За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 441
  • 604
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, това е реколтата за 17 години преход. И на мен ми е много неприятно. И сигурно това е една от причините всичко да е наопаки. Децата, които завършват тази година училище са точно детата на прехода, които ще има да си патят след време, защото след още 10 години всичко ще е различно. А моето поколение завърши по старата система и трябваше да се справя в напълно непознати условия и политически и икономически сътресения. И в такава обстановка става озлобление, диващина, пък и ако щеш боклуците по улицата.
На моменти се чудя дали някога населението ще излезе от диващината.
Образователната ни система не е велика, но преди демокрацията беше на добро ниво. Имаше неща, които ме вбесяваха, но те по-скоро бяха към идеологическата роля на училището, а не толкова на начина на преподаване или структурирането на материала и работата на учителите като компетентност.
Ще трябва да се измисли нещо, че децата да са готови за живота.

Чу се, че синдикатите свалят процентите  на 70%

# 556

brave_man както казах правописът ми да ви е проблема ...
Както и при вас, всеки си носи професионалната деформация.
Моята е, че се предоверявам на речника малко повече, но няма как да не е така,
като ми се налага да пиша по N на брой официални писма на ден, които се проверяват под лупа ...
И да, наистина учителите трябва да са ми благодарни, че съм записала детето си при тях,
ако не е то, ако не е детето на съседката или другото - тях просто няма да ги има ...
Крайно време е учителите да погледнат на нас - родителите като на работодатели и то работодатели, които могат и да критикуват и да изискват Simple Smile
Докато се вглеждате само в правописа /Това май е единственото за което спорите с тези, които ви опонират, но наистина ви разбирам - вие друго не умеете/, а не в цялата картина, пострадали ще са децата - тези, чиито конституционни права в момента пращате по дяволите.
Смешно е ... да!
Смях през сълзи.
Защото е жалка картинката.

Ха, ха, ха, сега вече и на мен ми стана смешно, че чак жално дори, за твоите работодатели, че и за всички, които са принудени да общуват с такива като теб в реалния живот. Няма как да не съм благодарен на теб, наистина, просто защото лъсна това, което се опитвах да кажа преди малко и ти само ме улесни в даването на примери. А това, че се изживяваш и като работодател, вече направо ме накара да се смея с глас. Явно много ти липсва ръководно място, откъдето да имаш трибуна за изява и понеже такова все пак ти липсва, използваш интернет пространството  Sick
П.С. Май нереализираните учители са най-върлите противници на настоящите такива. Защо ли?

# 557
  • София
  • Мнения: 3 114
Въпросът е дълбоко политически.
На обществото не му пука за съседа...
На обществото му е по-лесно да отиде да бере маслини ....
Отдвна вече всеки се спасява сам ...
Учителите се едни от малкото, които още не са го разбрали ..
За мен стачката е поредния провал на образованието и голям
удар върху имиджа на учителя

Напротив, аз смятам, че учителите много отдавна са го разбрали, но са направили своя избор и той е да останат в училищата, да учат децата и да вършат работата си, която обичат. Хайде да не говорим за поединичното спасяване, защото тогава няма да останат нито учители, нито педагози в детските градини. Стачката не е провал на образованието, а  провал за правителството. Защото всеки идва с голямата кошница с обещанията, а после изведнъж се оказва, че кошницата си била лично за него. И ако учителите не са стачкували досега, то е само защото са прекалено отговорни и интелигентни хора, защото са загрижени за децата и за родителите, които ще скочат като вълци отгоре им. Но вече няма накъде по-долу да се отиде. Ножът им опря до кокала. Вече им дойде времето най-после да се погрижат сами за себе си, защото никой не им обърна никакво внимание. RadostinaHZ много хубаво го беше казала в един постинг: "Не можеш да вземеш на босия цървулите". Това е. Когато нещата опрат до там, вече няма връщане назад. Може да изглеждат смешни на дъщеря ти, обаче тя е във възраст, когато родителите й подсигуряват всичко необходимо и не е усетила още какво е да те лашка животът насам-натам. Защото какво е "имиджът на учителя", според теб? Кротичко да си седи, да не създава никому грижи, да продължи да отглежда децата ни срещу 300 лв.(защото се разбра, че училищата явно служат не само за учене, но и за отглеждане), и да продължи да затъва в мизерия? Никога няма да се съглася, че това е съдба, достойна за Учител.  Учителите, в чиито ръце нацията поверява децата си. Тяхната мизерия е срамът на политиците, така, както са срам за тях домовете, в които български деца са оставени на доизживяване, и всичко останало. Чергата ни гори, само че още не е припарила еднакво на всички. Нашите политици отново се провалиха с гръм и трясък. Просто им дойде времето за един голям и много неприятен УРОК.

# 558
  • Мнения: 109
sweetkids_mama,   bouquet

# 559
  • Мнения: 461
Ян Бибиян,
Добре де, как е възможно родителите хем да се страхуват за децата си и да не смеят да гъкнат пред учителите на родителските срещи, хем във форума да се изразяват на границата на кръвожадността?На моменти имам усещането, че биха тръгнали да линчуват учителите. И има много родители, които вилнеят из училищата и налитат на бой на учители - виждала съм го с очитеси като вземах веднъж децата от училище.

Като не съм съгласна с нещо, говоря с учителя, а не го псувам зад гърба му.

Ян Бибиян сигурно ще ти отговори на въпроса, но аз да цитирам собствен опит.
Дъщерята реши в един момент, че не иска да учи в училището, което си беше избрала сама половин година преди това.
Мотивът й беше - искам в Облеклото, защото 2/3 от момичетата там се реализирали като манекенки.  Laughing
Директорката на училището ме извика на разговор, за да ме уведоми, че УРЕДИЛА въпроса с Облеклото.
Кой й дава право да се разпорежда така, без моето мнение по въпроса?
А какво става с авторитета ми на родител, ако се съглася с пуберски капризи.
Ами утре , ако ми заяви, че отказва да ходи на училище -  аз  ще съм виновна!
Хиляди деца всяка година напускат образователната система. Коментарите са - естествено виновни са само родителите, но не и учителите.
Директорката толкова неразбиращо ме гледаше накрая, а на мен ми идваше не да вилнея, а да изравня училището със земята. 
 .
Тази година още не сме имали родителска среща, но ако учителят по психология продължава да влиза в часовете пиян, както първата учебна седмица и да твърди, че "устройството на GSM -а е по-значима ситуация от обесването на Васил Левски", направо ще го отнеса с катедрата в Инспектората на МОН, да си го рециклират. Ако не ми обърнат внимание оттам - отивам в полицията.
На фона на цялата плеяда даскали, единствено на историчката свалям шапка. Часовете по история се провеждат по учебната програма, а след часовете - волна програма и на стачка. И ученици, и родители я подкрепяме.

Дилемата за родителите е, как по-точно да се подкрепят само тези учители, които го заслужават - явно, на практика не е възможно да стане това със стачката.
Ако можеше - нямаше да се стига до такива конфронтации между мненията на родители и учители.
Трябва да се търсят други решения на проблема.

 

# 560
  • Сливен
  • Мнения: 1 022

brave_man както казах правописът ми да ви е проблема ...
Както и при вас, всеки си носи професионалната деформация.
Моята е, че се предоверявам на речника малко повече, но няма как да не е така,
като ми се налага да пиша по N на брой официални писма на ден, които се проверяват под лупа ...
И да, наистина учителите трябва да са ми благодарни, че съм записала детето си при тях,
ако не е то, ако не е детето на съседката или другото - тях просто няма да ги има ...
Крайно време е учителите да погледнат на нас - родителите като на работодатели и то работодатели, които могат и да критикуват и да изискват Simple Smile
Докато се вглеждате само в правописа /Това май е единственото за което спорите с тези, които ви опонират, но наистина ви разбирам - вие друго не умеете/, а не в цялата картина, пострадали ще са децата - тези, чиито конституционни права в момента пращате по дяволите.
Смешно е ... да!
Смях през сълзи.
Защото е жалка картинката.

Ха, ха, ха, сега вече и на мен ми стана смешно, че чак жално дори, за твоите работодатели, че и за всички, които са принудени да общуват с такива като теб в реалния живот. Няма как да не съм благодарен на теб, наистина, просто защото лъсна това, което се опитвах да кажа преди малко и ти само ме улесни в даването на примери. А това, че се изживяваш и като работодател, вече направо ме накара да се смея с глас. Явно много ти липсва ръководно място, откъдето да имаш трибуна за изява и понеже такова все пак ти липсва, използваш интернет пространството  Sick
П.С. Май нереализираните учители са най-върлите противници на настоящите такива. Защо ли?

Съжалявам те - наистина ...
Не ме мисли мен .. аз съм си намерила място - като си помисля  newsm78  мда .. води се ръководно  Twisted Evil
Ти обаче ще си останеш в кривата вселена ...
Гмуркай се в блатото и си мисли, че летиш  Whistling Whistling

# 561
Мдаааа, хората са казали : "По-умният винаги отстъпва!". Ето и аз отстъпвам, не защото съм съгласен с теб, а защото срещу простотията и простащината лек няма   Sick Сигурно отдавна си забелязала, че НЕ СЪМ от учителското съсловие, но понеже е по-лесно да има "ние - великите работодатели на простите учители" и "вие - независимо, дали сте учители или не /щом ги подкрепяте, значи сте учители, няма начин/", аз просто оставам безмълвен  Shocked И между другото, обмисли добре идеята за "чаСно школо" за децата си, защото като гледам, градът, в който живееш е достатъчно малък, за да бъдеш разпозната зад "остроумните" си постинги. Mr. Green

# 562
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Мдаааа, хората са казали : "По-умният винаги отстъпва!". Ето и аз отстъпвам, не защото съм съгласен с теб, а защото срещу простотията и простащината лек няма   Sick Сигурно отдавна си забелязала, че НЕ СЪМ от учителското съсловие, но понеже е по-лесно да има "ние - великите работодатели на простите учители" и "вие - независимо, дали сте учители или не /щом ги подкрепяте, значи сте учители, няма начин/", аз просто оставам безмълвен  Shocked И между другото, обмисли добре идеята за "чаСно школо" за децата си, защото като гледам, градът, в който живееш е достатъчно малък, за да бъдеш разпозната зад "остроумните" си постинги. Mr. Green

 ooooh! ooooh!  ooooh!
Умирам си от страх ... треперя, че някой ще ме разпознае  Sick
Безмълвието е благословия за такива като теб

И не ми давай съвети - гледай си в краката, за да не се спънеш  Wink

# 563
  • София
  • Мнения: 62 595
brave_man
Стига де, не се заяждай повече с хората. Всеки може да допусне грешка, а обикновено е печатна

# 564
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Стига де, не се заяждай повече с хората. Всеки може да допусне грешка, а обикновено е печатна

Не му се вързвам, на него явно му е хоби /или работа/ да следи стачката и мненията по нея Wink

# 565
  • Мнения: 953
И между другото, обмисли добре идеята за "чаСно школо" за децата си, защото като гледам, градът, в който живееш е достатъчно малък, за да бъдеш разпозната зад "остроумните" си постинги. Mr. Green

На мен това ми прозвуча като заплаха  Crazy
Я се кротни !

# 566
  • Мнения: 660
пострадали ще са децата - тези, чиито конституционни права в момента пращате по дяволите.


Ето това е същественото , за което нито учителите , нито яростните им защитници са прогледнали !!! Остава ни само да се надяваме това да се случи в обозримо бъдеще , а ако не , ще се наложи да им го припомним по съдебен път на международно ниво ! Защото явно в България правата на детето е най-лесно да се погазят първи и веднага от такива борци за пари , пардон , правда като вас .

# 567
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бихте ли посочили точно кое право на децата е нарушено в момента.

# 568
  • Мнения: 660
Конституционното право на образование !!! Вие в момента го възпрепятствате т. е. нарушавате , а ако не дай Боже се инатите до ниво "нулева година " бъдете сигурни , че не просто сте го нарушили , а направо погазили . Но за това също си има ответни реакции - по съдебен път !

# 569
  • София
  • Мнения: 62 595
Конституционното право на образование !!! Вие в момента го възпрепятствате т. е. нарушавате , а ако не дай Боже се инатите до ниво "нулева година " бъдете сигурни , че не просто сте го нарушили , а направо погазили . Но за това също си има ответни реакции - по съдебен път !

Обърни се към съда. Това е твое право.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 11:58 от RadostinaHZ

Общи условия

Активация на акаунт