1 група - какви допълнителни занимания избрахте

  • 3 513
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 415
Още нищо не са казали, не знам дали има такива неща в нашата  Thinking искам танци, тя много обича и само да чуе музика се започва едно кълчотене  Laughing

За умората - не се притеснявай! И никакви допълнителни занимания да не посещава, вечер пак ще се трупясва неестествено рано. Самата смяна на обстановката и емоциите ги изтощават до смърт ...

Силно се надявах, но явно преди да тръгне явно й осигурявах доста по-натоварен начин на живот, защото сега след градина тепърва иска да играе  Crazy

Това, все едно аз съм го писала! Снощи заспа в 23 часа!

# 16
  • Мнения: 3 537
Довечера имаме род.среща и ще решим. Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Английски и танци! Тази година ще е само английския, заради конфликт на детето с каката по танци. Записала съм я на занимания в читалището. Ако в първа група имаха някакви рисувателни занимания бих я записала на тях.
А за умората.. моето дете нищо не го уморява. Тя заспива като отсечена сединствено и само в колата. Вечер си ляга със зор и то късно  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 6 155
При нас ще има танци и английски.
Никол, предполагам, че и при вас Wink
Ще го запиша на английски. Но чакаме родителската среща в началото на октомври. Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 856
Първата група в градината записах детето само на приложни изкуства. Реших да не се юркам от самото начало, а на каквото му е интересно. Някак странно ми се струваше да го запиша на карате примерно тогава.  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 722
Реших да не се юркам от самото начало, а на каквото му е интересно. Някак странно ми се струваше да го запиша на карате примерно тогава.  Grinning

Как ще разбереш какво му е интересно, ако не е опитал?
Каквото и да го попитах дали иска, той все казва - ами да. Ами тогава ще го запиша на всичко, стига като часове да може и после ще отпадат едно по едно нещата - така някак си го мисля, да видим какво ще стане.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 856
Реших да не се юркам от самото начало, а на каквото му е интересно. Някак странно ми се струваше да го запиша на карате примерно тогава.  Grinning
Как ще разбереш какво му е интересно, ако не е опитал?
така е! но подбрано за подходящата възраст!
при условие, че проговори на 2 год ми се вижда нелепо да го пусна на англ. език от 3 год. възраст нали?

п.п. дай като се е научи да чете да му дам Достоевски   Mr. Green

Аз смятам, че всяко нещо трябва да е подбрано, за да е наистина полезно и интересно!

# 22
  • Мнения: 4 406
все още не сме имали родителска среща- предполагам чакат да видят какво ще стане със стачката им. надявам се да имат занимания по интереси... танци и рисуване няма да записвам, поради очевадния НЕинтерес на детето... може би английски...

# 23
  • Мнения: 2 722
Милен проговори на 2,8, но това не му пречи като пусна диска с Липи и Меси на английски да припява на актьорите, дори сам иска вече да му го пускам. Това обаче не значи че уроците по английски в градината ще са му интересни.
Забележи, че аз наблягам на интересни, а не на полезни - полезните неща си ги учим у дома, за да не съм после недоволна от това на което са го научили другите.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 856
Забележи, че аз наблягам на интересни, а не на полезни - полезните неща си ги учим у дома, за да не съм после недоволна от това на което са го научили другите.
съжалявам, но няма да водя спор с теб! скучно ми е! не се кахъри - до трета група сме стигнали Simple Smile - за справка можеш да потърсиш в нашата градина колко допълнителни занимания се предлагат - избор бол! айде със здраве!

п.п. относно родителските срещи - винаги ги правят в началото на октомври, тъй като някои деца още не са тръгнали през септември на градина - поне при нас е така

# 25
  • Мнения: 2 722
Dragon's Bride , спора е излишен, аз за това формулирах заглавието на темата за 1-ва група - тогава, когато децата нямат идея какво искат и до голяма степен избора на занимания е наш - на родителите.
Въпросът опира до това какво ни води при избора на допълнително занимание - желанието да им покажем нещо ново или да развием това, към което вече са проявили определен интерес.
Самата аз не съм убедена кой е по-правилния подход.

# 26
  • Мнения: 1 622
Със сигурност няма да го запиша на английски сега.
По-скоро нещо да моделира и рисува. За танци също не съм сигурна, той обясняваше че играли на скачаница и тропаница, някак си не си го представям да се клати в танцов ритъм с ентусиазъм, ама де да видим. Може да му хареса.

# 27
  • Мнения: 604
Много хубава и полезна тема   bouquet

Чудя се какво да избера, в училището няма допълнителни занимания, но имаме чудесен детски център наблизо, където има огромно разнообразие от дейности. Засега обаче ще изчакам до началото на октовмри да свикне малко с училищната среда и тогава ще реша. Девойката определено има и артистични и музикални наклонности, а и много ми се иска да спортува нещо...  Crazy
Успех на всички  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 2 856
Dragon's Bride , спора е излишен, аз за това формулирах заглавието на темата за 1-ва група - тогава, когато децата нямат идея какво искат и до голяма степен избора на занимания е наш - на родителите.
Въпросът опира до това какво ни води при избора на допълнително занимание - желанието да им покажем нещо ново или да развием това, към което вече са проявили определен интерес.
Самата аз не съм убедена кой е по-правилния подход.
именно! тук съм съгласна с теб! и аз отговорих по темата!
ето ти примера с моето дете, за да ме разбереш по-добре:
първа група - приложни изкуства
втора група - приложни изкуства и футбол
трета група - приложни изкуства, футбол и /народни танци или ски/ - още не съм решила, тъй като започва годината сега

п.п. защо трябва да разделяш подхода на два? не може ли съчетаеш нещата? нали точно ние като родители трябва да насочваме? все си мисля, че нещо колкото и да е забавно, ако полза от него няма - кел файда! и обратното - ако нещо, което е полезно не е поднесено по интересен начин и челна стойка да правим - ефекта и никакъв. радвам се, че си за себе си си избрала подход, но въпреки това, едва ли трябва да поставяме нещата така - може и да се съчетават.
аз поне се опитвам Simple Smile ето моят син е много музикален, но докато определя, в коя насока ще видя зор - първо трябва да разбера дали е пеене, свирене или танц и от там да конкретизирам Simple Smile

п.п. надявам се да съм била полезна и успех в градината  Hug 

# 29
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Когато Георги беше I гр. преди две години, НЕ го записах на нищо допълнително - реших, че е много малък за каквото и да е...
Е, миналата година исках да го запиша на плуване и футбол... В последствие се оказа, че басейна няма да работи и така ходи само на футбол.

За тази година пак ще питам за плуване, футбол и вероятно приложни изкуства, ако има.
Успех в избора и лек ден!

Общи условия

Активация на акаунт