Малка или голяма чанта?

  • 4 446
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 514
Голям проблем имам, няма що! Joy Просто се чудех какви са тенденциите в момента (за есента имам предвид), от купищата чанти, които имам, ще намеря ли нещо модно и подходящо или пак ще трябва да си купувам чанта, за ужас на мъжа ми? Моля споделете, ако знаете какви са модните тенденции за есента. А дори и да не знаете, споделете какви чанти (може и аксесоари) смятате да носите през този сезон.

# 1
  • Мнения: 619
Така като гледам.. големите...
И аз така съм си се навилана една нова... ама  дали ще ме огрее незнам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 562
Ей тука гледам и мечтая  Praynig  http://www.biasia.com/

# 3
  • Мнения: 1 207
За голяма гласувам с две ръце. Peace

# 4
  • Мнения: 105
Голяма  Rolling Eyes и модерни ще са -> http://www.eva.bg/content/view/3005/64/lang,bg/

# 5
# 6
  • Мнения: 1 885
Големите! И са практични!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Предпочитам голяма, а и модата е такава.

# 8
  • Мнения: 2 229
Аз имам 2 малки и се оправям с тях. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 053
определено съм за голяма чанта

# 10
  • Мнения: 156
Зимата съм с голяма,лятото - с малка.
Тенденциите доколкото знам са за големи чанти,а и не виждам зимата как се носи малка чанта,ако изключим светско събитие примерно.

# 11
  • Мнения: 4 514
Аха, слава Богу, че големите са на мода, щото и аз ги предпочитам. Обаче идва другият проблем - отдавна не съм си купувала голяма, та мъжо ще прощава, няма как... Mr. Green
Този сайт на Франческо Биасиа много дълго зарежда. След малко ще го разгледам обстойно.

# 12
  • Мнения: 43
Предпочитам голяма, а и модата е такава.
smile3521

# 13
  • Мнения: 619
Зимата съм с голяма,лятото - с малка.
Тенденциите доколкото знам са за големи чанти,а и не виждам зимата как се носи малка чанта,ако изключим светско събитие примерно.
ЗИмата ми е тип сак
лятната буквално е бална  Joy

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Голяма...днес даже си взех...невероятно практично нещо е голямата чанта  Crazy Peace

# 15
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
И аз предпочитам голяма.  Peace

# 16
  • Мнения: 658
Харесвам големите чанти, но като че ли предпочитам малките чантички. тАКА КАТО ГлЕДАм ВСЕКИ НОСИ КАКВОТО мУ ДОПАДА

# 17
  • София
  • Мнения: 2 381
Не знам какви ще са тенденциите, но аз карам почти само на големи, защото иначе не мога да си събера нещата.  Wink

# 18
  • Мнения: 80
определено съм за голяма чанта
Peace

# 19
  • Мнения: 76
И аз съм за големите чанти...иначе, ако бяха на мода малките, за да си събера нещата, щеше да трябва да нося 2-3 малки Laughing Laughing Laughing

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Голямата чанта е моя фаворит! PeaceОбаче днес в един магазин две млади момичета си купиха малки чанти , лачени, с дръжка верижка. Явно младите предпочитат малки чанти , а малко по-възрастните големи. Младите може би нямат какво толкова да сложат в голямата чанта и поради тази причина си купуват малки. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 2 161
Май повечето сме за  Големите чанти.
Практични са  Peace

# 22
  • Мнения: 27 524
Винаги нося големи. Мноооого големи и обемисти. Да събират от пиле мляко  Laughing Така харесвам и модата хич не ме вълнува. Не мога да тръгна с размер на кибритена кутийка, та каквото ще да става  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 893
Голямата чанта е моя фаворит! PeaceОбаче днес в един магазин две млади момичета си купиха малки чанти , лачени, с дръжка верижка. Явно младите предпочитат малки чанти , а малко по-възрастните големи. Младите може би нямат какво толкова да сложат в голямата чанта и поради тази причина си купуват малки. Hug

Не съм съгласна. На 17 съм. И аз нося мокри кърпички, сухи кърпички, телефон, ключове, портмоне, тефтер и химикал, някой гланц...Това определено не се побира в малка чанта...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 672
Аз харесвам повече малките чанти, все си купувам такива. Проблема е, че не побирам нищо. Сега съм си наумила да си купя една голяма черна чантичка  Grinning Grinning Grinning

# 25
  • Мнения: 118
и аз съм за голяма чанта, в малката нищо не мога да събера  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 3 622
Незнам какво е модерно, но аз гледам да ми е удобнобно и предпочитам големите чанти.

# 27
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами аз не се вълнувам осоебно от модните тенденции, залагам на евеъргрийн така да се каже  Mr. Green
Фен съм на голямата чанта, с много джобчета от естествена кожа разбира се ( за лятото може и от памучен плат) да няма разни финтифлюшки по нея (цветенца, мъниста, висящи заешки опашки и т.н.  Sick ), и по възможност да е някъкъв интересен цвят (  нестандартното тъмно кафяво, лилаво, червено синьо, дори харесах една доста наситено зелено  Mr. Green ) може да има крокодилска шарка, ако е от крокодил още по-добре  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 852
Малките ми харесват,но съм по практичните неща и предпочитам да нося големи! Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз не харесвам нито много малки, нито много големи чанти ... някъде посредата намирам истината аз  Grinning

# 30
  • Мнения: 498
Определено предпочитам голяма,в малката нищо не мога да побера.

# 31
  • Мнения: 2 609
Предпочитам големи, но като гледам, повечето от моите са по- скоро средни. Rolling Eyes

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Определено предпочитам голяма,в малката нищо не мога да побера.
Peace
 а ми се налага толкова много неща да нося!

# 33
  • София
  • Мнения: 7 798
Обожавам големите чанти.   Peace

# 34
  • Мнения: 647
Голяма. Стига да не си висока 1.49 м Mr. GreenЗащото тогава изглежда , че чантата носи теб , а не ти нея!

# 35
  • Мнения: 4 621
Предпочитам голяма, а и модата е такава.
Peace

# 36
  • Мнения: 2 309
Слабо ме интересува модата. В момента съм с много малка с дълга дръжка, колкото да си сложа телефона и портмонето, много ми е удобна при търчането след детето. Когато съм по работа обаче нося голяма, ама много голяма, имам си една любима от 3-4 години черна на Саламъндър, в нея има място за всичко.

# 37
  • Мнения: 5 362
Предпочитам голяма Peace

# 38
  • Мнения: 2 926
голяма  Peace
Нямам нито една малка чанта.

# 39
  • Мнения: 3 050
Имам и големи и малки чанти, но повече преобладават големите. Peace Peace

# 40
  • Мнения: 765
Харесвам чанти с форма , красиви , все едно малки или големи . Имам повече големи , заради удобството , не толкова заради красотата , мисля че малките и средно големите са по красиви   .Ето малко тенденции .
http://www.vogue.fr/mode/lookbooks/sacs/anse-0,1300,1236,1117-5510_page1.htm

# 41
  • Мнения: 880
Предпочитам малките до средно големи чанти.Много по-красиви и елегантни са.Устройват ме перфектно,тъй като мразя да нося много багаж,а така просто нямам друг избор Laughing Всичко,което ми е от първа необходимост се побира вътре,без другото мога да мина Simple Smile.Харесват ми моделите на шанел като този например: http://handbags.joolo.com/chanelhandbags/black-chanel-handbags.html (имам такава,не на шанел,обаче Wink Иначе за зимата си купих две малки чанти-една черна кожена и една сива по-спортна от дънков плат.

# 42
  • Мнения: 447
Предпочитам голяма  Wink

# 43
  • Мнения: 992
Голяма  Peace
Да побира всичко необходимо.

# 44
  • Мнения: 27
Голяма  newsm10
Побира и малко и много.Мен ми се е случвало да ми се подиграват че била като пазарска чанта но после чувам само "Я прибери това, я сложи онова" Много са практични  Embarassed

# 45
  • Мнения: 7 201
Аз не харесвам нито много малки, нито много големи чанти ... някъде посредата намирам истината аз  Grinning
PeaceЕто такива харесвам и аз!

# 46
  • София
  • Мнения: 421
На вълна големи съм.Омръзна ми да нося допълнителни пликчета.Сега мога да събера хляб и две кисели млека Simple Smile .
Новата ми чанта е до-о-ста голяма - 50/30 см.Избирах  я  доста време.Взимах различни размери чанти и се оглеждах.Все не можех да се реша да я купя,докато продавачката не ми предложи да и сложат допълнително копче и сега имам модел който става и на средно голяма чанта. Две в едно.
Колко и трябва на една жена  да е щастлива Simple Smile .

# 47
  • софия
  • Мнения: 163
И аз давам глас за големите чанти  Peace Винаги имам с какво да ги запълня, че и не ми стига понякога. Мисля да си купя за зимния сезон една нова, голяма чанта  Wink

# 48
  • Мнения: 5 475
Предпочитам голяма  Wink

# 49
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Голяма,имам няколко малки и почти не ми влизат в употреба защото не мога да си събера атрибутите! Wink

# 50
  • Мнения: 5 317
Аз съм за малките.

# 51
  • Мнения: 13 512
На мода са големите и в гардероба ми има самоп такива. Никога не съм носила малки 4анти- не са ми удобни.

# 52
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Peace
Някоя ефектна голяма торба ми върши идеална работа. Simple Smile
Много харесвам и малките чантички и поседния път се изкуших да си купя малка, НО не ми се побира богажа.  Sick

# 53
  • Варна
  • Мнения: 563
И аз давам глас за големите чанти  Peace Винаги имам с какво да ги запълня, че и не ми стига понякога.

и аз съм така  Peace

# 54
  • Мнения: 111
Според мен зависи от ежедневието ти. Аз предпочитам голяма.

# 55
  • Пловдив/Бургас
  • Мнения: 156
Предпочитам голяма  Wink

Peace

# 56
  • Мнения: 6 904
Без значение от тенденциите винаги ходя с малки чанти. Големите не ми харесват изобщо. Това са последните чанти, които си купих:
http://i28.photobucket.com/albums/c202/lizzy_ms/DSC00918.jpg
И трите си ги харесвам много.

# 57
  • Мнения: 2 132
Малка. Имам доста малки и всичко събирам в тях , а другите все ми се чудят как побирам толкова неща  Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 9 977
Предпочитам малките до средно големи чанти.Много по-красиви и елегантни са.Устройват ме перфектно,тъй като мразя да нося много багаж,а така просто нямам друг избор Laughing Всичко,което ми е от първа необходимост се побира вътре,без другото мога да мина Simple Smile

Това е и моето виждане. Не обичам твърде големите чанти, ако не са пълни висят, ако са пълни, са много тежки.

# 59
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
гласувам за голяма   Peace

# 60
  • Варна
  • Мнения: 815
определено съм за голяма чанта
И аз подкрепям с вде ръце голямата чанта. Преди седмица си купих пак голяма чанта. От няколко години просто не мога да си представя да събера всичко необходимо в една малка чантичка.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 456
От доста време си купувам само големи чанти, адски ми харесват, освен че са удобни. Рядко нося чантата на рамо, обикновено на лакътя или в ръка, повече ми харесва така. Имам няколко малки (адски малки) чантички, с които излизам вечер. 

# 62
  • Мнения: 164
Според мен на една жена и трябва и малка и голяма чанта,но голямата си е по-практична винаги се намира какво да пъхнеш вътре.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз ще нося голяма защото ми е удобно, а какви са тенденции незнам  Laughing

# 64
  • Мнения: 4 514
Интересни линкове сте дали. ПОвечето от чантите ми харесаха - малко, голямо - наред! Laughing Иначе имам толкова чанти, чантички и чантета, че се научих да побирам най-необходимото и на най-ограниченото място. Mr. Green Така че не съм съвсем съгласна, че в малка чанта нищо не можеш да сложиш. Обаче напоследък и аз залитам към големите и следващата май ще е такава. Че са по-практични, по-практични са.
Бухтичке, хубави са ти чантетата, но такива имам около 100. Laughing

# 65
  • Мнения: 72
Обожавам големите чанти.   Peace
Heart Eyes Peace

# 66
  • Мнения: 6 904
Бухтичке, хубави са ти чантетата, но такива имам около 100. Laughing
Радвам се, че имаш 100 чанти, но не можах да схвана смисъла нещо.

# 67
  • Мнения: 937
О аз съм само с малки чанти въобще не съм си и помисляла да си купувам голяма - подариха ми една и нося я от време на време защото е от дънков плат и като съм облечена с дънки а имам и такива обувки и я нося но си е празна. Какво толкова имате да носите не знам аз си нося протмонето, телефона (ми е пак най малкия вариант) молив за очи, за устни,  червилото и огледалче. Ключовете са ми два и те са там това е в протмонето ми е личната карта и дебитната. Имам и химикал на дъното е това е.

# 68
  • Мнения: 647
О аз съм само с малки чанти въобще не съм си и помисляла да си купувам голяма - подариха ми една и нося я от време на време защото е от дънков плат и като съм облечена с дънки а имам и такива обувки и я нося но си е празна. Какво толкова имате да носите не знам аз си нося протмонето, телефона (ми е пак най малкия вариант) молив за очи, за устни,  червилото и огледалче. Ключовете са ми два и те са там това е в протмонето ми е личната карта и дебитната. Имам и химикал на дъното е това е.
O , много неща си имам аз  Mr. GreenОсвен изброените от теб: парфюм , влажни кърпички , сухи кърпички , пила за нокти /незная как е попаднала в чантата ми/ , тефтер /сравнително малък/, цигари , запалка , противозачатъчни , слънчеви очила. В момента е това. Но съм имала дни с още куп неща в чантата.

# 69
  • Мнения: 398
за Голямата чанта  Peace
в момента съм с голяма раница,че с две малки деца като се излезе на разходка.......всичко трябва да ми е под ръка

# 70
  • Мнения: 1 318
Голяма - иначе къде ще си побирам всичките боклуци newsm78
Малко съм повод за майтапи от страна на колегите - моят приятел ми беше донесъл много хубава чанта на Келвин Клайн и отивам на работа гордо, гордо, а двама от колегите ме поглеждат и питат "Ще пътуваш ли някъде?" - приличала им на куфарче.
А това е новата ми придобивка:
http://www.designerexposure.com/product/22566/

# 71
  • Мнения: 917
и аз имам мн боклуци, но ми прави впечатление, че колкото по-голяма чанта си купя, толкова повече намирам какво да пъхна в нея. и то става все едно съм тръгнала с дисагите. имам си и големи, които обаче не ползвам. та трява да си казваме какво разбираме под големи. за мен голяма е да можеш да сложиш един хляб и 2 кисели млека поне, както някой беше казал по горе. май предпочитам среден размер и да може да се носи през рамо. а колко боклуци имам в чантата, не е истина. онзи ден малката я прибарала и й пръснала цялото съдържание, та поне я поразчистих. иначе вътре си имам поне 4-5 червила, 2-3 лака, пиличка, химикали колкото искаш, пинсети, огледалце, тефтер, телефон, цигари, запалки няколко и безброй много лисчета, а и кърпички - 3вида, парфюм 2-3

# 72
  • Мнения: 1 417
Големи, даже много големи чанти са на мода. Аз и без това ги предпочитам, имам 1-2 малки и нищо не мога да събера в тях. Чантите май са ми станали страст, все си купувам и все нямам с какво да ги комбинирам и пак купувам Confused Много са актуални освен златно и сребърно, крокодилски кожи. Тия на FRANCESCO BIASIA са страхотни, харесах си една на витрината на магазин Purple ама да видиме с каква цена ще е  newsm78

# 73
  • Мнения: 1 952
Разбира се, че предпочитам големи, някак си ми вдъхват стил, а освен всичко са удобни, пък и аз съм висока.
За мен няма мода, има случай и подходящ тоалет- имам чанти тип портмоне, нормални, класически, много големи, торби и тн.

http://cache.vogueparis.com/2007/Automne_Hiver/Femmes/Pret_a_por … soires/00040m.jpg - това е много готино.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Обичам големи чанти с много джобове и прегради, да си намирам каквото ми трябва в момента, а не след 3 дни. Имах една голяма оранжева от кожа, на Даниел Рей. Махам си аз щастливо по улиците с чантата на рамо и срещам познат. Първите му думи бяха-ще пътуваш ли, накъде с тоя сак?  EmbarassedОт тогава се ограничавам с размерите, не съм висока и сигурно изглежда, че аз съм закачена на голяма чанта. Laughing. Сега имам средна с много вътрешни прегради и всичко си е на мястото.

# 75
  • София
  • Мнения: 3 679
Не се влияя от модните тенденции,но предпочитам по-малка чанта

# 76
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз имам 2 малки и се оправям с тях. Mr. Green

Ти сериозно ли?
Аз имам поне 20 най-различни и пак се оглеждам за нова. Определено наблягам на големите чанти. Преди седмица бях на сватба и си купих чанта в тон с обувките която сина ми определи като моливник. Едва събрах телефона и червилото в нея, както и някакви дребни пари. Дори портфейла с документите ми не се побра та си го носих в чантата с резервни дрехи на малкия. Щом се прибрахме сложих в кутия обувките и чантата-моливник и ще ги извадя на следващата сватба ако ми пасват на тоалета.

# 77
  • Мнения: 281
http://www.net-a-porter.com/Content/1909/BagGuide - чантите на сезона + 6 страници идеи как да се носят. Аз съм на вълна стр. 6  Grinning

# 78
  • София
  • Мнения: 2 381
http://www.net-a-porter.com/Content/1909/BagGuide - чантите на сезона + 6 страници идеи как да се носят. Аз съм на вълна стр. 6  Grinning
Много са яки чантите, ама и с яки цени.  #Crazy
http://www.net-a-porter.com/Shop/Featured-Products/fwosevbags

# 79
  • София
  • Мнения: 4 588
От няколко години предпочитам по-големите чанти. Повече ми харесват те вече. Simple Smile

# 80
  • Мнения: 281

Е да...За съжаление.
Но затова са масовите марки, да следват тенденциите и да предлагат подобни чанти на много по-ниски цени. А този сайт ти поднася информация кое е актуално и как да го комбинираш - например ярък цвят чанта с дрехи и обувки в черно и т.н. Така че има какво да се приложи.
Да не говорим, че съчетаването на обувките и чантата като цвят (или да са комплект) не е необходимо. Но това е друга тема. Grinning

# 81
  • Мнения: 4 173
Голяма,защото можеш да събереш повече неща. Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 786
Предпочитам среден размер чанти, просто съм доста ниска (153) и ако сложа голяма чанта, изглеждам така все едно съм някое дете откраднало чантата на майка си  Rolling Eyes

# 83
Не знам доколко са модерни, но аз нося голяма спортна чанта, с дълга дръжка,която ми стига малко под ханша.Още от ученичка нося такива чанти и съм свикнакла

# 84
  • София
  • Мнения: 2 381

Е да...За съжаление.
Но затова са масовите марки, да следват тенденциите и да предлагат подобни чанти на много по-ниски цени. А този сайт ти поднася информация кое е актуално и как да го комбинираш - например ярък цвят чанта с дрехи и обувки в черно и т.н. Така че има какво да се приложи.
Да не говорим, че съчетаването на обувките и чантата като цвят (или да са комплект) не е необходимо. Но това е друга тема. Grinning
Права си.  Flutter  Hug

# 85
  • Мнения: 891
Предпочитам големите чанти.

# 86
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil аз си "падам" по  малките чанти, по -малко  боклуци могат да  съберат  bowuu

# 87
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
аз си падам по малките, винаги са ми били по-присърце, но реших тази година да си взема за зимата голяма и се оказа модерна, сега като разглеждах, само дето ще ми е трудно да свикна, аз като съм все с малки и вече съм си нагодила нещата, които нося, да се побират в тях; а сега трябва и да свикна и да се възприемам с голяма

# 88
   Обичам и нося и двата вида но естествено ,че голямата чанта побира повече неща от малката.А пък малката много е сладка и по елегантна е зависи от случая де. newsm10 Laughing

# 89
  • Мнения: 1 616
Малка чанта - аз съм дребосък и големите просто ми стоят смешно.

# 90
  • Мнения: 795
Само малки съм носила досега, но вече ми се налага повечко неща да нося и ще се наложи да купувам голяма, въпреки, че не ги харесвам.

# 91
  • Мнения: 750
Според слу4ая!
За всеки ден,аз нося голяма!

# 92
  • Мнения: 1 104
Предпочитам голяма,че ми е по-удобно.

# 93
  • Мнения: 111
Голяма-то и аз съм си голяма ,и като сложа малка не ми отива

# 94
  • Мнения: 146
Аз предпочитам среден размер към големи.. Обичам да имам много неща в чантата , друг е въпроса че по-голямата чат са ненужни...
Аз имам мноого чанти (26 на брой ) и имам всякакви вариации ,но определено малките ги избягвам и не ги нося...

# 95
  • Мнения: 1 233
Големи, а и са по-практични Peace

# 96
  • Мнения: 2 309
Голяма

# 97
  • Мнения: 2 255
ГОЛЯМАААА  Peace никога не ми стига място вътре  hahaha ама то какво ли няма там  newsm78

# 98
  • Мнения: 208
ГОЛЯМАААА  Peace никога не ми стига място вътре  hahaha ама то какво ли няма там  newsm78
Peaceи при мен е така Peace

# 99
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Среден размер!

# 100
  • Мнения: 18 542
Не харесвам нито прекалено големи, нито прекалено малки. Не обичам да нося излишни неща с мен, само да ми тежат.
Ето това е чанта фаворит за мен:

# 101
  • Мнения: 6 618
В ежедневието -голяма .

# 102
  • Мнения: 419
ГОЛЯМАААА  Peace никога не ми стига място вътре  hahaha ама то какво ли няма там  newsm78
Peaceи при мен е така Peace
Аз също съм така.Единствено за по официални случаи правя и невъзможното да се вместя в малка чанта.

# 103
  • Мнения: 126
Голяма!

# 104
  • Мнения: 544
Нито много малка(за да побирам всичко), нито много голяма

# 105
  • Мнения: 2 099
Аз поначало предпочитам малки чанти, но този сезон са напускали страхотни -големи, но все тези които си харесвам са над 100лв., а не ми се дават толкова пари за чанта. Иначе определено на мода този сезон ще са големите чанти. Peace

# 106
  • Мнения: 1 424
По-често съм с голяма чанта или среден размер, по-удобни са ( събират  повечко неща)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт