Защо изпитвам такава злоба?

  • 10 883
  • 167
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 380
Знам, че само от мен зависи да спра да се измъчвам в тази ситуация, ама не мога бе.
Айде оплюте ме сега, че съм завистлива и злобна и да си седна на 4-те букви ....
....
уффф казах си го поне ...

според мен това е признание за слабост. или поне аз така го възприемам.
и към това проявявам разбиране. нормално и човешко е да се греши, да се изпитват негативни емоции, да се разбират
и да се търси обратна връзка от други хора, приятелски настроени хора.
ненормално е, някой да използва слабостите ти, за да си избива комплексите.
разбира се, съм далеч от психоаналитичните способности на ДиС-мама. Laughing

моето лично разбиране авторката е получила.
аз я съветвам да говори с дразнителите, които оценявам, като простаци в тяхното поведение.
обясних преди защо, да не се повтарям.

Мисля че не си дочела всичко. Тя може подсъзнателно да разбира, колко низмено е да се завижда, и че точно това прави, но в никакъв случай не го признава. Цитираното от теб е един вид предизвикателство към всеки който дръзне да я упрекне, а иначе....иначе "тя е чиста пред съвестта си че не завижда".

Цитат
аз съм си чиста пред себе си, че завист не изпитвам, а отвращение и възмущение от невъзпитаното поведение, което съм длъжна да понасям, колкото и да се стремя да избягвам
аз също съм споделено влюбена, но не го разбирам ...

# 166
  • Мнения: 6 167
извинявам се, но какво общо има злобата, която е изпитала авторката със завистта, която се опитвате да й препишете?
естествено е, да не приема, че е завистлива, защото не го е и твърдяла. и не е пуснала тема " защо завиждам' , а " защо злобея".
мисля, че прекалявате, честно. май ви идват вповече психоаналитичните напъни.

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Мисля да спра надприказването.

Общи условия

Активация на акаунт