а,някой от вас живеят ли заедно със свекито?

  • 5 548
  • 121
  •   1
Отговори
# 60
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И аз живея заедно със свекър и свекърва в една къща ,но с отделни входове. Не ми помага с нищо но и не ми пречи. Сега сме скарани и не идва при нас а преди това все идва уж за нещо а почва да мърмори- тук имало паяжини, там било мръсно и т. н. А когато дъщеря ми беше малка и решах да я оставя за малко все мърмореше ,че съм лоша майка ,че не си гледам детето. Абе ограничен човек

# 61
  • Мнения: 124
Живяхме заедно една година нищо лошо не мога да кажа,но и нощо хубаво.Докато бяхме там не съм правила нищо всичко тя си вършеше ,не че не съм имала желание,но не са ме карали да чистя ,да готвя и такива други неща.Единственото което не мога да проумея е ,че за една година откакто не живеем там нито един път не прояви желание да вземе голямата ми дъщеря,все трябва да питаме дали е свободна да я вземе.Обикновено все има ангажименти.Беше цял месец в отпуска и всичко на всичко гледа детето за два дни.Била се изморила,Апък аз не съм с двете деца. newsm78.Това е което ме дразни и не проумявам

# 62
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
Кой каза,че не можем да си омръзнем за зимния сезон?
 С моята и за 1 месец ще си омръзнем.Тя е страшно мърлява жена,готви ужасно,заради нея през деня моржувахме,а през нощта се потехме цели 2 зими и най-големия и кусур е че е страшно лицемерна егоистка
Пазеше детето,когато и кажех,но пък затова съм си го намирала 2 с наакан памперс сутринта-така го успиваше-ТЯ ПАМПЕРС НЕ СМЕНЯ
 Сега 2 ми дете не я интересува изобщо,пренебрегва го,а голямото все и е в ръцете

  Е,как да я уважавам?!

# 63
  • Мнения: 2 070
Свекито е майка на съпруга ми и това е единственото което ме свързва с нея.

# 64
  • Мнения: 16
Тя на първия аз на четвъртия етаж.Достатъчно близо,но все пак отделни домакинства,не мога да се оплача,научихме се да се погаждаме

# 65
  • Мнения: 118
Живеем в една къща но на различни етажи, не мога да се оплача помага ни с каквото може пък и ние на нея, е не че няма с какво да се подразним от време на време, но все пак думата си казват и годините.
И като куриоз преди време гледала някакво предаване за снахи и свекърви в което казали , че трябва си ходят на гости най много три пъти в годината, а тя ми казва а аз от сутринта   идвах поне пет пъти - значи за тая година съм приключила с гостуванията. Laughing   

# 66
  • Мнения: 14
Ние живеем в свекърва ми вече 2 години ,и от половин година имаме бебче.Незнам права ли съм или не ,но за мен това е много изнервящо,особено като се роди детето .Честно казано почти всичко тя прави,сметки не плащаме.Когато бях на работа по не и обръщах внимание на приказките но сега ме подлудява.Те са много лицемерни и искат и аз да съм така им било по добре.Но тя е и нахална а аз това качество не го понасям.Само се надявам съжителството ни да не продължи дълго. Sad

# 67
  • софия
  • Мнения: 636
Живеем отделно на около 20км.  и така ни е добре. Като иска идва у нас, добре дошла е, ние по-рядко ходим. За детето не може да помага, а аз и не искам, ама иначе жената праща ни ядене от време на време, винаги като ходим ни дава готвено за седмицата, прави каквото може. Ако нещо специално я помоля - мога да разчитам. Аз не го правя, защото придпочитам дистанцираните отношения - не искам после да ме изнудва с това, какво била направила за мене. Казвам го, защото имам горчивия опит от това. Сега съм на чисто - спазвам дистанция и нещата вървят, говорим си приятелски и всичко е наред.  bouquet

# 68
  • Мнения: 189
И ние живеем в отделна къща от свекито, но това не й пречи непрекъснато да ни досажда (за мен е така, но за сина й едва ли). Дели ни един двор, но имам чувството , че постоянно е у нас. Заключвам се, но тя постоянно звъни. Аз се правя, че не чувам, но синчето на мама всичко чува.
Ох, верно е, че тя е строила къщата (а тя е доста голяма), но разберете ме, ПРЕЧИ МИ.

# 69
  • Мнения: 460
И ние живеем в отделна къща от свекито, но това не й пречи непрекъснато да ни досажда (за мен е така, но за сина й едва ли). Дели ни един двор, но имам чувството , че постоянно е у нас. Заключвам се, но тя постоянно звъни. Аз се правя, че не чувам, но синчето на мама всичко чува.
Ох, верно е, че тя е строила къщата (а тя е доста голяма), но разберете ме, ПРЕЧИ МИ.
о,душа те са така свекитата.разбери ,че когато една жена се омъжва тя взима мъжа си с майка му,защото те вървят комплект като пола и блуза!!само от нас /снахите/зависи този комплект да бъде разхвърлян!!аз не мога да се оплача,но вярвай ми че докато и докажа на моята свеки кой кое доста ми костваше,но успях!!сега не мога да се оплача!! Hug
тр.да си мн.упорита и търпелива!! Peace

# 70
  • Мнения: 2 908
Аз не разбирам нещо-защо синчето и мама да вървят като пола  и блуза,а например и дъщерята и мама не вървят като ризка и поличка?Ей това никога няма да го разбера и нямам намерение да се опитвам-омръзна ми от мамини синчета-взела съм сина,БЕЗ мама-това е.Каква е разликата между отглеждането на мъж и жена,защо тук все има теми за свекърви,а не толкова за тъщи?Явно има голяма разлика....Защо майките на дъщери не се вайкат"Ох,и аз ще стана един ден тъща",както майките на синове се вайкат?Не схващам... newsm78
Мила,rumid,и на мен ми ПРЕЧИ ужасноооооо SickВ два входа живеем на един и същ блок,но тя е постоянно на вратата и все звъни за щяло или не ooooh!
Извинявам се за Офф-а,ама не схващам такива определения като пола и блуза. Crossing Arms

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 09:28 от афродита

# 71
  • Мнения: 460
Аз не разбирам нещо-защо синчето и мама да вървят като пола  и блуза,а например и дъщерята и мама не вървят като ризка и поличка?Ей това никога няма да го разбера и нямам намерение да се опитвам-омръзна ми от мамини синчета-взела съм сина,БЕЗ мама-това е.Каква е разликата между отглеждането на мъж и жена,защо тук все има теми за свекърви,а не толкова за тъщи?Явно има голяма разлика....Защо майките на дъщери не се вайкат"Ох,и аз ще стана един ден тъща",както майките на синове се вайкат?Не схващам... newsm78
Мила,rumid,и на мен ми ПРЕЧИ ужасноооооо SickВ два входа живеем на един и същ блок,но тя е постоянно на вратата и все звъни за щяло или не ooooh!
Извинявам се за Офф-а,ама не схващам такива определения като пола и блуза. Crossing Arms
много е просто -ние/снахите/ се оказваме доста самостоятелни и можем да се справяме във всякъкви сетуации!та зо това не вървим никога компл.с майки те ни,защот са ни научили да сме самостоятелни и отговорни!! Peace

# 72
  • Мнения: 2 908
Благодаря,Катя  bouquetза разяснението-аз разбирам какво значи това,но не разбирам защо трябва да е така-жената да се възпитава да е самостоятелна,а мъжа-не. Rolling EyesПък и няма нужда някой да ми разяснява-няма да го разбера никога.
Хайде със здраве от мен Hug-по-напред в темата съм отговорила по нея.

# 73
  • Мнения: 460
Благодаря,Катя  bouquetза разяснението-аз разбирам какво значи това,но не разбирам защо трябва да е така-жената да се възпитава да е самостоятелна,а мъжа-не. Rolling EyesПък и няма нужда някой да ми разяснява-няма да го разбера никога.
Хайде със здраве от мен Hug-по-напред в темата съм отговорила по нея.
Heart Eyes Heart Eyes
нали в една тема обясних,че жената е по-висшето същество от творението господне,защото мъжът е първият му опит и там нещата са с неясен край!т.е.или ще стане или не,а при втория е сигуре работата-става!

# 74
  • Мнения: 4 736
През първия си брак имаше период, в който се наложи да живеем у тях. Много е гадно да се притесняваш да не те види някой по гащи. Абе, като на гости се чувствах и това е.

Общи условия

Активация на акаунт