Аз ли съм тъпа или това са глупости?!

  • 3 377
  • 66
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 503
м да,може би при 3то по-ранно кърмене, детето суче кашкавал Naughty

# 61
  • Мнения: 3 500
Noel, можеш ли да споменеш името на гинеколога, защото моят каза нещо за сиренето,  киселото мляко и кърменето на три часа, но нямаше предвид това, което ти си описала. Просто да сравня и ако е същият да поясня какво ми каза на мен по въпроса. Възможно ли е твоята приятелка да не го е разбрала правилно?
Ти откъде си? Лекаря е от Видин и там практикува. Казва се д-р Панов.
Със сигурност не е имал предвид, че от гърдите потича сирене, но със сигурност е определил, че бебето трябва да суче 20 мин. и че после трябва да почива 2 часа и 40 мин.Как точно го е обяснил това на майката със сиренето не съм сигурна, защото и тя беше много объркана, но смисъла е бил, че в тези два часа и половина коремчето му трябва да почива "за да не стане все едно е нахранено със сирене". Нещо такова и аз не го разбрах май. Почнах да се обърквам вече. newsm78 Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 1 672
За мен това са пълни глупости. Та чак ми стана смешно.
Нека си кърми детенцето на воля и не се занимава с тоя доктор
Peace

# 63
  • Мнения: 42
Kokonka, пожелавам ти следващото ти бебче отново да се съобрази с твоя режим и диетично хранене, защото не можеш и да си представиш какво значи бебето ти да реве от глад. Едва ли би чакала 1 час за да спазиш режима. Все пак бебетата са различни и не може по едно да се съди за другите. Моето бебе постоянно само си мени режима. И ако аз се опитвам да му налагам кога да яде се изнервя и когато "му дойде времето" пък не иска да яде, не мога да го успокоя и с дни е нервен. Затова аз се съобразявам с него  и така и двамата сме щастливи. Не знам само как реши, че да храниш на поискване е мързел. Напротив, човек става доста по-организиран защото няма режим, а работата все пак трябва аз да си я свърша (сама си върша всичко). Затова не се сърди на момичетата които са ти отговорили по-остро. Желая ти леко бременеене, лесно раждане и кротко бебче.

# 64
  • Мнения: 720
От Видин съм и ходих при Панов, след като родих да си поговорим за кърменето. Бях почти убедена, че става въпрос за него, а знам, че си от Видин от другата тема, затова те попитах.
На мен Панов ми обясни, че кърмата се преобразува - не, че става на кисело мляко или сирене  Joy, а така както от прясно мляко се получава кисело мляко и сирене, така и кърмата се променя. Просто го даде като пример.  Peace И каза, че децата се хранят на три часа за да може поетата кърма да се усвои от организма, а не за да не стане на сирене   Joy И даде пример: не знам на вас случвало ли ви се е, но моето бебче повръща, понякога и час, два след хранене, тогава това, което е повърнало е като пресечено мляко. (В никакъв случай не е сирене)И все пак Панов е гинеколог, не педиатър така, че...
Кажи на приятелката ти да се успокой, няма как да нахрани детето си със сирене  Hug Hug Hug

# 65
  • Мнения: 629
Е, май стана ясно. Примерът на доктора е бил доста неподходящ. Просто защото сиренето и киселото мляко ферментират по съвсем други принципи. Ако беше казал извара щеше да е близо до истината. Знам, че на една приятелка баба й прави така извара. Просто слага в прясното мляко малко лимонов сок и то се пресича. Същото става и човешкия стомах (вкл. и бебешкия) просто защото там има киселини. Но дали бебето ще яде на 1 час или на 3 часа млякото в стомаха така или иначе ще промени структурата си заради киселините. Интервалите между храненето нямат нищо общо с това.
Но ако на предното хранене бебето е хапнало по-малко, то е съвсем логично стомахчето по-бързо да се изпразни и детето да си поиска отново. И няма нищо страшно в това да си го нахраниш по-рано от УЖ определения час. Малко бебета сучат ТОЧНО 20 минути за да им трябват ТОЧНО 2 часа и половина да си обработят храната  Grinning
А и при много малките бебета физиологичните нужди не лъжат. Празен стомах - глад - рев. И никой не може да му нареди на стомаха колко бързо да се изпразва и да се стига до глад. Жажда - рев. Подмокрено - рев. Страх - рев. И т. н. С времето просто се научаваме да отгатваме и разбираме сигналите на бебето.
Новороденото има нужда главно от задоволяване на най-насъщните му потребности (за да оцелее), а не от НАЛАГАНЕ на нечии възгледи за ред и режим. Те също си идват на дневен ред, но всяко нещо с времето си. Grinning

# 66
  • София
  • Мнения: 688
Гледам поизяснили са се нещата, но и аз да се изкажа.
Първо, редно е човек, след като се е родило бебето, да се консултира с педиатър, а не с гинеколог.
Второ, режим за едно бебе означава 3 часа, за друго - 2,5 часа. Аз съм кърмила на поискване, което до 6-тия месец, когато захраних, значеше на всеки ДВА часа - човек, ако не е тъп, се научава как реве бебето от глад, все пак. Опитвала съм се да я държа 3 часа гладна и после още след час и половина огладняваше.

Общи условия

Активация на акаунт