Възможно ли е епидуралната упойка да не подейства?

  • 5 369
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 660
...През този катетър се влива обикновено морфин и кодеин....

Кодеин ли? Shocked newsm78

Епидуралната упойка е най-доброто и качествено обезболяване за секцио, няма никакви странични ефекти, ако се постави от специалист! Peace

Съгласна съм, че локорегионалните техники са средството на избор при този тип обезболяване, но за съжаление дори и най-добрият специалист да го направи, не може да има сто процентова гаранция, че няма да възникне усложнение или страничен ефект. Има си индивидуални особености всеки конкретен пациент в конкретната ситуация, които не винаги могат да се предвидят или предотвратят. Sad

# 46
  • Мнения: 683
...През този катетър се влива обикновено морфин и кодеин....

Кодеин ли? Shocked newsm78

Епидуралната упойка е най-доброто и качествено обезболяване за секцио, няма никакви странични ефекти, ако се постави от специалист! Peace

Съгласна съм, че локорегионалните техники са средството на избор при този тип обезболяване, но за съжаление дори и най-добрият специалист да го направи, не може да има сто процентова гаранция, че няма да възникне усложнение или страничен ефект. Има си индивидуални особености всеки конкретен пациент в конкретната ситуация, които не винаги могат да се предвидят или предотвратят. Sad

Ами в живота за нищо няма гаранция 100%, не мислиш ли?
За кодеина, може и да съм чула не точно, но за морфина съм сигурна, комбинацията беше между 2 медикамента и аз лично не съм имала болки между вливанията. Наистина  е важно анестезиологът да е специалист, ако е такъв, дори извънредни обстоятелства не биха били проблем.
Моето бебе например беше с увита и стегната около врата пъпна връв и едва го издърпаха въпреки секциото, но лекарят ми беше специалист и се справи отлично, детето ми е живо благодарение на него!  Peace

# 47
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ами аз не съм веща с упойки, ама нали едната упойка се оставя източник през който се влива през определено време упойка, а другото е еднократно боцване. Ако съм разбрала правилно, значи при секцио се правят и епидурални и спинални упойки, незнам от какво се определя, но в два поредни дни раждахме чрез секцио с една друга мацка. Изражда един и същ доктор в една и съща болница, но анезиолозите бяха различни и все пак аз бях със спинална а тя с епидурална. Незнам дали има връзка, но преди да определят вида на упойката ми ме поразпитваха там някакви неща и според тях решиха каква ще е. Иначе не вярвам някой да реже без упойката да е хванала напълно. Епидурална знам, че не е хващала навреме при една позната майка родила нормално. Тя обаче имаше изключително бързо раждане и просто упокйката не е успяла да подейства навреме поради ускорената родова дейност. Дори акушерките не са повярвали, че момичето всеки момент ще роди, но са се изненадали накрая.

# 48
  • Мнения: 683
Ами аз не съм веща с упойки, ама нали едната упойка се оставя източник през който се влива през определено време упойка, а другото е еднократно боцване. Ако съм разбрала правилно, значи при секцио се правят и епидурални и спинални упойки, незнам от какво се определя, но в два поредни дни раждахме чрез секцио с една друга мацка. Изражда един и същ доктор в една и съща болница, но анезиолозите бяха различни и все пак аз бях със спинална а тя с епидурална. Незнам дали има връзка, но преди да определят вида на упойката ми ме поразпитваха там някакви неща и според тях решиха каква ще е. Иначе не вярвам някой да реже без упойката да е хванала напълно. Епидурална знам, че не е хващала навреме при една позната майка родила нормално. Тя обаче имаше изключително бързо раждане и просто упокйката не е успяла да подейства навреме поради ускорената родова дейност. Дори акушерките не са повярвали, че момичето всеки момент ще роди, но са се изненадали накрая.

Епидуралната обикновено се заплаща от пациента, и трябва и след секциото, докато ти правят вливания, да те наблюдава анестезиолог.

# 49
  • Мнения: 660
Обикновено се заплаща от пациента обезболяването при нормално раждане, независимо кой метод е избран, тъй като се счита за екстра. Не се заплаща обезболяването при секцио, независимо от метода, тъй като съпровожда задължително операцията и влиза в пътеката (т.е. касата го плаща вмсето пациента).

Възможно е да имаш предвид Лидокаин, въпреки че това е стара техника, напоследък не се предпочита в акушерството (освен евентуално за последната, перинеалната доза), работи се с Хирокаин при епи-дозите, а при спинална - Хевимаркаин. Peace

# 50
  • Мнения: 3 423
Не съм раждала в Бургас, а в Германия.
Вагинално. Слагаха ми първо малка доза.
После мъжът ми чул, че си говорели, че
няма време да увеличават дозата. Усещах
си краката, усещах болката, не знам, дали
изобщо съм имала някаква упойка, може би
пък всичко си е било в реда на нещата. После
ме бродира главен лекар час и половина под
някаква упойка, където не си чувствах краката.

Мисля, че е абсолютно неразумно да си пълниш
главата с подобни мисли още отсега. Зареди се
с положителна енергия, мисли позитивно, всичко
ще е ок, ще видиш, няма нищо страшно, та това
е просто едно раждане! Хайде, лека бременност!

# 51
  • Мнения: 858
всяка една упойка може да не подейства,ако анестезиолога не си е свършил работата.Те са толкова важна част от екипа колкото всички останали.

# 52
  • Мнения: 253
Аз съм от Бургас, но раждах във Варна. Мен не ме хвана упойката - усетих си цялата болка на раждането. Живот и здраве, за второто няма да искам упойка.

# 53
  • Мнения: 1 536
.....Какво странно има в тези изследвания newsm78?!Според мен това са нормални изследвания на бременна жена......
Нищо странно няма, нормални изследвания са си! Grinning

А по другия въпрос- аз раждах с епидурална упойка,
но по време на самото раждане не действаше.
Епидуралната упойка има временно действие
и после започва да отпуска.
През това време се влива нова доза,
но минава време, докато започне действието й.
При мен така се случи, че по време на самото раждане
не действаше. За сметка на това
пък ме държеше още 8 часа след това. Wink
егати...и аз се чудя защо освирепях от болки по време на раждането(с епидурална де)

# 54
  • София
  • Мнения: 1 783
За да стане качествена епидуралната анестезия, анестезиологът трябва да е много прецизен и опитен.

# 55
  • Мнения: 924
Секцио може да се прави със спинална, епидурална, както и най-новата смесена, за която не съм убедена, че се използва някъде в България.
И да, възможно е да не ти подейства. Единият вариант е да не ти подейства, защото си твърде нервна. Другият е, както се случи при мен при първото ми раждане- бях много спокойна, но не ме хвана. Анестезиологът ми (който е изключително опитен и уважаван специалист) ми обясни, че това се случва 1 път на 100 000. След 15мин ми постави упойка отново и този път нямаше проблем.
Не се притеснявай от упойката, но намери добър анестезиолог. Ако се дозира правилно, ще ти осигури напълно обезболено раждане.

# 56
  • Мнения: 380
Аз раждах нормално с епидурална и не усещах болка само през първите 2 часа, след това започна да ме боли здравата и усещах всичко. Виках анестезиолога да ми увеличи дозата, но не подейства... Гледах как си тече упойката а си усещах контракциите  Crazy.
Тук също правят секцио с епидурална упойка. Предполагам че слагат по- силни дози отколкото при нормално раждане.
Не се тревожи и остави докторите да се погрижат за това!
Успех и сладко бебче ти желая! Hug

# 57
Аз също съм раждала с епидурална упойка,и повярвайте ми наистина и мене явно не ме беше хванала добре защото и мене ме болеше докато траеше секциото,та ме доупоиха с някакъв медикамент и не бях много на себе си,имам много смътни спомени от цялата операция,та въобще не беше приятно де.

Общи условия

Активация на акаунт