Отговори
# 240
  • Мнения: 419
Честит Рожден на таткото на Изабела83. Здраве и много щастие!  bouquet

Аз тия дни незнам какво ми се случи, но ми беше страшно зле. Световъртеж, гадене с повръщане и Т 37.4 Всичко, което погълнах беше в тоалетната след около 30 мин. Сега ми е по-добре. Може би като разбрах че в ръцете ми гинеколога по ЗК ми връчи направление за хоспитализация се оправих набързо. Не се стигна до болница, защото наистина съм добре засега.Както каза лекарката: ей, момиче, в корема ти само бебе има. hahaha Цели два дни и половина нито вода, нито храна.
Днес видяхме бебчо, добре е, решил е с една седмица да се движи напред. Преполовохме бременния период. Но не се знае какво ще е, оставила съм за 5 октомври да разберем, тогава ще съм при д-р Марков на ФМ. За момента е седалищно разположен бебока. Имам усещане за мъж пак, дано да е мъж, много искам.  Praynig

Спокоен ден.



П.С С тия учителски стачки ще полудея, ей. smile3511 Петър се чудя какво да го правя, а и той иска да ходи на детска градина все пак, при приятелите си.

# 241
  • Мнения: 110
Значи август целия + първата седмица на септември бях болничен. Имах 2 работни дни за август но въпреки това шефовете ми изплатиха цяла заплата + това ми бяха пуснали и болничния (който не ми е изплатен още). Аз понеже съм си съвестна, а и швфовете са ми просто перфектни, та като се върнах на работа им казах че за да са коректни нещата и аз да съм спокойна ще си пусна цялата оставаща ми отпуска (15 дни) но ще си идвам на работа. Та пуснах аз молбата за отпуск от 10.09 (тогава ми беше първия работен ден след болничния) и вчера счетоводителката ни се обади и каза да си я пусна в другия месец защото иначе щяло много да ми намали сумата като ми ги изчислят после за 6 месеца назад. Ще потърся нещо в нета и ше го пусна, но майка ми която е счетоводителка също каза че дори платената отпуска влияе в/у крайния резултат.

# 242
  • Мнения: 419
но майка ми която е счетоводителка също каза че дори платената отпуска влияе в/у крайния резултат.

Абсолютно си права. Влияе и то сериозно. Аз от средата на юли съм болничен и си представям какво ще взимам като изляза по майчинство, но не съм го искала така да става. Няма болна да ходя да работя, все пак.

# 243
  • Мнения: 8 961
GALADRIEL и аз на 5 ти октомври съм при д-р Марков, в 17,20 ч. И готика80, също. Ти в колко часа си? Може да се видим! Хи хи хи! Какво съвпадение!

 Hug Hug Hug

# 244
  • Sofia
  • Мнения: 311
Хей, момичета, дайте ми малко от вашите коремчета, щом са толкова големи Grinning Аз така искам да имам коремче вече и да се вижда, ама не  Sad Всеки ден се гледам в огледалото като лудите дали не ми е пораснало муни4ко корем4ето Embarassed Ама почти нямам корем, да не кажа никак, въобще не ми личи да съм бременна и имам чувството, че коремът ми не расте. Имам си само мъни4ко закръглено коремче под пъпа, все едно съм хапнала малко повече, а като леган съвсем изчезва. А докторката казва че съм си добре така и толкоз. Ами дано по-нататтък така като на вас изведнъж да ми порасне.

macipici, аз имам Хашимото и питах за щитовидната жлеза, защото ендокриноложката ми казва да пия аспирин протект, иначе мойе да е опасно за бебо, и аз пих досега, ама гинеколожката ми се кара и иска веднага да го спирам и аз не знам какво да правя  newsm78 Иначе TSH засега ми е ок, пия си л-тироксина, само не знма тоя аспирин да го продължавам ли? Май по-добре да го спра

# 245
  • София
  • Мнения: 76
Rib4e моя съвет е да си направиш консултация с Катя Тодорова тя работи в Майчин Дом , но има и кабинет на ПР Славейков

# 246
  • Мнения: 60
ох, таза тема с майчнството и какво влие върху размера му я въртяхме няколко пъти и аз финално така и не разбрах какво става.
но ако в това болничния да ти намалява майчинството има логика (тъй като ти се изплаща по-малка сума и после тя влиза като доход, който си имал през съответния месец), то в това платената отпуска да ти намалява майчинството не намирам никакъв смисъл!
може ли някой наистина да каже, защото точно мислех да си взема другия месец 2 седмици да си почина  едно хубаво.

# 247
  • Мнения: 136
Здравейте!
Преди час-два се върнах от консултация.Бебчето се развива нормално: 370 гр. , главичката му е 51мм.,отговаря точно на седмицата си .Но аз съм качила много +7 кг. за зялата бременност ,като последния месец +5кг smile3555.Не знам какво става, слон не съм яла за вечеря.Доктора ми се скара и ми спря хляба , а пък аз ям черен хляб с овесени ядки ,един хляб изяждам за 10 дни. newsm45Освен това вече ми разреши да ставам от леглото и да се движа , даже мога да ходя на разходка.Хематома е изчезнал и аз съм много доволна.Жалко , че времето се развали (аз цялото лято го изкарах в леглото).А против контракции никакво лежане по гръб.
Много жалко, но на бебето пола не се видя , пъпната връв минаваше през краченцата и много се въртя , ама не ще.За сега ще си седим без щъркелче .Най-важното е че е добре и се развива в норма.Мъжът ми веднага : "Срамежливо като майка си !"Само , че аз не се смятам за срамежлива. Blush
Хайде чао ,че ви надух главите с моите вълнения!За сега целувки и успешен ден!

# 248
  • Мнения: 306
ох, таза тема с майчнството и какво влие върху размера му я въртяхме няколко пъти и аз финално така и не разбрах какво става.
но ако в това болничния да ти намалява майчинството има логика (тъй като ти се изплаща по-малка сума и после тя влиза като доход, който си имал през съответния месец), то в това платената отпуска да ти намалява майчинството не намирам никакъв смисъл!
може ли някой наистина да каже, защото точно мислех да си взема другия месец 2 седмици да си почина  едно хубаво.

Според мен няма никаква логика... Дори и цял месец да си в платен отпуск, няма разклика в заплатата  ти, съответно осигурителния доход.

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 31
здравейте февруарски мамчета!и аз очаквам бебче през февруари по точно на 12!
вчера ходих на 3D и видяхме с такото че чакаме момченце!но ми казаха след 1 месец пак да отида защото бъбречните му легенчета са леко разширени и трябвало да се следят! Cry да сте чували нещо по темета?ще съм много благодарна за вашият коментар!

# 250
  • Мнения: 136
rib4e Моят ендокринолог ми каза да спра и л-тироксина , само ако хормона ми надскочи референтни стойности да тичам при него.Аз съм с растящ възел , но хормона ми беше в норма , след лечението.Другата седмица ще ходя на преглед.Според мен е най добре да се консултираш и с друг специалист , всеки случай е различен , но според мен аспирина не е много полезен за бебчето , това е едно от лекарствата, които категорично се отхвърлят при бременност.
Бързо отивай  на лекар и кажи после какъв е резултата.Стискам палци!

# 251
  • София
  • Мнения: 76
macipici нормално лие да ти спре л тироксина след като той регулира хормона , който си е важен за бебока

# 252
  • Мнения: 136
zlatоmira boneva  welcomeДобре дошла при нас!Пожелавам ти лека бременност и с много радост през февруари да гушкаш здраво и сладко бебенце!
По твоя въпрос не съм наясно , но искрено се надявам да намериш информацията ,която ти трябва. smile3525

# 253
  • Мнения: 136
tedi_ig[/size] Да нормално е ,защото л -тироксина не лекува, а облекчава работата на болната жлеза.Но щом хормона е в  нормите ,т.е. доставя необходимото количество на организма ,не е необходимо да се замества със синтетичен.В моя случай възела не се повлия на лечението и е неспасяемо да се оперира.Но ако започне да пречи на нормалната работа на жлезата , ще се наложи да ме оперират ,дори и преди да съм родила.За това и другата седмица съм на контролен преглед и ще преценим как да процедираме.Аз се чувствам горе-долу добре, с изключение на сърцебиенето и мисля , че няма да имам проблеми .Най-вероятно е пак да започна да го пия . Rolling Eyes
Съжалявам за зеления цвят

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 16:08 от macipici

# 254
  • София
  • Мнения: 76
Колко ти е TSH - to

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт