Деца с очни проблеми-3

  • 24 365
  • 384
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 5 074
Защо ли ви няма тук? Може би сте заети? Или болни? Пишете де!

# 331
  • Мнения: 1 881
Момичета, вижте какъв спор се води тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228233.0

Боже, хората как ще си тормозят 6 месечните бебета с очила, то бива, бива глупост, ама чак пък толкова, "да свиквали", моля ви се!!! Само мен ли ме възмущава това #Crazy

# 332
  • София
  • Мнения: 498
Ето ни и нас. Операцията мина. Според доц. Андреев много добре, но след 2 седмици ще трябва да започнем да  стимулираме окото чрез закриване...изобщо не си го представам как ще стане като той толкова се дразни и пищи.... Sad
След 2- 3 седмици ще мога да напиша нещо по конкретно относно това дали нещо вижда с това око засега немога да преценя.
Иначе съм много доволна от клиниката и от цялото обслужване.

# 333
  • Мнения: 3 914
Ето ни и нас. Операцията мина. Според доц. Андреев много добре, но след 2 седмици ще трябва да започнем да  стимулираме окото чрез закриване...изобщо не си го представам как ще стане като той толкова се дразни и пищи.... Sad
След 2- 3 седмици ще мога да напиша нещо по конкретно относно това дали нещо вижда с това око засега немога да преценя.
Иначе съм много доволна от клиниката и от цялото обслужване.
Радвам се за вас,ще чакаме новини и по нататък,как се тренирате,стискам палци да се справите Hug

# 334
  • Мнения: 3 914
Момичета, вижте какъв спор се води тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228233.0

Боже, хората как ще си тормозят 6 месечните бебета с очила, то бива, бива глупост, ама чак пък толкова, "да свиквали", моля ви се!!! Само мен ли ме възмущава това #Crazy
Вденах се Mr. Green
Дано съм ги стреснала ,тия хора откачат май ooooh!
Ми да вземат да им турят и по едно шалче на очите ,та да е сигурно ,че няма да вижда,боже......................

# 335
  • Мнения: 1 881
И тук ти благодаря Вики и мама, дано те послушат повече майки, абе хората съвсем са откачили, аксесоари ще им слагат #Crazy Дано не им дойдат до главата проблеми на невинните дечица, предизвикани от тях самите!!!

# 336
  • Мнения: 4 053
това са хора без проблеми,
хора, които искат зорлем да си докарат главоболия  doh

# 337
  • Мнения: 388
И аз се включвам да кажа колко съм възмУтена и огОрчена от тези майки с абсурдни разбирания! Направо не можах да повярвам.... Shocked
При нас прегледа при Андреев засега се отлага, защото програмата му, явно е доста натоварена и взехме час за 13ти ноември. Надявам се новините да са добри, че малкото човече 3 дни след това  има рожден ден! Препоръката на доктора беше да закриваме здравото оченце на Тери с длан, "когато е на кеф". Но това е голямото ми притеснение - и да е на кеф, веднага става не на кеф. Бута всичко изпречило се пред здравото око и започва да нервничи. Ще попитам пак за някакъв удачен вариант. Като споменах превръзка Андреев каза, че едва ли ще се получи нещо. И е така каквото и да сложа го маха.  Sad

# 338
  • Мнения: 3 914
  mim40  ,сигурно си наясно ,че при вас не става дума за мързеливо око в истинският му смисъл,а мързеливо око следствие от катарактата, плюс инплантирана изкуствена леща.Особено когато има и напълно здраво око,наистина е излишно да тормозиш детето с превръзка.При вас идеята е окото да помага на здравото,а не да гледа с него,за съжаление това са фактите.
Виж случаят е друг при деца с вродена катаракта на двете очи Peace
Но за щастие ,при вас е по малкото зло Hug
Целувки и пиши след прегледа ,а и преди него де Wink

# 339
  • Мнения: 388
Ами да ти кажа уж съм наясно, но и не точно. Нали целта е един ден да се постигне резултат от 90% зрение на окото с имплантираната леща (поне Андреев за това ни каза, че ще се борим). Всеки път като ходим на тези прегледи ни казват, че има нужда от това окото да бъде закривано и да правим разни упражнения с него например приближаване на разни предмети, отдалечаване... Вярно е, че Тери е и доста малък още, но все се притеснявам да не би аз нещо да не изпълня както трябва. А тормозя е силно казано, точно за това се и шашкам, че му угаждам един вид и да не се окаже, че бъркам. Иначе криви оченцето навън особено, когато гледа по-далечни предмети.

# 340
  • Мнения: 2 543
Здравейте!
Може би сте гледали тази сутрин "Здравей, България" по НТВ, но аз да си кажа... Даваха някаква жена, оперирана при някаквъв си руснак, който прилагал уникално лечение с алопланти (тъкани от покойници - звучи страшно, знам), което помагало за много очни заболявания. За съжаление аз нямах възможност да го изгледам внимателно, но даваха негова пациентка, оперирана наскоро, която все още е с превръзка, но твърди, че преди операцията не е виждала, а сега, когато й свалят превръзката, за да и капят някакви капки, виждала ръката на човека, който й ги капва... Може и да сте чували за този човек и лечението, може и да сте го обсъждали, простете, ако пиша вече коментирани неща, но нямам възможност да изчета цялата тема. Аз съм предубедена към разни такива феномени, още повече, че казаха, че той пазел в абсолютна тайна технологията на лечението, което според мен е... хм... смутително... Но така де, реших все пак да споделя.  Hug
И накрая - явно нещата с моя Йоан вървят към операция за страбизъм. Бихте ли споделили тук или в лично съобщение към кого ще е добре да се обърнем? Благодаря ви предварително! Поздрави!

# 341
  • Мнения: 3 914
  Ieppe  здравей Hug
Да гледах го предаването и познавам лечението на Мулдашев,защото имаше един период когато всяка година му пишех,все още търсех къде.Той обаче всяка година ми отказваше,алоплантите не се използват още при деца,били още на база проучвания.Поканиха ме за лявото око на Вики, за което имах и други предложения/то не беше мн. зле/,а аз исках за безнадеждното и око,но се оказа че и те нищо немогат да направят/май не са толкова велики Wink/.Друг е въпроса че ми предложиха някаква космическа цена/не помня колко беше,но не съм и помислила да отида,явно е била достатъчно голяма ,за да ме стресне/.
А причината при която е ослепяло момичето е късно открита хидроцефалия,което значи че е ослепяла при притискане на нерва от събиращата се течност в мозъка,честно казано си мисля че с проблем с такъв произход,могат да се справят и в Германия и без алоплант,но това е само моето мнение.Естествено не е тайна,че Мулдашев е велик офталмолог,само факта че той единствен в света е трансплантирал цяло око/за сега не е повторена операцията/,го прави такъв Peace

За Йоан.........къде го лекувахте вие,за да мога да ти дам предложение къде Hug

# 342
  • Мнения: 2 543
Здравей, Вики и мама!
Знаех си, че го знаете този руснак, но понеже аз го чувам за пръв път, затова се отнесох така с недоверие... Но пък и той... Защо не споделя каква е техноголията на лечението? Това би могло да е само с цел печеленето на мнооооооого пари, а това само по себе си е доста гадно...
Инак, Йоан е пациент на д-р Облашка, която както знаеш, не е детски офталмолог. Но пък Йоан е много свикнал с нея и й има доверие, което вече си е голяма работа, а тъй като и в Германия потвърдиха лечението, което тя прилага, вече и аз й се доверявам повече.  Crazy Но пък тя с операции не се занимава и ми препоръча свой колега и учител - Цонев ли беше, не помня точно, ама в някаква частна клиника и нали се сещаш... Та, затова питам, защото за този Цонев никаква информация не мога да събера, освен тази, която имам от Облашка...  Confused

# 343
  • Мнения: 3 914
Здравей, Вики и мама!
Знаех си, че го знаете този руснак, но понеже аз го чувам за пръв път, затова се отнесох така с недоверие... Но пък и той... Защо не споделя каква е техноголията на лечението? Това би могло да е само с цел печеленето на мнооооооого пари, а това само по себе си е доста гадно...

Ами........ вероятно си напълно права Peace

Ако ме беше попитала преди 20дни за Цонев,щях да ти кажа че не го знам,обаче И при него попаднах Joy,и това което ще споделя май е за лични,щото хем е смешно хем.............знам ли/докато вадеше конеца от окото на Вики,ми замириса на алкохол,абе с две думи-Що не отидеш при Константинов,той поне се е доказал в страбизма,а и никога не ми е миришел на друго, освен парфюм Mr. Green
много съм гадна ,ама за децата се полага най доброто нали Hug

# 344
  • Мнения: 2 543
...абе с две думи-Що не отидеш при Константинов,той поне се е доказал в страбизма,а и никога не ми е миришел на друго, освен парфюм Mr. Green

...ми... щото не го знам този Константинов! Embarassed Но пък щом мирише на парфюм...  Laughing Може ли на лични личните му данни, а също така и историята за Цонев.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт