1 група - какви допълнителни занимания избрахте

  • 3 514
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз съм решила да ги запиша на всичко, пък някои неща ще отпаднат .
При нас предлагат - плуване, английски, рисуване, футбол, народни танци, латино танци, ски (зимата)

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 388
При нас предлагат-рисуване, английски, баскетбол, ушу, спортни и народни танци.
Първа група-ушу по нейно настояване (много и хареса какво правят и треньорката също), баскетбол-не искаше да ходи, защото били само момчета и отпадна, на танците ту се отписваше, ту се записваше.
Втора група-ушу (задължително), танци-от време на време. Опитах се да я накарам да ходи на английски, но тя не е от децата, които могат да стоят на едно място, не искаше и аз не настоях.
Трета група-ще ходи на ушу. Иска да посещава и рисуване, но не съм решила дали в ДГ или в детски клуб.
През пролетта мисля да я запиша на плуване.

# 32
  • Мнения: 6 206
Моето мнение е, че е напълно излишно в първа група
Стресът от адаптацията е достатъчен, че да ги занимават и с допълнителни неща.
Те милите малки души такива други проблеми си имат, тръгнали с такива неща да ги занимават.
Моя приятелка, която води танци на първа група:
Единственото, което правим е да се гушкаме.
Ако не се гушкаме, ами се правим на хореографи, резултатът е налице
Моля те,мамо,не ме записвай. Темата е дълга и нямам намерение да се впускам в спорове, просто си казвам мнението и неща, които съм видяла с очите си.

# 33
  • Мнения: 512
Записахме го на английски, плуване и приложни изкуства (там моделират разни чудеса от глина, учителката им е страхотна и тази година пак ще го запишем! Даже на края на годината имаше подаръци за майките и изложба на нещата, които са правили в часовете.). Той самият поиска да ходи на футбол, но после се отказа. От плуването го отписахме, защото започна често да боледува от уши и така ни посъветва доки.
Тази година ще го запишем на танци и май пак има мерак за футбола  Thinking. Скъпинко ще ми излезе, ама...

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 14:00 от ansam

# 34
  • Мнения: 2 700
Когато дъщеря ми беше първа група имаше плуване, английски, нар.танци и керамика. Аз я записах на всичко без керамика. Не се е уморявала.
От английския файда нямаше особена, въпреки че учителката им беше добра. Просто на тази възраст, колкото бързо запомнят, също толкова бързо забравят.
За танците всечки деца бяха луди - просто преподавателят им беше много симпатичен и изнасяха даже и концерт.
Плуването (поне при нас) беше вид плацикане - до учене така и не се стигна. Имаше родители на по-болнави деца, които няма и месец след началото се отказваха под претекст децата да не изстинат (дъщеря ми проблеми не е имала).

# 35
  • Мнения: 46 515
При нас ще има танци и английски.
Никол, предполагам, че и при вас Wink ...

Супер  Party много се радвам за танците  Party за английския см мъжа ми решихме да не я записваме, като стане на 4 г., тогава  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 722
Керамика, рисуване, приложни изкуства -  newsm78
Нещо ви наведе на мисълта, че това ще е интересно за децата, или просто опитахте?
Не се заяждам, чудя се  newsm78
За физическите неща - то си личи дали детето го влече, за танци и музика - също, но при положение, че най-най любимото му занимание е да вилнее навън, ще му бъде ли интересно да го запиша на рисуване?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 388
но при положение, че най-най любимото му занимание е да вилнее навън, ще му бъде ли интересно да го запиша на рисуване?
при малките според мен е на принципа пробваш-ако му хареса добре, ако не-не. Затова и толкова майки пишат-отписа се, отказа се. Най-любимото занимание и на Дария е да вилнее навън, но толкова хубаво рисува, че бих искала допълнително да се занимава с нея професионалист, а вече и тя го иска.

# 38
  • Мнения: 2 722
Определено ще пиша всичко при това положение, пък ще се отписваме лека полека след това.
Още от началото на там ми клонеше мнението, но сега съм твърдо решена.

# 39
  • Мнения: 512
Керамика, рисуване, приложни изкуства -  newsm78
Нещо ви наведе на мисълта, че това ще е интересно за децата, или просто опитахте?


Просто опитахме. И много му хареса. Мисля, че не е излишно, дори детето да не проявява особен талант. Развива въображението, ловкостта на ръчичките... Нямам търпение да започнат пак.

А колкото до въпроса, че докато то рисува или моделира другите деца вилнеят навън - при нас е по-скоро обратното - децата, които са на рисуване примерно са си там, а останалите - гледат телевизия  Crossing Arms в стаята.

# 40
  • Мнения: 189
И на нас все още нищо не са ни предложили. В градината нямат басейн, така че може би ще предложат спорт или езиково обучение. Чудя се дали да я записвам на език при положение че няма още три години и дали това няма да са пари на вятъра.
Ще реша като чуя предложенията.

# 41
  • Мнения: 3 537
При нас на първа група не се полагали никакви допълнителни занимания,защото били още малки. Sad

# 42
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нищо не са ни казвали за допълнителни занимания... Rolling Eyes Ще питам на родителската среща другата седмица.
Така или иначе сме решили да я запишем на танци, по-удобно ще е, ако има нещо такова в градината.

# 43
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Градината ни е още в ремонт  Tired и поради тази причина официално никой нищо не ни е предлагал още.
Но разпитвах моля другарките още миналия месец. Ще я запиша само на танци. И не за да научи еди - каква си стъпка, а за да се забавлява. Даже с тази уговорка дребната тръгва на градина - да има танци, тя сама го иска.

# 44
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
При нас предлагат английски и танци. Аз я записах на танци, защото сутрините е в немска група и ще учат немски към Ерих Кестнер. Да видим  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт