите няма ли да поканят някой родител.Не ги е срам,да си играят с живота на децата.Къде е границата м/у контрол и бюрокрация ?!

# 842
  • Мнения: 524


Аз съм майката на Ивет за която твърдят,че са дали 69 000 д.,а всъщност 62 000 д. за две операции.
Направихме първата за 43 800 и те си прибраха рестото.
сега за втора операция кандидатстваме отново,нищо,че веднъж сме одобрени
Много съжалявам, стискам ви палци този път да ви отпуснат по-бързо средствата. Дано дядо Коледа донесе много, много здраве на Ивет.  Hug   bouquet

# 843
  • Мнения: 3 116
Това на нищо не прилича  Sick

Момичета, има ли начин да се даден гласност на проблема, готова съм да подкрепя всяка инициатива ! Мизерници !

Дали пък да не пуснем отделна тема да мъдрим, че да не спамим темата на Симонка  Thinking

# 844
  • Мнения: 4 181
Момичета, пуснете наистина една отделна тема за фонда и аз ще се включа  Peace

# 845
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
Това на нищо не прилича  Sick

Момичета, има ли начин да се даден гласност на проблема, готова съм да подкрепя всяка инициатива ! Мизерници !

Дали пък да не пуснем отделна тема да мъдрим, че да не спамим темата на Симонка  Thinking
айде, пускайте, че вече ми става неудобно какви ги пиша в темите за децата!  Confused

# 846
  • Мнения: 377
И аз снощи се чудех къде да пиша по въпроса.
Не видях някой да е пуснал тема и за това пуснах аз - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250932.msg5930242#msg5930242
На работа съм и нямам много време, а и по принцип нямам дар слово, така че приемам всякакви препоръки и коментари.  Peace

# 847
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Като пряко засегнат родител от цялата работа, бих искала да кажа само това:

Когато детето ти е със седмици с 38 градуса температура;
Когато "прозорецът", през който може да бъде оперирано, прегледано или въобще транспортирано до чужбина е 14 дни (през другото време е на системи в болницата);
Когато виждаш с всеки изминал ден, че гасне пред очите ти, а ти си безсилен да помогнеш;
Когато майката е плътно с детето, а таткото, освен, че е на работа, за да печели прехрана, търчи по 2 пъти на ден до болницата да носи чисти дрешки, памперси и храна;

Точно тогава е времето фондът да изисква
- епикризи
- преведени оферти
- становища от специалисти
които родители лудват да представят в най-кратък срок,

за да могат те после да "умуват", да проверяват и препроверяват месеци наред.

Ако вашето дете, господа, вдигне температура примерно, на кой ден ще го заведете на лекар - на първия или на 365я?

И докато фондът се помайва, родителите предпочитаме лично да пренасочваме събраните останали суми по дарителски сметки към сметките на други деца. Тогава поне човек знае къде отиват.

# 848
  • Мнения: 5 228
А стана ли ясно защо Добрев си позволи да излъже, че са отпуснали пари за Симонка? Нали имаше нещо такова преди време.

# 849
  • София
  • Мнения: 1 877
А стана ли ясно защо Добрев си позволи да излъже, че са отпуснали пари за Симонка? Нали имаше нещо такова преди време.

Аз писах писмо до НС ама не благоволиха да ми отговорят...

# 850
А стана ли ясно защо Добрев си позволи да излъже, че са отпуснали пари за Симонка? Нали имаше нещо такова преди време.

Защо си позволи ли?! Защото беше почнало да му гори под опашката!!!

Но и неговото време ще дойде  #2gunfire!!! Нека не си мисли, че му се е разминало заради всички глупости, които наприказва и надроби! Ивайло не го е забравил....

# 851
  • Мнения: 5 228
Надявам се не само да му гори, ами и да му се запали. Моят мозък отказва да приеме, че може да има такива хора.  Twisted Evil

# 852
  • Мнения: 2 818
Как е Симона, някой знае ли?

# 853
  • Мнения: 5 228
Цитат от www.save-darina.org

Симонка в момента - 2008/01/13 18:26
Четвъртият курс химиотерапия на Мони е преминал успешно. Отново са й паднали левкоцитите и се е наложило кръвопреливане, но иначе няма температура.

На 16.01. започва петият блок.

В средата не февруари пак ще има изследване с ядрено-магнитен резонанс, този път на цялото тяло.

# 854
  • Мнения: 60
Петият блок приключва тази седмица. Засега всичко е под контрол. Направили са й изследване с ПЕТ скенер. ПЕТ скенерът представлява нещо приблизително следното - вкарва се вещество, с което се хранят раковите клетки, мисля че беше радиоактивна глюкоза (може и да не съм съвсем точна) и се наблюдава дали някоя клетка не се е нахранила с глюкозата. Ако се е нахранила, се оцветява и се вижда.
Изследването е показало, че в момента Мони няма живи ракови клетки. Не само на мястото на тумора, но и в цялото телце не са открити разсейки  ooooh!

Докторите са все по-обнадеждени, че Симона ще се излекува напълно! След като й направят новия ядрено-магнитен в средата на февруари и ако той също покаже, че няма нови огнища, вече ще можем да дишаме по-спокойно.

Бях ви писала, че още в началото на декември лекарите в Мюнстер решиха да удължат терапиите от 6 на 9. Настояват на тази удължена схема, именно заради прекрасните резултати от досегашното лечение. Държат да "бетонират" положението, така да се каже.

Горещо се надявахме, че няма да поискат допълнително заплащане, но не се случи. В петък вечерта (25.01.) са се обадили на Ивайло Стойнов и са му казали, че трябва да се доплатят още 15 000 евро, за да приключи напълно лечението на детето.
Още не сме получили офертата. Чакаме я до края на седмицата.

На сейв-дарина вече обявихме третата кампания за Симона.

В дарителската сметка в ЦКБ има 15 000 лв. (скоро ще ида да взема актуално извлечение).
Трябва да съберем още 15 000 лв., за да си посрещнем здраво момиченце праз май месец   Kissing Heart

Ето я маймунката на Коледа в Мюнстер  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт