Домашно насилие

  • 150 694
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 306
М.Димовска, а майка ти знае ли какво става?
Ако подадеш жалба в полицията, ще го привикат на разговор, но нищо друго. От което той може още повече да се назлоби.А междувременно теб кой ще те пази?Там се активизират ако има средна телесна повреда. Но нищо не пречи да отидеш в полицията, да поговориш, да ти обяснят те какво могат да помогнат реално, те си знаят процедурите по закон.Поне да знаеш на какво можеш да разчиташ.
При всички положения ти в този дом не можеш да останеш.Или ти или брат ти.
Аз бих търсила подкрепа от Анимус или някаква организация за временно настаняване.Да си търся работа и ефтина квартира със съквартиранти, за да делим разходите.Ако трябва- временно настаняване в дома на приятелка. Ако трябва на дюшек на земята ще спя.Просто трябва да се подготвиш да се махнеш, все пак не си на 12 а на 22.
Не казвам, че на брат ти трябва да му се размине, но в момента мисли първо за собствената си стабилизация.Успех! Peace

# 676
  • Сф
  • Мнения: 10 752
и аз така, ту влизам в темата ту излизам. А днес по случай14ти февруари се поздравявам, че мъжа ми се изнесе. Вече около4 години е тормоза, като в началото хвърляше предмети, включая  и на детето и такива, които майка ми е купила. Почти не се виждах с никой, не работех, той предпочита да не работя. Чудех се как ще се справя. После след като родих почна и боя, все- по силен, като снощи градацията беше, че опита да ме хвърли през балкона. Естествено все  е пил повече. Детето беше в истерия и  викаше "мамо, мамо" -май това ме спаси. Естествено викнах полиция, както и половината блок ни е чул. Това се повтаряше имах и дело за насилие, но все не смеех, убеждаваше ме, че за нищо не ставам,че съм куца, грозна и дебела, че не карам кола. И като четох вашите мнения виждам толкова сходни мъже, по - точно боклуци. И моя като дойде полиция отива под завивките та да си помислят че аз съм луда. Освен това гази по целия апартамент с обувки, та да имам да чистя
Моя има богата биография с насилие и преди мен, защо ли се заблуждавах....но дори и сега да питате хората ще кажат, че е такъв добър баща. Чак се чудя луда ли съм не съм ли. Майка ми застана зад мен, естествено той я мрази посягал и е два пъти. Не иска да се обвинявам, защото аз просто съм загубила връзка с действителността..Успях да си пребера ключовете от вкъщи, от колата и искам да заведа дело за развод по взаимно, ако се опита да хитрува, вадя медицинското.
Истински се възхищавам на хора които още от първия път изчезват от насилника. Аз явно съм от по- меко тесто. Естествено, че каза че ще ме убие ако се разведа, но мисля че е страхливец и ако не сме си в полезрението ще се разкара.
Имам чувството че хората ще ме сочат с пръст, нали знаете, както изнасилената жена- че тя е виновна да предизвика изнасилването, просто е такъв добър човек ...........за пред хората......
Ей това чувство на вина, незнайно откъде ме плаши. Можех ли да променя нещо? Ядосвала ли съм го много?- въпреки, че знам че никой няма право да ме удря. 
Иначе , че ще се справя ще се справя и сама.
Ако някой се държи така с моята дъщеря бих го  #2gunfire затова е по- добре да я лиша от добрия и татко, защото ще се побърка от сега.
Айде честито на Зарезановците, че в тая тема влюбени май няма Grinning

# 677
  • Мнения: 418
Цитат
искам да заведа дело за развод по взаимно, ако се опита да хитрува, вадя медицинското.
вади го хич не чакаи, че и то си има давност, аз бившия не успях да го осъдя заради минало давност насилие с 2 месеца разлика (но тогава нямаше кой да ме посъветва)... ooooh!

А да си луда не си и аз бях луда като всички попаднали на насилник... Явно им е такава племето... Предпочитат на една жена да скачат, но стигне ли се да си мерят "гегите" с някой истински мъж, се свиват под юргана  Peace

Ха
 Наздраве на празнуващите:


Сега да си пиинем и хапнем за наше здраве и здравето на близките на сърцето ни хора Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 678
  • Мнения: 897
Цитат
Имам чувството че хората ще ме сочат с пръст, нали знаете, както изнасилената жена- че тя е виновна да предизвика изнасилването, просто е такъв добър човек ...........за пред хората.....
Цитат
Хора всякакви. Глупави-умни. Красиви-грозни. Чисти-мръсни. работливи-мързеливи.
Това, че някой тъпак ще те сочи с пръст и ще казва, че си си го заслужавала. То си е за него. макар, че не вярвам да има все още толкова прости хора.
Дръж се и да не се поддадеш да го прибереш пак.

# 679
  • Мнения: 931
Toromanova73, не губи време и вади медицинско. Имаш ли жалба в полицията за снощи? Ако нямаш иди подай официална жалба, не губи време. Точно преди една година моя преби майка ми и мен и полицията го арестува тогава, пренощува в ареста и му съставиха предупредителен протокол да се въздържа от насилие. Той също се опита да хитрува пред полицията, че не е употребявал насилие, че само сме спорили, но не му се вързаха.
И още един съвет ако ми позволиш - пусни молба за развод с доказване на вина, не по взаимно съгласие защото ако реши да ти прави номера може да откаже да подпише споразумението за развод и ще трябва да заведеш ново дело с доказване на вина. Разликата е, че делото с доказване на вина винаги може да завърши като такова по взаимно съгласие без да се налага да плащаш нищо допълнително.
Относно чувството на вина, нали знаеш, че специалитет на насилниците е да ти вменят чувство за вина, че те бие защото си такава или онакава, или си го предизвикала. Само не му се връзвай, не искам да те плаша, но една позната адвокатка ми беше разказала за случай, в който нейна клиентка жертва на домашно насилие първоначално подала молба за развод, която в последствие оттеглила и при следващия побой, мъжът й я убил. Никога не се знае как може да завърши нещо такова. Спасявай се докато можеш.  Hug

# 680
  • Мнения: 1 931
Toromanova73, не губи време и вади медицинско. Имаш ли жалба в полицията за снощи? Ако нямаш иди подай официална жалба, не губи време. Точно преди една година моя преби майка ми и мен и полицията го арестува тогава, пренощува в ареста и му съставиха предупредителен протокол да се въздържа от насилие. Той също се опита да хитрува пред полицията, че не е употребявал насилие, че само сме спорили, но не му се вързаха.
И още един съвет ако ми позволиш - пусни молба за развод с доказване на вина, не по взаимно съгласие защото ако реши да ти прави номера може да откаже да подпише споразумението за развод и ще трябва да заведеш ново дело с доказване на вина. Разликата е, че делото с доказване на вина винаги може да завърши като такова по взаимно съгласие без да се налага да плащаш нищо допълнително.
Относно чувството на вина, нали знаеш, че специалитет на насилниците е да ти вменят чувство за вина, че те бие защото си такава или онакава, или си го предизвикала. Само не му се връзвай, не искам да те плаша, но една позната адвокатка ми беше разказала за случай, в който нейна клиентка жертва на домашно насилие първоначално подала молба за развод, която в последствие оттеглила и при следващия побой, мъжът й я убил. Никога не се знае как може да завърши нещо такова. Спасявай се докато можеш.  Hug
Не бих могла да напиша нещо по-различно от това. Не оставяй нещата така и да му се размине.

# 681
# 682
  • Мнения: 54 885
Цитат
Имам чувството че хората ще ме сочат с пръст, нали знаете, както изнасилената жена- че тя е виновна да предизвика изнасилването, просто е такъв добър човек ...........за пред хората.....
Цитат
Хора всякакви. Глупави-умни. Красиви-грозни. Чисти-мръсни. работливи-мързеливи.
Това, че някой тъпак ще те сочи с пръст и ще казва, че си си го заслужавала. То си е за него.
макар, че не вярвам да има все още толкова прости хора.
Дръж се и да не се поддадеш да го прибереш пак.

Тороманова , Hug

Хората реално не ги е грижа за теб .
Важното е да има материал за клюки , нищо повече . Naughty

Помисли за себе си и детето , недей да търпиш !
Много хубаво ти е обяснила Калинчита , действай !

Бъди силна , много кураж и успех ти желая ! Hug

# 683
  • Мнения: 2
klodia, milko i morko, благодаря Ви, за включването! Намерих работа и както се казва започвам да кроя нови планове, който ще се осъществят доста бавно, но надявам се славно! Simple Smile

# 684
  • Мнения: 306
Димовска, успех! Животът е пред теб!
Поне имаш пример за мъж -насилник, и дано това ти е отворило очите като си избираш съпруг един ден!  bouquet

# 685
  • Мнения: 418
Димовска, успех! Животът е пред теб!
Поне имаш пример за мъж -насилник, и дано това ти е отворило очите като си избираш съпруг един ден!  bouquet
  bouquet  bouquet  bouquet
Много добре написано  Heart Eyes

# 686
# 687
  • Мнения: 897
klodia, milko i morko, благодаря Ви, за включването! Намерих работа и както се казва започвам да кроя нови планове, който ще се осъществят доста бавно, но надявам се славно! Simple Smile
Ще се!. И хубавите неща идват, точно когато не ги очакваш.

# 688
  • Сф
  • Мнения: 10 752
И аз ви благодаря за мненията и помощта, с вас ми  е по- леко, помагате ми да разбера, че е пълно с такива "мъже", ситуациите описани от вас са доста сходни, дори и като реплики и поведение. Сега съм благодарна, че съм само със синини, а можеше да бъде и по- лошо...За справка, аз съм му трети брак..- толкова е прекрасен, че все не попада на жена..Сега поне като е сам и няма на кого да си го изкара ще се издърви и притесни някои мъже и ще си изяде боя. Най- искрено му го  желая, преди мен му се е случвало , дори съм го спасявала от конфликти. Но все- пак нека опита от собственото си "лечение", защото сега, сам още повече ще се пропие и ще му паднат критериите. Все съжелявах, че нямам брат или баща да му удари един и на него, да види как е. Съжелявам , че съм груба, но те бият САМО жени , пред мъже не им стиска........

# 689
  • Мнения: 418
toromanova73 - хич не го мисли ... щом му е трети брак, явно критериите му за жени са си същите както при първата ...
Ще започне с диренето на нова като теб и тях и със сигурност ще намери, вярвай ми  Peace
Нито ще се пропие нито пък ще съжалява много много за теб, а ще се отбие на места където се е запознал с трите ви и ще си хване нова жертва, което ще го "съжали" че не е попаднал на жена  Peace

Гладай напред в живота и не се обръщай назад   bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт