Откачам с това училище

  • 3 136
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 193
Ей сега я видях темата, не знам защо.
Но да си споделя опита, защото този филм съм го гледала.

Учителката от занималнята си пиеше кафето по кафенетата, децата сами. Основната си тръгва в 11,30 - не било нейно задължение какво става после. На детето няма кой стола да му покаже... Абе.... идеше ми...  smile3512

И взех, че я преместих.
В училище, където занималнята е задължителна, взимаха ми детето с маршрутка сутрин в 8, шофьора го подаваше на сутрешната госпожа, тя на обед на следобедната, следобедната я предаваше на шофьора, уроците се учеха ТАМ, аз като се приберях вечер си почивах и се радвахме една на друга.
Вярно е, че се връщаха в 16,30 а аз дотогава не се бях прибрала още, но... поне до този час бях спокойна и не треперех всеки ден какво ще се случи в училище.
Не е най - перфектният вариант, но аз лично си отдъхнах, преди това беше една сага, дето не ми се подхваща да я разказвам.

# 31
  • Мнения: 420
И аз да се похваля с откачането. Водя ги сутрин в 2 различни училища, добре, че са наблизо, ама пак си е тичане с оплезен език, преди това сам им спретнала 2те чантички с храната и закуските. Едното свършва в 15h, другото в 16h10, пак дотърчавам. После домашни, сръдни кой първо бил обслужен, кой чакал, остри моливи, гуми търси...засега не са на занималния, щот не работя още, инак после като миналата година, излизаме в 7h40, прибира ги таткото ги в 18h, аз се връщам в 21-22 от лекции....чудя се как издържах 2 години на тоз ритам, да ги виждам кажи-речи само събота неделя.

А за сигурността, не може ли училището да се заключва, дворна, входна врата? докато са там децата? Тук поне е така, в 8h пускат катанеца, никoй не може да влезе вътре, освен ако няма уговорена среща, а и родители изобщо не се допускат в двора, освен първите ден-два за първолаците, докато се адаптират малко.

# 32
  • Мнения: 2 863
А за сигурността, не може ли училището да се заключва, дворна, входна врата? докато са там децата? Тук поне е така, в 8h пускат катанеца, никoй не може да влезе вътре, освен ако няма уговорена среща, а и родители изобщо не се допускат в двора, освен първите ден-два за първолаците, докато се адаптират малко.

хе- хе мечти, тука училищата са като разграден двор.... по коридорите ще се избият...Скоро ми предложиха работа в училище... само като влезнах вътре и на мига ми се прииска да излезна... и отказах.....

Понеже не ми вярвате, като ви казвам, че винаги може да е и по-лошо... нека ви кажа, че като станат в по-горните класове ужасът става пълен... вече не можеш да го накараш, ако не  иска, има си приоритети и те рядко са свързани с училището.... учебният процес е плачевен.... на въпрос кой е Паисйй Хилендарски, едно дете от класа на синът ми беше казало (ми нашето училище  така се казва, значи е някой важен....) ма това дори не е смешно, толкова е тъжно....
Сега им обяснили още  в първият ден, че за кандидаставането им трябват само оценките по  български и математика и нашия гордо прегърнал идеята, че изобщо няма от какво да се притеснява, щото почват физика, химия и биология, ма те не са важни #2gunfire

Та преди луднете съвсем ви казвам- радвайте се докато са малки, можете да ги контролирате, знаете къде са, можете да ги накарате и да ги подбутвате  към определени решения или действия... щото после в един чуден миг просто му изпускаш дирите и можеш само да се молиш Господ да го пази и да му е влезнало нещо в главата  от всичкото, дето си се старал да го научиш.

# 33
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Права си Джали,в горните класове е ужасно. Rolling EyesМоят син в 5клас само мисли как да седне на компа и да си говори по скайпа.Аз го карам да чете книги а той ми казва ;Няма ли ги тия митове и легенди на някой торенти да ги изгледам като филм?: Crazy
Като се върне от училище и ми разказва каква е поредната нов глупост ,която е научил.Вечно не е чул и разбрал нещо,ето например,незнае утре училището му ще стачкува ли или не...... #Crazy

# 34
  • Мнения: 2 863
Права си Джали,в горните класове е ужасно. Rolling EyesМоят син в 5клас само мисли как да седне на компа и да си говори по скайпа.Аз го карам да чете книги а той ми казва ;Няма ли ги тия митове и легенди на някой торенти да ги изгледам като филм?: Crazy


хаха.... моят ми казва.."абе мамо кой чете книги в днешно време".. като кажа "аз например"... отговора е " е т'ва са отживелици, просто ти не си в час"  Joy

# 35
  • Мнения: 193
Права си Джали,в горните класове е ужасно. Rolling EyesМоят син в 5клас само мисли как да седне на компа и да си говори по скайпа.Аз го карам да чете книги а той ми казва ;Няма ли ги тия митове и легенди на някой торенти да ги изгледам като филм?: Crazy


хаха.... моят ми казва.."абе мамо кой чете книги в днешно време".. като кажа "аз например"... отговора е " е т'ва са отживелици, просто ти не си в час"  Joy

Аааа, мойта чете! Хари Потър го знае наизуст, например. Много искаше да гледа последния филм и като го изгледа, каза: Книгата е много по - добра!
Урааа, доживях и това да чуя. Все й обяснявах, че има книги, които, каквото и да ги правиш, са по - хубави от филмите по тях...

Цяло лято я юрках овреме да почва да чете "Немили, недраги", щото е много тъпа книга, която едвам съм прочела навремето... а тя, като я прочете, каза: Не е тъпа, много си е интересна даже!  #Crazy
И добави: Почетох, сега мога ли да седна на компа?

По темата с откачането и училището... вярно е, колкото по - големи стават, толкова са по - неконтролируеми, но това си има и хубавите страни; вече не се побърквам с това водене и взимане от училище, с това кога да намеря време за домашните (ходи сама, не ще да й помагам) ...
При това първото ни училище беше съвсем наблизо. И аз съм учила в него, мен кога някой ме е водил, или взимал?!

# 36
  • София
  • Мнения: 4 493
Някое дете ходи ли сега на училище или всички стачкуват?
В училището на дъщеря ми са казали - да гледат телевизия и като се прекрати стачката тогава да ходят на училище. Има ли и други такива  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 17 283
Моето ходи, няма стачка при нас (и слава богу!)

# 38
  • Мнения: 193
Някое дете ходи ли сега на училище или всички стачкуват?
В училището на дъщеря ми са казали - да гледат телевизия и като се прекрати стачката тогава да ходят на училище. Има ли и други такива  newsm78

На всичките ми познати това са казали. Но моята дъщеря и днес ходи - за два часа само, незнам си коя учителка не стачкувала?!?!?!?  newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 4 493
 #Crazy #Crazy #Crazy ле ле е е ее е -съвсем са се побъркали
Аз чакам първата родителска среща, за да се скарам с някой от учителите заради безумните им изисквания, към родителите и децата.

# 40
  • Мнения: 515
Аз пък подкрепям учителите в исканията им,още повече,че и аз по професия съм учителка,майка ми също е с 33 год. стаж.Трябва най-после да се помисли и за работещите в тази сфера.Децата ми ходят за по 2 часа на ден защото има учители, КОИТО НЕМОГАТ ДА СИ ПОЗВОЛЯТ ДА СТАЧКУВАТ!!!!!Например самотни майки ,който незнаят до кога ще продължи това.така че нека да не обвиняваме хората,а системата.И моя син днес е с мен на работа ,но всички в офиса проявяват разбиране.

# 41
  • Мнения: 1 809
Аз пък подкрепям учителите в исканията им,още повече,че и аз по професия съм учителка,майка ми също е с 33 год. стаж.Трябва най-после да се помисли и за работещите в тази сфера.Децата ми ходят за по 2 часа на ден защото има учители, КОИТО НЕМОГАТ ДА СИ ПОЗВОЛЯТ ДА СТАЧКУВАТ!!!!!Например самотни майки ,който незнаят до кога ще продължи това.така че нека да не обвиняваме хората,а системата.И моя син днес е с мен на работа ,но всички в офиса проявяват разбиране.
И аз мисля така. PeaceМоят първокласник също е с мен в офиса вече втори ден и нямам проблеми с колегите,проявяват разбиране.Моите родители и двамата са учители и ако продължи стачката не се знае дали изобщо ще имат заплата за месеца.Но ги подкрепям,както и всички останали учители!

# 42
  • София
  • Мнения: 4 493
Аз съм против част от изискванията които са към децата и родителите - говоря за изискванията на отделните учители, а не за стачката им.
Например - 90% от госпожите са поискали по предметите си, освен учебника, учебната тетрадка и атласа , децата да имат по една тетрадка от 100л на редове с твърди корици /без спирала/ - за работа в клас и по една тетрадка от 80л на редове за домашна работа  #Crazy
Само си представете, за 6 учебни часа, какво трябва да понесе едно дете в раницата си - ами на мен ми се вижда безумие - да не говорим че една тетрадка от 100 л с твърди корици струва 6,80лв.
А относно стачката - също имам резерви, защото един от доводите им е , че заплатите им били най-ниските в европа - а на кой работещ в държавната сфера - заплатата не е най- ниската в Европа  newsm78

# 43
  • Мнения: 553
И аз като масата съм страшно стресирана от това, че синът ми е първокласник. Сега мога да го водя и го взимам. Но като си помисля когато бебето се роди как ще става и ми иде да ревна.
При нас обаче също има възможност детето да остава при охраната.
И аз съм така- първокласник и чакаме бебе средата на ноември.
Оглеждам се за някоя по-широка шуба за да го крия детенце в кенгуру под шубата  Joy
когато раждах баткото имаше едно майче с второ и като се чувахме после - така беше решила въпроса, че по центъра с количка сутрин в задръстванията казваше че просто не ставааа. не й еболедувалбебока да ти кажа, даже се хвалеше че нейното бебе е най-каленото  Wink
Само трябва добре да нагласиш часовете за кърменето преди воденето на ученика.
Ще се справим, споко за воденето. Имаме челен опит от който да се взима пример.

Общи условия

Активация на акаунт