Първа родителска среща в Детската градина

  • 15 849
  • 127
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 867
Има и вариант да пият минерална/трапезна вода, която се доставя в голяма бутилка, а на децата се сипва в метални добре измити чашки.

# 121
  • Мнения: 7 391
Аз лично съм против чашките за еднократна употреба. Група от 25 деца, които пият вода средно по 4 пъти на ден, означава 100 пластмасови чашки дневно в боклука. В една детска градина с 10 групи, това прави 1000 чашки дневно. Shocked

Миене и стерилизиране на металните чашки е добър вариант. Еднократни - само когато са навън.


Янита имаш ли реална представа за стерилизацията на металните чаши????? Колко минути? Ще ти кажа 90 минути в стерилизатора без време за миене -още 5-10 мин. Хайде смятай - колко пъти децата ще пият вода през деня ??? Като сложиш и ползването на чашките на сутрешна или следобедна закуска / когато има нещо да се пие/ Втори въпрос  Twisted Evil колко метални чаши ще трябват на една група деца - 25 деца за 4 пъти пиене на вода ???
                               100 еднократни чаши / за 1 ден/ струват 1.60 -1.70 лв.20 дни - 32 - 34 лвПри група от 30 деца се пада по 1 лв на родител.Какъв е проблема при чашите за еднократна употреба - аз мисля,че са по-хигиенични и удобни.Ползваш -хвърляш в коша. Peace  bouquet
                                 PS.Пропуснах металните чаши трябва и да изстинат след стерилизация. Peace

# 122
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Точно заради стерилизирането г-жите обясниха, че няма да им е възможно. Това значи, че по цял ден с това ще трябва да се занимават, а определено имат по-важни неща за вършене. Както и да е, ние се спряхме на варианта всяко да си носи шише.

А, да добавя-много доволна останах, като разбрах, че вече не мият с белина. И действително, градината не смърдеше.

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 18:46 от Гита Ог

# 123
  • Мнения: 1 640
В нашата градина практиката е да се ползват пластм.чашки за еднократна употреба ,но им дават на децата само 2 пъти дневно вода-така беше лятото със сигурност.Затова и спрях детето тогава да ходи на градина-жегите бяха почти всеки ден,стаята им с големи френски прозорци без щори ,а с южно изложение ooooh!Мъка си беше и за деца и за персонал.На родителската среща подхвърлих идея за закупуване на щори,но не се прие, на този етап за друго щели да мислят,а после за щорите.Да,сега ще купуваме спални комплектчета ,покривки,канцеларски и рисувателни материали,играчки,а после  и други.

# 124
  • Мнения: 4 362
Освен парички,ще има и не съгласни,такива които си говорят по телефона и ти нищо не чуваш и ей такива неща

# 125
  • Мнения: 33
Освен всичко изброено тук, учителките запознават родителите с всички допълнителни занимания които се предлагат през годината. Така че имайте готовност да си изберете.

# 126
  • Мнения: 1 234
Миналата седмица мина и нашата първа родителска среща. Обясняват правилата в градината, за числеността на групите, какви занимания им предстоят. Естествено и за парички - за материали за децата - по 40 лв, за комплекти спални - около 20 лв./2 комплекта - летен и зимен се включват в цената/. Говорихме си и какви ремонти трябва да се направят, то хубаво ама идва зима, сега се сещаме...и то масивни ремонти - за изолация външна, вътрешна, боядисване вътре...което ме навява на мисълта, че поне седмица - две не трябва да има деца в групата. А разходите - кой колкото може, толкова да поеме! На всичкото отгоре и ме избраха за касиер  ooooh! /единодушно решение на учителския съвет, как става тоя номер, незнам/
Не виждам как можем с нормални заплати да поемем наведнъж всички разходи, като сметнем и това, че все пак трябва да се купят и дрешки на децата, става студено. Може би разхвърляно по месеци, не е чак такава сума, но наведнъж, идва малко нанагорно  Peace

# 127
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Забравих да кажа, че в нашата градина се търсят "лелички" за групите. Ако имате "под ръка" някоя жена, която обича децата и си търси работа, в 71 ОДЗ в Младост1. Може и в пенсионна възраст да е.

Общи условия

Активация на акаунт