Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 3 245
момичета, помогнете, в какви граници е нормелен хемоглобина.
Днес си взех изследванията, всичко е ОК, с изключение, че лекарят от лабораторията каза, че е нисък този хемоглобин.
Каква е нормата, моят е 108, не знам какво означава това

Milenni, добре е да ти изследват и серумното желязо, възможно е хемоглобина да е по-нисък, но въпреки това желязото да е в норма и да не се налага да взимаш желязосъдържащи препарати. Иначе 108 си е под нормата, но пък има хора, при които това е нормално състояние. По принцип какъв ти е бил хемоглобина преди да забременееш?

# 256
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Стискайте ми палци!

Стискам ти палци, Mirror и изпращам много положителна енергия. Ако това ще те успокои, аз също не се "чувствам" бременна по никакъв начин, няма ни симптоми, ни нищо. Вече съм в 10-та седмица. А, единствено ми се струва, че напипвам матката през корема, което говори, че се увеличава, което пък от своя страна значи, че някой там вътре си расте.  Laughing

# 257
  • Мнения: 97
Момичета, хич ама хич не ми се работи, не мога да се позная направо  Sad
Дано да ми мине...иначе вчера си взех изследванията, моят хемоглобин също е нисък - 105 обаче аз по принцип съм си така. Ще видим какво ще каже лекарката.
Аз няма да ходя на държавна ЖК, ще посещавам тази във Вита при моя си лекар.
За осигуровките поне няма да мисля - мен ме осигуряват на реалната заплата по принцип.  Simple Smile

Лек ден на всички и мноооого усмивки !  Grinning

# 258
  • Мнения: 439
Привет, дами!
Аз още си повръщам, започнах от 9седмица, да видим до кога  ooooh!
Иначе вече не се изморявам толкова бързо, но съм станала като лисик  Mr. Green усещам миризмите през две пресечки  Mr. Green
Пожелавам усмихнат ден на всички и много положителни емоции.
Всичко ще бъде наред!  bouquet

# 259
  • Мнения: 410
здравейте на всички.относно изследванията разбрах че всеки лекар си работи по свой начин.на мен ми направиха изследвания-около 20 на брой-хепатити,спин.......и всичко при лекара,на мен само ми пратиха сметката newsm48 -300 лева. doh,ама няма как.писанка сладуранка и аз постоянно ям макарони,ми хапвай smile3503.айде аз отивам на кафе kaffeetrmker_2.лек ден на всички sun

# 260
  • Мнения: 167
Здравейте сладурки.

На мен ми е зле вече 1 седмица.Всеки ден ме боли глава и ми се гади почти от всяка хране.До преди 1 седм. ядях месо без проблем и това ми беше любимата храна.Сега само като си помисля за пържола и ми се гади. Sick

Кали видях снимките от срещата и да ти кажа, че изглеждаш страхотно. Коремчето изглежда като в 6-ти месец. Hug Супер е.

И на мен изобщо не ми се работи.Добре,че ми остават само още 2 седмици работа. Преди малко обядвах и сега ми се спи ужасно,не знам как ще издеяна до края на деня. Лошото е че работя с пари и ще взема да се увътря.... #Crazy newsm78

Mirror стискам палци да ни зарадваш с доби новини.



Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 13:29 от SLADKA MAMA

# 261
  • Мнения: 25
маминки,  да знаете че е нормално да ви се прияжда какво ли не......
И не се притеснявайте да си го хапвате, но всичко си е в умерени количества! Даже съм чувала, че макароните са полезни защото за по дълго засищат глада и така не ходиш до хладилника през 2 часа. Аз поне съм така постоянно нещо си похапвам иначе коремчето ми стърже, а иначе почти не съм качила килца?!?Сигурно защото все похапвам плодове или зеленчуци рядко нещо калорично.
наистина май всички лекари са различни и всеки си действа както си знае. аз сега съм се записала при една лекарка но много много не я познавам и се чудя дали ще ми обръща достатъчно внимание.Ще изчакам и ще видя следващия път. Ако не ще запиша и още някой да ме наблюдава.
А пък да ви се оплача до скоро само леко ми се гадеше сутрин или повръшах много помалко и на гладно, но днес как ме изненада?!?  тъкмо като отивах за изпит сутринта и на улицата ми замириса на нещо гадно и като ми се пригади не съм очаквала.Sick Sick Sick
сега искренно ви съчувствам,защото вече знам какво е!!!
Новата темичка е много готина много ми харесва!

# 262
  • Мнения: 269
Момичета, пак да ви попитам. На гладно ли се ходи за изследвания ??

Новата темичка много ми харесва !!  bouquet

# 263
  • Мнения: 172
Здравейте! И аз чакам бебе през Април, още не са ми определили точно термина, по стандартните сметки трябва да е 28.04.2008 Simple Smile Вече чухме сърчицето, но тъй като имам два спонтанни аборта преди това постоянно се притеснявам. Четох, че на повечето от вас им се гади и им е зле, та исках да ви питам - постоянно ли сте така? Аз се чувствах страшно зле миналата седмица, но от понеделник все по-рядко съм така, сякаш ми просветна пред очите, но това не ме радва... Струва ми се, че е рано, още съм в 7 седмица... Как е при вас?

# 264
  • София
  • Мнения: 1 511
На мен сутринта ми дадоха направления за изследвания на кръв,урина и токсоплазмоза. За СПИН - не,нямам идея защо пък и не попитах.  Thinking

Привет,Asaly!
И аз от една седмица насам съм по-добре. В началото имах чувството,че ще полудея - постоянно гадене,виеше ми се свят,не можех да спя. Сега да чукна на дърво съм по-добре.

# 265
  • Мнения: 912
Хора, отдавна не съм писала, защото с малката сме хремясали, а отгоре на това и вчера ми беше най-кофти ден от цялата бременност досега пък и в сравнение с първата-събуждане със страхотно главоболие, все едно тухла ми е ударила едната страна на главата и повръщане през целия ден, дори препечения хляб натюр повръщах и така цял ден през час-два Sick. Пропуснахме хубавия слънчев ден, лежейки и вегетирайки вкъщи  Sick надявам се повече никога да не ми се случва това, поне през тази бременност, трудно се издържа когато трябва и да се грижиш за малко палаво човече. А точно вчера сутринта бях намислила да ходя за първите си изследвания, но как да ходя на гладно като ми се гади, пък и да хапна пак драйфам, така че ми се вижда доста сложна с тази кауза-вече едвам вдигам малката на ръце, а е и кошмар да я водя с мен по болници и прегледи, пробвала съм го вече доста пъти....
Днес вече хапвам, щото съм освирепяла от глад и поне главата не ме цепи вече. Дънките определено вече ми стягат. Чудя се какво да правя и с финансовото си осигуряване за в бъдеще, защото съм отново в отпуск по майчинство заради малката, която скоро няма да може да ходи на ясла заради сериозното й вирусно разболяване на морето (така ни препоръча педи), и май ще стане така, че като държавен служител ще се осигурявам на МРЗ, макар че базисната ми заплата ми не е такава...много тъпо се получи, не знам каква комбинация да измисля, за да си увелича осигуровките. По принцип имам и допълнителни доходи от преводаческа дейност. Никак не ми се иска и да се връщам на работа 'сериозно 'бременна, за да изляза отново в болничен и майчинство-просто ми е неудобно...Ох, оплаках се.
Хубав ден желая на всички коремчести   bouquet
 

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 15:41 от msbilt

# 266
  • Мнения: 70
Привет момичета!

Май намерих лекарка, при която да се запиша, само да и оправят по-бързо принтера, че няма как да ми пусне направления за изследванията  Sad. Тази жена по телефона ми звучеше доста по-приятно от онази идиотка.

А за макароните, и на мен ми се ядат. Странна работа. Онзи ден пък влязох в магазина и видях качамак и веднага си взех. 3 вечери подред ям качамак. Изобщо странни неща ми се дояждат напоследък, иначе не мога да се похваля с много голям апетит. Ям си нормално като преди, но се издувам като балон.

# 267
  • Мнения: 172
Благодаря ти Gwen! В 10-та седмица ми се вижда по-нормално да си по-добре... Преди това имала ли си подобни "проблясъци"? Сигурно ме гони параноя... Simple Smile

# 268
днес се записах на ЖК,доволна съм от док.,но отказах вагинален преглед за сега.много ме е страх за бебчетата.иначе те са вече 36 и 33мм.имат рачички и крачета и шавуркат.като се засмея и се разшават.утре ще си пускам изследвания.оказа се,че таза ми е доста тесен и май ще играе ножа,но аз това и искам.

# 269
Здравейте,
и аз април месец ще се радвам на второто си детенце, синът ми на почти 4
наистина се очертава много хубав месец Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт