Кога оставихте бебето за цяла нощ?

  • 4 089
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Алеле, вие сте наистина мами-героини!
Добре, че са постингите на DEianaZ и още едно-две момичета, та дане реша, че аз нещо не съм у ред  Rolling Eyes
Момичета, честен кръст, но за първи път си оставих детето точно 1 час след изписването от родилния дом.  Mr. Green
На въпросното изписване се събра една тълпа от роднини и приятели, достойна за малка сватба и мъж ми реши да ги води на кръчма. Качиха ме мене с бебока вкъщи и заминаха. И аз от следродилна депресия ли, защото седяхме бая в болницата ли, като увиснах на балкона и рев - ама голем рев  Thinking - как онея ще се веселят, а аз вързана като надойна крава за ясли, почувствах се като затворник и ми трябваше точно 1 час да изпадна в истерия, да се изцедя и да отзова двете баби да си гледат на смени унучето в къщи!!!
Може да ви прозвучи много еретично, но слава богу, че на 40-тия ден след Погачата, трябваше да кумувам, а няколко дни по-късно с мъж ми да заминем за 3 дни на фирмен билдинг - демек купон на другия край на България, че вече бях пред самоубийство.
И оттогава Ники си е пантелей-пътник, събота и неделя, празници и ваканции.
Преди да ме съдите, искам да добавя, че тези разходки определено му влияят добре - умира от кеф като смени къщата. И още - подобно на повечето от вас се считам за добра майка, слънчицето е смисълът на живота ми и се чудя защо съм живяла преди да го родя, но определено ме задушава дори само мисълтта, да нямам сама или с тати свое време само за себе си  Shocked  сигурно сега вече щях да съм в Карлуково или поне на антидепресанти и успокоителни.  Grinning
И съвсем накрая - времето ми с Ники, стана в пълния смисъл на думата скъпоценно откакто се върнах на работа, за мен това  беше желано връщане към себе си, а не принуда. Сега се чувствам наистина прекрасно и на работа и в къщи. Пълно ми е, няма липса.
Да са ми живи и здрави и трите баби - две натурални и една придобита.

# 46
  • Мнения: 8 769
Цитат на: pandora
Моят отговор го няма - на 2 месеца.

И моят го няма-на месец и половина-отидохме на ски и оставих бебиня на нашите за цяла седмица Sunglasses

# 47
  • Мнения: 522
Наско е почти на година и два месеца, но все още не сме го оставяли за цяла вечер далеч от нас. С мъжая ми сме излизали вечер, но до 24.00 ч. сме се прибирали.

# 48
  • Мнения: 355
Оставих дъщерите си (на 5 месеца и нещо) за първи път миналата седмица за една вечер в свекърва ми. Тя е много грижовна и и имам пълно доверие.
Иначе още кърмя и това поражда разни неудобства, както и че много ми липсаха, но не бях спала от месеци  и мисля, че си заслужих една вечер малко нормален сън.
Въпросът с оставянето на децата има много аспекти и напълно съм против прехвърлянето им на бабите едва ли не след раждането, докато мама и тати се развяват по цели дни и нощи. Но съм против и лишаването на бабите и дядовците от удоволствието да се порадват и погрижат за внуците си. Докато родителите си обърнат малко романтично внимание.
Или просто се наспят.

# 49
  • Мнения: 6 315
Не съм го оставяла за цяла нощ на бабите и нещо не изгарям от желание да го правя......

# 50
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не съм го оставяла още за цяла нощ.като отида вечер на заведение и все той ми е в гкавата.Прибирам се много на бързо.

# 51
  • Мнения: 6 206
не съм, защото заспива само в мен с кърмене.
и след 1 час се буди да провери дали съм на разположение.
Мечтая си за деня, в който ще излезна и ще си социализирам на воля. #Onfire

# 52
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз не съм го оставяла и нямам намерение да го оставя, ако искаме да излезем с приятели ще го взема с мен, моите приятелки също си взимат бебетата по заведенията, така че няма само аз да съм с бебе в заведението.  Grinning  Оставяла съм го за 1-2 часа и то само на мъжа ми, и за 10-15мин. на свекърва ми докато отидем до магазина.

# 53
  • Мнения: 3 479
Големият ми син го оставих за първи път на бабитена 2г и 2м и то поради ваканцията на яслите. Беше за месец и половина общо, редувайки бабите. Не ме питайте какво ми беше направо ми се късаше сърцето, защото бабите бяха в Добрич, а пък ние живеем в София. Ако яслите работеха въобще и нямаше да го оставя или поне не за толкова дълго време. Малкият го оставихме на 11 м, за 4 дни, но тогава свекърите дойдоха да го гледат в къщи, че така беше по-удобно.  Аз по принцип обичам да са си при мен и се съгласявам децата да ги гледа друг само ако се налага.-

Общи условия

Активация на акаунт