Отговори
# 30
  • Мнения: 2 556
Нямам лична кола, имаме няколко работни, които ако се наложи, даваме да се ползват на приятели. Товарили сме ги с какво ли не, за да направим услуга. Но аз по принцип над коли не треперя и не се вълнувам, не са и първа младост, че да ги пазим да не се ожулят примерно. Тоест, не ми е кофти, ако някой ползва наша кола, никак даже. Единственото, което ме тръшва е да не пострада някой при инцидент, а че колата нещо ще й стане - никога не съм го мислила просто.

# 31
  • Мнения: 219
бих я дала на всеки добър шофъор, стига да не ми я върне с празен резервоар, какво ми се е случвало вече 2 пъти.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Никога и на никой не съм давала да кара автомобила ми. Аз си го карам, аз си го водя по ремонти, правя си му застраховките, близки сме си....
И ревнувам ужасно!  Embarassed

# 33
  • по света
  • Мнения: 1 587
Веднъж дадохме кола на роднини на мъжа ми,аз бях против ама нали да не съм аз лошата,отстъпих.Върнаха ни я за ремонт и то як,от тогава сме си взели поука.

# 34
  • Мнения: 210
Давам я,нямам проблеми с това.
Все пак това е просто една кола,средство да те закара от точка А до точка В.

# 35
  • Мнения: 4 668
Аз съм просто влюбена в колата си и НЕ я давам  Naughty Отделно , че ми прави много лошо впечатление , ако ми я поискат ...

# 36
  • Мнения: 233
С удоволствие бих помогналаSimple Smile
Ние също сме ползвали колата на приятели цели 2 седмици малко преди да заминем за САЩ. Бяхме продали нашата, а с бебе трябваше да пътуваме София-Варна и обратно.  Приятелите, които ни услужиха бяха извън БГ и не я караха...Приятели...Малко са, но ги имаме...
Иначе, сега като се прибираме си рентваме автомобил.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 08:54 от Liann

# 37
  • София
  • Мнения: 1 941
Давала съм винаги като приятели са имали нужда.

# 38
  • Мнения: 2 161
Не давам.

# 39
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 951
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
. .Пр
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!
Не съм скръндза!Съпругът ми си е взел поука от даването на автомобил в ръцете на брат си.Онзи има проблеми с алкохол,наркотици,и т. н.За предишната си кола се грижеше мъжа ми.Даваше я на брат си и ремонтите бяха за наша сметка.Не само глоби,имаше и ремонт на двигател.Ужасс.
Едвам се побирахме в месечния си бюджет.
Тази нЕ Я даваме на онзи.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2007, 12:23 от marianasot

# 41
  • Мнения: 2 908
Кофти ми е-скръндза съм.На мъж ми така му блъска един негов приятел колата-от тогава станах голяяяяяяяяяяяяяяяма скръндза. Crossing Arms

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Е, кофти ще ми стане ако ми я върнат чукната примерно, но пък за това си има застраховки  Peace
Но пък те обикновено не важат, ако шофьорът е карал след употреба на алкохол (имам предвид над допустимата граница от 0,5 промила).  Освен това собственикът на автомобила е отговорен за разни случаи. Ако например се окаже, че този автомобил се кара от човек без книжка.

Колата си на човек без книжка никога няма да дам!!! Все едно за си превържа здравия пръст  Rolling Eyes . Обикновено я услужвам на приятели, които имат работа в друг град или село, а не да ходят и да се напиват по дискотеките. Достатъчно добре си преценявам приятелите. Все пак не я давам на Сульо и Пульо.

Обаче ми хрумва още един въпрос към тези, които си дават лесно колите: Ако при нас променят закона, подобно на този в Гърция и при над определено превишение на скоростта (а може би и при други нарушения) се свалят номерата на автомобила за даден период (1-3 весеца, примерно, колата не може да се кара от никой), пак ли ще си давате колите на приятели, познати и роднини?
За момента нямаме такъв закон и разсъждавам според настоящия.

.....какво влагате в това, че вярвате на приятели, които са добри шофьори? Вярвате в това, че ще ви върнат колата здрава или вярвате, че спазват правилата за движение по пътищата и не застрашават останалите?

В нищо не вярвам. Надявам се всичко да мине О.К. Все пак път е! От къде да знам че няма тях да ги пресрещне един с 180км/ч и да стане белята, въпреки че спазват правилата за движение по пътищата. В този случай е по важно да са живи и здрави пътниците вътре. Колата не ме интересува!

# 43
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
. .Пр
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!
Не съм скръндза!Съпругът ми си е взел поука от даването на автомобил в ръцете на брат си.Онзи има проблеми с алкохол,наркотици,и т. н.За предишната си кола се грижеше мъжа ми.Даваше я на брат си и ремонтите бяха за наша сметка.Не само глоби,имаше и ремонт на двигател.Ужасс.
Едвам се побирахме в месечния си бюджет.
Тази нЕ Я даваме на онзи.

Извинявай! нямах предвид, че ти си скъндза, а аз!   bouquet още веднъж извинявай, не исках да те обидя!

# 44
  • София
  • Мнения: 1 951
Още като я купувахме колата мъжа ми каза .ще ти я давам само на теб,на никой друг.Не я даде дори на брат си въпреки натиска от страна на родителите му,а те ни пожелаха ПТП,представете си.,ужаса в моите очи.

преди месец купихме кола и се ужасявам от момента, в който братът ма мъжа ми ще я поиска #Crazy ситуацията може да се окаже същата като при теб!
. .Пр
аз съм скръндза, свидла и не обичам да ми пипат нещата! с две думи - не си давам колата!!!
Не съм скръндза!Съпругът ми си е взел поука от даването на автомобил в ръцете на брат си.Онзи има проблеми с алкохол,наркотици,и т. н.За предишната си кола се грижеше мъжа ми.Даваше я на брат си и ремонтите бяха за наша сметка.Не само глоби,имаше и ремонт на двигател.Ужасс.
Едвам се побирахме в месечния си бюджет.
Тази нЕ Я даваме на онзи.

Извинявай! нямах предвид, че ти си скъндза, а аз!   bouquet още веднъж извинявай, не исках да те обидя!
Не ,няма нищо изобщо не съм се засегнала,даже!Разбрах ,че имаш впредвид  себе си!

Общи условия

Активация на акаунт