Колко пари сте склонни да дадете за обувки?

  • 16 413
  • 199
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 966
Значи от 10 дни обикалям магазините.Всички магазини в центъра обиколих и моловете.И не мога да си харесам обувки.Търся нещо конкретно.
Тръгвам с идеята,че повече от 140лв.за обувки няма да дам.
Харесах си три модела до момента само и трите струваха 200 лв.
На мен ми се виждат много пари.Сега един приятел ми каза,че не са много.

И реших да ви питам.Колко пари сте склонни да дадете за обувки/пролет-есен/?Не говоря за ботуши.

/А пък не бих дала 140лв,.за нещо,което не ми харесва.По-добре да си купя за 70...Но пак няма да ми харесват... SadВ голяма чуденка съм...
Даже може да давате съвети за магазини.../

# 1
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Хе, същите терзания имам и аз.
И аз тръгнах с идеята за ботуши или боти до 100-150 лева.
Първи факт: нищо не ми хареса, не ме грабна.
Втори факт: харесах си едни, които са точно 225 лева.
И ми се вижда множко.

А най-тъпото е, че дори да ги взема, няма гаранция, че няма да пропускат.
Защото напоследък това е повсеместно.

# 2
  • Мнения: 959
До 100 за обувки и до 200 за ботуши.

# 3
  • Мнения: 2 936
ето тези си купих пролетта,цената май беше 150  Rolling Eyes ами значи около тази сума бих дала за обувки 
сега мисля да купувам направо ботуши!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Въпросът е поставен малко...хм... некоректно.

Едно е колко съм склонна да дам, друго е какви са ми финансовите възможности за да склоня.  Laughing

# 5
  • Мнения: 8 242
Повече от 20-30 лв не давам. Кви 60 лв, кво чудо  Shocked

# 6
  • Мнения: 2 309
За маратонки съм склонна и давам до 150лв., за обувки до 60-70лв., за ботуши около 100лв. Аз също много трудно избирам обувки, трудно ми е да си харесам модел, а още по-трудно е да са ми удобни, защото съм дюстабан  Confused

# 7
  • Мнения: 75
зависи за какви обувки говорим. случвало ми се е да си купя някакви много евтини, защото ми харесват и зная, че ще ги нося съвсем малко. Но пък на скоро открих, че в магазините на tendenz продават симпатични моделчета на доста прилични цени. естествено като нищо не си харесам там се отправям към магазина на карло фабиани на графа Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 9 857
Бих дала до 40лв.Такива възможности имам.Обаче пък да се изфукам-тази есен си взех страхотни обувки от Стил99,естественна кожа/поне се надявам да е такава/.и си ги взех за 9лв. LaughingФатката е,че имаше разпродажба на "повредени" обувки от миналия сезон.Едната обувка беше стояла на слънце на витрината и беше леко изсветляла.Купих си ги през август и до скоро по-тъмната обувка си я държах на терасата на слънце.Сега не се забелязва никаква разлика. Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 523
За обувки давам до 70 лв; за ботуши - до 100 лв. Нагоре вече ми се вижда множко, въпреки че мога да си го позволя.

# 10
  • Мнения: 4 187
Бих дала и над 200лв.

# 11
  • Мнения: 1 775
За маратонки съм склонна и давам до 150лв., за обувки до 60-70лв.

Също. Просто обувки нося по-рядко и не ми се дават много пари.

# 12
  • Мнения: 4 496
60-100 лв.Но зависи от обувките.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 164
Обикновено си купувам обувки за 60-100лв. Повече не бих дала.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 563
Въпросът е поставен малко...хм... некоректно.

Едно е колко съм склонна да дам, друго е какви са ми финансовите възможности за да склоня.  Laughing



абсолютно съм съгласна  Peace
повече от 50лв за обувки не давам...

# 15
# 16
  • Мнения: 2 401
Ми то зависи от обувките. За маратонки-до 150, обувки-до 100, ботуши до 200. А къде ги намирате тия обувки до 50?

# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
За обувки давам до 70 лв; за ботуши - до 100 лв. Нагоре вече ми се вижда множко, въпреки че мога да си го позволя.
Точно за това говорех.
За това не смятам че ми е зададен некоректно въпроса.
Има хора,които имат възможност и за 300лв.да си вземат обувки,но не смятат за необходимо и не биха дали тези пари.
Има и такива,които нямат финансовата възможност,но пък са готови да се жертват и да спестяват,за да ги имат.
И въпреки положението си,са склонни да дадат парите:))))

# 18
  • София
  • Мнения: 3 838
Много харесвам красивите и стилни обувки и ботуши и не жаля средства за тях. Когато много ми хареса определен модел, цената, дори и висока, трудно може да ме спре. Друг е въпросът, че изключително скъпите модели не са тези, които ще нося всеки ден, в дъжд и кал, затова за ежедневните не мисля, че си струва да давам много пари, по-скоро съм колекционер на красиви обувки, без да ги нося често. Обичам да им се любувам.

# 19
  • Мнения: 2 047
   Ако обувката много ми хареса съм склонна да дам повече, но при положение, че тук цените не са като в С-я, по-скъпа обувка от 70 лв. не съм харесвала. Вървят около 50-80 лв ест. кожа.
За повечето от тях не бих дала и 20 .

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Има и друго. Не върви да си купиш обувки за 150-200 лв, а останалото да е по-евтино по теб.

Трябва и дрехите да съответстват, чантата и т.н., тоест вече говорим за една доста солидна сума.  Laughing

# 21
  • Мнения: 271
Аз давам до 50лв. за  обувки и до 100лв. за ботуши. Но тази есен ценита са доста вискоки и за 95лв. успях да си купя само боти(все пак са ест. кожа с висок ток на Пещера). Все пак ми идват малко скъпички.

# 22
  • Мнения: 1 313
Предпочитам да са под 100 лв., но държа да са ми удобни, а и трудно харесвам модел, затова съм склонна да дам и повече, но примерно до 200-250. Но рядко си купувам обувки, защото рядко някой модел ми допада.

# 23
  • Мнения: 6 164
До 100 лв.

# 24
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
първа опция за обувки, втора за ботуши. парите никога не са определяли ка4еството-страхотни неща има и за по-малко, освен ,ако не се слага някъде на видно място етикет на марката! нямам ни пропускане, ни даже капа4е паднало! ама са си бг или тунизийски, в някои слу4аи от добрите турски фирми! западните не си заслужават борбата, наши фабрики ги работят масаво!

# 25
  • Мнения: 6 417
Къде има обувки по 20-30 лева, щото вече едни домашни чехли са 20 лева?  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 241
Има и друго. Не върви да си купиш обувки за 150-200 лв, а останалото да е по-евтино по теб.

Трябва и дрехите да съответстват, чантата и т.н., тоест вече говорим за една доста солидна сума.  Laughing


Не съм съвсем съгласна, аз така знам - обувките И чантата трябва да са скъпи, а на тях по някакъв начин винаги им личи дали са скъпи или не. С дрехите не е така, има прилично изглеждащи неща на също толкова прилична цена, както и има маркови парцали на баснословни цени, които просто няма как да изглеждат стилно.

Към скъпите неща бих добавила лично аз и часовника, донякъде и парфюма. Аз поне винаги обръщам внимание на тези неща.

То пак зависи и в какви среди се движи човек, разбира се. Сега като съм в майчинство си шляпам с разни балеринки от Ла Редута за 10-20 евро и си свиркам. Но като съм на работа ходя на места, където трябва да внимавам за тези неща. Peace

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
варна- фраш с обувки от 45/60 лв (ест.кожа, меки, ток4ета, с ,без, пантофка, кокилка) има и на 38, ако се разтърсиш! супер луксозни ( няколко 4ифта) взех на наши фирми от пещера, добри4 преди да замина от бг! особено мода за един сезон и после на бедните, еле кефът си е за бедните май! Laughing

# 28
  • Мнения: 1 234
За обувки мога да дам от 60 до 100-тина лева Wink

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 10:47 от Jezabel

# 29
  • Мнения: 3 622
Ами за обувки мога да дам най - много 150 лв. ако много ми харесат  Wink

# 30
  • Мнения: 4 076
Ето ми ги най-новите обувки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=175278
Черните-43,кафевите-около 50 лв.Естествена кожа,меки като домашни пантофи,устойчив ток,а за моделите е въпрос на вкус,но си ги купих не толкова от необходимост,а защото ми харесаха и ми стоят много красиво.Повече от тези суми не бих дала.

# 31
  • Мнения: 738
Аз съм потресена! Няма ботуш под 150 лв! И то в някакви гадни магазини, с гадни обувки, на които от километри личи, че са евтини! Миналата година не беше така, кво им стана сега, тея пари да не ги берем Crossing Arms Нямам намерение да им плащам наема на магазина, като си купувам обувки за 150лв на реална цена 30 Naughty По-добре да си купя едни Replay за 370, или едни Pepe jeans за 250, но да знам, че са качество и че няма още 300 чифта от същите Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 891
За обувки максимум 50 - 60лв.   Peace

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Баба ми казваше: "Може роклята да е от басма, но обувките трябва да са скъпи."
(В нейната младост басмата е била най-евтиния плат, сега естественият памук не е.  Laughing )
Права беше баба. Скъпата и красива обувка разкрасява неимоверно "роклята от басма".  Laughing
Така че аз съм склонна да дам повечко. Но винаги с идеята, че обувката е склонна да си изкара парите и да не я нося само един сезон. Wink
Обаче с тези ментета нямам никаква гаранция, че скъпата обувка е качествена.
Още ме боли стиснатата душица за едни сандали "Ливайс". Confused

# 34
  • Мнения: 2 401
Има и друго. Не върви да си купиш обувки за 150-200 лв, а останалото да е по-евтино по теб.

Трябва и дрехите да съответстват, чантата и т.н., тоест вече говорим за една доста солидна сума.  Laughing



Вървяло не вървяло, аз давам повече пари само за обувки и връхни дрехи (якета, палта).  Останалото - каквото ми хареса и изобщо не е задължително да е скъпо.

# 35
  • Мнения: 1 547
Избрах опция 150-200 лв., въпреки че преди 3 дни си купих най-скъпите обувки в живота - 270 лв.
Проблемът при мен е, че нищо не ми харесва и масовката тенденц и пр. магазини не ми е по вкуса. Опитах с кларкс, с тез испанските от хот спот (които междувпрочем супер много ме дразнят, защото от 3 години продават едни и същи модели обувки), с пепе и пр. Понякога целя интересни и евтини неща от корида, но след последното зверско обикаляне и след едноседмично непрестанно взиране в camper.com имам невероятни обувки и наистина съм доволна. Към момента не съм видяла същите на друг крак. Ще видим колко ще издържат.  Crazy

За ботуши до момента съм давала макс 200 лв, но бяха супер изродски модел на пепе джинс и след 3 сезона носене са като нови.

И съм на принципа "всичко родно е негодно". Личен опит.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 654
Последните обувки които си взех бяха намалени от 190 на 140, но повече от 200 лв не бих дала NaughtyИ то за ботуши или боти!На детенце купих боти /велур/на Геох -бяха намалени от 179 на 79.

# 37
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Обикновено си купувам обувки между 50-100лв,повече ми се виждат скъпо,но все пак зависи и от обувката,ако много,много,много ми хареса,може да дам и повече,но рядко се случва.

# 38
  • Мнения: 2 085
обувки-до 80 лв., ботуши-максимум 150.Е, ако нещо страаашно ми хареса.....
Понеже Смърфиета спомена Кларкс, да споделя-няма други толкова удобни обувки  Naughty  Случайно си намерих едни Springers, само чакам студеното време и няма да ги събуя  Grinning На детето лятото купих сандали Кларкс -ест. кожа, с коркова стелка- нямам думи...страхотни... Heart Eyes
извинявайте, не можах да се сдържа   Simple Smile

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Давам до 100лв.

# 40
  • Мнения: 645
За обувки около 60, за ботуши 100-150 ( макар че ми се виждат множко, но то май няма по-евтини). Скоро си купих  обувки за 42лв., кожени от вътре и от вън, но модела много малко хода го харесват Crazy. Имаше много симпатични елегантни обувки по "пиротска"( хич не я харесвам тази улица Tired) за по 100лв, но аз си ги взех от "Екзарх Йосиф" Peace

# 41
  • Мнения: 11 546
За обувки-до 60 лв ,за ботуши до 150 лв.

# 42
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Повече от 20-30 лв не давам. Кви 60 лв, кво чудо  Shocked

Тъй де

# 43
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Явно има голяма разлика в цените между София и другите градове.

# 44
  • Мнения: 6 904
До около 300 съм склонна да дам. Лятото много си харесах едни сандали, които бяха някъде толкова, и бях готова да ги взема стига да бяха точно това, което търсех. Но бяха малко високи, а аз си търсех по-ниски и ми беше ясно, че няма да ги нося много. Заради това се отказах. Но бяха толкова хубави, че ако отговаряха на всичките ми изисквания щях да ги взема.
Но като цяло за нормална сума за обувки приемам до 200 лв.

# 45
  • София
  • Мнения: 9 857
Явно има голяма разлика в цените между София и другите градове.
Peace
Живея в Плевен.Преди месец ми беше дошла една приятелка от Сф на гости.Ходихме по магазините.Влязохме в Стил99/май така беше/ и тя направо се втрещи.Изложени същите обувки като тези,с които тя беше в момента-цена 32лв.Тя си ги беше купила от Сф,същата верига магазини,за около 65лв.Отбелязвам,че обувките в Плевен не бяха намалени,просто толкова си струваха.Като споделихме с продавачката,тя никак не се учуди.

# 46
  • Мнения: 386
последните обувки, които си купих струваха 115 лв, по време на големия дъжд миналата седмица - бях с чехли и реших да инвестирам в обувки, а не в ефералган. да живеят кредитните карти!
имам чувството, че напоследък обувките стават все по-грозни и по-скъпи. преди не ми беше чак толкова трудно да си купувам обувки май.
сега непрекъснато влизам в магазини за обувки с намаления, защото в сезон нещата са безпощадни за джоба!
максимумът ми е към... сто и нещо. може би 150. за всичко.

# 47
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Въпросът е поставен малко...хм... некоректно.

Едно е колко съм склонна да дам, друго е какви са ми финансовите възможности за да склоня.  Laughing



абсолютно съм съгласна  Peace
повече от 50лв за обувки не давам...
Peace бих дала и над 200..... ако имам доста по-големи приходи от сегашните Mr. Green

# 48
  • Мнения: 4 300
имам чувството, че напоследък обувките стават все по-грозни и по-скъпи. преди не ми беше чак толкова трудно да си купувам обувки май.
Абсолютно съм съгласна. 
Ако нещо много ми хареса съм склонна да дам докъм 200 лв. Но изключително рядко се случва, така че обикновено се спирам докъм 70-80 лв. Яд ме е не че обувките струват толкова много, а че се опитват да ми продадат обувки за 50 за 150 лв.
За капак нося 41 номер, така че и голям избор нямам.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 826
Най-много 50 лв.

# 50
# 51
  • Мнения: 5 317
60-100,но ако много ми харесат може и повече.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 097
Трябва наистина много да ми харесат, за да дам над 100 лв.

# 53
  • Мнения: 430
Къде има обувки по 20-30 лева, щото вече едни домашни чехли са 20 лева?  newsm78
В магазин за 1 лев

# 54
  • Мнения: 1 269
давала сьм и повече от 200 лева,но за мое щастие имам голям крак и винаги на намаленията има моя номер Party така,че ако нещо не ме впечатли особено чакам намаленията.

# 55
  • Мнения: 2 309
Нямам предпочитана сума за харчене...било то и за обувки.
Мога да кажа от колко са най-евтините до най-скъпите...
Много трудно си харесвам,понеже ги правят много кич Sick,а изчистените са в порядъка на 200-500 лв нагоре ooooh!
В интерес на истината от 50 лв не съм виждала.Минимума 80-90лв и то са в окайващо качество Thinking

# 56
  • София
  • Мнения: 3 787
За обувки около 60-70,за боти-към 100,за ботуши-до 150.

# 57
  • Мнения: 3 611
Дадох 250 марки за обувки преди 6 години и това са ми наистина най_ скъпите обувки досега, но пък са страшни откъдето и да ги погледне човек. приличат на кънки, щото платформата им е на огромни дупки...
 
Обикновено гледам да не са баснословно скъпи. Имам от 5 евро, имам и от 45...
За мен цената няма почти никакво значение. Важното е да ми харесват, да са ми удобни и да им се кефя  Peace
Не робувам на марки (освен на Бьфало  Mr. Green)

# 58
  • Мнения: 1 045
Това е нещото за което давам най-много пари освен за мен и за децата  Grinning Видя ли обувките със главно О които съм търсила примерно месеци мога да дам  безумно много пари  Crazy  Embarassed

# 59
  • София
  • Мнения: 4 966
Това е нещото за което давам най-много пари освен за мен и за децата  Grinning Видя ли обувките със главно О които съм търсила примерно месеци мога да дам  безумно много пари  Crazy  Embarassed
Е какво ще рече безумно много?Simple Smile

# 60
  • Мнения: 375
Не давам прекалено много за обувки. Предпочитам да имам по-голямо разнообразие от обувки отколкото два чифта примерно с цена 200-300 и нагоре лева. Пък и доколкото се познавам обувките ми изкарват един сезон, после съм на друга вълна и си търся други.  Wink

# 61
  • Мнения: 1 045
Това е нещото за което давам най-много пари освен за мен и за децата  Grinning Видя ли обувките със главно О които съм търсила примерно месеци мога да дам  безумно много пари  Crazy  Embarassed
Е какво ще рече безумно много?Simple Smile
Значи че цената ще е без значение . Така стана ли по ясно  newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 4 966
Тоест и обувки за 1000лв.?Simple Smile

# 63
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не давам прекалено много за обувки. Предпочитам да имам по-голямо разнообразие от обувки отколкото два чифта примерно с цена 200-300 и нагоре лева. Пък и доколкото се познавам обувките ми изкарват един сезон, после съм на друга вълна и си търся други.  Wink

И аз съм така. Но, ако видя МОИТЕ обувки, давам и много пари.

# 64
  • Мнения: 1 045
Че и повече  Crazy Но все пак да отбележа , че от години си търся обувките мечта и не ги намирам  Tired

# 65
  • София
  • Мнения: 4 966
Че и повече  Crazy Но все пак да отбележа , че от години си търся обувките мечта и не ги намирам  Tired

Дано ги намериш!Пожелавам ти:)

Аз днес пак обикалях и нищо.А още по-лошото е ,че не ми стават.Отпред ме убиват,отзад са ми голями... Whistling
Много се дразня...

# 66
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Малееей  вие направо ме убихте... толкова ли са поскъпнали обувките в България?
Аз ли4но   предпо4итам да  сменям обувките всяка година, за6тото стават демоде до следва6тата... поради тази при4ина си купувам не6та на  нормални цени 40 50 евро за 4ифт...

# 67
  • Мнения: 3 835
Нося си старите обувки, защото нови не мога да си харесам. Не мога да дам 70лв. за обувки, които не са ми удобни.
А напоследък освен неудобни, са и грозни.
Ще мина направо на боти - дано там положението да е по-добро. Докъм 150лв. ще прежаля.

# 68
  • Мнения: 18 542
Aз този сезон не мога да си намеря типа обувка която съм си решила и това е! Обиколих къде ли не и няма, и няма  Cry
Търся нещо такова и по дяволите никъде в София не видях и доближаващи се до подобен модел.

# 69
  • Мнения: 6 958
До 60 лв. принципно

# 70
  • Мнения: 656
За маратонки съм склонна и давам до 150лв., за обувки до 60-70лв., за ботуши около 100лв.
Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 6 559
Отговорът ми е над 200 и го правя, но не от куртоазия или снобария, а защото усещам разликата, най-вече в удобството. Имам проблемни крака с множество стари спортни травм, а от година с шип на едната пета. Скъпите обувки определено ми помагат да се чувствам комфортно.

# 72
  • Мнения: 3 562
За обувки до 60 лв.
За ботуши до 150 лв.
Но от известно време пазарувам на разпродажби.
Преди месец си взех чехли Paolo Botichelli - 29лв. на разпродажба  Laughing
Сега ще чакам да започнат да чистят и ботушки  Laughing

# 73
  • Мнения: 5 577
За последните си обувки дадох 49 лв, вчера за ботички - 79 лв.

Говорим само за ест. кожа, бг-производство разбира се.

ЗА ботуши бих дала и над 100 лв, но трябва адски да ми харесат.

# 74
  • Мнения: 2 726
За обувки давам до 70 лв; за ботуши - до 100 лв. Нагоре вече ми се вижда множко
Peace

# 75
  • Мнения: 2 407
Купих си много готини боти-105лв,кожени.За ботуш давам около 200лв.За спортни -около 150лв.

# 76
  • Мнения: 893
До 70 лв...
За ботуши - до 100

# 77
  • Мнения: 393
Обувки до 100, ботуши до 150

# 78
  • Мнения: 76
За кецовете всяка година давам около 150 лв, тази година даже се изръсих повечко ...
За ботуши съм склонна да дам 100-150лв, харесах си едни, ама бяха 180, харесах си и едни други за 120 .. та си взех по-евтините, все пак 60лв са си почти един чифт дънки Wink
А есенни или пролетни обувки не обичам, та ако реша да си взимам максимум 50 лв Simple Smile
За летни обувки пак там някъде 30-40-50лв

# 79
  • Мнения: 1 800
Парите, които бих дала за обувки зависи от това дали ежедневно ще тропкам по софийските улици или ще се возя в кола. Давам повече пари  за тези, които не нося всеки ден, ежедневните са на средна цена. Ако не мога да си намеря нещо хубаво на по-нормална цена, бих взела по- скъпите. Не бих си купила нещо, което не ми харесва .
За съжаление не винаги скъпата обувкa  е удобна или издръжлива, личен опит Peace

# 80
  • България-София
  • Мнения: 573
От три години не съм си купувала свястна обувка в България. Купувах какви ли не - и скъпи и евтини, винаги с компромис от към визия или качество. Това което виждам в София са абсолютни боклуци на невероятни цени - обикалям до припадък и накрая нищо - как може навсякъде да продават едно и също. Бях се запасила с обувки от Израел (на цени наполовина на тукашните) и три години ме спасяваха, след поредния неуспешен опит да си купя нови, но омръзнаха. Затова при първата възможност да пътувам в чужбина, реших да действам- си купих сандал на ток - за 110 лв. - невероятно удобен и след цяло лято носене - не е мръднал. В БГ бях харесала едни сандали на Роберто Венути - продават го в магазините на Хъш Пъпиш, в Гърция бяха 100 лв., а у нас -  за 128 лв.(това, като повод за размисъл). Всяка зима търсих ботуш - изчистен, елегантен - без значение цена...нищо - някакви фокладжийски ментета с пайети и прочее шарении за по 200 - 250 лв. "Магазинът" на Саламандър продава всичко друго, но не и обувки на споменатата марка... Сега лятото в Ница, влязох в магазина им и станах разногледа - то избор то чудо - ботуши, боти - невероятни и цени от 160 до 300 лв. Аз си купих ботуша мечта за 230 лв - кожа до коляното, кожа отвън и отвътре на 5 см ток... на Саламандър. Не са малко парите и досега такава сума не съм давала за обувка, но ми писна да купувам нещо, молейки се да издържи поне един сезон. Та така - за себе си съм решила - обувки от България - няма да купувам (поне Гърция е наблизо...  да живее ЕС:lol:)

# 81
  • Мнения: 1 725
За съжаление е доста зле ситуацията с обувките, скъпи, грозни, масови модели, неудобни - почти изключение е да не ти излезнат пришки от нови обувки, явно кожата не се обработва добре.  Ботушите масово пропускат. Повечето от подметките - евтинджос работа, на зимните боти/ботуши сложили едни пластмасови подметки да се пребие някъде човек...Сигурно много негативно звучи поста ми, но така ги виждам аз нещата.

За обувки бих дала докъм 100 лева стига да са качествена изработка и издържан модел. За ботуши докъм 120-150 лева, но и това вече е мисия невъзможна...да се намери нещо читаво за тези пари. Още повече че и кожата на ботушите се скапва от кишите и солта, с която пръскат през зимата и не виждам голяма полза да инвестирам в прекалено скъп ботуш. 

# 82
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
повече от 60лв не давам.

# 83
  • Мнения: 3 314
 Rolling Eyes   100-150  Whistling

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Гласувах в анкетата.По-принцп давам над 150 лв за обувки и ботуши, обаче как не случих на качествени , не знам. Все нещо им става въпреки високите цени! Mr. Green Явно в България  цената не е определяща за качеството!

# 85
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
До 50 лв. - не виждам смисъл от по-скъпи Thinking Само за маратонки давам повече.

# 86
  • Мнения: 1 174
Баба ми казваше: "Може роклята да е от басма, но обувките трябва да са скъпи."
(В нейната младост басмата е била най-евтиния плат, сега естественият памук не е.  Laughing )
Права беше баба. Скъпата и красива обувка разкрасява неимоверно "роклята от басма".  Laughing
Така че аз съм склонна да дам повечко. Но винаги с идеята, че обувката е склонна да си изкара парите и да не я нося само един сезон. Wink
Обаче с тези ментета нямам никаква гаранция, че скъпата обувка е качествена.
Още ме боли стиснатата душица за едни сандали "Ливайс". Confused

Много хубаво го е казала баба ти, Василиса Умница!:)
И аз съм за това цената да оправдава качеството, ама не винаги, за съжаление, е така...И аз имам опит с "Ливайс", по-точно с едни много красиви чехли от синя кожа...Носих ги само едно лято, а бяха с доста сериозна цена.  Laughing
Ако много си харесам някои обувки, съм склонна да дам и 200лв, но по-скоро това би била цената за ботуши, които ще си заслужават и няма да са ми само за 2-3 месеца.

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Склонна съм да дам не повече от 50 лева за обувки по простата причина,че не мога да отделя повече.С повече обикаляне се намират обувки и за под 100 лева.Все пак всеки разполага според възможностите си.

# 88
# 89
  • София, България
  • Мнения: 5 597
За маратонки давам до 150 лева
за обувки - до 100-150 лева
за ботуши - до 200 лева...
ама ако имах бих дала и повече  Mr. Green

# 90
  • Мнения: 2 622
Не повече от 50-60лв.

# 91
  • София
  • Мнения: 3 405
Никога не пестя от обувки.
Понякога изумявам как най-обикновена памучна блуза, би могла да струва 150-200 лева, аз не бих дала и наполовина, но за обувки, с високо качество не пестя грам.
Този уикенд го употребих предимно за шопинг, внимателно пообиколих специално за обувки/ботуши и само в два магазина имаше нещо прилично естествена кожа, включително отвътре.
Това е другата дивотия, която ми прави впечатление, че все по-рядко намирам обувки с естествена кожа и отвътре.
 

# 92
  • Мнения: 3 562
.....
ама ако имах бих дала и повече  Mr. Green

ох, това ако е много важно  Wink

# 93
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз си купих ботуша мечта за 230 лв - кожа до коляното, кожа отвън и отвътре на 5 см ток... на Саламандър. Не са малко парите и досега такава сума не съм давала за обувка, но ми писна да купувам нещо, молейки се да издържи поне един сезон.
тей-тей аз си купих точно това, което описваш само че за 275лв от магазина на саламандър на витошка. Ботушите са италиански, кожата е невероятна и въпреки че са височки ( аз ходя на ниски обувки предимно) краката не ми се уморяват и са много стабилни.
Та по темата - за обувки до 100-120лв, за ботуши - откакто дадох гореспоменатата сума не ща да чувам за други докато тези не се покъсат от носене  Mr. Green

# 94
  • Мнения: 386
тези магазини саламандър са леко странни. бях си почти харесала едни обувки на мария луиза, които с намалението струваха 54 лв.  в дружба бяха 79 (с намалението). в мандарин в мол софия също бяха към 55-60. странна работа. започнах да се чудя - какво им става на тези хора? не си купих обувките, защото не купувам обувки ако "почти" ми харесват.
освен това не мога да разбера защо продават толкова марки - може би са нещо като аутлети на марките, които продават там, а те са много - gabor, yana, bronxx, tommy hifiger...
както и тези в магазините за испански обувки - корида. маналата година си купих два чифта от тях, но бяха на различни марки - едните се разкапаха по-бързо, другите по-бавно. и сега колкото и да ми ги хвалят, не мога да се прежаля да купя пак - то и там трябва да знаеш коя марка да гледаш.
а ботушите тази година са ужасно скъпи ми се струва... Sad

# 95
  • Мнения: 765
 Купувала съм скъпи обувки , но си ги нося с години . Дадох 600 лв. преди 5 години за едни боти , които нося всяка зима оттогава и смятам , че са си изкарали парите . Склонна съм да дам много , ако знам че са качествени , за съжаление в БГ цената не определя качеството . Това лято дадох 380 лв. за сандали на които взеха да им падат камъчетата , взех ги от Сити Центъра , магазина е някаква марка с Г забравих името  , намира се на първият етаж малко след магазина на Етам  . Еми няма да им стъпя повече . Дадох и 90 лв за сандали Манго , които се сцепиха на две , дадох 280 за сандали Риплей които единствени си оправдаха парите , нося ги постоянно и са като нови .
 Давам колкото имам , склонна съм на много ,  стига да имам пари , много ясно  .
 Ако харесам обувка за 50 лв нямам скрупули да си я купя , ако е лятна , за зимните смятам че трябва да се отделят поне 150 лв за да не ме оставят да замръзна или да се чуствам некомфортно .

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 19:55 от барабалекс

# 96
  • Мнения: 1 526
Много, стига да ми " лепне" на кракът, от първото обуване.
И да ми "хване" окото разбира се.
Не се замислям много, много.

# 97
  • Мнения: X
ние сме почитатели на ессо http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/index.jsp
там цените са по 200-250 на чифт
при разпродажби човек може да се уреди и със 150 лв
качеството им няма равно
само дамските модели са доста скучни и консервативни
спортните са страхотни, както и мъжките

# 98
  • Мнения: 1 424
Ако наистина ми харесват и са ми удобни бих дала и 100-150лв  Mr. Green

# 99
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами знам ли, нямам конкретна цена. Обикалям магазините, ако харесам нещо много и е скъпо, ако мога за момента да си го позволя си го купувам, ако не- просто продължавам с обикалянето. Може би до към 100 лв. за обувки. Преди малко се прибрахме от Метро, купих си италиянски обувки, естествена кожа отвън и отвътре за 72 лв. и са ми много удобни, поносих ги сега 2 часа, даже и за шофиране са ми удобни. Не са кой знае какво, но точно нещо подобно за ежедневието търсех, което да става да се носи с памучен чорап. Спортни. Та си зависи, от джобните ми за момента и от настроението - някой път се стискам, друг път отпускам душицата  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 46 511
До 60 лв.
Най-скъпите ми обувки до сега са за 58 лв.

# 101
    Бих дала до 100лв. наи много.Като имам ботуши които са 100 лв,но са естествена кожа поне си заслужават парите..... Simple Smile

# 102
  • Мнения: 3 153
Държа много на обувките си и съответно давам повечко пари..... Общо взето, ако ми хареса обувката я плащам-къде с охота, къде без. Разбира се, гледам да се вихря повечко по намаления, защото наистина си заслужава. За обувките най-много държа да са удобни, задължително от естествен материал и добра марка, за да нямам колебания какво ще навлека на краката си:)

# 103
  • София
  • Мнения: 6 559
ние сме почитатели на ессо http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/index.jsp
там цените са по 200-250 на чифт
при разпродажби човек може да се уреди и със 150 лв
качеството им няма равно
само дамските модели са доста скучни и консервативни
спортните са страхотни, както и мъжките
off topic това е убийствено http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67253/00101/detail.do  баш такова си търся. някой да е виждал в софия, че ще ми се пръсне сърцето  Crazy Crazy Crazy

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 523
http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/66913/00101/detail.do

На тези не им знам цената, но бих си дала и последната стотинка!
Абсолютно съвършената делова обувка - черна, изчистена, елегантна!

# 105
  • Мнения: 67
За зимни обувки или ботуши, ако ми харесат и са ми удобни нямам граница за парите. Преди 4 години си купих едни ботуши SALAMANDAR, които тогава струваха около 200 лева и ми си струваха множко, но вече 4 години ги нося и то доста и не са мръднала - кожата е като на нов ботуш, не пропускат вода и топлят.

# 106
  • Мнения: 750
За обувки давам не пове4е от 600 лв.
За ботуши,миналата зима дадох 1 400 лв.
 
Ти попита,аз отоворих...после да не съм 4ула коментари! Wink
   
А всъщност...има ли зна4ение кой колко дава!Всеки се простира според 4ергата си!И важното е да са удобни обувките! Peace

# 107
  • Мнения: 795
Много трудно харесвам обувки (и ботуши) и когато нещо наистина ме грабне съм склонна да дам повече. Най-скъпите са ми около 200 лв.

# 108
  • Мнения: X

off topic това е убийствено http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67253/00101/detail.do  баш такова си търся. някой да е виждал в софия, че ще ми се пръсне сърцето  Crazy Crazy Crazy
bibi, точно тях ще си купувам, тук при нас има само няколко модела, за радост и този
в момента цената е 250 лв, след 4-5 месеца ще бъде към 150

# 109
  • Мнения: 1 725
Joel, страхотни модлечета имат ecco, особено ми допаднаха някои от бизнес раздела, точно по мой вкус са  Peace класически, качествена изработка.
http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67103/00101/detail.do
http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67113/00101/detail.do
http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67343/00101/detail.do
http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67313/00101/detail.do
http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67703/51897/detail.do

Ботите, които е показала bibi са супер също

Нямаше ли и при нас ecco, в някои от моловете  Thinking

# 110
  • Мнения: X
AniSim, има в МОЛ-а на Стамболийски - стари модели, двойни цени спрямо Швеция и Дания

Djane, ти ме уби
1600 давам само ако е PRADA напр. или някоя друга немасова марка
предполагам, че точно това имаш предвид

# 111
  • София
  • Мнения: 4 966
Ecco има и в Саламандър на Витошка и в "Еко" на Славейков.
Моделите са нови.Като от сайта.
Обувките вървят около 170/180лв.

# 112
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil много зависи  Twisted Evil ако  много съм си ги харесала може и 100-150 да дам
 Blush
но инъче около 60 лв -отделям за обувки

# 113
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
За спортни обувки бих дала повече от 250 лв.

# 114
  • Мнения: 3 835
Днес си купих маратонки за 28лв. Удобни са!
Не съм носила за 250лв. и ми е много странно че за спортни обувки давате повече!
Като имам предвид че не мога да ходя на работа с тях, на заведение.  newsm78

# 115
  • Мнения: 1 465
Исайкова, тук обикновено като си купувам обувки/зимни, като не става въпрос за ботуши/ давам около 60?  - съвсем прилична цена за добри обувки Peace

# 116
  • Мнения: 686
Максимум 60-70 лева. Не че тези от 200, 300 лв. не ми харесват, но са ми малко скъпички.

# 117
  • София
  • Мнения: 6 559

off topic това е убийствено http://www.ecco.com/se/sv/kollektion/damer/2/business/20/67253/00101/detail.do  баш такова си търся. някой да е виждал в софия, че ще ми се пръсне сърцето  Crazy Crazy Crazy
bibi, точно тях ще си купувам, тук при нас има само няколко модела, за радост и този
в момента цената е 250 лв, след 4-5 месеца ще бъде към 150

но подозирам, че при вас е извън БГ нали ?  Sad  През уикенда ще посетя тукашните магазини.  ЕССО има и в Дружба (бившия Техномаркет на Искърско шосе 7), но са стари модели обикновено

# 118
  • Мнения: 189
70-80лв. давам веднага, но трябва да ми харесат, де. Ако ме грабнат и повече ще прежаля.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 672
Стига да ми харесат, и повече мога да дам ! Особено ако ги сънувам Simple Smile

# 120
  • Мнения: 27 524
60-100. Повече е надуто и неоправдано.  Peace

# 121
  • Мнения: 750
AniSim, има в МОЛ-а на Стамболийски - стари модели, двойни цени спрямо Швеция и Дания

Djane, ти ме уби
1600 давам само ако е PRADA напр. или някоя друга немасова марка
предполагам, че точно това имаш предвид
D&G са...И са 1 400,взех ги с намаление(от 1 600) Mr. Green
Разбира се,4е не вси4ки обувки и ботуши са ми ''цифри''....Имам и по200 лв....Но като видях D&G казах,4е трябва да ги имам... CrazyНо,не оби4ам обувки за по 20-30 лв.Предпо4итам един 4ифт за 100 лв от колкото 3 4ифта за по 30 лв.
Не е важно коли4еството,важно е ка4еството за мен! Peace

# 122
  • Мнения: 1 546
От 100-150...повече ми се струва безумие.

# 123
  • Мнения: 2 575
МНого държа на обувките и не правя компромиси с качество, естествена кожа ЗАДЪЛЖИТЕЛНО отвътре и дизайн. Така че 150-200 давам, но не си купувам всеки месец. А познавам хорам които за нищо на света не биха дали повече от 40-50лв., но пък купуват на килограм. Аз НЕ СЪМ от тях  Wink

Друг е въпросът, че тук в БГ са твърде надути цените на масови световни марки като например HUSH PUPPIES, които навсякъде могат да се купят за по около 70-80 USD, а тук летните чехли тръгнаха от 160лв - безумие.
Така, че ако пазарувам от тук обичам да купувам при намаления - което ще рече, ако нещо хубаво, качествено с готин дизайн и марково е струвало 250-300лв, да си го купя при 50% намаление. Не държа да нося позледни модни писъци, така че не е проблем ако са от миналогодишна колекция Naughty

# 124
  • София
  • Мнения: 3 880
при мен зависи от възможностите...преди време съм носила по-евтини, сега мога да си позволя по-скъпи и си купувам. обикновено в представите ми гледам да се вместя в 200 лв. и успявам /аз пък много лесно си харесвам обувки и въобще всичко...прати ме по магазините и съм готова, всичко си харесвам много бързо:)/...сега последно си взех невероятни обувки, които са най-скъпите ми до момента /350 лв. на Elle/, но"оправдах" покупката със сватбата на най-добрата ми приятелка:)
в магазина, от който ги взех имаше невероятни ботуши на Ботичели...обаче, виж за тях не мога да откъсна от сърцето си 1020 лв. и това си е...просто има неща, които са до възможности, но има и такива цифри, които просто в съзнанието ми не се побират...

# 125
  • София
  • Мнения: 18 679
Ау, темата ми е много актуална, защото се влюбих в едни ботички за 325 лв. Чудни са, но просто са над психологическата ми граница за цена, а и наистина не мисля, че струват толкова Confused Боли ме сърцето да ги дам сега тези пари и да ги видя след 2 месеца за 200 лв., както си знам, че ще стане...Боря се със себе си в момента Rolling Eyes

# 126
  • Мнения: X
Djane, разбрах аз, че става въпрос за нещо специално

а картинка може ли?

# 127
  • Мнения: 459
Обувките за мен е задължително да са супер качествени и красиви, затова никога не съм пестила от обувките.  Гласувах за последната опция

# 128
  • Мнения: 419
Зависи от обувките.По принцип давам около 100 лв,но ако много ми харесат бих дала и повече.

# 129
  • София
  • Мнения: 38 477
Оп, не видях и гласувах за цена за ботуши - до 150 лева.
Иначе за обувки - до 60.

# 130
  • София
  • Мнения: 4 294
Втора опция  Peace

# 131
  • Мнения: 1 250
Болна тема. Бих дала до 100 лв за обувки, повече ми се виждат много, но да са МОИТЕ обувки. А то какво? Навсякъде едни грозни, едни евтини, от където и да ги погледнеш, но безумно скъпо оценени.

# 132
  • Мнения: 5 500
МНого държа на обувките и не правя компромиси с качество, естествена кожа ЗАДЪЛЖИТЕЛНО отвътре и дизайн. Така че 150-200 давам, но не си купувам всеки месец. А познавам хорам които за нищо на света не биха дали повече от 40-50лв., но пък купуват на килограм. Аз НЕ СЪМ от тях  Wink
.... Не държа да нося позледни модни писъци, така че не е проблем ако са от миналогодишна колекция Naughty
На същото мнение съм, даже 3-та година ще ходя пак със същите ботуши от 240 лв. Не разполагам с неограничени възможности, от 1000 лв обувки едва ли ще си купя, но предпочитам едни, но качествени, а не 5 по 20 лв Crossing Arms

# 133
  • Мнения: 4 358
За обувки до 70 -80 , за ботуши максимум 200. Повече не давам Stop

# 134
  • Варна
  • Мнения: 3 415
точно в момента си търся обувки, но по магазините няма нищо, което да ми хареса...така че ако си намеря някакви обувки, които да ми харесват бих дала повече пари (100-200 лв), но бих си ги купила... Peace

# 135
  • София
  • Мнения: 1 819
Това е единственото нещо за което давам без да се замисля. Но напоследък е толкова трудно да харесам нещо...

Най-новите са едни кафеви, всекидневни, велурени от Pepina M, които за мое щастие се оказаха от миналата колекция и бяха на половин цена.
Иначе най-скъпите са едни от Max&Co за 320 лева, които носих цяла пролет - мисля, че се изплатиха.

Радвам се, ако си купя по-евтини, но цената не е това което би ме свпряло при избора на обувки.

# 136
Аз  дадох 2 опция,като знам,че ги нося един месец и после идва зима и трябва да се мятам на ботуши не ми се дават много пари.Понякога имам чувството,че от ботуши слагам чехлите и обратно.Нещо не съм по обувките,сякаш ботушите по ме теглят.А ако питаш мъжа ми и 500 може да даде,маниак

# 137
  • София
  • Мнения: 2 845
Обувки до 100, ботуши до 200 лв. По "Графа" има страхотни неща в тези рамки - хем модерни, хем красиви, хем удобни. Не виждам смисъл да давам повече, но не бих се и скъпила за по-малко.

# 138
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Много пари за обувки не давам. Предпочитам да си купя няколко чифта, да имам обувки за различни тоалети и поводи, отколкото да си купя едни скъпи обувки и да ги нося само тях цял сезон  Crossing Arms

# 139
  • Мнения: 544
До 60лв, макар че съм си купувала и по-скъпи, но не мисля, че е оправдан разход
За маратонки бих дала до 100лв и за ботуши също около 100лв

# 140
  • Мнения: 773
Всичко зависи от възможностите. Днес си харесах едни за 50, но ми се видяха скъпички.  Mr. Green Вкарайна сметка си взех за 25.  Grinning

# 141
  • Мнения: 1 045
60-100. Повече е надуто и неоправдано.  Peace
Ще се обосновеш ли моля кое му е надутото да си купиш обувки за 200 лв примерно  Rolling Eyes
ПП А това , че е неоправдано изобщо няма да го коментирам  Crazy

# 142
  • Мнения: 217
Баба ми казваше: "Може роклята да е от басма, но обувките трябва да са скъпи."
(В нейната младост басмата е била най-евтиния плат, сега естественият памук не е.  Laughing )
Права беше баба. Скъпата и красива обувка разкрасява неимоверно "роклята от басма".  Laughing
Така че аз съм склонна да дам повечко. Но винаги с идеята, че обувката е склонна да си изкара парите и да не я нося само един сезон. Wink
Обаче с тези ментета нямам никаква гаранция, че скъпата обувка е качествена.
Още ме боли стиснатата душица за едни сандали "Ливайс". Confused

Абсолютно съгласна!
Моята баба, Бог да я прости, прибавяше към списъка и "фризурата" и маникюра.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 603
Вчера с купих обувки - 98 лв. И повече съм склонна да дам, просто защото предпочитам да имам 1-2 чифта хубави обувки, отколкото 10 чифта грозни и ... разпространени  за по 20-30 лв.
.... само че, сега ми се сториха скъпи... така е, като разчита човек на НОИ....

# 144
  • Мнения: 35 961
ако ми харесат МНОГО - до 100, иначе спокойно се вмествам до 60 лв.

# 145
  • Мнения: 2 492
Не съм си намирала обувки под 100 лв и за момента ми се налага да давам доста над тази сума .
За мен цената не е фактор дали ще взема обувката  , ако ми хареса модела и е качествен , ако струва 10 лв нямам проблеми ще го нося .

# 146
  • Мнения: 19
За ботуши миналата година дадох 150лв, но са страхотни, а тази година за обувки 140лв.Заболя ме сърцето, но имам проблем с номерата(нося 40) и бях отчаяна и депресирана........

# 147
  • Мнения: 1 877
Гласувах с първа опция...предвид финансовите ми възможности

# 148
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
/аз пък много лесно си харесвам обувки и въобще всичко...прати ме по магазините и съм готова, всичко си харесвам много бързо:)/



Aurora,ти си истинска щастливка. Laughing
Аз съм точно обратното на теб.Хем много трудно си харесвам,хем имам ограничени възможности.

# 149
  • Мнения: 852
ако ми харесат МНОГО - до 100, иначе спокойно се вмествам до 60 лв.



И аз съм така! Peace

# 150
  • Мнения: 966
Зависи от финансите в момента,но над 60 лв. не ми се дават Thinking

# 151
  • Мнения: 1 432
До 200лв. Струват ми се множко,но ми се е слу4вало просто друга обувка/ботуш да не ми пасне,хареса,стане ........ Rolling Eyes

# 152
  • Мнения: 4 292
Вчера си купих боти за 114 лева. Не че нещо, спокойно мога да си купя и за 60 лв. въпроса е да ми грабне окото и да не правя прекалено голям компромис с качеството. Защото това лято си купих много сладки сандали за 35 лева, подметка им беше от онези твърдите и се сцепи на две още на втората седмица. Еми...хората са казали - евтиното излиза скъпо! Предпочитам да се бръкна повечко, но да знам че давам парите си за нещо, което си заслужава.  Rolling Eyes

# 153
  • Мнения: 3 830
За маратонки съм склонна и давам до 150лв., за обувки до 60-70лв., за ботуши около 100лв.

 Peace Peace Peace

# 154
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Е как пък никой не се похвали, че си е купил евтини и хубави обувки  ooooh!
Последното ми попадение са сандали за 10 ( да, 10 лв!!!), които не са мръднали от цяло лято носене. Харесват ми, супер удобни са, а пък и правят впечатление на хората около мен. Бас държа, че много обувки от 100 кинта например не издържат и един сезон  Peace

# 155
  • Мнения: 2 575
Е как пък никой не се похвали, че си е купил евтини и хубави обувки  ooooh!
Последното ми попадение са сандали за 10 ( да, 10 лв!!!), които не са мръднали от цяло лято носене. Харесват ми, супер удобни са, а пък и правят впечатление на хората около мен. Бас държа, че много обувки от 100 кинта например не издържат и един сезон  Peace

Остава да кажеш, че са от естествена кожа отвън и отвътре, защото за лятото е доста важно да са от качествен материал, особено ходилото newsm78 newsm78 newsm78

# 156
  • София
  • Мнения: 1 956
Първо: не го разбирам това - как някои хора са склонни да дадат суми, които не са им по стандарта. Хей така - да отгладуват едно хубаво некви си обувки, които въпреки цената обикновено се скапват за отрицателно време или унищожават краката!!! Плюс това Киса (май че) беше писала, че обувките трябва да съответстват и на дрехите - по стил, качество, цена... Но понякога пък това не е вярно. Помните ли в "Сексът и градът" Кари веднъж каза, че цял ден  обикаляла да търси рокля до 10 долара, която да подхожда на няколко стотин доларовите й обувки...
Аз лично вече не знам на какво съм склонна. Имала съм и добри, и лоши времена и съответно съм си купувала и от скъпите и от ефтините обувки. Трудно си намирам едновременно удобни, красиви и модерни обувки. Едно че нося 40-ти номер и друго, че съм тежък случай дюстабан и с широко ходило. До миналата година бях склонна да дам до 500 лева за ботуши, 300 за обувки и 150 за сандали и маратонки. Макар да не съм давала чак такива суми на практика. И след като се парнах няколко пъти - се приземих (почти). Пример - купих си миналата зима мнооого модерни ботуши, със стабилен ток, нехлъзгаща се подметка, същевременно елегантни и много модерни - за 270 лв... Напролет ги видях по 99!!! Освен това, колкото изглеждаха супер удобни, толкова ми скапаха краката - получих жестоки мазоли пред пръстите и чак под тях се чернееше избила кръв!!! Подметката за 2 седмици стана хлъзгава... И така -пред вид идващия сезон - най-реална цена за ботуши ми се вижда до 150 лв. Друг е въпросът, че за тези пари тук в Софиятасе намира само изкуствена кожа...За обувки 100 лева е таванът и то ако са мнооого хубави, сандали - 60...
Но ще видим - не ги намирам аз къде са ефтините обувки, а даже веднъж обърнах внимание и на магазините чак около Женския пазар. Все ботушите инае ги намирам около 300 лв!!!

# 157
  • Мнения: 1 413
Поради това, че имам много тесен и дълъг крак трудно си намирам удобни обувки. Саламандър например са ми супер неудобни. Затова взимам предимно български. Освен това повече от 2, максимум 3 сезона обувки не нося, омръзват ми и не виждам смисъл да давам торба пари. Есенни обувки си взех за 40, ботуши естествена кожа - 90, много съм доволна... остава да са издържливи...

# 158
  • Мнения: 750
Djane, разбрах аз, че става въпрос за нещо специално

а картинка може ли?
Мацинка..няма проблем...ама ако ми обясниш как да я ка4а! Rolling Eyes
Немога да ка4вам тук снимки... Blush

# 159
  • Мнения: 1 432
Тарталета,аз си купих обувки миналата пролет,носих ги тогава ,и през лятото и сега ги нося и догодина 6те ги нося.  Wink
Ухх,забравих да кажа ,4е бяха 25 лв.

# 160
  • Мнения: 1 317
Преди 2 години си купих ботуши, естествена кожа,  за 80 лв (тогава бяха скъпи) Simple Smile. Няма да ги сменя и тази година, не са мръднали и са ми адски удобни.   Peace

За обувки мога да дам и 10 и 200 лв. зависи дали ми харесват. Хич и не ми дреме какво ще каже някой се, важното е модела да ми допадне на мен.

# 161
  • Мнения: 255
До 100лв. бих дала за ботуши,за обувки и сандали до 60лв.

# 162
  • Мнения: 125
Зависи,ако много ми харесат бих дала до 150-160 лв.  Simple Smile

# 163
  • София
  • Мнения: 7 798
За обувки - до 150 лв, за ботуши до 250 лв.

# 164
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Много трудно си харесвам каквито и да е било обувки- от дом. пантофи и джапанки до ботуши и ски обувки  Mr. Green
Стига да ми харесат, съм склонна  да дам  ( и давам) много над зададената "горница".

# 165
  • Мнения: 1 318
Мда, изборът е труден. Харесах си едни много сладурски за 220 лв (някакво намаление имаше) и още се чудя дали да ги взема. Може днес да отскоча до магазина.
А имам едни ботуши - миналата година си ги купих от Букурещ за 80 евро, не са мръднали и са много удобни, въпреки че са на висок ток. Сега си търся бели/бежови, понеже си купих едно страхотно палтенце на Steilmann. Party

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Повече от 60 лв не бих дала за обувки. Или айде най-много 70 лв. Иначе бюджетът ми ще се разцентрова.

# 167
  • Мнения: 4 621
150 -200 максимум. Изключение бих направила са хубави и по-скъпи ботуши Peace

# 168
  • Мнения: 8 917
До 200...ако много ми харесат, може пак да помисля Wink....

# 169
  • Мнения: 1 919
150-200 ама тряя много да ми хванат окото

# 170
  • Мнения: 3 372
За обувки до 60-65 лв, а за ботуши 100-150 лв., не повече Peace То като гледам как вървят цените нагоре.....май и да не искаме ще ни се наложи да даваме и по повече занапред #Crazy

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Мога да дам много, но не искам!!! newsm78 Money newsm78

# 172
  • Мнения: 750
Djane, разбрах аз, че става въпрос за нещо специално

а картинка може ли?
Ето ми ги ботушите
И пак

# 173
  • Мнения: 5 362


За обувки мога да дам и 10 и 200 лв. зависи дали ми харесват. Хич и не ми дреме какво ще каже някой се, важното е модела да ми допадне на мен.
И аз съм така.

# 174
  • Мнения: 1 733
За ботуши - 100. Може и 150, но ако много ми харесат. За обувки повече от 60 лв няма смисъл да се дават.

# 175
  • софия
  • Мнения: 2 140
Склонна съм да дам и повече от колкото мога,стига да си харесам,по-точно да си намеря.Защото нося само платформи и то от най-яките.Знам,че веднага ще се намери някой,който ще се зачуди как мога да ходя с такива и да каже,че са много грозни,но това ми е стила.И тук е момента да ви помоля мили мами да ми кажете от къде да си купя ботуши с голееееееееемиииииииииии платформи.Магазина,от който си пазарувах вече го няма и си мисля,че ще остана без ботуши.

# 176
  • Мнения: X
Djane, мерси

много са ... и аз не знам как да го кажа - шик, елегантни са, и са в любимия ми цвят и модел

със здраве да си ги носиш и да им развъдиш братчета и сестричета  Mr. Green

# 177
  • Мнения: 5 299
На мен 70 лв за обувки ми се виждат много.... Rolling Eyes

# 178
  • Мнения: 750
Djane, мерси

много са ... и аз не знам как да го кажа - шик, елегантни са, и са в любимия ми цвят и модел

със здраве да си ги носиш и да им развъдиш братчета и сестричета  Mr. Green
Абе ако им взема още брат4ета и сестри4ета....мъж ми ще ме зарита с тях! Mr. Green

# 179
  • Мнения: 7 430
На мен 70 лв за обувки ми се виждат много.... Rolling Eyes

И на мен Peace
...аз си купувам обувки за не повече от 35-40лв. Wink

...момичета, много парички имате, бре  ooooh!

# 180
  • София
  • Мнения: 500
до 300 лева

# 181
  • Мнения: 2 673
давала съм най-много 150 лв за маратонки, но за обувки ми се свиди..не съм им особен фен, още повече на намаления има доста добри попадения на италиански и испански чепици

# 182
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Честно казано за обувки давам най-много пари. За дрехи: няма значение дали ще е 5 или 500. Но за обувките не е така. Трябва да са ми удобни и най-вече да не усещам, че ги нося. Цял ден съм в движение и съм много педантична в това отношение.
На въпроса: преди месец полудях за едни Шанел(ки) и дадох неприлично много пари за тях, но колкото повече ги гледам, толкова повече се радвам на смелостта си да ги купя.

# 183
  • Мнения: 3 835
Дай да ги видим  Praynig

# 184
# 185
# 186
  • Мнения: 739
около 150лв давам за обувки, за ботуши не ми се говори  Confused. Взех си миналата година и тази ще съм пас  Grinning. Мисля да си търся някакви ниски боти, нали уж няма да има сняг, защото с пролетно-есенните обувки съм много скарана  Close

# 187
  • Мнения: 14 489
до 200 за обувки. до 400 за ботуши.

# 188
# 189
За обувки всякаш съм склонна да дам най-много,но ккато се замисля,влюбя ли се в нещо става страшно,много се уливам с покупки

# 190
  • Мнения: 2 161
Не знам изобщо колко пари съм готова да дам.Когато ми падне пердето съм склонна на много глупости.

# 191
  • Мнения: 857
За обувки давам до 200лв,но за ботуши 3но повече.
Мисля,че ако имаш възможност за обувки определно си заслужва да се дават пари!
Може да си облечен с по ефтини дрехи,но една обувка може да направи тоалета да изглежда неузнаваем.

# 192
  • Мнения: 1 322
Аз от чехли минавам направо на ботуши. Първо обувки трудно мога да си харесам и второ не си заслужава, защото при нас вече няма ясно изразени пролет и есен.

# 193
  • Мнения: 730
Обувки- до 70-80, ботуши до 150.

# 194
  • Мнения: 289
Давам според финансовите си възможностите в момента. Имам ботуши и за 30, и за 430 лв. Но никога не бих си купила обувки, които са по-евтини, но не харесвам. По-скоро ще си ходя със старите  Peace

# 195
# 196
  • Мнения: 3 050
На мен 70 лв за обувки ми се виждат много.... Rolling Eyes
и аз така. По- скоро това ми е границата... но ако имам възможност, нямаше да е така.

# 197
  • Мнения: 430
До 100 лв за ботуши а за обувки до 60

# 198
  • Мнения: 1 632
Според възможностите в момента.Не ми се мисли ако съм милионерка ooooh!

# 199
  • Мнения: 2 956
За обувки давам до 70 лв; за ботуши - до 100 лв. Нагоре вече ми се вижда множко, въпреки че мога да си го позволя.
И аз по толкова горе-долу. Ако реша обаче да дам повече ще е с изчакване  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт