Разликата между това да обичаш и да понасяш кърменето

  • 10 283
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 735
Jade, прекрасни сте, приличаш на богиня на плодородието с тези две деца на гърдите!

Ако баткото беше първокласник, много ме съмнява, че би искал да суче, биха го интересували други неща. Но твоят още е малък и явно има нужда от тази връзка с теб, и според мен е чудесно, че не му я отказваш. Е той едва ли суче през цялото време като бебето, нали? Има много деца, които ревнуват от по-малките си братчета и сестри, но предполагам, че при вас кърменето в тандем решава проблема?

Аз на моменти исках да суча от майка си дълго след като съм била отбита (имам спомен, значи в съзнателна възраст; но тя не ми даваше). Струваше ми се просто интересно, забавно, някакъв вид близост. Е сега освен екстремистка сигурно ще излеза и перверзна от малка още...  Wink

Имам и друг въпрос: как боледувахте тази зима? Знам, че при много семейства с второ дете голямото носи в къщи вирусчета и е голям проблем. Имаше ли влияние кърменето върху имунитета на баткото?
Ако ти си перверзна,значи аз съм извратена: бях втори клас ,когато се роди сестричката ми и най-редовно пийвах изцедена кърма.Трябва да кажа ,че чаках с нетърпение! Mr. Green
Jade,мацко чак сега разбирам за твоето кърмене в тандем.Много ме накефи!  Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 1 057
Много хубава сатаия! Аз откакто се роди малкото слънчице кърмя с голямо удоволствие. newsm10

# 47
  • Мнения: 58
Неописуема магия.......това е за мен кърменето и не мога да си представя да не искам да го правя  докато детето иска стига да имам кърма разбира се,когато ме погледне в очите и ми се усмихне когато го кърмя..... чувството го е изпитала всяка майка която е кърмила,но за съжаление има майки които се отказват от кърменето заради бюста си но всеки си има свой избор

# 48
  • Мнения: 1 440
Хедра,чудесна статия!
Да си призная в началото и за мен кърменето беше по задължение,може би заради купищата проблеми,една от които гадната депресия.
И така с течение на времето не разбрах кога съм се омагьосала.
Сега не мога да опиша колко щастлива се чувствам.Това са незабравими мигове.Гушкаш си гладното бебче,търсещата малка устича захапва гърдата и лакомо започва да суче.Толкова е сладка моята като ме погледне  доволно и лекичко се усмихне,продължавайки да папка.
Голяма магия е наистина!
Обичам тези моменти на върховна близост по между ни.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
На мен много ще ми липсва кърменето...наистина. Вече даже не е същото-беба суче много бързо, рутинно, няма я вече тази наслада...абе порасна детето, опозна и новите вкусове.Намалихме кърмето на 3 пъти, а ми се искаше повече да кърмя. Но не мога да я насилвам, оставям я сама да си прецени колко иска да суче-аз правя каквото мога.Не мога да си представя да можеш и насила да не кърмиш бебето си-струва ме се неестествено. А и за какво например толкова да ги пазим тези гърди, като тяхното предназначение е точно това-да си храниш детето. Изобщо не ме интересува дали някой мъж ще ме харесва или не-ако е за такива неща като гърдите да ходи да се застреля. Толкова по-важни неща има в живота...като кърменето Laughing

# 50
  • Мнения: 352
Ооо страхотна статия!........нямам думи просто ........ Hug Hug

# 51
  • Мнения: 352
Само да допълня - сега се замислих - мисля че я има и същата магия - по скоро казус - за раждането на едно дете! Има такива които за раждането говорят като магия - и такива които явно го свързват с болката и неприятните моменти - и за тях е просто "раждането". Поне така мисля де... А вие?

# 52
  • Мнения: 1 735
 tonito,заслужава си да се отвори цяла нова тема по въпроса!  Grinning
Специално за мен , раждането беше най-голямата магия в живота ми!
Смятам ,че не съм само аз и си струва  да се обсъди в отделна тема.  kyllmg

# 53
  • Мнения: 352
tonito,заслужава си да се отвори цяла нова тема по въпроса! Grinning
Специално за мен , раждането беше най-голямата магия в живота ми!
Смятам ,че не съм само аз и си струва да се обсъди в отделна тема. kyllmg


Навита съм!
Ама тази тема хем е свързана с постинга на херда ... хем може би ще ни кажат че не е за към този форум?!?!....... аз малко съм новак - нищо че чета от сума ти и време.... чудя се къде да я отворя ?!?!

# 54
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз с удоволствие бих участвала в обсъждането,защото и за мен двете неща са свързани по най-прекрасния начин и с най-чудесните ми спомени,но...не знам дали е добра идея да пускаш в Майките такава тема...освен ако не искаш да се наслушаш на достатъчно гадни епитети.Темите,обсъждащи раждането като радостно изживяване привличат доста неприятни коментари обикновено и не сме много ентусиастките... Confused
Но за собствено удоволствие потърси с търсачката тук в кърмаческия форум Маймунската тема (така я задай в търсачката) Wink

# 55
  • Мнения: 352
Аааа окей! Иначе и за мен двете неща са много еднакви по сила на чуствата и въобще по тип чуства...някак си ако можех постоянно да раждам бих се чуствала много щастлива... айде да го кажа по друг начин де - ако можех да изживявам това чувство по-често през живота си - да раждам и да виждам онази усмивка изпод цица на детенцето когато го кърмя. Две уникални изживявания за мен!!!!

# 56
  • Мнения: X
Кърменето е страхотно. Нямам думи да опиша усещането. За съжаление кърмата ми спира. Бог ми даде само 20 дни да усетя магията на най-голямата възможна близост с малкия човек. Пожелавам на всички да имат кърма и да успеят да се възползват от това щастие. Най-хубавите мигове в живота ми!

# 57
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Каси,стегни се момиче - какъв господ,какви пет лева Twisted Evil
Няма нищо,което да показва,че на бебето ти не му стига кърмата - повторихме ти го всички,сега е въпросът ти да си повярваш! Както си могла да го родиш,така можеш и да го изхраниш,ако не се психираш и оставиш природата сама да се грижи за нещата,без да пробутваш режим,вода и добавка.Всички сме имали трудни моменти - важното е не да не се страхуваш и притесняваш,а да съумееш да го преодолееш.Силна жена си,оправи се с такива емоционални проблеми - едно кърмене ли ще ти се опре Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 533
Към магията на кърменето и раждането бих добавила и магията на бременността.... Наслаждавах се на всеки ден от бременността си -  с нетърпение чаках да родя малкото животче вътре в мен и в същото време знаех, че коремът после доста ще ми липсва. И сега понякога изпитвам носталгия към блаженството на бременността Simple Smile А раждането и кърменето са повече от прекрасни... Вълшебни...

# 59
  • София
  • Мнения: 4 381
О-о, бремеността. Такова наслаждаване падна, че накрая момата не искаше да излиза (по едно време на раждането и аз). През всички тези месеци бях като на 7-то небе.

Общи условия

Активация на акаунт