Отговори
  • Мнения: 674
Провокирана от една друга тема та и аз да попитам кофти ли ви е ако някой ваш близък или приятел ви вземе колата за ден два да я кара.
Аз по принцип съм много щедър човек но когато става дума да си дам автомобила нещо ми се причупва и хич не ми е хубаво. Ако мога бих му дала на човека 40-50 лв. да ходи с таксита но да ми вземе колата....... оф много ми е кофти. Grinning

# 1
  • Мнения: 3 715
Който иска автомобил да си купи. Само на баща ми давам да ми кара колата.

# 2
  • Мнения: 1 150
Не, колата не давам - всичко друго, но не и нея. Много ми е на сърце.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Колата се кара от мен и мъжа, толкоз! Иначе трябва да видя, че човека е много на зор за да я дам. Обаче и тогава предпочитам аз да го закарам където трябва вместо някой да си ми кара колицата. Може да си е стара, ама си е моя и аз я поддържам.

# 4
  • Мнения: 589
 Сега нямам собствена кола,ама когато имах-давах.И все се случваше така,че баш тогава станал някой сакатлък -ядове за мен,ядове за тоя,на когото съм услужила...Та затова съм си казала,че като си купя МОЯ кола,никой няма да се помери зад волана! Mr. Green

# 5
  • Мнения: 368
Ние сме давали колата на приятел ама той е оставял своята при нас - размяната стана щото неговата е спортна пък щеше да ходи до едно село и понеже е много ниска не ставаше.
Бих я дала на приятлел стига да знам че му е супер наложително и аз да нямам спешна нужда от нея

# 6
  • Мнения: 5 228
Що пък да ми е кофти? Колата на колегата ми се развали, а той последните седмици имаше много пътувания из България, дадох му колата си без проблем. Кофти би ми било, ако ми я върне мръсна и с празен резервоар.

# 7
  • Мнения: 251
Давали сме колата на приятели и роднини, защото им се е налагало!
Направили сме им услуга, другия път може на нас да се наложи!
И защо трябва да ми е кофти, все пак не давам на който и да е  Peace

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 943
Моята я давам освен на съпругът ми и на свекър ми, когато трябва да прибере
 или заведе малката до някъде, а аз съм ангажирана.
 На друг не бих я дала и както казва мъжът ми - Колата е като жената  Simple Smile.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Който иска автомобил да си купи. Само на баща ми давам да ми кара колата.

Аз съм още по-зла. И на баща ми не давам.

# 10
  • Мнения: 183
Давали сме колата на приятели и роднини, защото им се е налагало!
Направили сме им услуга, другия път може на нас да се наложи!
И защо трябва да ми е кофти, все пак не давам на който и да е  Peace


И аз съм на същото мнение  Hug

# 11
# 12
  • Мнения: 2 270
Много ми е кофти - грозно е, но и на мъжа ми трудно я давам!

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Не. Брат ми като си дойде в отпуска от чужбина и му даваме колата да я кара тук из БГ. Flutter
Защо да е кофти?

# 14
  • Мнения: 547
Ще цитирам нашия кум: кола и жена на заем не се дават.
Умен човек.

# 15
  • Мнения: 1 559
Полудявам, на никой не обичам да си давам колата, дори на приятеля ми и на баща ми. По стечение на обстоятелствата сега баща ми кара моята кола - ей, честно, само мрънкам и му правя забележки. Никой не може да я кара, както я карам аз Wink. Незнам дали съм толкова ревнива към нея, защото е първото и май единствено голямо нещо, което съм си купила съвсем сама, без стотинка чужда помощ.
Сега карам колата на приятеля ми, тя ни е един вид "обща". Незнам как той се  чувства от цялата ситуация обаче.

# 16
  • София
  • Мнения: 903
Колата се кара от мен и мъжа, толкоз! Иначе трябва да видя, че човека е много на зор за да я дам. Обаче и тогава предпочитам аз да го закарам където трябва вместо някой да си ми кара колицата. Може да си е стара, ама си е моя и аз я поддържам.

 Peace

Ще цитирам нашия кум: кола и жена на заем не се дават.
Умен човек.

 Peace Peace

# 17
  • Мнения: 1 172
Не ми става кофти, защото просто не я давам.
А когато все пак се наложи да я дам (досега 1 път съм давала колата си на друг освен съпуга ми, с който честичко си менкаме колите), то е по толкова спешен и важен повод, че през ум не може да ми мине да ми е кофти.

# 18
  • Мнения: 142
Давам си колата без проблеми, на роднини, приятели и познати. Обикновено я взимат за балове, сватби и за возене на разни чужденци.
Но се е случвало и просто така да я взимат. Най-стараното е, че почти винаги ми я връщат ударена. Не и върви на тази кола когато е в чужди ръце.  Crossing Arms
Един познат ми я върна един път почти за тотална щета, правихме цялостно пребоядисване, нова предна броня  и фарове и лепене на задна. Важното беше, че той и пияния човек които му изкача пред колата са живи и се отървават без драскотина. 
Кола се прави, има си застраховка и не ми пука.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И за какво да ми е кофти  newsm78. Много пъти ми се е налагало да използвам колите на мои приятели, така че не би ми станало неприятно ако на тях им се наложи. Давам си колата на всеки добър шофьор винаги и ще продължавам да я давам. Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.
Имаме приятели,на които може/сме разчитали във всеки един момент и на тях също се е случвало да я даваме.

# 21
  • Мнения: 599
Давала съм си колата,не ми пречи да правя услуги,но честно да кажа аз не бих взела друга кола-отличен шофьор съм(според мЪжо и приятели),но все си мисля,че ако взема чужда кола ще направя някоя беля ooooh!

# 22
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Не бих я дала!
Понякога брат ми или приятеля ми я карат, но аз винаги съм с тях!
Немога така да си дам любимата "калинка"   Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 172
Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace
Но пък те обикновено не важат, ако шофьорът е карал след употреба на алкохол (имам предвид над допустимата граница от 0,5 промила).  Освен това собственикът на автомобила е отговорен за разни случаи. Ако например се окаже, че този автомобил се кара от човек без книжка.

Обаче ми хрумва още един въпрос към тези, които си дават лесно колите: Ако при нас променят закона, подобно на този в Гърция и при над определено превишение на скоростта (а може би и при други нарушения) се свалят номерата на автомобила за даден период (1-3 весеца, примерно, колата не може да се кара от никой), пак ли ще си давате колите на приятели, познати и роднини? Т.е. какво влагате в това, че вярвате на приятели, които са добри шофьори? Вярвате в това, че ще ви върнат колата здрава или вярвате, че спазват правилата за движение по пътищата и не застрашават останалите?

# 24
давам колата си само на мъжа ми,дори ми е гадно като я оставя на сервиз.

# 25
  • София
  • Мнения: 161
Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace
Но пък те обикновено не важат, ако шофьорът е карал след употреба на алкохол (имам предвид над допустимата граница от 0,5 промила).  Освен това собственикът на автомобила е отговорен за разни случаи. Ако например се окаже, че този автомобил се кара от човек без книжка.

Обаче ми хрумва още един въпрос към тези, които си дават лесно колите: Ако при нас променят закона, подобно на този в Гърция и при над определено превишение на скоростта (а може би и при други нарушения) се свалят номерата на автомобила за даден период (1-3 весеца, примерно, колата не може да се кара от никой), пак ли ще си давате колите на приятели, познати и роднини? Т.е. какво влагате в това, че вярвате на приятели, които са добри шофьори? Вярвате в това, че ще ви върнат колата здрава или вярвате, че спазват правилата за движение по пътищата и не застрашават останалите?

 Peace Peace Peace

абсолютно си права! аз мойта старата кола веднъж я дадох на приятеля ми и въпреки че бях със него караше супер бързо и и потроши цялата предница в една дупка! затова сега новата дори на него не я давам! за приятели или роднини абсурд! всеки да си прави сметката! нито обичам да взимам чужди вещи назаем нито пък да давам камо ли скъпи неща като колата например  Crossing Arms

# 26
  • Пазарджик
  • Мнения: 37
Последният път когати я дадохме си я взехме катастрофирала.

# 27
  • Мнения: 9 095
нашаата кола не се дава на никой, веднъж колеги я бяха карали 100 метра, нямаше поражения разбира се, но си е ценно нещо и е изключително безотговорно коли да се дават така, защото не се знае в чии ръце ще попадне, затова като има глоби има и за собственика на колата Peace

# 28
Кофти ми е много,ужасно.Та нашата кола я вземат непрекъснато .Понякога се чудя не им ли става неудобно,но нахалства колкото искаш,все за да избегнеш скандали,от теб да мине,но макар ,че е нямало проблеми когато ния връщат.Веднъж на нас ни се наложи да вземем на близък колата да не ви казвам колко и излезе ремонта.

# 29
  • Мнения: 444
Не ми е кофти , защото никой не ми я е искал досега , а пък и за мое спокойствие не бих я дала
Освен ако не е спешно , тогава няма и да се замисля

# 30
  • Мнения: 2 556
Нямам лична кола, имаме няколко работни, които ако се наложи, даваме да се ползват на приятели. Товарили сме ги с какво ли не, за да направим услуга. Но аз по принцип над коли не треперя и не се вълнувам, не са и първа младост, че да ги пазим да не се ожулят примерно. Тоест, не ми е кофти, ако някой ползва наша кола, никак даже. Единственото, което ме тръшва е да не пострада някой при инцидент, а че колата нещо ще й стане - никога не съм го мислила просто.

# 31
  • Мнения: 219
бих я дала на всеки добър шофъор, стига да не ми я върне с празен резервоар, какво ми се е случвало вече 2 пъти.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Никога и на никой не съм давала да кара автомобила ми. Аз си го карам, аз си го водя по ремонти, правя си му застраховките, близки сме си....
И ревнувам ужасно!  Embarassed

# 33
  • по света
  • Мнения: 1 587
Веднъж дадохме кола на роднини на мъжа ми,аз бях против ама нали да не съм аз лошата,отстъпих.Върнаха ни я за ремонт и то як,от тогава сме си взели поука.

# 34
  • Мнения: 210
Давам я,нямам проблеми с това.
Все пак това е просто една кола,средство да те закара от точка А до точка В.

# 35
  • Мнения: 4 668
Аз съм просто влюбена в колата си и НЕ я давам  Naughty Отделно , че ми прави много лошо впечатление , ако ми я поискат ...

# 36
  • Мнения: 233
С удоволствие бих помогналаSimple Smile
Ние също сме ползвали колата на приятели цели 2 седмици малко преди да заминем за САЩ. Бяхме продали нашата, а с бебе трябваше да пътуваме София-Варна и обратно.  Приятелите, които ни услужиха бяха извън БГ и не я караха...Приятели...Малко са, но ги имаме...
Иначе, сега като се прибираме си рентваме автомобил.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 08:54 от Liann

# 37
  • София
  • Мнения: 1 941
Давала съм винаги като приятели са имали нужда.

# 38
  • Мнения: 2 161
Не давам.

# 39
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 845
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 951
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
. .Пр
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!
Не съм скръндза!Съпругът ми си е взел поука от даването на автомобил в ръцете на брат си.Онзи има проблеми с алкохол,наркотици,и т. н.За предишната си кола се грижеше мъжа ми.Даваше я на брат си и ремонтите бяха за наша сметка.Не само глоби,имаше и ремонт на двигател.Ужасс.
Едвам се побирахме в месечния си бюджет.
Тази нЕ Я даваме на онзи.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 12:23 от marianasot

# 41
  • Мнения: 2 908
Кофти ми е-скръндза съм.На мъж ми така му блъска един негов приятел колата-от тогава станах голяяяяяяяяяяяяяяяма скръндза. Crossing Arms

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace
Но пък те обикновено не важат, ако шофьорът е карал след употреба на алкохол (имам предвид над допустимата граница от 0,5 промила).  Освен това собственикът на автомобила е отговорен за разни случаи. Ако например се окаже, че този автомобил се кара от човек без книжка.

Колата си на човек без книжка никога няма да дам!!! Все едно за си превържа здравия пръст  Rolling Eyes . Обикновено я услужвам на приятели, които имат работа в друг град или село, а не да ходят и да се напиват по дискотеките. Достатъчно добре си преценявам приятелите. Все пак не я давам на Сульо и Пульо.

Обаче ми хрумва още един въпрос към тези, които си дават лесно колите: Ако при нас променят закона, подобно на този в Гърция и при над определено превишение на скоростта (а може би и при други нарушения) се свалят номерата на автомобила за даден период (1-3 весеца, примерно, колата не може да се кара от никой), пак ли ще си давате колите на приятели, познати и роднини?
За момента нямаме такъв закон и разсъждавам според настоящия.

.....какво влагате в това, че вярвате на приятели, които са добри шофьори? Вярвате в това, че ще ви върнат колата здрава или вярвате, че спазват правилата за движение по пътищата и не застрашават останалите?

В нищо не вярвам. Надявам се всичко да мине О.К. Все пак път е! От къде да знам че няма тях да ги пресрещне един с 180км/ч и да стане белята, въпреки че спазват правилата за движение по пътищата. В този случай е по важно да са живи и здрави пътниците вътре. Колата не ме интересува!

# 43
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 845
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
. .Пр
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!
Не съм скръндза!Съпругът ми си е взел поука от даването на автомобил в ръцете на брат си.Онзи има проблеми с алкохол,наркотици,и т. н.За предишната си кола се грижеше мъжа ми.Даваше я на брат си и ремонтите бяха за наша сметка.Не само глоби,имаше и ремонт на двигател.Ужасс.
Едвам се побирахме в месечния си бюджет.
Тази нЕ Я даваме на онзи.

Извинявай! нямах предвид, че ти си скъндза, а аз!   bouquet още веднъж извинявай, не исках да те обидя!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 951
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
. .Пр
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!
Не съм скръндза!Съпругът ми си е взел поука от даването на автомобил в ръцете на брат си.Онзи има проблеми с алкохол,наркотици,и т. н.За предишната си кола се грижеше мъжа ми.Даваше я на брат си и ремонтите бяха за наша сметка.Не само глоби,имаше и ремонт на двигател.Ужасс.
Едвам се побирахме в месечния си бюджет.
Тази нЕ Я даваме на онзи.

Извинявай! нямах предвид, че ти си скъндза, а аз!   bouquet още веднъж извинявай, не исках да те обидя!
Не ,няма нищо изобщо не съм се засегнала,даже!Разбрах ,че имаш впредвид  себе си!

# 45
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Не съм давала колата си на друг, освен на съпруга ми и то, когато има нещо да се оправя по нея  Simple Smile. Случвало се е да си ги менкаме с него, но да си даваме колите друг да ги кара, не  Naughty.

# 46
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Искали са ми я.
Давам я, но срещу ангажимента да водят и вземат децата от градината.

Е, вярвайте ми, никой не щя да я вземе при тези условия. Даже и мъжа ми. И скоро не са ми я искали.

# 47
  • Мнения: 2 161
Аз пък друго не разбирам-как е възможно да поискаш чужда кола?Таксита няма ли?

# 48
  • Мнения: 4 668
Аз пък друго не разбирам-как е възможно да поискаш чужда кола?Таксита няма ли?
Да . И аз това се чудя  Confused
Затова писах и в предишния си пост , че ми прави и лошо впечатление , когато ми я поискат ...

# 49
  • Мнения: 335
Аз книжка нямам,съответно и кола......но виж,много ми се свиди фотото  Blush И аз не съм скръндза,но за него ставам  Naughty

# 50
  • Мнения: 817
Ами бих я дала защото в момента сме с 3 коли и имам алтернатива.Но по-принцип ,ще ми е кофти и ще ми създаде неудобство.Но не от това ,че някой ще ми я кара ,ще ми я пипа и тн.н ,това все пак е вещ , а аз определено не съм вещоман.По-скоро бе ме притеснило ,че аз всеки ден я ползвам,водя децата на детска ,на тенис ,на плуване ,живеем на отдалечено място и просто оставам с вързани ръце без кола.това означава да си седя у дома ,да не мога да отида едно кафе да изпия.А децата си никога не бих ги качила в някое смрадливо такси при гнусен бакшиш просто няма начин Rolling Eyes,освен ако не е нещо животоаложително............. Tired

# 51
  • Мнения: 1 120
Колата си не я давам на никой друг освен на мъжа ми и то само в случаите , ако се е наложило нещо да се поправи Blush

# 52
  • Мнения: 721
Зависи на кого я давам, но в повечето случаи ми е доста неприятно и не й давам ключовете.
Аз чужда кола не карам - това ми е принцип!

# 53
  • София
  • Мнения: 11 724
Колята съм я давала само на баща ми да я кара и то когато неговата е била на ремонт.Не ми е ставало кофти,че му я давам да я кара,а евентуално ако съм имала някакви планове.
Иначе други хора не са ми я искали.

# 54
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Никога и на никой не съм давала да кара автомобила ми. Аз си го карам, аз си го водя по ремонти, правя си му застраховките, близки сме си....
И ревнувам ужасно!  Embarassed
Не съм сама значи Blush Grinning

# 55
  • Мнения: 2 609
Не ни се случвало да даваме колата на приятел, роднина. А и няма как мъжът ми я ползва всеки ден. Но пък се е случвало, да закара някой до някъде, с нашата кола, ако има нужда.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 524
Давам я, ама винаги ми е едно свито сърчицето  Blush

# 57
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Но пък се е случвало, да закара някой до някъде, с нашата кола, ако има нужда.
За закарване - карам, разбира се Peace
Обаче и любимия вече се улавям, че не ми се иска да ми сяда на шофьорското място, като един инструктор през цялото време натискам спирачка и съединител Crazy.
Добре, че ми е мощна колата и си имам оправдание да не му я давам под предлог да не се пребие Stop

# 58
  • Мнения: 685
Няма такъв филм.  Колата не давам каквото ще да става! smile3542

Общи условия

Активация на акаунт