Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Кали, причината да правят изследване за спин за съжаление не е грижа за майкато и бебето, а за болницата-затова е важно към момента на раждането-да се види дали не сме заразоносители Confused. В Пловдив даже не се прави задължително, ами е опция.
Милени, вярно, че хемоглобинът пада малко, но доколкото ми е известно за такива стойности се взимат мерки по преценка на лекаря ти.
Хриспи, аз с предишната бременност си събирах в папка всички изследвания и друга мед.информация, така че ако се наложеше някой друг извън персоналния ми АГ да реагира, да може да ми проследи лесно състоянието.

# 241
  • Мнения: 2 751
Чудя се дали обаче ще може да ми ги направи по ЗК???  newsm78
По ЗК за Васерман на мен ми поискаха 2 лв  Wink

# 242
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
По самата наредба е опция - "при съгласие", ама някой все пак трябва да попита човек дали е съгласен, нали?
При мен беше обратния вариант - пуснаха всичките, без да ме питат съгласна ли съм... Joy
П.П. Двата лева са за вземането на кръв, не за изследването - така са си го измислили

# 243
  • варна
  • Мнения: 147
Мами,аз след две седмици ще правя биохимичен скрининг.Някой случайно да има информация къде във Варна се прави и каква е цената?

# 244
  • Мнения: 2 751
П.П. Двата лева са за вземането на кръв, не за изследването - така са си го измислили
Не, не...
За вземане на кръв не се плаща, понеже съм бременна.
Специално ми каза: за Васерман се плаща 2 лв.
Така е в нашата поликлиника.  Wink

# 245
  • Мнения: 70
Привет момичета  Hug

Искам да споделя с вас днес какво ми се случи. Отказаха да ме регистрират без да ми направят цитонамазка и да ми вземат влагалищен секрет. Казах на докторката да отбележи в картона, че е по мое искане и на моя отговорност, но тя отказа категорично, щяли да я глобят. Истината е, че ще го направя това при моя си доктор когато той прецени. Тази седмица се чувствам малко некомфортно - боли ме кръста и корема ниско долу. Страх ме е, имайки предвид спонтанния аборт в началото на годината в 8г.с. И го казах и на нея.
Сега не знам какво да правя и къде да ходя, а трябва да си направя изследванията възможно най-бързо.

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Привет момичета  Hug

Искам да споделя с вас днес какво ми се случи. Отказаха да ме регистрират без да ми направят цитонамазка и да ми вземат влагалищен секрет. Казах на докторката да отбележи в картона, че е по мое искане и на моя отговорност, но тя отказа категорично, щяли да я глобят. Истината е, че ще го направя това при моя си доктор когато той прецени. Тази седмица се чувствам малко некомфортно - боли ме кръста и корема ниско долу. Страх ме е, имайки предвид спонтанния аборт в началото на годината в 8г.с. И го казах и на нея.
Сега не знам какво да правя и къде да ходя, а трябва да си направя изследванията възможно най-бързо.
Не се плаща потребителска такса от 1,80. Плаща се венипункцията  - поне тук е така... newsm78 Така си пише и в сметката за самите изследвания от лабораторията - срещу изследванията - 00лв., а срещу венипункцията - 2лв.

Привет момичета  Hug

Искам да споделя с вас днес какво ми се случи. Отказаха да ме регистрират без да ми направят цитонамазка и да ми вземат влагалищен секрет. Казах на докторката да отбележи в картона, че е по мое искане и на моя отговорност, но тя отказа категорично, щяли да я глобят. Истината е, че ще го направя това при моя си доктор когато той прецени. Тази седмица се чувствам малко некомфортно - боли ме кръста и корема ниско долу. Страх ме е, имайки предвид спонтанния аборт в началото на годината в 8г.с. И го казах и на нея.
Сега не знам какво да правя и къде да ходя, а трябва да си направя изследванията възможно най-бързо.

Bibobibo, съжалявам, че си получила такова лошо отношение. Не ми го побира акъла  #2gunfire Аз като й казах, че си ходя при друг лекар, тя ми каза, че имам право да откажа преглед на стола и просто ще го впише в картона... Rolling Eyes Можеш да си вземеш направление за избор на друг специалист, който да те следи по ЖК...

# 247
  • Мнения: 6 713
Привет момичета Hug

Имам едно предложение за заглавие на новата темичка: Ще си имаме АПРИЛско бебче сладко - награда за мама и татко!

Лека вечер на всички  bouquet

# 248
  • Popovo
  • Мнения: 571
Добро утро момичета. Изследвания и прегледи по ЗК, не се заплащат от бременни, така ми каза моя лекар, въпреки че  на мен ми взеха в ХЕИ 2.00 лв.
Бибобибо, доколкото знам първите изследвания са задължителни, а следващите можеш да откажеш. Защо не отидеш при друг лекар, може той да те разбере и да не настоява.
Радвам се много за вас, които сте чули сърчицето на бебчо, аз още не съм, ще ходя чааак на 3.10. нямам търпение вече и все си мисля дали всичко е наред.
ЛУРДЕС, заглавието е хубаво.
Успешен и безпроблемен ден желая на всички нас   bouquet

# 249
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Milenii виж и това мисля че е доста полезно но ти все пак и с лекаря си се консултирай той най добре ще реши !http://archives.bg-mamma.com/archive/000/015/964/15964/15964.html

 Много ти благодаря за линка.  smile3525 Наистина има доста информация по въпроса. Аз съм в петък на лекар, така че тя ще си каже нейното професионално мнение.

Много усмивки днес на всички мамита!!!

# 250
  • Мнения: 2 751
Така като чета всеки д-р си има правила  Grinning
Моята само ме видя на видеозон, за да установи дали има бременност и ме записа на ЖК.  newsm78

# 251
  • Мнения: 82
Привет дами!
ЛУРДЕС харесва ми много предложението ти за заглавие на новата тема!Абе като чета и на мен ми се струва,че всеки доктор си има свой подход.Моя е толкова харизматичен,още август като отидох веднага след теста за бременност ме записа на ЖК и пусна всички изследвания.Най-важното е да му се има доверие.А на мен все ми се ядат макарони а сега кажете това нормално ли е?   food002
Спорен ден!

# 252
  • Мнения: 3 116
Момичета, по време на бременност е нормално да се увеличи СУЕ и левкоцити и да падне хемоглобина със всичките съпътващи показатели (хематокрит например). При бременните за нормален хемоглобин се смята такъв до 110 - 108 долна граница, като при по-нисък се изписва желязо.

Вчера ходихме пак в Токуда, бебо е добре, расте, движи се със шест дни назад, но моят цикъл е 32 дни така че това било нормално  newsm78 Риташе и мърдаше с ръчички, дори стъпалце видяхме Wink Направиха ми микробиология и ми пуснаха изследвания, които трябва да направя тези дни  newsm78

Погалете коремчетата и лек ви ден  Heart Eyes

# 253
  • София
  • Мнения: 1 391
Взели са  ми и за СПИН, и за HBsAg/каквото и да е това/...Тъкмо ги следя как излизат 1 по едно. Тези даже бяха готови първи.
Аз специално обърнах внимание на гинеколожката ми, а тя каза: ама сега защо? по-нататък  newsm78
Странно...
Защото някои от изследванията важат 6м, т.е. докато ти дойде време да раждаш пак ще трябва да ти ги правят.

Колкото до по-високите осигуровки - знаете ли, че се изплащат 90% от нетното възнаграждение, а не от осигурителния доход. Така излиза, че ако се осигуряваш на 1000лв., плащаш на милата държава около 500лв. месечно данъци и осигуровки, а после взимаш средно около 750лв. Аз намирам, че това е живо обирджийство Twisted Evil

# 254
  • Мнения: 2 751
Колкото до по-високите осигуровки - знаете ли, че се изплащат 90% от нетното възнаграждение, а не от осигурителния доход. Така излиза, че ако се осигуряваш на 1000лв., плащаш на милата държава около 500лв. месечно данъци и осигуровки, а после взимаш средно около 750лв. Аз намирам, че това е живо обирджийство Twisted Evil
Тук мога да ти говоря в точни суми.
Осигурявам се на 1000 лв (вдигнах ги заради майчинството).
Плащам на фирмата 435 лв. Ще получавам болничен 710 лв.
Общо далаверата е към 3000 лв спрямо това, ако получаваш 180 лв през този период  Peace

Общи условия

Активация на акаунт