Крем-пита (стъпка по стъпка)

  • 64 371
  • 160
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 126
Такааа......Направих го с пакетче и половина юфка,крема  - с пудинг вместо брашно,върху белтиците наредих едри парчета орехи.Ще снимам цяла и нарязана крем-питата и ще покажа какво се получи Peace

# 31
  • Мнения: X
Давай, Дес!
И да кажеш как става с юфката.

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
За колко време приблизително се приготвя ?

# 33
  • Мнения: 3 537
Сега показах рецептата на мъжа ми и му хареса, така,че утре я правя и ще ви покажа резултата  bouquet

# 34
  • Мнения: X
За колко време приблизително се приготвя ?

Около час-час и десет минути, като това време е при положение ,че не изчакваш да изстива напълно където е указан такъв момент.

# 35
  • Мнения: 11 747
Ох,обичам крем-пита.... Crazy

# 36
  • Мнения: 22 867
Ето я и моята крем пита. Вкусотия! Кампари (по Сопранов) , много, много   bouquet  bouquet  bouquet Grinning



Сложих орехи под белтъчния крем, а самия пласт белтъци е тъничък, защото правих крем-питата не вкъщи, а на гости, и там, едно любопитно детенце ми изля част от белтъците в купата,/искало да види вода ли е това?/ така че разбих каквото беше останало. Все едно, стана много вкусен сладкиш. Сега ще си я спретна и вкъщи, вече както трябва. Grinning

# 37
  • Мнения: X
labrex,
радвам се, че ти е харесала.Не бях се сетила за орехите.Всъщност, те може и върху белтъците да се наръсят.

Благодаря за идеята!  bouquet  bouquet
Следващия път ще я приложа.

# 38
  • Мнения: 2 126
Eто ме и мен с обещаните снимки.Първо да кажа,че стана страшно вкусен,въпреки че се опасявах за това защото изсипвайки юфката ми замисриса на застояло,едно такова на старо олио ако се сещате как мирише.Но вече бях приготвила всичко и не ми се отказваше.Маслото и после карамелениеят сироп с който напрусках запечената юфка явно убиха онзи вкус и се получи нещо наистина вкусно.Честно казано си мислех да го правя без белтъчната глазура,но определено не сбърках като я сложих ит о в комбинация с орехите Grinning
Следващият път ще пробвам и с кори как ще бъде,за да видя има ли разлика Peace

# 39
  • Мнения: 139
Благодаря за страхотната рецепта.  bouquet

# 40
  • Мнения: X
Само аз ли не съм се сетила  да сложа орехи? doh
Дес и labrex, ще ме накарате утре да я направя само и само, за да я пробвам с орехи. Mr. Green
Аз ядките ги уважавам много и не им прощавам като ги срещна, особено в сладкиши.

# 41
  • Мнения: 22 867
И аз ще я пробвам с юфка, стана ми интересно. А за ядките - много ги обичам и ги слагам на почти всички сладкиши. Кампари (по Сопранов), опитай с ядки, със сигурност ще ти хареса. Много добре се връзват с другите продукти. Аз също наръсих корите с карамелизиран сироп. Изобщо, рецептата е сполучлива. Не бях правила досега крем-пита, само бях опитвала, и тя ми се стори толкова противна, че никога не се заинтересувах от тоя сладкиш. Този път Кампари (по Сопранов) ме примами с хубавите снимки и ясните обяснения и добре, че реших да я направя. Вече е в кулинарния ми блокнот с отметка "СУПЕР".  bouquet

# 42
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Благодаря за рецептата!Днес я направих и стана много вкусно:по два пъти се изредиха да им сипвам допълнително. Peace
Само,че захарта за белтъците ми се стори много и сложих само 5 с.л. и пак стана доста сладко за моя вкус.А с 14 с.л. какво ли ще е?Действително ли са толкова по рецепта? newsm78

# 43
  • Мнения: X
Действително ли са толкова по рецепта? newsm78

Да, толкова са.
Учудвам се, че си успяла с 5 супени лъжици да ги разбиеш, но явно става.
Ние, обаче, вкъщи си обичаме сладичко и така ,както е по рецепта ни идва екстра. Laughing
Но вкусове разни. Hug

# 44
  • Мнения: 1 065
Чакам почивните дни за да изненадам семейството с вкусния сладкиш.
Изглежда много примамващо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт