Това нормално ли е?

  • 5 752
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 141
изобщо няма да си пусна детето-то трябва да знае какво мога да му осигуря аз и да е наясно дали избира да ме оби4а такава,каквато съм или да бъде купена от баща си
след като ти вече си избрала да превърнеш душичката на детето в бойно поле между тебе и бившия ти съпруг и го караш да избира между вас... поправка поставяш му ултиматум...
Следващата реплика в тоди стил е: Ако не ти харесва, събирай си багажа и си отивай про баща си, за когото предварително си обяснявала многократно какъв боклук е.

Мдааам надявам се че разсъждаваш теоретично, а не си вече реално разведена с дете.... защото това съм го преживяла... с двама родители, две детски стая със сестра ми се чувствахме най-бездомните деца на света... защото когато родителите ти са заедно и се разбират е естествено че в дома им има място за теб и че си приеман какъвто си, или поне това което е ген и не можеш да промениш.
 Но когато се разделят и вече не се понасят те често започват несъзнателно да не понасят и да воюват и с тази част от теб, която прилича на другия... да опитват да я изкоренят...и стигат до ултиматуми като твоя... или си само като мене приемаш безусловно моите ценности и разбирания (и отношението ми към баща ти също) или...това вече негласно ... си като другия и затова  ми ставаш чужда и не те искам такава... а това е мисъл която никое дете не може да понесе..
Това е грозно изнудване и престъпление срещу едно дете , а толкова родители го правят и даже не го съзнават.... и то все интелигентни родители.... Embarassed Embarassed Embarassed

Опитай се да не ми се нахвърляш, дори не искам да ми отговаряш, а да помислиш дали пък не си почнала да залиташ в тази посока... защото децата порастват бързо но никога не забравят тези неща... и когато вече няма да е напълно зависимо от тебе.... може да се почувстваш най- самотната жена на света и да се чудиш кога и как е станало това. никоя майка не го прави съзнателно- това е порява на слабост, но последиците са непоправими за отношенията родител-дете.
достатъ4но интелигентна съм,смятам,за да знам,4е мнението ми не е миродавно....и...Съм дете на разведени родители и самата аз съм разведена от 7г.Вси4ко,което казвам е само и единствено от опит.То4но благодарение на на4ина,които предлагаш/приятелство м/у родители и т.н./разбих нервите на детето си.А ако го бях откъснала от баща му и настоящата му жена,щях да го съхраня.Аз незная дали ти си маика,но повярваи ми,няма по-страшно нещо от това да се прибереш от работа и да свариш 9г си дете в опит да ско4и от 12 етаж,благодарение на обидите,нанесени му от ''любимия''тати.И това е само един малък пример-има хиляди такива.Моята маика се е развела с баща ми,когато аз още не съм била родена и понеже тои,милия,е бил много заинтересуван,аз го видях за първи път,когато бях на 23г.И от тогава никога няма да спра да и благодаря,4е се е развела с него.Т.к.това запо4на да се превръща в ''Искрено и ли4но'',искам да кажа само,4е вси4ко е адски индивидуално-жената си познава бившия мъж и тя сама би могла да прецени доколко тои да у4аства в живота на детето им

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 22:06 от KAS

# 76
  • Мнения: 553
.То4но благодарение на на4ина,които предлагаш/приятелство м/у родители и т.н./разбих нервите на детето си.А ако го бях откъснала от баща му и настоящата му жена,щях да го съхраня.Аз незная дали ти си маика,но повярваи ми,няма по-страшно нещо от това да се прибереш от работа и да свариш 9г си дете в опит да ско4и от 12 етаж,благодарение на обидите,нанесени му от ''любимия''тати. 

4е вси4ко е адски индивидуално-жената си познава бившия мъж и тя сама би могла да прецени доколко тои да у4аства в живота на детето им

Много съжалявам за детенце, имам син на 7г., знам и как се е чувствал сина ти, за да му минат такива мисли през главата.... бях по-малка и от него когато съвсем ясно си задавах въпроса как ще оцелея след като майка ми явно не ме обича -  аз бях детето на свекървата, сякаш само сестра ми й е дете, но и за това дете не се грижи като хората  а баща ми... нещо като дядо коледа два пъти в месеца, който нитознае и още по-малко се натиска да знае какъв ни е живота... и не чувства отговорност за това защото съда ни е дал на майка ни... ако тя се дъни- още по-добре....

Наистина има бащи които не заслужават децата си. но от написаното не останах с такова впечатление, а по-скоро че разводае скоро и всички още са объркани от овото положение, новите отношения и правят грешки защото не могат да осъзнаят нито всечки аспекти на положението си, нито всички последици от действията си....

Права си че всичко е индивидуално но и майките са хора- имат чувства и не винаги успяват да преодолеят собствените си чувства и да видят ясно ситуацията и да направят най- доброто за детето. Твърде много озлобление, самота и предателство остават след един развод, и най-често потърпевшите са майките и децата. И за майките понякога дълго време остава непосилно да преодолеят чувствата си.


# 77
  • Мнения: 141
.То4но благодарение на на4ина,които предлагаш/приятелство м/у родители и т.н./разбих нервите на детето си.А ако го бях откъснала от баща му и настоящата му жена,щях да го съхраня.Аз незная дали ти си маика,но повярваи ми,няма по-страшно нещо от това да се прибереш от работа и да свариш 9г си дете в опит да ско4и от 12 етаж,благодарение на обидите,нанесени му от ''любимия''тати. 

4е вси4ко е адски индивидуално-жената си познава бившия мъж и тя сама би могла да прецени доколко тои да у4аства в живота на детето им

Много съжалявам за детенце, имам син на 7г., знам и как се е чувствал сина ти, за да му минат такива мисли през главата.... бях по-малка и от него когато съвсем ясно си задавах въпроса как ще оцелея след като майка ми явно не ме обича -  аз бях детето на свекървата, сякаш само сестра ми й е дете, но и за това дете не се грижи като хората  а баща ми... нещо като дядо коледа два пъти в месеца, който нитознае и още по-малко се натиска да знае какъв ни е живота... и не чувства отговорност за това защото съда ни е дал на майка ни... ако тя се дъни- още по-добре....

Наистина има бащи които не заслужават децата си. но от написаното не останах с такова впечатление, а по-скоро че разводае скоро и всички още са объркани от овото положение, новите отношения и правят грешки защото не могат да осъзнаят нито всечки аспекти на положението си, нито всички последици от действията си....

Права си че всичко е индивидуално но и майките са хора- имат чувства и не винаги успяват да преодолеят собствените си чувства и да видят ясно ситуацията и да направят най- доброто за детето. Твърде много озлобление, самота и предателство остават след един развод, и най-често потърпевшите са майките и децата. И за майките понякога дълго време остава непосилно да преодолеят чувствата си.



всъщност детенцето ми е моми4е и аз от собствен опит знаех,4е трябва да посветя цялото си внимание на нея-тя така и не разбра колко ми е било трудно.е,сега е голяма и 4есто си говорим-сега ве4е е наясно,но преди време тя имаше цялата любов на света,която и при добро желание,баща й не би могъл да й даде

# 78
  • Мнения: 4 447
А сегашната жена на бащата каква работа има на това парти?

Е, как ква? Да прай мръсно на майката!  #2gunfire

А мъжа е тъпо лАйно. Щом може да слага на първо място тая кифла.  Crossing Arms

И, няма даму го дам! Ще си му направя РД-то без него. Нека от тортата да му изкача фръцлата. Маймуняк.

# 79
  • Мнения: 950
Никак не е нормално , бащата не степенува правилно позициите си ,за него би трябвало на предна линия да е детето пред т.н. "кифла" .
Наистина неприятна дилема !!

# 80
  • София
  • Мнения: 192
v momenta te4e razvoda mi s maja ot koito imam dve prekrasno mom4eta.az jiveq s drug maj,a toi s druga jena,decata sa mnogo 6tastlivi,ne gi li6avam nikoga ot pose6teniqta pri ba6ta im.malkoto stana na 4 godinki,rojdenniq den be6e v ponedelnik pri nasi v deckata gradina,a v nedelq pri ba6ta mu.obqsnix mu ,4e ima tri rojdenni dni za6toto mnogo e slu6al i 6te ima pove4e podaraci i sve6ti4ki na tortata.
p.p s ba6tata sme v mnogo izostreni otno6eniq,no ne pre4a na otno6eniqta mu s ba6tata i negovite roditeli,ne gi nastroivame edni sre6tu drugi.

# 81
  • Мнения: 3 674
Аххх че неприятно... Sad    Ами  таткото е май бъзльо...и е страхува да ги събере и двете /бившата и сегашната/ под един покрив. Confused

Аз ако съм на мястото на майката...няма да страдам .Дори няма да искам да бъда там на тяхното парти ,след като знам че не съм желана. Бих се чувствала на такова парти като последния излишък, и това би нанесло още по-голяма  травма в душата ми като майка...а и на детето като види как майка му  ще е тъжна там на масата. Rolling Eyes

 Бих оставила детето си  да празнува с татко си /все пак не бих го лишила от това,то си е  праздник на детето /...А аз бих си празнувала още един път  рожденния ден на детето си...като поканя в нас  приятелките на дъщеря ми... Wink  И пак бихме си изкарали чудесно....само аз и малките девойки. Heart Eyes  Не е нужно да е някакво скъпо парти. Мисля че малката много би се зарадвала... Peace

Общи условия

Активация на акаунт