За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 183
  • 263
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 336
Аз пък никога не съм си избирала мъж в зависимост от сертификатите му или финансовите му възможности. Когато се запознах с мъжа ми, последната ми грижа е била дали е финансово осигурен, дали и колко е по-умен от мен и как точно планира да се реализира занапред.
Аз пък съм  Simple Smile и не ме срам, че освен чувства съм вложила и разум в брака си Simple Smile И винаги ме е било грижа един ден детето ми да има качествен баща, другото е малко безотговорно  Peace

Тука наистина се прокрадват феминистични нотки.
Понятието феминизъм в този форум е доста изкривено, общо взето ако не си стоиш в къщи те определят като феминистка  Joy  Ако съпруга ми не беше значително по-умен, по-квалифициран, по-сертифициран  Joy и не на последно място финансово много по-стабилен от мен, никога нямаше да си го взема   Simple Smile 
Аз не познавам реализирана жена, която ще си вземе някои сульо да го мъкне на гърба си  Peace
Някой ден може да се запознаем!Приятно ми е Мария! Grinning
Приятно ми е, ама хайде на кафе  Wink

# 211
  • Мнения: 2 556
Всеки влага разум впоследствие, но да го вложиш изначално си е просто пресметливост и нищо друго (за мен) Simple Smile Слава Богу, и моите деца имат чудесен баща, макар и да не е избиран по твоите критерии.

Когато се влюбваш в някого, дали те вълнуват позицията и сертификатите му?

# 212
  • Мнения: 10 710
Аз пък никога не съм си избирала мъж в зависимост от сертификатите му или финансовите му възможности. Когато се запознах с мъжа ми, последната ми грижа е била дали е финансово осигурен, дали и колко е по-умен от мен и как точно планира да се реализира занапред.
Аз също не съм се замисляла за тези неща преди. Но ако сега се разделим /да пази Господ!/ никога няма да тръгна с някой “сульо”. Не казвам, че ще търся само пари и положение, но определено ще търся сигурност и някаква подкрепа за мен и детето ми.

# 213
  • Мнения: 1 336
Всеки влага разум впоследствие, но да го вложиш изначално си е просто пресметливост и нищо друго (за мен) Simple Smile Слава Богу, и моите деца имат чудесен баща, макар и да не е избиран по твоите критерии.

Когато се влюбваш в някого, дали те вълнуват позицията и сертификатите му?
Да  Peace  не ме привличат посредствени мъже и не контактувам с такива в личен план  Peace При мен процесът на влюбване е по-бавен, първо трябва да има интелектулана, духовна или както искаш я наречи тръпка и впоследствие идва физическата!
И какво означва впоследствие да вложиш разум  newsm78 не мога да се влюбя в човек, който не познавам и не знам какъв е, с какво се занимава и т.н!

# 214
  • Мнения: 2 556
Разбирам, а при мен е обратното - тоест първо трябва да има физическа тръпка, а после му казвам да си извади сертификатите. Flutter

# 215
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ето ви едно мнение на една неработеща и никога неработила девойка с две деца. Тя не си ги гледа съвсем сама де, защото живее с родителите и мъжа си, които доста й помагат:

"Аз съм от майките, които се грижат за децата си, за разлика от други, които само ги раждат и отглеждат, без да се грижат за тях."

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 17:59 от luda

# 216
  • Мнения: 2 556
Права е жената. И аз ако съм на нейно място, все ще съм уморена. А сега докато съм на работа си почивам от децата, а вкъщи си почивам отр работата.

# 217
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Права е жената. И аз ако съм на нейно място, все ще съм уморена. А сега докато съм на работа си почивам от децата, а вкъщи си почивам отр работата.

И аз така....
Да знайш обаче, че по нейната логика ти си от онези дето само раждат деца, и ги захвърлят без да се грижат за тях, защото ходиш на работа, вместо да си седиш вкъщи.


Исках да наблегна на самочувствието на една финансово зависима жена.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 18:07 от luda

# 218
  • Мнения: 2 556
Няма лошо, те и захвърлени си растат  Mr. Green

# 219
  • Мнения: 9 990
С изключителната подкрепа на съпруга си се върнах на работа, когато бебето ми беше на 3 месеца и 20 дни. Синът ми го гледа майка ми от понеделни до петък У ДОМА, прехвърлила съм и майчинството и и осигурявам доход по-висок от този, който имаше преди да поеме грижите за детето. Няма човек, който да може гледа детето по-добре от нея и затова не смятам, че ощетявам детето си докато съм работа. Домакинска работа почти не върша, никога не ми е била страст, но предпочитам това време да го отдавам на хората които обичам    истината е, че най-вече съпруга ми е много против да се занимавам с домакинството и слава Богу   Помага ми майка ми, понякога трето лице

Този цитат е основа за мен....
Някои жени нямат тази подкрепа, която ти имаш.И затова една раздяла ги плаши-дали ще съумеят сами.А кариера, учене и развитие може всеки, подкрепен по този начин.Той не е сам в това.Нужно е само желание, след такава подкрепа и помощ. Hug
И аз не съм бързала, и аз съм планувала внимателно, но реални времеви възможности не съм имала например.Няма да се впускам в подробности, но идеята ми беше-сам е трудно, но с подобна подкрепа е даже удоволствие.

# 220
  • Мнения: 6 808
Пенелопа, сам не е само трудно, почти невъзможно е да имаш 3 в 1. Раздялата ще те плаши много ако преди да имаш семейство и деца не си заложили и на други козове.  #Crazy

# 221
  • Мнения: 9 990
E,преди...не винаги гадаем на кафе и хвърляме боб например... Grinning
Подложката в миналото казваш-често и тя липсва, двойка се събира и започват взаимно фа си помагат.И изведнъж, по средата на пътя единя се отклонява...случва се и то често.

# 222
  • Мнения: 6 808
Често се случва, прекалено дори. Да, събират се двама души и започват да си помагат, важното е да не се загубят по пътя.....
Затова и темата е за зависимост. Ако слагаш всички яйца в една кошница, доста рискуваш.

# 223
  • Мнения: 9 990
Но пък и без риск оставаш на едно ниво....Премерен риск...незнам.Съдби много, много Ако-та има в живота на един човек.

# 224
  • София
  • Мнения: 62 595
E, ако ще се цакаме с топла бира...
Няма гаранция.

Общи условия

Активация на акаунт