Какво ще кажете за това? (Стачкуващи учители изпращат снимки на министъра)

  • 3 240
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Айде пак се почна с поредната тема за стачката ooooh!
3-4 не ви ли стигат да разберете, че до еднакви мнения няма да се стигне!!
А-а, не. Не си чела явно последната заключена тема. Там една форумка, мисля Маатете(не съм сигурна), каза, че след 50 страници сме успели да я убедим, че смисъл има и нужда от подкрепа.
А с тези снимки и аз не съм много сигурна, че ще се постигне нещо.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Срамно и обидно е учителите да са на най-ниското социално стъпало. В същото време от тях се очаква да преподават на децата ни спокойно и да ги научат, че " който се учи той ще сполучи".Иска ми се , когато дойде време да пратя децата си на училище да не ми се случи това:
А дали всички учители имат компютър и интернет вкъщи?

На първата родителска среща на дъщеря ми ме досрамя, защото госпожите, които се изправиха пред нас, за да представят себе си, предмета, който преподават и изискванията си, бяха облечени като клошари.
Срам за българската нация!
Подкрепям стачката им.Въпреки ,че едва ли ще е успешна.Защото живеем все пак в станата на абсурдите.

# 32
  • Мнения: 4 586


Нищо няма да стане. Бъзикат се. Закачка. Ама едните да твърдят, че стачкуват 80%, а другите 10%.
Еба ти разминаването в 8 пъти. Трябва да му се помогне. Аз не видях на какъв адрес да му пратя снимки.
Имам доста.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 216
А може ли да пратим снимки и всички родители, които подкрепяме стачката? А?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ще им задръстим пощите бе! Недей тъй!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Историята със снимките на мен ми звучи като подогравка с министъра и министерството!  Grinning

# 34
  • Мнения: 172
А дали всички учители ще могад да изпратят e-mail ? newsm78 По-старите учители, може да са много добри като педагози, но са скарани с ИТ. Работата ми налага често да се срещам с учители и мога да ви кажа, че не се шегувам. Наистина са много зле за огромно съжаление  Sad

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
veni_ev, не ги подценявай. Всяка година има програми, по които се обучават учители в компютърна грамотност. А в училищата в 90%(може и повече) има и Интернет. За един мейл все ще се намери някой да помогне.
Освен това вече разпределенията ни на учебния материал ги искат напечатани на компютър и всеки сам си ги пише. И стари, и млади.

# 36
  • Мнения: 4 586
А дали всички учители ще могад да изпратят e-mail ? newsm78 По-старите учители, може да са много добри като педагози, но са скарани с ИТ. Работата ми налага често да се срещам с учители и мога да ви кажа, че не се шегувам. Наистина са много зле за огромно съжаление  Sad

Че то и депутати има такива, може и министри да има, знам ли.
Иначе учителите които познавам, май всички минаха през курсове по компютърна грамотнаст.
Друг е въпроса за възможностите им да закупят компютър и да плащат на интернет доставчик.
Затова е стачката де. Т.е. дойдох си на думата.

# 37
  • Мнения: 6 167
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Това ми напомня за дългогодишната учителка по чертане, която наскоро чу за Аутокад и много се изненада.
Жената си преподава както си знае вече 30-40 години  - компютърът е непознатата страшна кутия, а учениците й ... ами нямат респект от осветяващата пътя на знанието и прогреса. Жалка картинка. Чака пенсия , заседнала в 20ти век.

# 38
  • Мнения: 2 978
Айде пак се почна с поредната тема за стачката ooooh!
3-4 не ви ли стигат да разберете, че до еднакви мнения няма да се стигне!!
А-а, не. Не си чела явно последната заключена тема. Там една форумка, мисля Маатете(не съм сигурна), каза, че след 50 страници сме успели да я убедим, че смисъл има и нужда от подкрепа.
А с тези снимки и аз не съм много сигурна, че ще се постигне нещо.


Оле ooooh! Горкият министър тогава Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 815
  Ами според мен учителите иронизират министъра, защото той за всяко нещо искаше отчети, доклади, обяснения...за абсолютни глупости се изписаха тонове хартия. Сега учителите му влизат в тона и му пращат нагледен материал, та дано той се усети. Макар че едва ли... Той толкова е зает със собствения си чар, че едва ли ще се загледа по чужди снимки.
Peace Peace Peace
Точно това е целта... Peace

# 40
  • Мнения: 22 867
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Това ми напомня за дългогодишната учителка по чертане, която наскоро чу за Аутокад и много се изненада.
Жената си преподава както си знае вече 30-40 години  - компютърът е непознатата страшна кутия, а учениците й ... ами нямат респект от осветяващата пътя на знанието и прогреса. Жалка картинка. Чака пенсия , заседнала в 20ти век.

И смяташ, че тя, само тя и единствено тя е виновна? Колкото до компютрите, не мисля, че са непознати страшни кутии за преподавателите. Използват се в учебния процес /където ги има, където ги няма - за липсата им не са виновни учителите/.Учителите минаха курсовете по компютърна грамотност, в училищата работят хора специалисти, поддържащи компютърните кабинети и къде самостоятелно, къде с тяхна помощ учителите използват компютрите  в учебния процес. Сигурно някъде има някой, дето не го прави, но я ми посочете една напълно идеална гилдия. Всяко стадо си има мърша. И понеже срещам призиви за чистене на тая мърша от училищата, пък тогава увеличение, се чудя що няма призиви изобщо да се чисти мършата отвсякъде. Навсякъде некадърници вземат пари наравно с тези, дето си гледат работата.

# 41
  • София
  • Мнения: 304
Не искам да постигнат целите си. Не е това начинът. Ако им повишат заплатите, синдикатите се нагушат и дойдат доволни и нагли  пак същите учители, пак по същия начин да преподават,  със същото безхаберие, няма ли да се чувствате измамени? Ми да си изпратиме всички снимките,  всеки нещо е прецакан от тая държава. А пенсионерите, болните, няма да ми стигне страницата да изредя всички. Аман от циркове и дърпане на конци. Не бива да се толерира протест за сметка на цялото общество. Не е морално, всички живеем в тази държава, всеки е потърпевш. 

# 42
  • Мнения: 109
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Върхът на майтапа е ,ч е всеки дава оценка на другия, без да си има понятие от неговата работа. Голяма част от уроците си ги правя на компютър - презентации, тестове и т.н., разпечатвам тестове и т.н. на моя принтер с мои средства, защото в училище трябва да искам разрешение всеки път, когато се налага да ползвам ксерокс или принтер, а това означава почти за всеки учебен час да ходя да се моля.  Само че обмислям сериозно да напусна системата, защото ми писна непрекъснато да доказвам на всеки,ч е не съм некадърна, че не съм завършила филология с тройка, че се справям доста добре с компютъра, че започне ли учебната година почивен ден почти нямам, защото готвя по 3-4 различни теми всеки ден за среден и за горен курс, а за почивка в събота и неделя проверявам писмени работи. Супер просто.

# 43
  • Мнения: 2 755
...А личното ми мнение е, че за първи път се прави опит за някаква реформа, друг е въпросът дали ще се случи.
От толкова реформи, съсипахте образованието. Оставам с впечатление, че реформите се правят не за да се подобри образователната система, а точно обратното, да се създадат куп проблеми. Дали от некадърност или с някаква друга цел, не знам. Резултатите всички ги виждаме.
Gugy, не се заяждам с теб.  PeaceУбедена съм, че от всички онези 400 служители ( внушителна бройка ) има и хора, които си вършат работата. Всъщност, колко от твоите колеги, наистина заслужават да работят там?

# 44
  • Мнения: 22 867
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Върхът на майтапа е ,ч е всеки дава оценка на другия, без да си има понятие от неговата работа. Голяма част от уроците си ги правя на компютър - презентации, тестове и т.н., разпечатвам тестове и т.н. на моя принтер с мои средства, защото в училище трябва да искам разрешение всеки път, когато се налага да ползвам ксерокс или принтер, а това означава почти за всеки учебен час да ходя да се моля.  Само че обмислям сериозно да напусна системата, защото ми писна непрекъснато да доказвам на всеки,ч е не съм некадърна, че не съм завършила филология с тройка, че се справям доста добре с компютъра, че започне ли учебната година почивен ден почти нямам, защото готвя по 3-4 различни теми всеки ден за среден и за горен курс, а за почивка в събота и неделя проверявам писмени работи. Супер просто.

Добре си го казала, дано поискат да те разберат. Щото отстрани тоя къртовски труд не се вижда.

Iskrena
Цитат
Не искам да постигнат целите си. Не е това начинът. Ако им повишат заплатите, синдикатите се нагушат и дойдат доволни и нагли  пак същите учители, пак по същия начин да преподават,  със същото безхаберие, няма ли да се чувствате измамени? Ми да си изпратиме всички снимките,  всеки нещо е прецакан от тая държава. А пенсионерите, болните, няма да ми стигне страницата да изредя всички. Аман от циркове и дърпане на конци. Не бива да се толерира протест за сметка на цялото общество. Не е морално, всички живеем в тази държава, всеки е потърпевш.


И предлагаш всички да си тънем в блатото? Щото това е моралното? И на мен не ми хареса протеста на шофьорите, но имаш ли предложение за решаване на проблема им? Или пък сега на учителите? Щом имаме правителство, което нехае за хората в тая страна, явно това е начина. Колкото и да е грозно, нетолерантно, шумно, засягащо нечии интереси. Докато не се научим да се подкрепяме взаимно, както го правят в други страни, всяко съсловие ще го прави по тоя начин. А учителите специално, доста дълго чакаха - 17 години им повтарят, че стачката не е морална, че не и е сега времето и т.н. и т.н. Е, натрупаното напрежение все в един момент гръмва.

Общи условия

Активация на акаунт