За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 191
  • 263
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 9 990
Това не го разбрах, ама нали няколко месеца съм вкъщи, защото не мога да намеря детегледачка за съвсем малко бебе...та може би съм затъпяла от пилене на нокти и пържене на кюфтета Laughing

# 226
  • София
  • Мнения: 62 595
Имам предвид ако той си мисли, че ще ме цака.
Рискувам и това е. Каквото и да стане, знам, че децата вървят с мен и ще трябва да се справя. Нито ще съм първата, нито последната. Да сме живи и здрави, пък все ще се оправим.

# 227
  • Мнения: 9 990
Е, именно...както казах и по-назад-цял подфорум има пълен с такива жени.  bouquet

# 228
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
...аз се гордея с мъжа ми,че печели достатъчно за да мога да си позволя да не работя
за мен способен е само такъв мъж,който може да се грижи за жена си и децата си
Аз също се гордея с моя мъж  Heart Eyes Тръгнах на работа 6месеца след като родих дъщеря ми (бях на 18). Не спрях да работя 10години, докато не го срещнах и той ми каза: "Не се ли умори да бъдеш и баща, и майка? Стой си вкъщи, гледай си детето, след време и нашите деца, няма нужда да се доказваш пред никого, че си от камък..."

# 229
  • Мнения: 9 990
Ама момичета, разберете, че не става дума за това...Това е ваше взаимно споразумение, имате подкрепата на близък човек.И взимате заедно решение ще ли работите или не и за какво ще работите...Става въпрос, когато една жена е поставена пред дилема, пред кръстопът, няма този човек до себе си, в раним период е/главно се случва докато жената е в майчинство и е донякъде зависима от мноооого неща, ако няма наистина на кой да се опре/А иначе знаем, че на повечето от вас мъжете са прекрасни и всъщност няма значение работите ли, за себе си ли, за децата ли-заедно теглите хомота и градите.

# 230
  • София
  • Мнения: 3 465
.................................................
Ази, всичко е толкова просто когато сме млади, пожелавам на всички работещи и неработещи жени, докато са живи да харесват живота, който имат и да живят по начина, който са избрали сами  Peace
За съжаление обаче, аз не мога да се сетя за нито една "безгрижна, добре изглеждаща и самоуверена жена" на 55 например, която никога не е работила и се чувства така единствено благодарение на грижовния си съпруг  Peace
Кате, съгласна съм. На 55 ако една жена разчита единствено на съпруга си, за да се чувства добре, определено има проблем.
Има проблем и ако е на 30.
Но аз познавам такива. Баба ми, да речем. На повече от 55.
Родителите ми имаха истински ренесанс в брака си именно на тази възраст, след като аз и брат ми очевидно бяхме завършени личности.
Не дай Боже на средна възраст един мъж да реши .. нещо друго.
Но тогава парите няма да ме спасят от унижението и болката.
За свободата - на мен ми е болезнена тема. По рождение. Дори и не се осъзнавам понякога колко съм привързана към свободата си.
Моят мъж, обаче е безкрайно търпелив, за щастие.
Работя, но по скоро от егоизъм, обичам работата си, но не страдам от феминистични илюзии.
И да не работех, пак бих била независима, мога да си го позволя.
Осъзнавам, че много хора нямат тази възможност, именно за сметка на това аз и се наслаждавам с пълното съзнание за това.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 22:17 от Azzy

# 231
  • Мнения: 343
Обожавам си работата и за мен е важно да съм финансово независима. Но в момента съм финансово зависима по свой собствен избор. Въпреки че има кой да гледа дъщеричката ми, реших да не започвам все още работа. Защото се наслаждавам на всяка прекарана с нея секунда, искам да видя първата й стъпка и да чуя първата й думичка. И финансовата зависимост, и ограничените контакти, и застоят в професионалното ми развитие са цена, която с удоволствие плащам.

# 232
  • Пловдив
  • Мнения: 23 823
Ама момичета, разберете, че не става дума за това...Това е ваше взаимно споразумение, имате подкрепата на близък човек.И взимате заедно решение ще ли работите или не и за какво ще работите...Става въпрос, когато една жена е поставена пред дилема, пред кръстопът, няма този човек до себе си, в раним период е/главно се случва докато жената е в майчинство и е донякъде зависима от мноооого неща, ако няма наистина на кой да се опре/А иначе знаем, че на повечето от вас мъжете са прекрасни и всъщност няма значение работите ли, за себе си ли, за децата ли-заедно теглите хомота и градите.
Да, Пенелопа, ти мислиш така (и аз съм съгласна с теб). Но мацката пуснала темата май не мисли като теб. Според мен тя смята, че всички избрали да си останем вкъщи сме финансово зависими от мъжете си, едва ли не не сме годни да се издържаме сами и децата евентуално. И понеже сме избрали да не ходим на работа сме нереализирани, не се развиваме и затъпяваме Simple Smile

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 23 823
На 55 ако една жена разчита единствено на съпруга си, за да се чувства добре, определено има проблем.
Хм, какво имаш предвид под "да разчита единствено на съпруга си"?

# 234
  • София
  • Мнения: 62 595
А на кого да разчита? Нали затова са семейство.
Сещам се за една поговорка. С родителите до море, с жена/мъж през море.

# 235
  • София
  • Мнения: 3 465
На 55 ако една жена разчита единствено на съпруга си, за да се чувства добре, определено има проблем.
Хм, какво имаш предвид под "да разчита единствено на съпруга си"?
Опорната точка на една жена не е само и единствено в нейния съпруг.
Нямам предвид интимна връзка.
Имам предвид опорни точки.
И основно опорната точка на една личност е в самата нея, а не в хората или обстоятелствата около нея.

# 236
  • Мнения: 804
Признавам, че не прочетох всичко. Не се наемам да бъда съдник, но все пак не разбрах какъв е проблема. Простете за спама, но форумът нещо изглупя. Какво значи в едно семейство да се поставят нещата " на кантар"? Нали двама души са заедно,защото са екип? Какво значение има кой печели повече? Имало е моменти в които сме живели само с моите доходи и такива в които съм получавала бижута като за принцеса, никога не сме "теглили калема". Х ората са заедно защото нещо ги свързва, и то не е счетоводен баланс. Иначе, просто нещата нямат смисъл...

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 23 823
На 55 ако една жена разчита единствено на съпруга си, за да се чувства добре, определено има проблем.
Хм, какво имаш предвид под "да разчита единствено на съпруга си"?
Опорната точка на една жена не е само и единствено в нейния съпруг.
Нямам предвид интимна връзка.
Имам предвид опорни точки.
И основно опорната точка на една личност е в самата нея, а не в хората или обстоятелствата около нея.
Хм, към получнощ спирам да мисля. Значи ако на 30 я издържа мъжа и е добре, ако на 55 е още така вече не е добре, така ли?

# 238
  • София
  • Мнения: 3 465
Да, а сега е 8 сутринта и не ми се анализира.
Ще ти отговоря, после ти ще ми прочетеш пстовете и вярвам, ще получиш някакъв отговор.
Първо, има нещо, наречено семейна имуществена общност, което не прави една жена толкова безпомощна и зависима, ако се стигне до крайности в едно семейство.
Второ, смятаме, че тази жена, на 30 или още повече на 55 следва да има някаква среда, деца, близки, роднини, хобита, интереси и прочие.
Ако си е сменила местоживеенето по някое време и приятелско-роднинската среда а останала по родните места, за известен период от време, все трябва да изгради нова.
Следиш ли ми мисълта? Ако на 30 или 55, в света на една жена присъства само нейния съпруг, това е проблем.
Но аз знам и такива случаи, разбира се.
Светът е шарен.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 08:38 от Azzy

# 239
  • Мнения: 2 442
За мен финансовата зависимост на една жена има друго измерение - моралната отговорност към децата, на които е майка. Трудно ми е да го формулирам, ще дам пример: виждам страхотни обувки на някоя витрина, имам пари, но знам, че трябва да купя маратонки на децата. Изборът ми е в тяхна полза естествено, а на мен ми е хем малко кофти, че не съм се докарала, хем се радвам, че съм се погрижила за децата. За съжаление доходите ми не са като ластик да ги разпъвам, но това да ми е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт