Отговори
# 60
  • Мнения: 62
И за бабите и дядовците ще дойде ред!!! Сега е единствено за вас.
Не се впрягай - това са глупости, които могат да се елиминират. И на нашите не им стана приятно, когато ги отрязахме, но свикнаха с времето... Важното е ти и съпруга ти да знаете какво искате!!!Радвайте се на детето!!!



# 61
  • Мнения: 62
Споко, и моите така се ежиха и още се ежат, ама важното е да не се предаваме. Като са искали да се грижат за някого да са си направили още едно. Аз на моите им казвам, че в момента изживявам най-голямото си щастие и че съм го родила за да се насладя на миговете с нея докато е малка, а като поотрасне и мама ходи на работа ще им я пращам. Не се предавай! Важното е с мъжа си да нямаш проблеми, а то на свекитата за това им викат "съкровища" Peace

# 62
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Миличка,не го позволявай.Аз съм била отгледана от баба ми и дядо ми ,оставили са ме на 8м.и си ме взеха на 6г.Родителите ми в София аз на Самоков.И така цели 6г. след това ми беше трудно да свикна с тях и никога не се получи близостта която трябва да я има.Липсваха ми първите 7г. с тях.Е,ТЕ ИДВАХА ВСЕКИ УЙКЕНД-НО НЕ Е СЪЩОТО.Сега след време майка ми също оценя това като грешка.

# 63
  • Мнения: 353
На мен винаги ми е харесвало при баба и при дядо. Сега само чакам някой да се освободи от работа и да вземе някое от децата, а защо не и двете. Сега дъщеричката ти е  малка, но като порасне малко сама ще ги търсиш. Те не искат по никакъв начин да й навредят, а само да ти помогнат. Успокой се и се радвай на всички около себе си, защото има такива хора, които казват: "А, че който има деца да си ги гледа". И тази фраза е много смешна ,но.........

# 64
  • Мнения: 2 498
Всичко от теб зависи дали ще им я оставиш да я вземат да я гледат-аз не бих допуснала тякова нещо....

# 65
  • Мнения: 2 616
Не виждам на колко е бебето, ама да ти кажа, колкото по-рано ги научиш бабите да не се бъркат, по-добре и повече нерви ще си спестиш. Тропаш с крак и казваш, че искаш да си гледаш детето сама, да не се бъркат и "да не пмагат", няма да остава да спи у тях и да не се обаждат много-много, има книги, има форум, акъл да не дават. Ако искат да помагат-да перат, готвят и чистят, детето веднъж седмично-на гости У ВАС и това. Моята свекърва се сърди, сърди, та се примири. Хич, не се  впрягай. Понякога бабите се престарават, без да осъзнават, че всъщност повече натварват и изнервят майката вместо да помагат, кажи им го. Така няма да се стигне до нервни изблици и скандали, надявам се да не се държат детински и да  разберат.

# 66
  • Мнения: 873
аз отдавна бях пуснала темата,сега гледам,че са се появили нови отговори и тя е минала напред.дали е случайно,но точно тези дни свекитата се обадиха,че искали пак да дойдат да видят детето Thinking.лошо няма,ама ако я подкарат пак от вратата:хайде,остави мама и тати и тръгвай с баба и дядо към Русе ooooh! не ми се иска хич да се карам с тях и ще се опитам да намеря добрия начин да им кажа,че трябва да бъдат търпеливи,докато дойде време Лили да им гостува самостоятелно.тя сега е почти на 5 месеца и още не е захранена,та май следващият дебат ще е на тази тема.най-интересното е,че ти им обясняваш,те казват "да,детето си е ваше!вярно,че сега има нови неща,децата се гладат по-различно..........захранихте ли я вече,кога ще я захранвате?" та така ще е и с взимането на детето-ще обяснявам аз и те пак ще си пеят своята ooooh!ама това е явно-закономерност и ще трябва да се науча да се правя на глуха като започнат да правят такива подмятания Sunglasses

# 67
  • Мнения: 1 032
Най- добре е да не им обръщаш сериозно внимание до момента, в който и те не ти кажат в прав текст "искаме да вземем детето". Тогава си им кажи в прав текст, че не си родила детето, за да го зарежеш няколко месеца по- късно на 300 км от теб (или колкото е разстоянието В. Търново- Русе). Или просто го обърни на майтап. В края на краищата не могат да ти го вземат от ръцете и да избягат с бебето в Русе, нали така?

# 68
  • Мнения: 1 672
щом не желаеш много ясно, че няма да дадеш да ти го гледат.Аз моята дъщеря също не бих я дала да я гледа свекито.КОгато детето се научи да говори добре и да може да ми казва всичко тогава може да я оставям при тях за няколко часа, но иначе НЕ

# 69
  • Мнения: 636
Цитат
Ти пък, не се връзвай - нека си плямпат. И при мен си плямпат някакви такива мераци, но става това, което аз реше, така, че нека си мечтаят. Хич и не обръщам внимание на такива неща.
И аз имах предложения да ми гледат бабите детето, ама питай ме дали стана така. Също не съм допускала никакви помагачи след раждането.
Казала съм категорично, че детето се гледа от майката и бащата - да помагат е едно, но да ни заместват, айде нЕма нужда!
 
 
И аз мисля така! Детето си е ваше и единствено вие решавате какво е най-добро за него.

# 70
  • Мнения: 842
Тя и моята свекърва преди имаше големи мераци да гледа малкия  и  да не го пускаме на детска градина, но в крайна сметка го гледа 3 дни и се отказа  Wink Не им се връзвай толкова. Ако ти не искаш, няма как да ти вземат детето.

# 71
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Историята Ви ми прилича на една зле прикрита манипулация

# 72
  • Мнения: 466
Гледай си бебока и не обръщай внимание на приказките им . Може да си доволна ,че имат желание и се радват така на внучето си . Аз също съм родила единствено внуче на свекъра и свекървата ама на тях меко казано не им пука , ето сега аз тръгвам на работа и стои въпроса кой ще го гледа - на случаен човек та дори и познат аз не мога да си остая детето .
 Сега просто не го мисли това - никой не може да вземе детето ако ти не си съгласна   bouquet

# 73
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
На мен пък ми се иска да имаше някой, който да ми помага, ако ще и само за един ден да е. Радвай се, че го обичат и имат желание да се грижат за него. А кога (и дали) това ще стане - ти ще прецениш. Но все пак има на кого да разчиташ, ако се наложи и мисля, че това никак не е за пренебрегване. Hug

# 74
  • Мнения: 1 121
Само не се карай с тях, защото ще дойде момент, в който ще ти потрябват. Аз си гледам детето сама. На моменти така изперквам, че бих дала мило и драго някой да го вземе сутринта и да го върне вечерта само и смао да мога да свърша всичко, да поспя, да си почина, да имам малко време и за себе си. Но това е невъзможно... едно, че кърмя, друго, че свекитата и майка и татко са в друга държава, тъй-че стискам зъби и това е. Аз лично бих оставила малкия за седмица-две след време, когато поотрастне. Не виждам нищо лошо в това, стига да го гледат така както аз казвам. Та с други думи, по-спокойно гледай на нещата, след време ще оцениш помощта им Wink

Общи условия

Активация на акаунт