Отговори
# 210
  • Мнения: 124
Puhka   незнам за походката, но що се отнася до ставане от стол или изобщо за някакво изправяне - страшна гледка съм Joy
И все по зле ще става  newsm53

# 211
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Аз със ставане и походка нямам проблем все още Wink, но ме притесняват кг-те. За един месец съм качила 4кг.
..... на 04.10.2007г. се записах също да ходя. тогава лекцията е "Видове Контракции". мислете и ако някоя от вас ще ходи - казвайте да се сформираме! айде лека ви нощ! и кураж остана само един работен ден, за повечето мами, до почивката!!!!
Целувам ви!
gotika80, лекцията на която ние ходихме днес беше "видове контракции". Както Lady V е писала днес, рекламата дойде малко в повече, но то си е нормално. Самата лекция беше много интересна и надявам се полезна.

# 212
  • Мнения: 674
попаднах на това и не мога да не го споделя с вас

http://www.mamaibebe.com/forum/viewtopic.php?t=6526


 Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 11:12 от izabela83

# 213
  • Мнения: 4 242
Здравейте сладки!
При мен нищо ново, само ви чета и ви се радвам! На болните бързо оздравяване!
На новодошлите много щастие и лека бременност!

# 214
  • Мнения: 668
Добро утро на всички, още един слънчев ден!  Simple Smile

Puhka - и моето шкембе е доста наедряло, и направо се притеснявам дали е нормално, но явно е. Не се коси - после ще се оправи!

Да се похваля, вчера се сдобих с едни "бременски" дънки и една пола, от тези с ластичната платка отпред на корема и съм много щастлива, защото няма да ми се налага да съм вечно в безформения гащеризон, който ми е широк. Така поне имам малко по приличен вид.
Днес колегите от фирмата заминаха групово на Пловдив до Панаира, и тук сме в намален състав, което не е лошо. Но за съжаление моите две колежки в стаята продължават да си стоят тук и да ме задимяват с отвратителните си цигари!  Twisted Evil Отвратена съм от отношението им - все едно съм някакъв предмет, стол някакъв си, а не човек!

Пожелавам лек ден днес, и мислете за предстоящия уикенд и почивките. Целувки от мен.

# 215
  • София
  • Мнения: 974
Добро утро и от мен.
Да докладвам за ФМ от вчера. Бях при Димитрова и съм доволна. Разгледа внимателно бебо и каза, че всичко е наред. Тежиме 400гр. и потвърди че е момченце. При мен таблицата познава.
За корема ми - много е голям, направо се плаша, а пък за гърдите да не говаря. Вече няма сутиен който да ми става. Някой да знае къде правят по поръчка. Ако може и контакти дайте.
За килограмите съм вече 8 отгоре. До края сигурно ще удяра 20. После как ще отслабвам не ми се мисли. Не ям по много и се храня балансирано, но си качвам стабилно.
Хубав ден от мен и целувки на коремчетата

# 216
  • Варна
  • Мнения: 172
Добро утро и от мен.

Една колежка на работа е болна и каза, че цитросептът в портокалов сок не горчи. Аз засега не съм болна, така че лично мнение не мога да изкажа дали това е вярно. Надявам се да помогна на някого.

Лек и приятен ден на всички  Hug

# 217
  • Мнения: 384
Но за съжаление моите две колежки в стаята продължават да си стоят тук и да ме задимяват с отвратителните си цигари!  Twisted Evil Отвратена съм от отношението им - все едно съм някакъв предмет, стол някакъв си, а не човек!

Ох, ако знаеш колко те разбирам. Аз работя в затворено пространство, отникъде не влиза светлина и въздух - едно голямо помещение, в което са разхвърляни бюра. Уж се опитахме да се разделим на пушачи и непушачи, но първите изобилстват, така че и непушачите си пушим заедно с тях. На мен ми беше зле от цигарите и преди да забременея, в един момент ми се насълзяват очите и започвам тихо и кротко да си рева, докато работя или ме избиваше да повръщам. Като им направя забележка, ми казваха, че се глезя. Вдигнала съм ръце, защото никой и по никакъв начин не се съобразява с малкото непушачи. Повечето дни гледам да не се задържам много там, дори ако трябва да обикалям с цел и без цел по улиците и да се връщам за малко, защото имам възможност да си работя и вкъщи. Гледам да си организирам повече срещи и да не ме одимяват, но срядата ми е ад, с бебето стоим до полунощ във воняща тютюнева среда. Толкова го мразя този ден, че няма накъде повече. От време на време ходя да дишам на балкона и това е единственото, което мога да направя. Ама като застудее и затворят балкона ще си пушим колективно по цял ден. Иде ми...#2gunfire

# 218
  • Мнения: 60
добро утро, мацки.

аз също съм доста кореместа вече. нямам кантра в къщи и не съм се мерила, но допреди 3 седмици бях с 6 отгоре. сега ще ходя на преглед във вторник - заради леките болки ще ида по-рано, иначе трябваше на 9-ти. и дано всичко да е наред. и ще видим колко съм качила този път. ужасен апетит имам, момичета. аз по принцип обожавам храната, но съм от тези, дето не пълнеят. а сега ми се яде жестоко повече и очевидно се трупа Crazy. въпреки че успявам да се укротявам и не ям много повече от обикновено. но на сладко много ме избива, а преди сладко не ядях хич.
и определено трудно сядам и ставам. а задъхвате ли се? аз жестоко. дори като седя и като говоря по-емоционално, например и в един момент трудно поемам въздух  Shocked.

искам да ви питам откъде може да се купи бельо за бременни - предимно бодита ме интересуват, че моя кръст е много чувствителен и като захладнее трябва да го обличам задължително. а вече не мога да си нося бодитата... но и бикини и чоропогащници, че усещам накъде отиват нещата вече...

лек и хубав петък на всички

# 219
  • Мнения: 13
Ама какви са тия хора бе... нямам думи просто.... може би ви завиждат мили майчета за щастието което излъчвате, и затова се държат така. #2gunfire

Аз от моите колеги не мога да се оплача, гледат ме като писано яйце, даже шефовете ми разрешиха да работя от вкъщи от време на време, за да не се преуморявам Simple Smile

Но майчетата които работите в задимени помещения, съветвам ви да ескалирате проблема. Говорете с шефовете първо или с HR отдела, ако има такъв. Може да ги заплашите с болничен до края на бременността ви, или нещо друго Wink. Всички знаят, че да се пуши на работното място е абсолютно забранено! Ако не ви обърнат внимание, потърсете ХЕИ. Една колежка веднъж ги потърси, реагираха учудващо бързо, достатъчно е само да се подадете жалба по телефона.
Ежедневния стрес от контакта с подобни лоши хора ви носи не по-малка вреда, не си заслужава да търпите и цигарения дим отгоре на това. А и те очевидно не заслужават компромиси!

# 220
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!

rosi_bosi, готика, anita7, поздравления за добрите резултати и изследвания!

Готика, благодаря ти за предложението! Много мило от твоя страна! Сигурно ще се възползвам   bouquet Hug

Напълно съм съгласна с merany относно пушачите и това, че не трябва да ги толерираме особено в състоянието, в което се намираме! Това е недопустимо! Добре,че в нашия офис се пуши само на терасата Praynig

Относно корема, и моя нарасна значително и усещам, че ми причи при някои движения! Преди няколко седмици се загледах в него докато вървях и установих, че се поклаща наляво-надясно - много смешно!  Laughing

Пазете се от грипа момичета и усмихнат ден!

# 221
  • Мнения: 336
    Рибче, лекарят каза, че полижинаксът не е опасен. Но пък при мен няма и ефект.  Rolling Eyes
   Днес отивам в 25 поликлиника да видя там как стоят нещата със ЖК.
   Някой може ли да ми каже дали е проблем първата фетална морфология да се направи след 20  седмица? Че аз поокъсних.

# 222
  • Мнения: 384
Относно корема, и моя нарасна значително и усещам, че ми причи при някои движения! Преди няколко седмици се загледах в него докато вървях и установих, че се поклаща наляво-надясно - много смешно!  Laughing

Точно, точно, за да балансирам, се поклащам и аз с него, сигурно изглежда много смешно отстрани Laughing. Коремът си расте, но предишните дни ми бяха много нервни в работата и веднага ми се отрази върху килограмите - два надолу. Добре че е петък, в събота и неделя ще съм си вкъщи и ще забравя за всички простотии от тази седмица. А на гадната ми шефка, която отново намери повод да ме разреве вчера с някакви абсурдни претенции, ще й го върна. Останали сме двама човека в отдела, никой не се задържа заради отвратителния й характер. Наговорили сме се с колегата след някоя и друга седмица да си вземе отпуска, а аз в същия ден ще си взема болнични и ще я оставим да се бъхти сама. Като ще си мерим пишките, нека. Моята може да се окаже по-голяма пък Crossing Arms. А за цигарите - няма никакъв смисъл. Баш шефката е върла пушачка, освен това е стара мома и няма никакъв начин да ми влезе в положението. newsm78.

# 223
  • Мнения: 672
Ама какви са тия хора бе... нямам думи просто.... може би ви завиждат мили майчета за щастието което излъчвате, и затова се държат така. #2gunfire

Аз от моите колеги не мога да се оплача, гледат ме като писано яйце, даже шефовете ми разрешиха да работя от вкъщи от време на време, за да не се преуморявам Simple Smile

Но майчетата които работите в задимени помещения, съветвам ви да ескалирате проблема. Говорете с шефовете първо или с HR отдела, ако има такъв. Може да ги заплашите с болничен до края на бременността ви, или нещо друго Wink. Всички знаят, че да се пуши на работното място е абсолютно забранено! Ако не ви обърнат внимание, потърсете ХЕИ. Една колежка веднъж ги потърси, реагираха учудващо бързо, достатъчно е само да се подадете жалба по телефона.
Ежедневния стрес от контакта с подобни лоши хора ви носи не по-малка вреда, не си заслужава да търпите и цигарения дим отгоре на това. А и те очевидно не заслужават компромиси!

Точно така! Мерани е права! Само така ще се оправят тези хора. Не мога да разбера липсата на толерантност в подобни моменти. Това е чудовищно. А и да няма бременни в стаята, пушенето в затворени помещения, в които има и непушачи е липса на уважение и възпитание Close
Направо много се ядосах! Щом моя шеф не пуши в собствения си кабинет, когато се налага аз да съм там, значи всички могат. Ох, ама наистина много се ядосах. Борете се момичета! Трябва да ви уважават.
Вчера направих първите покупки за бебчо. Синя хавлийка със Зайо Байо и едно комплектче с патенца - боди, блузка, ританки и шапчица. Харесах си одеалце и комплект за изписване, но нямаше как да нося всичко. Целувки на всички!

# 224
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен
Добре дошли на новите мами и честито на всички с добри новини
На болничките бързо оздравяване. Наистина има грип някакав и май някъкъв с повръщане и разтройство има /племенниците ми го карат/. Абе пазете се много и това е.
За корема моя за изминалия месец мноого порасна. Аз вчера бях на ЖК: 12см за 4седмици съм сложила на талията...чак акушерката се изненада  Laughing. А килограми общо 5 до сега като 2,5кг само за последните 2 седмици и това което ме изненада е че аз сега ям по-малко отколкото в начакото. Но мен ако питате всичко е много индивидуално.
За поклащането аз си бях счупила крак на нова година и до май-юни месец все си понакуцвах и тъкмо ми мина и опа бебче и сега като се поизморя почвам да куцам ама не знам дали заради корема или заради крачето. Обаче като се смея с глас и то започва да подскача /коремчето/ и ми става още по-смешно. Забелязвали ли сте и вие такова нещо?
Хайде лек и приятен ден от мен и погалете сладките тумбички  Hug

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 11:42 от galiv

Общи условия

Активация на акаунт