Отново за хремата и яслите

  • 3 605
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 336
  А стига, бе! Не си ли малко нагла?  Като си толкоз работна, що не плащаш на детегледачка, м? Яслите и градинитв са за здрави деца, само дето последните не могат да се вредят да ходят, заради такива като тебе.

Може да съм нагла, но сама си изкарвам прехраната и издържам децата си. Нещо което ти едва ли правиш и едва ли някога ти се е налагало да правиш.

Но затова пък мнение ти е много лесно да даваш.
Като си седите вкъщи по цял ден, поне си гледайте децата, що бързате да ги давате в детски заведения, да се сополивят.

Аз моето съм принудена да го дам и да го държа там, вие като не сте, си го дръжте вкъщи.

Да те питам в същия дух като твоя постинг - като ти е толкова трудно да се оправиш с едно, второто защо го създаде?

Според мен никой нищо не е принуден да прави, всеки сам ИЗБИРА.

# 46
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Не зная какво друго да ви кажа, освен че за собствените си проблеми обвинявате чуждите хора.

Моите деца са здрави, но също се разболяват като отидат в градината. За това обаче и наум не ми идва да обвинявам другите деца или родители.

Все едно да съдя родителите, чието дете донесе варицелата в детската градина. Ми откъде да знаят хората, че им е болно детето, а пък докато разберат и всички деца се изпонатръшкаха.

Освен това точно толкова е шансът да се разболее детето като го заведа на Патиланци, или в друг детски кът, или го събера с роднински деца да играе.
Или ви сте толкова перфектни, че не водите детето по такива места и ходите само с маски вкъщи, да не би да го заразите.

Да ви хрумва случайно, че детето е заразно доста преди да вдигне температура и да се появят първите симптоми? И че сополите и кашлицата, които виждате при повечето деца е последствие от прекараната настинка, а не причина за нея.

Не зная как ще научите децата на толерантност, при условие че при вас тя липсва. И как иначе, като е много по-лесно да се винят другите хора за собствените проблеми.

А думите на mishlentze ще ги оставя без коментар, защото са меко казано неуместни.

# 47
  • Мнения: 753
ЕЕЕ момичета, влизам да чета за ясла и за хрема...моля Ви, излишно е това...МИР, моля  bouquet

# 48
  • Мнения: 1 172
luda, много точно си го казала. И аз се чудя как всеки преценя състоянието на останалите деца само за 2те минути, в които оставя собственото си дете.

Друг немаловажен фактор за настинките, кашлиците и сополите е как си обличаме децата, доколко в градината ги преобличат своевременно според промените в температурите. Особено в сегашното време - сутрин студ, наобед и следобед жеги. Ако сутринта 7:30 ч, в студеното време си го завел със суитчер, блуза и яке и в този си вид детето е тичало следобяд по двора, съвсем разбираемо е и да е било потно, и да е болно след това, пък ако ще всички останали 25 деца да са без никакви симптоми на настинка.

Няма смисъл в нападките между родители. Ако има съмнения за занижен контрол при приемането на децата - има си начини да бъдат подадени жалби и да бъдат направени проверки.

# 49
  • Мнения: 7 821
Тази тема май ще приключи като всички нейни посестрими - заключена!

# 50
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
*SV*, нима вярваш, че мократа дреха от изпотяване разболява?
За справка - аз не преобличам децта си; когато е топло - правя течение за разхлада, лятото климатика го спирам само, когато проветрявам; пият студени течности директно от хладилника; ходят боси. Не се разболяват в следствие на моята "немърливост", но само някой да им кихне насреща и/или да се съберат с болни деца, то до няколко дни и те са болни. Но това за радост е рядкост, може би защото малката все още не ходи на ясла.

# 51
  • Мнения: 17 409
Ами да, ние сме виновни! Не си закаляваме децата, ама- ха! Подобни теми не водят до друго, освен спорове. И да се заключи тази- други ще има. Ще ги има, докато продължавате да си мъкнете болните деца на ясла и градина. Груба съм, ама вие пък сте нагли.

# 52
  • Мнения: 728
Здравейте и извинявайте,че така се намесвам в темата ви!Имам дъщеричка на 1г7м. и досега водех битка с таткото по въпроса за яслите.Той е твърдо против ,но сега пак съм бременна и той се реши на компромис.Мисля да я пускам в ясла "Роза",където ходят повечето съседчета,някой от Варна има ли наблюдения от нея? И другото ми притеснение е дали наистина е толкова зле положението с яслите,ще направя ли грешка,ако само заради ината си се наложа над таткото? Благодаря ви и лека вечер!

Моят син ходи в тази ясла от 10-ти септември. Водих го 2 дена за по 1 час, на третия ден вече беше със сополи и не го заведох. 5 дена стоя вкъщи, пи Осцилококцинум и витамин С, пооправи се, от вчера пак е на ясла....ще видим докога. Аз съм си взела платената отпуска след майчинството именно с тази цел - да съм си вкъщи, докато се адаптира. Дано да е по-скоро, че и на отпуската й се вижда края....

# 53
  • Мнения: 1 172
*SV*, нима вярваш, че мократа дреха от изпотяване разболява?

Да, вярвам, че в комбинация с полъхващ не особено топъл ветрец, значително подпомага разболяването. Както и вярвам, че повечето от вас си разсъбличат децата, когато те са по-активни в парка, а не ги държат със все якета, елеци , с които са ги возили в количката, примермно и т.н. Вярвам и че не си оставяте децата на течение, като отворите всички врати из вас през есента. Вярвам и че им слагате още един кат дрешки, ако усетите че става хладно. Затова мисля и че учителките и лелките трябва да полагат доста грижи за адекватното облекло на децата. И от тях също зависи в голяма степен дали ще има простудени дечица.

# 54
  • Мнения: 1 172
Ще ги има, докато продължавате да си мъкнете болните деца на ясла и градина. Груба съм, ама вие пък сте нагли.

Нагло е и ти да определяш кое дете е болно и кое не.

Дай ми една основателна причина, заради която трябва да не заведа детето на градина, ако според педиатърката му то може да ходи на градина и според мед. сестра в градината - също. С какво ти си по-компетентна от тях, че твоето мнение трябва да тежи пред мен повече от тяхното?
Има си ред - спазвам го безусловно. Това не е наглост.

# 55
  • 1st floor
  • Мнения: 9 123
*SV* донякъде е права... Naughty и аз си мислех , че детето на съседката си ходи на детска градина/ заедно с моя/ и е болно, но се оказа , че има астма и доста често кашля ...оправят го за няколко дена , после почва алергична хрема , и пак кашлица...Какво? да не го пуска на детска градина и да не работи, само защото на мен ми се вижда болно? newsm78

# 56
  • Мнения: 17 409
 МЕдицинската сестра хич не ми е мерило за компетентност( лекар съм, ама и да не бях- все същото). Де ги тез педиатри, които определят като здраво дете с хрема и кашлица, не знам... Не ми се спори, ама изобщо с вас. РАдвайте се, че децата ви си влачат само сополите и не се разболяват сериозно.

Алергични деца им, да- но там нещата обикновено опират и до инфекция някаква, така че спрете да ми се оправадавате с алергии!

# 57
  • Мнения: 753
http://s129.photobucket.com/albums/p218/tigercheto/?action=view& … 1835KOGqpG_ph.jpg
Дами, пускам това за успокояване на 'страстите'....дано помогне

# 58
  • Мнения: 94
МЕдицинската сестра хич не ми е мерило за компетентност( лекар съм, ама и да не бях- все същото). Де ги тез педиатри, които определят като здраво дете с хрема и кашлица, не знам... Не ми се спори, ама изобщо с вас. РАдвайте се, че децата ви си влачат само сополите и не се разболяват сериозно.

Алергични деца им, да- но там нещата обикновено опират и до инфекция някаква, така че спрете да ми се оправадавате с алергии!
  Нещо против мед.сестри ли имаш?И като лекар ,защо си оплюваш колегите-педиатри?Не ми харесва отношението ти към здравните работници,ако искаш да продължим дискусията ,нека да е на лични !

# 59
  • Мнения: 469
Когато дъщеря ми ходеше на ясла, я спирах при най-най-първоначалния сигнал за болест, било то хрема, сополи и плувнали очи. Лекувах я по 1-2 седмици, давах я пак в яслата, където виждах, как сутрин родители водят кашлящи и със сополи деца и след 3 дена пак се разболяваше и пак я спирах и пак и пак... Накрая, какво се оказа? Тези, които ги водеха болни на ясла и заразяваха моето дете, си завършиха в яслата и там си изкараха болестите, а моето го спирах, за да не ги заразява. Сополивите деца, кашлящите и болнавите от пръв поглед, цял ден кихаха и кашляха в лицето на моето излекувано дете и то накрая беше отново болно и аз - голямата съвест, го спирах отново. Молих се на лелките да не пускат болни деца, на майките..., но се оказа, че никое от тези, които виждах, че са болни, не са болни newsm78. Дори някои ми се подиграха, че много съм й треперила на моята хубостница....

Ей това,все едно аз съм го писала!
Само,че Виолета си изкара така и яслата,и първа група.
Вече сме втора група ходила е 4дни и вече е хремава.
Не ми се спира от градина,а пък и ми е криво да ходи така.
Не знам вече,какво да правя?
Струва ми се,че и тази година ще е като предните две.
Седмица на градина,после две в къщи.
Дано да не съм права!

Общи условия

Активация на акаунт