Отново за хремата и яслите

  • 3 576
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 172
Предлагам да ми поемаш месечните разходи за лекарства. Става ли?

Направи му застраховка. Това съвсем сериозно- вече  няколко застрахователни компании предлагат тази услуга за малки деца.

Относно мнението ти за лекари и мед. сестри: странно ми е, че си оставяш детето в ръцете на човек, на когото не вярваш и в чиито компетенции се съмняваш (визирам конкретно мед. сестра в градината). 

Самата аз имах подобен проблем и с него се свързват най-кошмарните ми спомени от ходенето ми на ДГ. Винаги имаше много знаещи родители, които вдигаха скандал още при появата ми там. А ако случайно не им изнасяше присъствието на родител, използваха отсъствието му, за да ми "говорят" насаме.  Беше се стигнало до там, че епикризите ми висяха по таблото за бележки, за да може всеки "специалист" да си препише каквото му е нужно и да се допитва до компетентните си познати - лекари. И да, сигурна съм, че какъвто и блестящ лекар да си, ти също няма да можеш да диагностицираш това състояние с 2-3 минутно наблюдение.

Когато искате да ви се чува мнението, изполвайте си законовите пътища. Щом мислите, че е занижен контролът в градината, изисквайте проверка, ако се налага и смяна на персонала. Но не изземайте функциите им, за да не изпадате в такива откровено жалки положения.

# 61
  • Мнения: 219
Момичета, искам да ви споделя нещо по отношение на болестите. Миналия петък единият донесе ясленския сопол, но за два дни успяхме да тушираме ситуацията и в понеделник го пуснах здравичък. По тоя повод минах през нашата аптека да попитам за нещо стимулиращо или витамини. Имаме един рядко свестен аптекар, на рамото на когото идват да плачат от нашия и всички околни квартали. Той търпеливо ни изслушва и после дава страхотни напътствия и комбинации от лекарства. Та като му споменах градина, той ми спретна следната схема от хомеопатични препарати. Схемата е за 8 седмици. Ето за какво става въпрос:

1. Gripp-Heel - по 1 таблетка от понеделник до петък. Дава се след ходене в градината. Таблетките са безвкусни и аз ги прилъгвам да ги дъвчат като бонбони, после давам сокче.
2. Pulsatilla 30 ch - по 10 гранулки в събота вечер преди сън (само в събота). Това се разтваря във вода
3. Oscillococcinum - по 1 флакон събота и неделя, сутрин на гладно. Това е ясно.

Аз започнах да я прилагам тази схема и ще видя какво ще се случи, т.е. надявам се да оцелеем.

# 62
  • Мнения: 7 821
Мислех да не пиша по темата, но ...  Wink

Проблема, според мен, е в отношението което имаме в България към детските боледувания. Повечето майки на малки деца, страшно драматизират за всеки сопол, всяка температура, всяка шарка. Мислят си, че е настъпил края на света. Съдя за това по самата себе си когато Вики беше по-малък и когато ги пуснах първата година, съдя и по общуването с други майки не само тук във форума, но и по  градинките.
Не настъпва края на света, с всяка болест на детето, повечето деца боледуват, голяма част от педиатрите смятат това за нормално! Вярно е че има болнави деца, които правят усложнения (има и такива възрастни), но в голяма си част децата се оправят бързо.
Спрете да се измъчвате за всеки сопол, така ще живеете по-спокойно и вие и децата ви  Peace  Hug !

ПП. Научете ги да си духат носовете. Щом моите се научиха, спряха да правят каквито и да е усложнения, спрях да слагам всякакви капки. Проблемите и продължителността на боледуванията намаляха значително.

# 63
  • Мнения: 17 407

  Нещо против мед.сестри ли имаш?И като лекар ,защо си оплюваш колегите-педиатри?Не ми харесва отношението ти към здравните работници,ако искаш да продължим дискусията ,нека да е на лични !

НЯмам нищо против нито сестри, нито колеги. Ама полза от сестрата в градината на дъщеря ми аз не виждам. Това е, нямам желание да дискутирам нито тук, нито на лични.

# 64
  • Мнения: 917
Не зная какво друго да ви кажа, освен че за собствените си проблеми обвинявате чуждите хора.

Моите деца са здрави, но също се разболяват като отидат в градината. За това обаче и наум не ми идва да обвинявам другите деца или родители.

Все едно да съдя родителите, чието дете донесе варицелата в детската градина. Ми откъде да знаят хората, че им е болно детето, а пък докато разберат и всички деца се изпонатръшкаха.

Освен това точно толкова е шансът да се разболее детето като го заведа на Патиланци, или в друг детски кът, или го събера с роднински деца да играе.
Или ви сте толкова перфектни, че не водите детето по такива места и ходите само с маски вкъщи, да не би да го заразите.

Да ви хрумва случайно, че детето е заразно доста преди да вдигне температура и да се появят първите симптоми? И че сополите и кашлицата, които виждате при повечето деца е последствие от прекараната настинка, а не причина за нея.

Не зная как ще научите децата на толерантност, при условие че при вас тя липсва. И как иначе, като е много по-лесно да се винят другите хора за собствените проблеми.

А думите на mishlentze ще ги оставя без коментар, защото са меко казано неуместни.
напълно споделям това мнение. и аз имам дете и то ходи на ясла и съм поела риска да боледува по често. не бих направила детето си отшелник само за да не боледува. не забравяйте, че по този начин децата си изграждат имунитет и дали сега ще боледуват в яслата или като тръгнат на училище, това неминуемо ще се случи

# 65
  • Мнения: 1 208
ПП. Научете ги да си духат носовете.
Без да ми се смеете, ама днес точно си мислех как да науча малкият да си духа носа, той ена година и два месеца от понеделник сме на ясла и ще приема всякакви съвети.

Общи условия

Активация на акаунт