Ето я 3-тата годинка, за пръв път в детската градинка - 2

  • 12 906
  • 326
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 640
Moята дъщеря ходи 6 дни на градина вече,но хремата се засили,секретите са гъсти,затова днес се наложи да я оставя у дома и да капя капки редовно в нослето,да давам разни лекарства профилактично.Хич не ми се искаше да прекъсвам адаптационния период,защото не ми се започва за 4-ти път наново адаптация и стрес.Но....няма как!
   По отношение на това:
А с тези учебни тетрадки, които ни искат ще ги правят професори на 3г.
 
А ти виждала ли си тези тетрадки?  Имам предвид внимателно преглеждане в някоя книжарница, не просто прехвърляне "на вентилатор" по време на родителската среща?

Защото на моя син съм му купила книжката за 2-3 годишни още преди да тръгне на градина. И детето съвсем спокойно си работи по нея, вкъщи. Не му е интересно всичко, но си обясняваме където и каквото го впечатлява. Определно му грабна вниманието. И определно не се изискват кой-знае какви усилия, за да се работи по нея.

Не знам защо си мислите, че ще ви преучат децата, понеже им купувате учебни тетрадки. И с какво толкова не-професорско ги занимавате вкъщи.

Аз също съм купила 3 книжки от поредицата "Ръка за ръка" за 3-4-годишни и не смятам,че е рано или излишно занимаването на детето по тях,макар и в градината да са по друг комплект учебници!
 На моята дъщеря й е интересно ,сама си ги търси задачките,въпросчетата и разказчетата ,които съставяме по тях.Купих тези учебници,защото забелязах,че настъпва еднообразие с четенето на приказки и гледането на филмчета.Детето имаше нужда и от нещо по-ново като тип дейност.[/color]

# 316
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Все още не съм ги видяла, само ни казаха да ги купим - поръчахме за цялата група и чакаме да ги доставят. Не знам какво да очаквам. Но виждам, че има майки, които са ги използвали и са доволни. Сега съм по-спокойна.

# 317
  • Мнения: 668
 И ние купихме за децата учебни тетрадки, но на "Моливко", взех му и за вкъщи един комплект, за да знам за какво става въпрос, нещата са поднесени по достъпен за тяхната възраст начин и са много интересни.
 Нашите госпожи почти нищо съществено не казват, освен ако не е имало някакъв инцидент или нещо не е слушал. Когато го питам ми разказва за ДГ, но не му е много приятно, предпочита да щурее с брат си и да бяга.
 Прави ми впечатление, че когато са навън да играят и на някое дете му се доходи до тоалетна го оставят само да отива вътре в тоалетната. Може би вече наистина са достатъчно големи и самостоятелни, за да ходят и да се връщат сами, но знам ли какво може да му хрумне на някое хлапе  newsm78
 

# 318
  • Мнения: 1 172
Предполагам, че ще апликират ,аз вече взех гланцови блокчета, ще рисуват с фулмастери вече ,с пластелин ще работят.Жорко много му е кеф и му се ще още веднага да ги правят тези неща. Grinning

Дай му и вкъщи да се занимава с апликации, моделиране, рисуване.  Има детски ножички, които са пластмасови - аз такава съм взела на сина ми, доста безопасна изглежда. Засега обаче не успява много да реже с нея. Липсват му умения. Купила съм и сухи лепила. Голям кеф му е да лепи с тях. И аз съм спокойна, че няма да маже лепило навсякъде из нас.

За моделирането - имаме мек пластелин на Simba в няколко цвята, не мирише, не цапа, имаме и "печатчета" за него. Много си играе с пластелин. Но прави само топчета и "солети".

Така, че съветът ми е да му даваш и вкъщи да твори и въобще да не чакате програмата на градината, щом му е интересно Wink

# 319
  • София
  • Мнения: 10 309
Записвам се вече официално с първия учебен ден на Нели.
Нашата градина не стачкива, но чак днес ни бяха готови всички документи за градината. Нели беше много развълнувана. Сутринта реших да закуси в къщи и в 8.30 бяхме там. Закуската още не беше минала и имаше мекици, така че предполагам, че пак ще хапне.
Едва я гоних по стълбите. Тичаше с огромната раница и букетите в ръка. Докато си говорех с учителката, успя за секунди да си обуе пантофите и да се шмугне в стаята. Вътре беше истинска какафония от ревящи дечица Sad Нели само ги погледна, не се впечатли и се втурна да играе. Едва я извиках да я целуна и да я прегърна.
Знам, че едва ли утре ще е така, но поне първият учебен ден мина спокойно. Днес ще я взема в 4, защото предполагам, че там няма да заспи, че ги слагат още в 12.30, а тя има нужда да си нагласи малко режима.
Ще пиша пак като я прибера. Дано да е все така усмихната и щастлива Hug
Честита ученичка, много е сладка  Hug

И аз се учудих на учебниците, днес ходих на първата си родителска среща.... малко съм бясна, детската градина не била място за игра! Продиктуваха ни 6-7 предмета които ще изучават по план тази година  #Crazy #Crazy #Crazy

Имам чувството че ги мързи да извадят играчките, че да си поиграят децата, да не вземат да разхвърлят  Sick

Държали играчките заключени и вадели по някоя, децата да ги опознават  ooooh!

Събрахме пари за учебници, пластелин, боички, блокчета и т.н. дано поне с това да ги занимават  Praynig

# 320
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Да докладвам за първия ден
Отивам аз още в 16, да я взема първа(даже бях в отпуска днес за целта), казвам за кое дете съм и след малко жената ми съобщава:"Нели отказва да си тръгне. Почакайте я половин час на двора, да се наиграе" Shocked
Чакам аз, след малко чувам, че ги пускат на терасата. Всички деца се залепват за решетките, плачйки и гледайки входната врата. След малко жената повдига Нели, за да ни види и тя категорично заявява, че няма да си ходи.
После беше сърдита, плака по пътя(че сме я взели рано Crazy)
Хапнала е, поне успя да ми каже обедното меню. Изобщо не е плакала. Всичко било много хубаво. Както й предполагах- не е спала, но ще й трябва време да си нагласи режима да ляга в 12.30 Даже се е карала на другите деца да не плачат.
Днес си легна още в 20.00 и е категорична, че утре пак ще ходи.
Ще я видим утре Mr. Green

# 321
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз бях на родителска среща днес  Grinning
От прочетеното във форума се подготвих само да записвам сумите, които ще ми обявяват...Останах приятно разочарована. На госпожите дори им беше неудобно да говорят за пари и ние, родителите настояхме да подготвят един списък с необходимите за децата неща - както учебните комплекти, така и нужните средства за играчки и оборудване.

Трилиън, Калина беше така в първите 2 дни, но на третия започна да плаче сутрин. Бързо й мина, де - за няколко дни започна отново да ходи със желание  Wink

# 322
  • София
  • Мнения: 10 309
Еми, благородно ти завиждам... пожелавам на всички подобен ентусиазъм у децата  Praynig

Нати, да не сме в една детска градина  Laughing

# 323
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Няколко дни все изчаквам да пиша в темата, с идеята да се похваля, че най - сетне сме се адаптирали... ама не  Confused. Сутрин реве още с отварянето на очите и се започват уговорките "дали днес може да не ходи на градина". После влизането ни в самата група е същинска драма... Два - три пъти не спа следобед, яде малко в градината, но пък следобед е спокойна като я взема.

Това, което ме притеснява е, че отново започна да се буди нощем /повече от година не го бяхме имали този проблем/. По няколко пъти, плаче и иска да се гушим. Освен това от няколко дни си гризе ноктите  Confused Очевидно преживява промяната в живота си.

....детската градина не била място за игра! Продиктуваха ни 6-7 предмета които ще изучават по план тази година  #Crazy #Crazy #Crazy...

Това ме шашна и мен, меко казано  Shocked

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 552
bim_bam, аз също изчаквах да пиша, но по съвсем различна причина. Да не би да се похваля с добро адаптиране, а тя на следващата сутрин да ми се тръшне. Но днес вече съм съвсем спокойна.
Мария наподобява София на Никол и Нели на Трилиън. Ходи на градина от миналия вторник, като всяка сутрин със събуждането скача, бързо в тоалетната, в банята и облечена чака с нетърпение на вратата да тръгнем. Вечер като я взимам, не иска да си тръгва. Разлика в поведението й не откривам. Все едно от години ходи на градина, а досега не е отделяна от мен за повече от 3-4 часа.
Днес щеше да й бъде 7-и ден, но я оставих в къщи, за да я наблюдавам и малко да я атакувам против върлуващия грип наоколо, леко й беше запушен носа вчера и й дрезгавееше гласа. Тя, естествено, недоволна. Снощи й казвам, че днес няма да ходи на градина, защото е малко болна, а тя ми отговори, че не е болна, ще ходи и заплашително каза на баща си сутринта да не тръгва без нея. От което аз окончателно се успокоих, че е свикнала съвсем.
Госпожите казват, че нямат никакви проблеми с нея, спи, хапва що-годе добре, играе с децата, не обръща много внимание на плачещите деца /от което аз се притеснявах, да не би другите като плачат, да ревне и тя/. Питам я има ли деца, които плачат, тя ми отговаря, че има. А на въпроса ми защо плачат, тя казва важно и учудено: "Ъ, калпазани, плачат си за майките, а майките им са на работа."  Rolling Eyes
Пожелавам на всички малки сладурчета бързо адаптиране и мнооого здраве!  Hug

# 325
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...Питам я има ли деца, които плачат, тя ми отговаря, че има. А на въпроса ми защо плачат, тя казва важно и учудено: "Ъ, калпазани, плачат си за майките, а майките им са на работа."  Rolling Eyes
...

Нали се сещаш, че мойта е от най - големите калпазанки  Wink тази сутрин пак ме побърка. Вранчева я качи с гооооляма мъка по стълбите, истерията беше пълна...  Confused Мен ме притеснява, че нощем се буди и плаче. Повтаря ми "не ме оставяй мамоооооо" и т.н. Просто виждам промяна в детето, която не ми харесва...

# 326

Общи условия

Активация на акаунт