Какво ще кажете за това? (Стачкуващи учители изпращат снимки на министъра)

  • 3 230
  • 69
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 815
http://www.darik.net/view_article.php?article_id=181409

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 17:59 от Reza

# 1
  • Мнения: 9 095
Това прилича на глупава шега Tired

# 2
  • Варна
  • Мнения: 672
Голям бъзик ще да е

# 3
  • Варна
  • Мнения: 815
Не е шега, дори вече има пратени снимки в МОН.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Тия от МОН са кръгли идиоти.

# 5
  • Мнения: 25 677
А може ли да пратим снимки и всички родители, които подкрепяме стачката? А?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 815
А може ли да пратим снимки и всички родители, които подкрепяме стачката? А?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Да, разбира се! Нищо не пречи всеки, който е солидарен със стачката на учителите да ги подкрепи.

# 7
  • Мнения: 852
Тия от МОН са кръгли идиоти.



Така е  Peace Mr. Green

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 842
представяте ли си пощата на МОН как ще се задръсти  hahaha

# 9
  • Мнения: 3 537
представяте ли си пощата на МОН как ще се задръсти  hahaha
Joy

# 10
  • Мнения: 6 164
Да, за да е по-лесно да ги пратят в папка "Спам".. Whistling

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Да, за да е по-лесно да ги пратят в папка "Спам".. Whistling
Бе тя нека се задръсти от такива писма, пък да си ги пращат където искат

# 12
  • Мнения: 2 401
Егати и тъпотията .. Подкрепям даскалите, обаче много тъпи форми на протест нещо подбират.   Laughing И това като мълчаливата стачка -  провели си часовете обаче не говорели с учениците, само пишели на дъската...

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Минзухарче, ти забеляза ли, че не даскалите, а синдикатът има такава идея, цитирам:
"Такъв призив отправиха от КТ „Подкрепа” Варна в съобщение до медиите. Мотото на кампанията е „Изпрати снимка на министър Даниел Вълчев, за да бъдеш преброен”. Синдикатите призовават всички учители, които ще протестират ефективно, да изпратят заедно със снимката си и текста „Това е моето лице и аз стачкувам!”."?

# 14
  • Мнения: 6 167
„Изпрати снимка на министър Даниел Вълчев, за да бъдеш преброен”. Синдикатите призовават всички учители, които ще протестират ефективно, да изпратят заедно със снимката си и текста „Това е моето лице и аз стачкувам!”.

baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 15
  • Мнения: 8 999
А дали всички учители имат компютър и интернет вкъщи?

На първата родителска среща на дъщеря ми ме досрамя, защото госпожите, които се изправиха пред нас, за да представят себе си, предмета, който преподават и изискванията си, бяха облечени като клошари.
Срам за българската нация!

# 16
  • Мнения: 22 036
Тия от МОН са кръгли идиоти.
Много обичам да ме наричат кръгъл идиот. В МОН работят над 400 човека и голяма част от тях имат деца.
Мога да приема, че чяст от служителите са "пуснали корени", но това се отнася за цялата администрация, така че моля да не се обобщава.
Същото е ако кажа, че всички продавачки са тъпачки, но надали ще съм права.  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 9 095
Ок, само министърът е идиот, но то и това стига Crazy

# 18
  • Мнения: 6 167
Ок, само министърът е идиот, но то и това стига Crazy

ъ?  в случая става дума за инициатива на КТ ПОДКРЕПА. Те от МОН ли са?  newsm78

а че МОН и МТСП са за взирвни устройства, това ще прощавате , е моята присъда и никой служител не ме умилява на принципа 'всяко стадо си има мърша"

# 19
  • Мнения: 9 095
С това ще улесним дейността на министър Вълчев в неговата събирателна и издирвателна дейност

Не ги знам какви са, не ме и интересува, но това горе е просто смешно. И ми стига, за да го обява за идиот.
Стана ми смешен още като заплашваше, че ще уволнява директорите на у-щата, където стачкуват учители.  Tired

Искам да попитам (че може и да не ми е ясно съвсем): какво ще стане когато стачкуващите изпратят снимки на министъра? Blush

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 20:21 от .:.Stef.:.

# 20
  • Мнения: 22 036
Ок, само министърът е идиот, но то и това стига Crazy

ъ?  в случая става дума за инициатива на КТ ПОДКРЕПА. Те от МОН ли са?  newsm78

а че МОН и МТСП са за взирвни устройства, това ще прощавате , е моята присъда и никой служител не ме умилява на принципа 'всяко стадо си има мърша"

(

Уфффф изобщо не искам да съм обект на умиление, просто работя там и се опитвам да си върша работата до колкото мога. От друга страна страдам в пълна сила от всички недостатъци на системата - синът ми е в първи клас.
С две думи монетата има две страни.
А личното ми мнение е, че за първи път се прави опит за някаква реформа, друг е въпросът дали ще се случи. А за заплатите - да ниски са, както на голяма част от държавните служители.
Имам някак си смесено мнение за учителите - хем са им ниски заплатите, хем пък те не се пънат много.
На кратко - не е редно да квалифицираме хората като идиоти, просто защото работят някъде (знаете ли колко нормални и симпатични хора работят в топлофикация и БТК?)

# 21
  • Мнения: 4 585


Това е лицето на стачката. Не е задължително да я разбираш, за да ти харесва.
Като рекламата на Кока-Кола, Джокондата, Витяз на распуте.

# 22
  • Мнения: 288
  Ами според мен учителите иронизират министъра, защото той за всяко нещо искаше отчети, доклади, обяснения...за абсолютни глупости се изписаха тонове хартия. Сега учителите му влизат в тона и му пращат нагледен материал, та дано той се усети. Макар че едва ли... Той толкова е зает със собствения си чар, че едва ли ще се загледа по чужди снимки.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледате ли Панорама?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 842
  Ами според мен учителите иронизират министъра, защото той за всяко нещо искаше отчети, доклади, обяснения...за абсолютни глупости се изписаха тонове хартия. Сега учителите му влизат в тона и му пращат нагледен материал, та дано той се усети. Макар че едва ли...........
Точно това е целта  Peace

# 25
  • Мнения: 22 867
А личното ми мнение е, че за първи път се прави опит за някаква реформа, друг е въпросът дали ще се случи.

И къде и как трябва да се усети тази реформа??? 17 години реформи и като резултат пълна каша в образованието. И не учителите са я забъркали, но на тях се налага да я сърбат.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Ок, само министърът е идиот, но то и това стига Crazy

Това не отговаря на реалността.
Това е първият министър, който изобщо се опитва да прави нещо от... ами, като се замисля, от преди Фол - понеже за предните нищо не помня. И във всеки случай е много интелигентен, с добро чувство за хумор и ... ами, и справедливост. Спомняте ли си шофьорската стачка? И реакцията му тогава? Просто тъжният факт е, че той ще го отнесе за дългия низ свои предшественици, заемали постовете си единствено в резултат от сложни сделки за запълване на квотите... Докато се стигна до момента, в който се наложи той да преведе на разбираем език думите на "учителката" - е, във всеки случай, излъчената им представителка по Панорама тази вечер. Която дама прави впечатление на емблематичната истерична даскалица от комунистическото минало, която никой не би искал да срещне в трамвая, камо ли в учебен кабинет. Е, човекът някак е на тяхна страна в душата си, така че беше достатъчно добър в спора да учавстВУВА и в ролята на обратната страна.

За протокола, не съм подкрепяла това правителство и изобщо съм "от другата страна на барикадата"...

# 27
  • Мнения: 22 867
Ок, само министърът е идиот, но то и това стига Crazy

Това не отговаря на реалността.
Това е първият министър, който изобщо се опитва да прави нещо от... ами, като се замисля, от преди Фол - понеже за предните нищо не помня. И във всеки случай е много интелигентен, с добро чувство за хумор и ... ами, и справедливост.


katiABV, би ли конкретизирала какво точно се е опитал да направи въпросният  много интелигентен, с добро чувство за хумор и ... ами, и справедливост министър за разлика от тези преди него?

# 28
  • Мнения: 2 336
  Ами според мен учителите иронизират министъра, защото той за всяко нещо искаше отчети, доклади, обяснения...за абсолютни глупости се изписаха тонове хартия. Сега учителите му влизат в тона и му пращат нагледен материал, та дано той се усети. Макар че едва ли... Той толкова е зает със собствения си чар, че едва ли ще се загледа по чужди снимки.
Peace Peace Peace

# 29
  • Мнения: 2 978
Айде пак се почна с поредната тема за стачката ooooh!
3-4 не ви ли стигат да разберете, че до еднакви мнения няма да се стигне!!

# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Айде пак се почна с поредната тема за стачката ooooh!
3-4 не ви ли стигат да разберете, че до еднакви мнения няма да се стигне!!
А-а, не. Не си чела явно последната заключена тема. Там една форумка, мисля Маатете(не съм сигурна), каза, че след 50 страници сме успели да я убедим, че смисъл има и нужда от подкрепа.
А с тези снимки и аз не съм много сигурна, че ще се постигне нещо.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Срамно и обидно е учителите да са на най-ниското социално стъпало. В същото време от тях се очаква да преподават на децата ни спокойно и да ги научат, че " който се учи той ще сполучи".Иска ми се , когато дойде време да пратя децата си на училище да не ми се случи това:
А дали всички учители имат компютър и интернет вкъщи?

На първата родителска среща на дъщеря ми ме досрамя, защото госпожите, които се изправиха пред нас, за да представят себе си, предмета, който преподават и изискванията си, бяха облечени като клошари.
Срам за българската нация!
Подкрепям стачката им.Въпреки ,че едва ли ще е успешна.Защото живеем все пак в станата на абсурдите.

# 32
  • Мнения: 4 585


Нищо няма да стане. Бъзикат се. Закачка. Ама едните да твърдят, че стачкуват 80%, а другите 10%.
Еба ти разминаването в 8 пъти. Трябва да му се помогне. Аз не видях на какъв адрес да му пратя снимки.
Имам доста.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 209
А може ли да пратим снимки и всички родители, които подкрепяме стачката? А?  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ще им задръстим пощите бе! Недей тъй!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Историята със снимките на мен ми звучи като подогравка с министъра и министерството!  Grinning

# 34
  • Мнения: 172
А дали всички учители ще могад да изпратят e-mail ? newsm78 По-старите учители, може да са много добри като педагози, но са скарани с ИТ. Работата ми налага често да се срещам с учители и мога да ви кажа, че не се шегувам. Наистина са много зле за огромно съжаление  Sad

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
veni_ev, не ги подценявай. Всяка година има програми, по които се обучават учители в компютърна грамотност. А в училищата в 90%(може и повече) има и Интернет. За един мейл все ще се намери някой да помогне.
Освен това вече разпределенията ни на учебния материал ги искат напечатани на компютър и всеки сам си ги пише. И стари, и млади.

# 36
  • Мнения: 4 585
А дали всички учители ще могад да изпратят e-mail ? newsm78 По-старите учители, може да са много добри като педагози, но са скарани с ИТ. Работата ми налага често да се срещам с учители и мога да ви кажа, че не се шегувам. Наистина са много зле за огромно съжаление  Sad

Че то и депутати има такива, може и министри да има, знам ли.
Иначе учителите които познавам, май всички минаха през курсове по компютърна грамотнаст.
Друг е въпроса за възможностите им да закупят компютър и да плащат на интернет доставчик.
Затова е стачката де. Т.е. дойдох си на думата.

# 37
  • Мнения: 6 167
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Това ми напомня за дългогодишната учителка по чертане, която наскоро чу за Аутокад и много се изненада.
Жената си преподава както си знае вече 30-40 години  - компютърът е непознатата страшна кутия, а учениците й ... ами нямат респект от осветяващата пътя на знанието и прогреса. Жалка картинка. Чака пенсия , заседнала в 20ти век.

# 38
  • Мнения: 2 978
Айде пак се почна с поредната тема за стачката ooooh!
3-4 не ви ли стигат да разберете, че до еднакви мнения няма да се стигне!!
А-а, не. Не си чела явно последната заключена тема. Там една форумка, мисля Маатете(не съм сигурна), каза, че след 50 страници сме успели да я убедим, че смисъл има и нужда от подкрепа.
А с тези снимки и аз не съм много сигурна, че ще се постигне нещо.


Оле ooooh! Горкият министър тогава Laughing

# 39
  • Варна
  • Мнения: 815
  Ами според мен учителите иронизират министъра, защото той за всяко нещо искаше отчети, доклади, обяснения...за абсолютни глупости се изписаха тонове хартия. Сега учителите му влизат в тона и му пращат нагледен материал, та дано той се усети. Макар че едва ли... Той толкова е зает със собствения си чар, че едва ли ще се загледа по чужди снимки.
Peace Peace Peace
Точно това е целта... Peace

# 40
  • Мнения: 22 867
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Това ми напомня за дългогодишната учителка по чертане, която наскоро чу за Аутокад и много се изненада.
Жената си преподава както си знае вече 30-40 години  - компютърът е непознатата страшна кутия, а учениците й ... ами нямат респект от осветяващата пътя на знанието и прогреса. Жалка картинка. Чака пенсия , заседнала в 20ти век.

И смяташ, че тя, само тя и единствено тя е виновна? Колкото до компютрите, не мисля, че са непознати страшни кутии за преподавателите. Използват се в учебния процес /където ги има, където ги няма - за липсата им не са виновни учителите/.Учителите минаха курсовете по компютърна грамотност, в училищата работят хора специалисти, поддържащи компютърните кабинети и къде самостоятелно, къде с тяхна помощ учителите използват компютрите  в учебния процес. Сигурно някъде има някой, дето не го прави, но я ми посочете една напълно идеална гилдия. Всяко стадо си има мърша. И понеже срещам призиви за чистене на тая мърша от училищата, пък тогава увеличение, се чудя що няма призиви изобщо да се чисти мършата отвсякъде. Навсякъде некадърници вземат пари наравно с тези, дето си гледат работата.

# 41
  • София
  • Мнения: 304
Не искам да постигнат целите си. Не е това начинът. Ако им повишат заплатите, синдикатите се нагушат и дойдат доволни и нагли  пак същите учители, пак по същия начин да преподават,  със същото безхаберие, няма ли да се чувствате измамени? Ми да си изпратиме всички снимките,  всеки нещо е прецакан от тая държава. А пенсионерите, болните, няма да ми стигне страницата да изредя всички. Аман от циркове и дърпане на конци. Не бива да се толерира протест за сметка на цялото общество. Не е морално, всички живеем в тази държава, всеки е потърпевш. 

# 42
  • Мнения: 109
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Върхът на майтапа е ,ч е всеки дава оценка на другия, без да си има понятие от неговата работа. Голяма част от уроците си ги правя на компютър - презентации, тестове и т.н., разпечатвам тестове и т.н. на моя принтер с мои средства, защото в училище трябва да искам разрешение всеки път, когато се налага да ползвам ксерокс или принтер, а това означава почти за всеки учебен час да ходя да се моля.  Само че обмислям сериозно да напусна системата, защото ми писна непрекъснато да доказвам на всеки,ч е не съм некадърна, че не съм завършила филология с тройка, че се справям доста добре с компютъра, че започне ли учебната година почивен ден почти нямам, защото готвя по 3-4 различни теми всеки ден за среден и за горен курс, а за почивка в събота и неделя проверявам писмени работи. Супер просто.

# 43
  • Мнения: 2 755
...А личното ми мнение е, че за първи път се прави опит за някаква реформа, друг е въпросът дали ще се случи.
От толкова реформи, съсипахте образованието. Оставам с впечатление, че реформите се правят не за да се подобри образователната система, а точно обратното, да се създадат куп проблеми. Дали от некадърност или с някаква друга цел, не знам. Резултатите всички ги виждаме.
Gugy, не се заяждам с теб.  PeaceУбедена съм, че от всички онези 400 служители ( внушителна бройка ) има и хора, които си вършат работата. Всъщност, колко от твоите колеги, наистина заслужават да работят там?

# 44
  • Мнения: 22 867
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Върхът на майтапа е ,ч е всеки дава оценка на другия, без да си има понятие от неговата работа. Голяма част от уроците си ги правя на компютър - презентации, тестове и т.н., разпечатвам тестове и т.н. на моя принтер с мои средства, защото в училище трябва да искам разрешение всеки път, когато се налага да ползвам ксерокс или принтер, а това означава почти за всеки учебен час да ходя да се моля.  Само че обмислям сериозно да напусна системата, защото ми писна непрекъснато да доказвам на всеки,ч е не съм некадърна, че не съм завършила филология с тройка, че се справям доста добре с компютъра, че започне ли учебната година почивен ден почти нямам, защото готвя по 3-4 различни теми всеки ден за среден и за горен курс, а за почивка в събота и неделя проверявам писмени работи. Супер просто.

Добре си го казала, дано поискат да те разберат. Щото отстрани тоя къртовски труд не се вижда.

Iskrena
Цитат
Не искам да постигнат целите си. Не е това начинът. Ако им повишат заплатите, синдикатите се нагушат и дойдат доволни и нагли  пак същите учители, пак по същия начин да преподават,  със същото безхаберие, няма ли да се чувствате измамени? Ми да си изпратиме всички снимките,  всеки нещо е прецакан от тая държава. А пенсионерите, болните, няма да ми стигне страницата да изредя всички. Аман от циркове и дърпане на конци. Не бива да се толерира протест за сметка на цялото общество. Не е морално, всички живеем в тази държава, всеки е потърпевш.


И предлагаш всички да си тънем в блатото? Щото това е моралното? И на мен не ми хареса протеста на шофьорите, но имаш ли предложение за решаване на проблема им? Или пък сега на учителите? Щом имаме правителство, което нехае за хората в тая страна, явно това е начина. Колкото и да е грозно, нетолерантно, шумно, засягащо нечии интереси. Докато не се научим да се подкрепяме взаимно, както го правят в други страни, всяко съсловие ще го прави по тоя начин. А учителите специално, доста дълго чакаха - 17 години им повтарят, че стачката не е морална, че не и е сега времето и т.н. и т.н. Е, натрупаното напрежение все в един момент гръмва.

# 45
  • Мнения: 6 167
Обсъждането на компютърната грамотност на учителите е върха на майтапа.
Нещо, което трябва да е тяхно 'оръдие на труда ", изглежда недостъпна екстра. Супер просто.
Това ми напомня за дългогодишната учителка по чертане, която наскоро чу за Аутокад и много се изненада.
Жената си преподава както си знае вече 30-40 години  - компютърът е непознатата страшна кутия, а учениците й ... ами нямат респект от осветяващата пътя на знанието и прогреса. Жалка картинка. Чака пенсия , заседнала в 20ти век.

И смяташ, че тя, само тя и единствено тя е виновна?

ооо, никъде не съм казала кой е виновен  Stop говоря за реален жив случай. досадно конкретен.
а за мършата в стадото си напълно права. дано се изчисти най-после тази сфера от настоящата мърша, в резултат от повишаването на заплащането.  Laughing , защото децата си растат и те имат нужда от добро образование сега, а не след някакво си време, когато професията щяла да стане привлекателна за младите. просто са ми омръзнали тия бози с реформите и глупостите вече 15 - 20 години. все сме на прага на реформа, все нищо не става лесно и бързо и така си минаха 20 години. ooooh!

всички учителски места следва да се заемат след конкурс. никъде учителите не получават пиково заплащане, но и не знам някъде по развитите държави, които отчаяно се напъваме да се присъединим да се назначава куцо и сакато., пък дори и за 1000 евро. точно вчера имах подобен разговор със специалист HR тук. стана ясно, че никога няма да достъпя до млади хора или деца, ако нямам здрава диплома от университет и спечелила конкурс. и така трябва!

ralicass, мерси за поправката, ще знам вече какво е сказуемно определение. можеше да ме поправиш в червено, все пак, или да ми поискаш бележника. друго си е да пишеш ти оценките.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 13:16 от Lennie

# 46
# 47
  • Мнения: 22 867
а за мършата в стадото си напълно права. дано се изчисти най-после тази сфера от настоящата мърша, в резултат от повишаването на заплащането.  Laughing , защото децата си растат и те имат нужда от добро образование сега, а не след някакво си време, когато професията щяла да стане привлекателна за младите. просто са ми омръзнали тия бози с реформите и глупостите вече 15 - 20 години. все сме на прага на реформа, все нищо не става лесно и бързо и така си минаха 20 години. ooooh!

всички учителски места следва да се заемат след конкурс. никъде учителите не получават пиково заплащане, но и не знам някъде по развитите държави, които отчаяно се напъваме да се присъединим да се назначава куцо и сакато., пък дори и за 1000 евро. точно вчера имах подобен разговор със специалист HR тук. стана ясно, че никога няма да достъпя до млади хора или деца, ако нямам здрава диплома от университет и спечелила конкурс. и така трябва!

От мършата всички сфери трябва да се чистят, но не става лесно. За конкурсите си права, но лично аз съм скептик - не мисля, че у нас ще стане скоро. Иначе от почнати и  недовършени реформи и на учителите им е писнало, щото те обират негативите.
И колкото и да имат нужда децата сега точно от добри учители, това няма как да стане с вълшебна пръчка. По-високото заплащане ще бъде само една от предпоставките да се привлекат млади и читави учители в училище. Но докато и в МОН не заработят наистина милеещи за образованието хора, почти нищо няма да се промени. Колкото и да се бунтуват учителите и да не приемат някои недомислия на МОН, те са длъжни да ги изпълняват. А резултатите засягат цялото общество. Работата с подрастващи, възпитанието им не е като на работа на бюро и резултатите са дългосрочни и често необратими.

# 48
  • София
  • Мнения: 304

И предлагаш всички да си тънем в блатото? Щото това е моралното? И на мен не ми хареса протеста на шофьорите, но имаш ли предложение за решаване на проблема им? Или пък сега на учителите? Щом имаме правителство, което нехае за хората в тая страна, явно това е начина. Колкото и да е грозно, нетолерантно, шумно, засягащо нечии интереси. Докато не се научим да се подкрепяме взаимно, както го правят в други страни, всяко съсловие ще го прави по тоя начин. А учителите специално, доста дълго чакаха - 17 години им повтарят, че стачката не е морална, че не и е сега времето и т.н. и т.н. Е, натрупаното напрежение все в един момент гръмва.

А ти какво предлагаш? Вълни от стачки и анархия, озлобление, да се явиме всички пред Министерски Съвет и който има пушка да я носи? Как ще обясниш на един пенсионер с 200лв. пенсия, бивш учител например, че той ще си я кара така. Защото в момента няма властта да спре учебния процес. Няма и рейс, нито такси да блокира движението. Няма никакъв начин горкият да пречи на другите.

# 49
  • Мнения: 6 167
labrex , както казваха роботите в матрицата " изгубихме цели реколти".
ето това е проблема, че докато се сочите с пръст учители-МОН и обратно минаха  20 години в 'реформи'.
за всеки нов министър чувам " оо, много тежко наследство, сега започваме". минат 4 години, идва следващото правителствто аааайде наново " ооо, сега ни предстои да се справим с тежко наследство и нещата не стават  магическа пръчка". сега пак - не става с магическа пръчка.
кой има плана, кой казва какви са стъпките, кой гарантира, че този план ще работи поне 15 години.
никой. заблудите продължават.  единия въвежда мярка, другия я отменя, третия започва отначало.
и сега като го махнете този ще дойде следващия, който ще пропилее още 4 години оправдавайки се с тежкото наследство, но ще прибави и 'условията в ес'. 
направо ми се драйфа от тия глупости вече.

 

# 50
  • Мнения: 22 867

А ти какво предлагаш? Вълни от стачки и анархия, озлобление, да се явиме всички пред Министерски Съвет и който има пушка да я носи? Как ще обясниш на един пенсионер с 200лв. пенсия, бивш учител например, че той ще си я кара така. Защото в момента няма властта да спре учебния процес. Няма и рейс, нито такси да блокира движението. Няма никакъв начин горкият да пречи на другите.

За съжаление, за сега този начин дава резултат. Не съм му привърженичка, но не бих обвинявала хората и не бих ги наричала неморални. И на пенсионерите нямам никакво намерение да обяснявам, че така трябва да си я карат. Всеки има право на достоен живот, на достоен завършек на живота си. И ако не си забелязала, самите пенсионери също доста пъти правиха нещо сато стачки и бдения пред правителствените сараи, но нито медиите, нито правителството им обърнаха кой знае какво внимание.

# 51
  • Мнения: 22 867
labrex , както казваха роботите в матрицата " изгубихме цели реколти".
ето това е проблема, че докато се сочите с пръст учители-МОН и обратно минаха  20 години в 'реформи'.
за всеки нов министър чувам " оо, много тежко наследство, сега започваме". минат 4 години, идва следващото правителствто аааайде наново " ооо, сега ни предстои да се справим с тежко наследство и нещата не стават  магическа пръчка". сега пак - не става с магическа пръчка.
кой има плана, кой казва какви са стъпките, кой гарантира, че този план ще работи поне 15 години.
никой. заблудите продължават.  единия въвежда мярка, другия я отменя, третия започва отначало.
и сега като го махнете този ще дойде следващия, който ще пропилее още 4 години оправдавайки се с тежкото наследство, но ще прибави и 'условията в ес'. 
направо ми се драйфа от тия глупости вече.

Ето, това е, както си го написала. Разликата е, че министърът стои четири години, забърка кашите и си замине, доволен, че бил правил реформи, а учителят работи с години и сърба тия каши. А отрицателното мнение на обществото се изсипва върху него с всичка сила. Опитвам се на това да обърна внимание и да призова да не се излива негативната енергия само върху учителя. Както вече за незнам кой път пиша, и учители и ученици са потърпевши. А че има "учители", използващи ситуацията и живуркащи си добре - така е, не го отричам. Затова ситуацията трябва да се промени. Начинът по който протестират учителите не се харесва на мнозина, методите не им допадали. Сигурно не е най-добрият начин, но го приемете като вик за промяна. Дълго мълчаха учителите, дълго търпяха. Но всяко търпение си има край. И понеже сме в маминския форум, нали сте чували:" докато не зареве бебето, не му дават да суче". Ами и учителите зареваха. Дано има кой да чуе.

# 52
  • Мнения: 172
veni_ev, не ги подценявай. Всяка година има програми, по които се обучават учители в компютърна грамотност. А в училищата в 90%(може и повече) има и Интернет. За един мейл все ще се намери някой да помогне.
Освен това вече разпределенията ни на учебния материал ги искат напечатани на компютър и всеки сам си ги пише. И стари, и млади.
Точно по повод на тези разпределения пуснах този постинг - вчера 1 учителка дойде да й помогна да го направи. Тя не правеше разлика между ПРОГРАМА и ФАЙЛ. Преподава в елитно училище на 10 и 11 клас. А в училището имат 2 компютърни кабинета, принтери, проектори и т.н

# 53
  • Мнения: 6 167
има 3 неща, които не намирам за редни покрай тази стачка.

много сфери нямат тези лостове, които имат ватманите и учителите. тази логика на ' всеки се спасява както знае"
ми е много чужда. затова по света има сфери, на които стачка е забранена и аз подрепям това.  за мен е изключено лекари и учители да стачкуват.

другото нещо е, че учителите правят тази стачка без респект към обществото, а искат неговата подкрепа.
цялата стачка е пълен хаос . не е ясно кой, кога. при нас имаше наскоро стачка на бензинаджиите, хората предупреждават седмици преди това " на... от-до ще има стачка". така човек си прави сметка.  никой не си е спрял колата, защото има стачка на бензинаджиите.

и последното е, че в крайна сметка стачката ще се стовари върху децата. ще наваксват с цената на излишно напрежение. не приемем те да са крайнитепотърпевши  на такава стачка.

# 54
  • София
  • Мнения: 304
има 3 неща, които не намирам за редни покрай тази стачка.

много сфери нямат тези лостове, които имат ватманите и учителите. тази логика на ' всеки се спасява както знае"
ми е много чужда. затова по света има сфери, на които стачка е забранена и аз подрепям това.  за мен е изключено лекари и учители да стачкуват.

другото нещо е, че учителите правят тази стачка без респект към обществото, а искат неговата подкрепа.
цялата стачка е пълен хаос . не е ясно кой, кога. при нас имаше наскоро стачка на бензинаджиите, хората предупреждават седмици преди това " на... от-до ще има стачка". така човек си прави сметка.  никой не си е спрял колата, защото има стачка на бензинаджиите.

и последното е, че в крайна сметка стачката ще се стовари върху децата. ще наваксват с цената на излишно напрежение. не приемем те да са крайнитепотърпевши  на такава стачка.


Подкрепям. Peace
Пак ще кажа за методите - не е ли по-просто и по-достойно учителите да не се съгласяват да работят за тези пари. Като не достигат кадри за образованието няма ли да се вдигнат заплатите ?

# 55
  • Мнения: 22 867
Точно по повод на тези разпределения пуснах този постинг - вчера 1 учителка дойде да й помогна да го направи. Тя не правеше разлика между ПРОГРАМА и ФАЙЛ. Преподава в елитно училище на 10 и 11 клас.

Това е така, не правят разлика, но те не са компютърни специалисти и тая компютърна грамотност, която придобиха, не е кой знае колко голяма. Но това не им пречи да се интересуват, да търсят помощ и да си подготвят учебния материал, с който влизат в час. Познавам доста такива учители, виждам как се стараят и им е трудно, защото все пак не са в младежка възраст. Но не са махнали с ръка и да кажат:"абе, компютър...ще мине и без него."
Мисля, че и за това заслужават уважение, за полаганите усилия, за отделеното време / от свободното им/за желанието да не изостават от времето , в което живеят. Дайте им малко време, ще направят разликата между файл и програма и ще научат още доста неща. Все пак компютрите навлязоха в училище не много отдавна, пък по домовете да имат компютър няма как да бъдат задължени учителите. Особено пък с тия доходи.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 079
Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

# 57
  • София
  • Мнения: 304
Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
Питам, без да се заяждам - защо  се хващате да я работите тази работа, като са малко парите?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 14 079
Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
Питам, без да се заяждам - защо  се хващате да я работите тази работа, като са малко парите?

Не знам къде го казват това, аз казвам как е в Пловдив. Има хиляди безработни учители, които си търсят работа. Обявява се едно място и за него се подават по 50 - 100 молби. Назначават някой, но не за постоянно , а до края на учебната година, в най-добрия случай за една година. И какво става според вас, ако той не си гледа работата??? Ами много просто - на следващата година му казват ''беше ми приятно, чакай да ти се обадя за следващото преназначение'' и познайте дали ще му се обадят. Така че оставете тази песен лИбовна, че не си гледаме работата - не си я гледа този, който иска да си замине, който иска да я работи ще, не ще си я гледа и то много добре.

Колкото до това защо съм се хванала на тази работа. Аз за разлика от повечето момичета тук съм от по-старото поколение. Тогава нямаше университети и академии под път и над път, нямаше и платено обучение, имаше няколко университета и института и беше много трудно да се влезе да учиш. Кандидатстваше се с години, ако не успееш. Не можеше да се кандидатства на две места едновременно - избираш си един ВУЗ и каквото сабя покаже, ако не те приемат - другата година. Аз съм завършила музикално училище и имах доста ограничения - изучаваме много специални предмети, докато някои общообразователни сме ги учили до 8-9 клас и не можехме да кандидатсваме друго, освен музика в повечето случаи. И там - 2 възможности - Консерваторията в София и Педагогическия институт в Пловдив (сега е Академия Simple Smile ) Станах учителка и не съжалявам, просто си харесвам професията, харесва ми да работя с децата, само парите ми са малко. Ами явно това ми е призванието, това ми е образованието, това ми е стажа, това ми е квалификацията.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 14:33 от ЗлаВещица

# 59
  • Мнения: 22 867
Питам, без да се заяждам - защо  се хващате да я работите тази работа, като са малко парите?

И аз не се заяждам, просто отгварям. Изтъркано е от употреба, но е вярно. Защото да си учител не е просто професия, а призвание. Или си такъв, или не си. Но призванието не бива да е наказание. И учителите са живи хора, и те ядат, деца и семейства гледат ,така че са в пълното си право да искат нормални заплати.

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 14 079
И още един отговор на същия цитат.


Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
.........

Пак ще дам за пример моето училище, надявам се да не съм много банална. Начално е , много е желано от родители и деца. Преди да стана учителка в него, също си дадох децата в него. Всъщност ние сме единственото училище в Пловдив, в което има по 5 паралелки във випуск. Като подаваш молба имаш право да си избираш учител за 1 клас. И никой не гледа дали учителката владее компютри или езици, хората разпитват коя е добра учителка . Тези година една от учителките събра 48 молби, естествено с големи увещания повече от половината деца бяха записани в други класове. Но учителката е на възраст 48 години, не знае друг език освен български и руски, не знае от кое копче се пуска компютъра, но това не я прави по-малко специалист и добър учител.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 79
И още един отговор на същия цитат.


Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
.........

Пак ще дам за пример моето училище, надявам се да не съм много банална. Начално е , много е желано от родители и деца. Преди да стана учителка в него, също си дадох децата в него. Всъщност ние сме единственото училище в Пловдив, в което има по 5 паралелки във випуск. Като подаваш молба имаш право да си избираш учител за 1 клас. И никой не гледа дали учителката владее компютри или езици, хората разпитват коя е добра учителка . Тези година една от учителките събра 48 молби, естествено с големи увещания повече от половината деца бяха записани в други класове. Но учителката е на възраст 48 години, не знае друг език освен български и руски, не знае от кое копче се пуска компютъра, но това не я прави по-малко специалист и добър учител.

Съгласна съм. Има учители, които са такива по призвание. И знаят как да те надъхат да учиш. Независимо дали са наясно с компютрите или не.

# 62
  • Мнения: 6 167
И още един отговор на същия цитат.


Мислите ли че за една начална учителка, или учителка в детска градина, или дори учителка по литература е нужно да бъде компютърен специалист?

Доколкото всеки човек в наши дни трябва да разбира от компютри.
Каква е тази логика - за тия пари толкова, няма какви претенции да имате.
.........

Пак ще дам за пример моето училище, надявам се да не съм много банална. Начално е , много е желано от родители и деца. Преди да стана учителка в него, също си дадох децата в него. Всъщност ние сме единственото училище в Пловдив, в което има по 5 паралелки във випуск. Като подаваш молба имаш право да си избираш учител за 1 клас. И никой не гледа дали учителката владее компютри или езици, хората разпитват коя е добра учителка . Тези година една от учителките събра 48 молби, естествено с големи увещания повече от половината деца бяха записани в други класове. Но учителката е на възраст 48 години, не знае друг език освен български и руски, не знае от кое копче се пуска компютъра, но това не я прави по-малко специалист и добър учител.


ми тази жена си е получила оценката и не мисля, че някой има против да взима и 3000 лева.
търсят я хората, молят я и увещават. какво повече.
за компютъра обаче, не съм съгласна.
да си компютърно грамотен е толкова важно, колкото да знаеш да четеш  и пишеш.
това само може да я направи още по-добра.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 079
Само че при това многопопуларизирано в момента диференцирано заплащане тя е към края на редицата - защото не е от подмазвачите и е получила по-малко точки от останалите Simple Smile Така че не ми и говорете, че с него всеки се оценя както трябва и ще получи каквото трябва.
А за компютъра колкото и да съм за, все пак смятам че той няма нищо общо с това да си гледаш работата в първи клас. Нито ще и помогне да ги научи да пишат по-добре, нито да смятат.

# 64
  • София
  • Мнения: 304
Сигурно наистина е добър учител. Не е възрастна, няма да и навреди да се научи да ползва компютър. Компютърът е средство, уред, не е нещо супер сложно и неразгадаемо. Сигурно ще и е  полезно в работата.
Но не там е въпросът.
За мен Призванието не е банално, а е изискване за да бъдеш истински учител. В една вече заключена тема писах по въпроса. Сигурно моят въпрос е банален, ама.... ако го имаш (призванието), как се изправяш пред децата, малки и големи и мълчиш. Или как им казваш 'От утре няма да учите, защото аз искам повече пари. Ама няма да напусна училище, защото все пак и тия пари искам да ги взема'.
Това съвместимо ли е с призванието?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 079
Призванието си е призвание, потребностите са си потребности Simple Smile
Между другото не съм чула нито един ученик да се оплаква, че учителите му ще стачкуват, напротив Simple Smile

# 66
  • Мнения: 6 167
Само че при това многопопуларизирано в момента диференцирано заплащане тя е към края на редицата - защото не е от подмазвачите и е получила по-малко точки от останалите Simple Smile Така че не ми и говорете, че с него всеки се оценя както трябва и ще получи каквото трябва.
....

е вие какво всъщност искате?
да ви плащат двойно, никой да не ви оценява, защото има опастност да сте недоволни от оценката?
айде няма нужда, нали си синдикалист - участие в процеса на изготвяне на максимално обективен подход при оценка и това е. но това, което е в момента просто не може да продължава.

никой не може да ме убеди, че и най-идеалната учителка няма нужда от нови и нови знания в темата , която преподава. най-малко компютърът ще й е полезен, за да си разчупи преподавателските практики, които колкото и да са ефективни, винаги могат да се подобряват. тази теория, че понеже тя работи много добре, няма нужда от подобрения не я приемам. а подобренията до голяма степен зависят от това не какво четеш в Градската библиотека , а в Интернет.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 14 079
Говоря че има субективност и накрая надделява мнението на директора - който му е удобен получава увеличение, който не му е удобен си стои с по-малка заплата, независимо колко е кадърен. Между другото пак при нас преподавателката с най-голяма квалификация по компютри има най-слабия клас, защото постоянно върши някаква работа на шефа на компютъра и си е зарязала класа. Но това съвсем не е по темата и няма нищо общо с нея.
Да преподаваш букви, елементи на буквите, цифри никога не може да се научи от интернет. Може да четеш, но не влезеш ли при учениците и не го ли направиш не струваш и 5 пари като учител на първолаци!!!

# 68
  • Мнения: 6 167
ЗлаВещице,
не съм съгласна, но няма да те убеждавам в  ползата на компютърната грамотност и Интернет за работата и на учителките в детската градина  Stop
що се отнася до оценяването, като начин за репресии  и разчистване на лични сметки от страна на директорите - синдикатите са за това, за да защитават правата на учителите и следва да са част от процеса на съставяне на тези... атестатции ( или както там ги наричате). в една оценка не може да има само една страна, система за оценка се прави от много участващи в процеса страни, оценки и обратни връзки. и цялата манджа се разбърква и анализира, до постигане на максимална обективност. директора не е господ да раздава правосъдие и ще е жалко да се изпорти толкова добра инициатива. ( бих добавила по български).


# 69
  • Мнения: 822
Компютъра та компютъра! Не е толкова трудно да се влезе в час с информатиката!
Какво да кажем за съвременната младеж, която не хваща книга в ръка, а иначе много добре борави с клавиатурата и мишката? Много ли са образовани?
Няма спор, че техниката е само от полза, но всеки, който има желание ще се справи!

Учителите, както и родителите в нашето съвремие, страдат от унижение, потъпкване на авторитета и то благодарение на цялото ни общество!
 А, според мен, ролята на учителя е почти еднакво съпоставима с тази на родителя и без взаимна подкрепа не може да се постигне никакъв напредък. Ние родителите трябва да осъзнаем, че е крайно време да подкрепим учителите и да спрем да подронваме техния авторитет пред децата си, защото бъдещето на децата ни е в техните ръце! Нека им помогнем и заедно се постараем да решим нашите проблеми, защото било учители, било лекари, шофьори, продавачи........всички зависим един от друг!
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт