За финансовата zависимост на една жена..

  • 12 181
  • 263
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 371
Работя заедно с него, печеля почти колкото него, той ми помага за домакинската работа Hug. Не съм съгласна да си стоя в къщи и да гледам детето Stop Имам нужда от социални контакти с колеги. Според мен нещата в едно сем-во трябва да са почти 50%-50%  и с парите и със задълженията в къщи, за да не се налага той да рботи по 12-15 часа на ден и аз да стоя цял ден пред печката или с ютията и прахосмукачката Hug

# 241
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Х ората са заедно защото нещо ги свързва, и то не е счетоводен баланс.
Несъмнено е така. Но ти най-добре би трябвало да знаеш, че нещата се променят- ако утре нещото неочаквано излети както често се случва?

# 242
  • Мнения: 804
Тук, до колкото аз разбрах, става въпрос за семейство в което нещата са наред. Естествено, че страстите и шемета на младостта изчезват, но остава любовта, приятелството, чувството че сте екип, ако щеш. И какво точно значи, финансова зависимост? Напълно естествено е, докато мама се грижи за децата, таткото да издържа семейството. Това не прави жената финансово зависима. Семейните пари са общи, в противен случай семейството заприличва на ООД.

# 243
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Добре де, а какво става като мъжа влезе в критическата и си намери младо гадже?... Решава, че достатъчно е носил семейтсвото на гърба си и заслужава нови емоции... Финансовият поток към съпругата-домакиня спира, а възрастовият фактор вече се оказва сериозен проблем за намиране на работа...

# 244
  • Мнения: 891
Имала съм периоди в живота си, когато съм била финансово зависима от мъжа ми.
(Докато съм била в майчинство например).
Имало е периоди когато съм изкарвала 2 пъти повече пари от него. Е, и ?
Не съм се чувствала "втора класа" човек. Нито пък той!
Важното е, че сме се справяли сами.
Парите ни винаги са били общи и е нямало никакво значение кой колко е изкарал.

# 245
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Парите ни винаги са били общи и е нямало никакво значение кой колко е изкарал.
Защото сте в добри отношения- поне за момента (желая ти винаги да е така!). Но семействата преминават през кризи...

# 246
  • Мнения: 891
Парите ни винаги са били общи и е нямало никакво значение кой колко е изкарал.
Защото сте в добри отношения- поне за момента

Да! Така е!
Ако не бяхме в добри отношения сигурно парите ни нямаше да са общи.

# 247
  • Мнения: 6 167
ние сме семейство и няма мое-твое - всичко е наше. парите, които съпругът ми печели са мои, точно толкова, колкото и негови. и обратно. всички решения се взимат от нас двамата, не от единия или другия.
струва ми се навъзможен друг подход към семейния живот. 
а той преминава през различни периоди - ако днес аз съм без работа, утре той може да е. ние сме партньори и в моментите, в които аз ( или той) не работи.

# 248
  • Мнения: 9 990
Лени, така е, така би било редно.Има обаче едни други семейства, където се случва единя да абдикира.Разводи се случват доста често.Раздели.Тогава, ако жената е била именно в този период-да е без работа например или на не толкова добре платена и е разчитала за този период на партньора си-ето тук е драмата вече.Защото тя не остава сама за себе си, а остава с дете/деца.Много често партньорът си тръгва без последствия за него самия-просто излиза сам и свободен от една връзка в друга, а жената е тази, която остава за по-дълъг период сама да тегли.И идеята на авторката на темата беше-защо се оставят тези жени да са в такъв период-да нямат работа или да не са толкова добре подплатени.Ами-защото се случва...не на всеки му е писано да е на върха във всеки един момент.

# 249
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лени, така е, така би било редно.Има обаче едни други семейства, където се случва единя да абдикира.Разводи се случват доста често.Раздели.Тогава, ако жената е била именно в този период-да е без работа например или на не толкова добре платена и е разчитала за този период на партньора си-ето тук е драмата вече.Защото тя не остава сама за себе си, а остава с дете/деца.Много често партньорът си тръгва без последствия за него самия-просто излиза сам и свободен от една връзка в друга, а жената е тази, която остава за по-дълъг период сама да тегли.И идеята на авторката на темата беше-защо се оставят тези жени да са в такъв период-да нямат работа или да не са толкова добре подплатени.Ами-защото се случва...не на всеки му е писано да е на върха във всеки един момент.
Точно.
Само да допълня, че по стечение на обстоятелствата може да има всякакви периоди. Лошото (според мен) е жената да се остави на течението и да не се развива по никакъв начин, а само да домакинства и да се занимава с деца.
Чела съм много изповеди на омъжени жени с дългогодишен брак, които са жертвали своето образование и кариера за да бъдат опора на съпруга си. Мъжът се издига професионално, печели все по-добре, става все по-желан и в даден момент решава, че заслужава нещо по-добро и напуска жена си. Тя обаче- без трудов стаж и вече не в първа младост е неконкурентна на трудовия пазар. Така много жени сами се обричат на мизерия. Или пък както стана въпрос- са принудени да търпят лошо отношение, поради същата причина- финансовата зависимост.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 23 791
Да, а сега е 8 сутринта и не ми се анализира.
Ще ти отговоря, после ти ще ми прочетеш пстовете и вярвам, ще получиш някакъв отговор.
Първо, има нещо, наречено семейна имуществена общност, което не прави една жена толкова безпомощна и зависима, ако се стигне до крайности в едно семейство.
Второ, смятаме, че тази жена, на 30 или още повече на 55 следва да има някаква среда, деца, близки, роднини, хобита, интереси и прочие.
Ако си е сменила местоживеенето по някое време и приятелско-роднинската среда а останала по родните места, за известен период от време, все трябва да изгради нова.
Следиш ли ми мисълта? Ако на 30 или 55, в света на една жена присъства само нейния съпруг, това е проблем.
Но аз знам и такива случаи, разбира се.
Светът е шарен.
Така съм съгласна с теб Simple Smile

# 251
  • Мнения: 9 990
Лени, така е, така би било редно.Има обаче едни други семейства, където се случва единя да абдикира.Разводи се случват доста често.Раздели.Тогава, ако жената е била именно в този период-да е без работа например или на не толкова добре платена и е разчитала за този период на партньора си-ето тук е драмата вече.Защото тя не остава сама за себе си, а остава с дете/деца.Много често партньорът си тръгва без последствия за него самия-просто излиза сам и свободен от една връзка в друга, а жената е тази, която остава за по-дълъг период сама да тегли.И идеята на авторката на темата беше-защо се оставят тези жени да са в такъв период-да нямат работа или да не са толкова добре подплатени.Ами-защото се случва...не на всеки му е писано да е на върха във всеки един момент.
Точно.
Само да допълня, че по стечение на обстоятелствата може да има всякакви периоди. Лошото (според мен) е жената да се остави на течението и да не се развива по никакъв начин, а само да домакинства и да се занимава с деца.
Чела съм много изповеди на омъжени жени с дългогодишен брак, които са жертвали своето образование и кариера за да бъдат опора на съпруга си. Мъжът се издига професионално, печели все по-добре, става все по-желан и в даден момент решава, че заслужава нещо по-добро и напуска жена си. Тя обаче- без трудов стаж и вече не в първа младост е неконкурентна на трудовия пазар. Така много жени сами се обричат на мизерия. Или пък както стана въпрос- са принудени да търпят лошо отношение, поради същата причина- финансовата зависимост.


Да, за това се питаше авторката ,но и тук има едно НО-когато една жена прави такава жертва, тя я прави в моменти, когато тази жертва и се струва съвсем на място и редна и смята, че и за нея ще бъде направена подобна жертва, ако се наложи/когато се наложи.Тази жертва се прави в едни времена от развитието на взаимоотношенията им-в безоблачните все още да ги наречем "влюбени" и истински семейни години.Познавам жени, домакини, зависими до толкова финансово, но никога не усетили това.Познавам жени, на които животът им поднесе изненади след такова дълго домакинстване и излизане от трудовия пазар за дълго-е-справиха се.Всъщност-макар и мрънкащи , рядко има несправяща се до толкова жена, че да остане на улицата, освен някои наистина супер-тежки положения.

# 252
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще се справят- къде ще ходят когато нямат избор... Но когато имат избор много жени (както и много от анонимните авторки тук) избират да изгубят самоуважението и достойнството си и да останат с някой само от финансова гледна точка.

# 253
  • Мнения: 9 990
Хм, това е друг вид зависимост-не е само до финансова такава.Финансовата е за пред хората само.

# 254
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поне това пишат много от "страдащите", "разочарованите" и "неразбраните".

Общи условия

Активация на акаунт