Ужасно съм възмутена от управата на Пирогов!

  • 13 793
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да си внесем политици  предлагам

# 61
  • Мнения: 2 700
Четох само първа страница и може и да повтарям някой.
Баща ми лежа миналата година 2 пъти във втора хирургия на "Пирогов". И двата пъти трябваше да платим по 20 лв. за отделението, защото иначе не ни даваха епикризата Shocked. Сегашната ни чистачка в службата е санитарка и в "Пирогов" -  тя ми обясни, че решенията за тези "дарения" се взимат от началниците на отделения и затова се вписват в измислени регистри.  Имало отделения, които добре се самоиздържали и други, които били в окаяно състояние. Ако трябва да съм честна, въпросният етаж на втора хирургия беше добре поддържан. Така, че ако въпросните 20 лв. отиват действително целево, не бих имала нищо против.

Що се отнася до санитарите, за тях просто думи нямам  box.
Баща ми беше с кръвоизлив и пълна забрана за ставане от леглото (бяха дори го вързали горкият към леглото, за да не става) и нито веднъж, нито един санитар не му смени памперсите, които надлежно бях оставила до него. Добре, че се редувахме аз и братовчедка ми (медицинско лице), да ходим по няколко пъти да го обслужваме (което за редовия пациент е невъзможно).

# 62
  • София
  • Мнения: 13 206
Соларис, това дето го пишеш за епикризата с даренията... аз отсега ще уговоря мъжа ми да ида с него на получаването на епикризата... Искам да погледам цирк  Twisted Evil Макар, че този път ще се включа и аз. После ше ви разкажа. Между другото не знам кога се дава епикризата, нали нищо не са казали на мъжа ми. На вас кога я дадоха?

# 63
  • София
  • Мнения: 13 206
опит за Извод:  Да си внесем ръководители на болници, на заводи, Правителство и Парламент за 5 години и ще видим как българина знае и може да работи, да печели, и да бъде любезен.

А! За първи път съм съгласна с теб!!!  bouquet
Аз също смятам, че стандарта на болницата зависи от тези дето я управляват!!! За държавата важи същото. Но докато има хора дето ми викат по гореописания случай "Айде бе, не се ядосвай за глуспоти! Искали, не си дала, какво толкова!" Та докато има такива разсъждения си заслужаваме управлението и държавата  Grinning

# 64
  • Мнения: 524
Между другото не знам кога се дава епикризата, нали нищо не са казали на мъжа ми. На вас кога я дадоха?
По принцип, при изписването трябва да си тръгнеш с епикризата. Сега я дават след няколко дни (не знам в Пирогов как е), в епикризата се вписва колко време се носи гипса, какво лечение ти препоръчват и т.н.

# 65
  • Мнения: 2 700
Епикризите се дават след няколко дни (не само в Пирогов - тази година лежахме с дъщеря ми в Инфекциозна и там беше така). По принцип, за да ти я дадат, трябва да занесеш в отделението квитанция, че си платил към касата на болницата. След като не сте платили, бъди подготвена да ви протакат. Ще се окаже, че не е написана, че не е подпечатана и т.н.

Между другото, свекърва ти, бидейки пенсионерка, не трябва да плаща за повече от 10 дни престой. Останалите се поемат от Касата. И си пазете бележката до края на календарната година - ако, не дай си Боже, й се наложи да ползва отново болнично лечение, НЕ плаща.

# 66
  • София
  • Мнения: 13 206
Между другото не знам кога се дава епикризата, нали нищо не са казали на мъжа ми. На вас кога я дадоха?
По принцип, при изписването трябва да си тръгнеш с епикризата. Сега я дават след няколко дни (не знам в Пирогов как е), в епикризата се вписва колко време се носи гипса, какво лечение ти препоръчват и т.н.

Уффф, нищо не са му дали, нищичко!!! #Cussing out

Соларис, благодаря за съветите!! Значи всъщност пътеката може да не е била 10 дни. Това само за пенсионери ли важи? Ама ние сме платили тия 10 дни. Мъжа ми е занесъл фактурата, за да ги изпишат. Ужас!! Май аз ще трябва да се заема с таз работа ooooh!

# 67
  • Мнения: 3 146
Епикризата на нас в Пирогов ни я дадоха при изписването. Така е и във Военна Болница.

# 68
  • Мнения: 17 407
Четох само първата страница, може да пропускам нещо...
Vache, едва ли ще те успокоя, но и тук е същото положението. В случаи като този на свекърва ти, ако не се налага спешна операция, болните си лежааат на екстензия- може и месец да откарат там. Това е ужасно, тъй като не могат да се самообслужват, знаем санитарите колко са "тежки". Всеки ден има опашки пред кабинета на доцента от близки на болните, да му се молят да ги оперира. Ендопротезите си се заплащат по принцип.
ДАно жената се възстанови бързо!

# 69
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
опит за Извод:  Да си внесем ръководители на болници, на заводи, Правителство и Парламент за 5 години и ще видим как българина знае и може да работи, да печели, и да бъде любезен.

А! За първи път съм съгласна с теб!!!
bouquet
Аз също смятам, че стандарта на болницата зависи от тези дето я управляват!!! За държавата важи същото. Но докато има хора дето ми викат по гореописания случай "Айде бе, не се ядосвай за глуспоти! Искали, не си дала, какво толкова!" Та докато има такива разсъждения си заслужаваме управлението и държавата  Grinning

 - Точно така е - разликата ни от "белите" държави е в това, че гражданите им там проявяват непримиримост, докато Бг гражданите казват: - и аз да бях на тяхно място - и аз щях да крада! и това там горе прекрасно го знаят и затова не се и притесняват...

# 70
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Радвам се, че пуснахте темата, за да мога да си изкажа болката от отношението там.

1. Наложи се майка ми да постъпи там. Правилникът изисква санитарят да я закара с стол-количка до отделението. Е вярвайте ми докато стигнем до това отделение има чуството че се е наложила планина да преминем.
Първо, количката беше в ужасно състояние.
Второ, понеже не дадохме предварително пари на санитаря, той умишлено блъскаше количката във всички възможни ъгли и неравности. Това за човек с прясна операция е кошмарно. Най- накрая му заявих, че аз ще си я бутам, но той най-нагло продължи да блъска количката навсякъде, защото правилникът го задължава.
След като се отървахме от санитаря, дойде ред на жените, които се грижат за хигиената на болните. Ако не им дадеш 2 или 5 лева, в зависимост от това в какво настроение са, не идваха да сменят подлогите.

Понеже бях бременна в шестия месец, от жегите и обезводняването, припаднах в коридора, пред вратата на отделението. Свестих се бързо, и забелязах, че член на медицинския персонал просто минава покрай мен, без дори да си направи труда да погледне жива ли съм, умряла ли съм. Е това ако не е бездушие, здраве му кажи.

Само за докторката, която се грижеше за майка ми мога да кажа най-хубави неща. Въпреки, че майка ми ми беше приета по предварителна договорка, дори не пожела да вземе пари тази прекрасна жена.


Но не мога да кажа същото за друг доктор, който преглежда 8месечното бебе на моя близка. След поставяне на грешна диагноза, изписва антибиотици, които са твърде силни за този млад организъм. Стигна се до командно дишане и операция.

Ами това е. Каквито и да им направят заплатите, човек както е свикнал да работи, така и ще продължава.

Моля се само на никого да не му се налага да ситига до Пирогов.

# 71
  • Мнения: 2 700
Значи всъщност пътеката може да не е била 10 дни. Това само за пенсионери ли важи?  ooooh!

Не знам колко е била пътеката, но спокойно може да не е 10 дни.
Да, за пенсионери се плащат само 10 дни в годината, а останалите са за сметка на Касата. При това за редови пенсионери, без процент инвалидност.
Сега се сещам, че когато ми искаха в отделението въпросните 20 лв. ме питаха дали баща ми е категоризиран от ТЕЛК, дали е ветеран от войната и т.н.
Майка ми също лежа тази година във Втора градска и там ме питаха дали има инвалидност. Тъй като нямаше, платих цялата такса.

# 72
  • София
  • Мнения: 13 206
Благодаря на всички, които писаха по темата!! Свекърва ми си е вкъщи вече. Идва рехабилитаторка, която е потресена от цялата работа. Каза, че тази жизнена жена за 20 дни са я съсипали. Здравият й крак е обездвижен и сега ще трябва да се раздвижи, за да може да проходи. То ясно, че белята станала, станала.. ама тия в Пирогов ни направиха по-голямата беля  #Cussing out Сега ще й трябва много повече време за да може да проходи, което пък значи, че ние с детенце ще продължаваме да живеем сами и да се справяме сами. Не че нещо се оплаквам, аз съм си оправна, но когато се сблъскам с такава идиотия просто побеснявам #Cussing out

luda, просто не мога да повярвам на очите си!!! Такава безчовечност да подминеш припаднала бременна жена и то в здравно заведение... думи нямам... Shocked Shocked Shocked

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 20:25 от Vache

# 73
  • Мнения: 393
ООО не сте се сблъскали само вие с проблемите и искането на космически суми за няма и нищо. Един познат катастрофира и го приеха със счупен крак късно вечерта, пробили му крака и го сложили на екстензия, а въпросното пробиване се случило без да се изчака да го хване упойка, на другия ден му казват ако искаш да не стоиш 1-2 месеца на екстензия може операция, той казва да искам отговорът е добре, но става въпрос за много пари, човека казва давам ги, кажете кога и колко искате и ги имате само да ме оперирате. Да ама не 2 дена го лъгаха и стоя гладен, сумата 1300лв беше приготвена, но дойде 6 ти септември и му казаха оо сега операции няма да има след 10. Тогава той реши и го преместиха в клиника Витоша, още на другата сутрин д-р Филипов го оперира и на 14 човека вече си беше в къщи, а операцията му излезе 2 пъти по евтина.
 За отношението на сестрите в Пирогов ще разкажа само една случка, телевизорите там са със стотинки, пуска си моя познат да гледа 24 часа, след половин минава сестрата по всички стаи и им прибира дистанционните на хора приковани към леглото на екстензии и платили си за да гледат.

П.П. Дано не се сблъсквате с подобни проблеми и отношение, защото когато човек е болен отношението е много важно

# 74
  • Мнения: 393
А и скоро разбрах защо в Пирогов оставят хората да чакат, а не правят спешни операции, просто здравната каса плащала повече пари за планови операции отколкото за спешни, и по тази причина мъчат толкова хора.
 Меко казано съм възмутена, но в тази държава нашата е така

Общи условия

Активация на акаунт