а хубавите небългарски имена?

  • 21 337
  • 221
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 274
Ние си решаваме как да си кръстим децата, а какво общо има образованието тук не ми е ясно - и със основно да съм не бих си къстила детето Пенка!!!!!!!!
Идеята май беше по-скоро, че с по-ниско образование си избират имена като Памела и прочее  Peace
Е как?! А тези с по 2 висши -  Гроздана , така ли?!

# 166
  • Мнения: 3 929
С висше образование съм. И колкото и смешно да звучи, много харесвам един актьор, който не е от известните, но аз го обожавам. Харесвам и името му. Затова реших и детето ми да носи това име. На мъжа ми също много му хареса. А и без да искаме, излезе така, че все едно е кръстен на свекървата и свекъра. Но не е. казва се Антонио. А актьорът не е Антонио Бандерас.

# 167
  • София
  • Мнения: 39 848
Аз съм с висше техн. образование. Мислехме да кръстим дъщеря ни Мериди, Мери на баба си Маргарита, и Ди на моята мама. Свеки се дръпна и рече, че името не й харесвало. По традиция трябвало да е на прадядото. Затова я записах Дияна, на моята си мама Simple Smile

# 168
  • Мнения: 756
не мога да проумея каква е връзката с образованието , латино американските сериали и името на детето .Обобщавам - с висше образование съм, мразя латино американски сериали и почти не гледам такива с изключение на любимия ми Хаус -а защо не оставете на мира хората , които си гледат сериали да си кръстят децата  така че да им носят радост включително и тези от малцинствата .Моля авторката на темата , ако има желание и поеме някаква отговорност да изрази становището си защо трябва да квалифицира интелект , малцинства , емоции и сериали с имената на децата ни .Бракът ми е смесен и сина ми се казва Кристофър Пийтър Джеймс -кръстен на баща си -исках да изразя благодарността и обичта си към човека , който ме дари с това красиво същество , на чичо си Пийтър , който е като баща на съпруга ми , също така и на моя баща по желание на съпруго ми и Джеймс на Джеймс Дийн , който ни е любим актьор.Ако има връзка с образованието ми моля да ми се обясни!

# 169
  • Мнения: 5 940
Най-добре Юрдечка. На бабите си Йорданка и Дечка.

# 170
  • София
  • Мнения: 39 848
Явно и тази тема ще последва съдбата на другата.
И на мен нещо ми убягва връзката м/у моето образование, образованието на съпруга ми и името на децата ни.
Баща ми например е прост човек, имал само основно обрзование (8ми клас). Аз съм Татяна, кръстена на дядо ми Тодор, само съм благодарна, че не съм Тодорка например. Брат ми е ивайло, на баба Иванка и дядо Иван.

# 171
  • Мнения: 770
 Не виждам връзка между образованието и имената на децата. Според мен децата е хубаво да се кръстят с имена, от които когато пораснат няма да се срамуват при запознанство, независимо дали са чужди или български. В този ред на мисли, трябва да уточним и кои точно са БЪЛГАРСКИТЕ ИМЕНА!
Няма да забравя писмото на една жена, което прочетох в един вестник преди години. Тя пишеше: "Имам ли право да се прекръстя? Едната ми баба се казвала Мара, а другата Тонка и за да няма сърдити ме кръстили МАРАТОНКА!" Звучи като виц, ама на нея едва ли и е било толкова смешно, така че мислете преди да давате име на детето!!!

# 172
  • Мнения: 2 908
Блъдуайт,ще ме прощаваш,ама никой не говореше за твоето дете,освен това Хари или каквото е там името си е супер-първо,въобще не си разбрала за какво иде реч темата,второ не си разбрала за какво иде реч в моята реч-за това ,че само циганките(или жени с мноооооооооого "скромно" разбиране за света въобще) си кръщават децата на сериали,изкилиферчени,и каквото там се сетиш-затова казах,че те нямат компютър в къщи-ама наистина е грозно,да нападаш някой без дори да разбереш за какво става дума.Има купища страхотни небългарски имена-аз съм им фен,ама разбери,че тук се говори за тези,с мкоито си кръщават децата малцинствените групи.Те са смешни наистина.А тази тема стана както казах непотребна,защото всеки тук се обижда на някой и гледа-ама сега,щото аз съм си кръстил детето така,начи съм тъп и смотан,така ли.....дали със средно,основно или висше образование,имах предвид,че щом успяваме дори да влизаме тук-във форумите Laughingи да боравим с компютър най-малкото ни прави доста по-интелигентни от някои други,които споменах вече.Айде стига вече префърцунени обидени,моля,нямам никой предвид. ooooh!
Освен това съм съгласна,че въобще не трябваше да има анкета за образование-какво показва тя,ами обидна е наистина.Всички които си казват мненията тук е важно,че въобще имат мнение за нещо-това показва,че мислят,а това показва и защо така са решили да кръстят детето си.Всеки има достатъчно акъл да реши как да си кръсти детето смятам аз,няма общо това с образование.

# 173
  • Мнения: 40
Даммм доста тъпо е да си вадиш такива изводи - образование и избор на имена ooooh!
Аз съм с више образование и кръстих дъщеря си никол - на баща и Николай. Сега има и супер изкелиферчени имена една моя позната кръсти вторият си син Мариовани - на бабата Йорданка и бабата Мария #Crazy

# 174
  • Мнения: 522
Дащеря ми е с префърцунено чожбинско име защоту сам убръзовъна- все пак вишу имам и сам ентелегентна. Кръстих я тъка зъщоту знаях че идин ден ще дразна мамити въф форумъ.
Е ,  не  ... Това ме разби ... hahaha smile3532

Подкрепям напълно. Тва ,че имам въображение и съм кръстила детенце с име - ПАОЛА и имам вишо образование ..... следва че съм КАКВО? Какъв ви е проблема бе патриотки?

# 175
  • Мнения: 1 615
Не знам колко въображение изисква Паола, но избягването на Есмералда или Освалдо определено искат капка мозък Wink

# 176
  • София
  • Мнения: 391
Вие, мами на деца с не-български имена, нещо комплекси ли имате, че се опитвате да си ги избиете чрез образованието??
Аз също мисля, че по-голямата част от членките на форума са с висше или в процес на придобиване на висше образование и не мисля, че резултатите от анкетата ще покажат нещо супер велико или гениално.
Друг е въпросът, че култура и образование са две съвсем различни понятия и едното не произтича задължително от другото!!!

Не знам колко въображение изисква Паола, но избягването на Есмералда или Освалдо определено искат капка мозък Wink
Peace

# 177
  • Мнения: 903
Айдееее, това е ответния удар от предишната тема, от която е взет и цитата...
Така, така, незнам точно, какъв е проблемът с тези български и не- български имена, но явно вече и образованието има пръст в кръщаването на децата. Изписаха се 16 стр. по- този въпрос и нищо още не е разнищено...
От прочетеното в предишната тема името ИВАН е не- българско и от това следва, че и дъщеря ми и мъжа ми и дядо му и дядото на дядо му са с не-български имена... значииии и аз съм в графата на майките кръстили детето си с не- българско име, камоли с двойно "Н", както се казва и дъщеря ми- Иванна...
А, какво ще кажете за моите родители, дето са ме кръстили на баба ми Захария- Захаринка?????
За анкетата и аз и съпругът ми сме със средно- специално.

# 178
  • Мнения: 6 274
Вие, мами на деца с не-български имена, нещо комплекси ли имате, че се опитвате да си ги избиете чрез образованието??
Аз също мисля, че по-голямата част от членките на форума са с висше или в процес на придобиване на висше образование и не мисля, че резултатите от анкетата ще покажат нещо супер велико или гениално.
Друг е въпросът, че култура и образование са две съвсем различни понятия и едното не произтича задължително от другото!!!

Не знам колко въображение изисква Паола, но избягването на Есмералда или Освалдо определено искат капка мозък Wink
Peace
Еми да smile3521 . За това , че сме си кръстили децата както ни харесва и не робуваме на отживелици , какво друго може да имаме освен комплекси  :  33uu ?! Разбира се . Ейййй , ама как само ни разкри , а? Тц , тц , тц ... И сега ме е яд  smile3511...и срам ... Embarassed smile3533

# 179
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Без извинения, че тая тема не съм я чела...
Не знам кой какво иска да покаже, пък даже и анкета...
1- во: така и не изяснихме кои имена са български и кои небългарски- има различия по въпроса
2-ро: убедена съм, че едва ли има пишеща майка тука с основно образование - да не обяснявам защо (ако има, да ме извини)
3-то: ясно е, че интелект и образование са различни неща

С две думи, тази тема няма друг смисъл, освен безсмислени спорове. Момичета, честита Коледа!

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 18:40 от pirinka

Общи условия

Активация на акаунт