За тези, които подкрепят учителите...

  • 19 436
  • 604
  •   1
Отговори
# 570
Българският Учител има право да претендира поне за своето достойнство особенно след нанесените обиди от страна на управниците от сорта на "седянки" и не знам си какво!!!

# 571
Конституционното право на образование !!! Вие в момента го възпрепятствате т. е. нарушавате , а ако не дай Боже се инатите до ниво "нулева година " бъдете сигурни , че не просто сте го нарушили , а направо погазили . Но за това също си има ответни реакции - по съдебен път !

Нужно ли е да изброя нарушените права на учителите по време на тяхната работа? Нужно ли е да спомена какво са принудени да търпят от "възпитаните" деца чийто права защитаваш в момента?

Не не мисля, че тези задължения влизат в работата на учителя но иска не иска той/тя ги върши така че да не стигаме до крайности!
Казвам го от лични наблюдения в/у мои роднини близки, които са ми разказвали какво търпят в клас какво търпят когато водят децата на лагер и какво търпят когато са в театъра с класа си ... ако бях аз ... никога нямаше да го изтърпя всичкото това за толкова малко пари !

# 572
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Кой е този,който ги "принуждава" да търпят?Всеки има право на избор - да търпи или да не търпи.

# 573
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Конституционното право на образование !!! Вие в момента го възпрепятствате т. е. нарушавате , а ако не дай Боже се инатите до ниво "нулева година " бъдете сигурни , че не просто сте го нарушили , а направо погазили . Но за това също си има ответни реакции - по съдебен път !
Никой не нарушава правата на децата, само може би тези, от които зависи изхода на стачката. Имат право на образование, да намерят учители, които да се съгласят да работят на това заплащане. Защото следващият ни ход ще е масово напускане. Вече има подготвени декларации за оставки.

# 574
  • София
  • Мнения: 62 595
Гледах Тренчев на БТВ.
Говореше с факти, но не е ясно какво ще става.

# 575
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гледах Тренчев на БТВ.
Говореше с факти, но не е ясно какво ще става.
И аз го гледах. Той е от страната, която говори с числа, решения, разумни предложения. Другата страна си пее едно и също без конкретизиране и с нарочни заблуди.

# 576
  • Мнения: 660
Конституционното право на образование !!! Вие в момента го възпрепятствате т. е. нарушавате , а ако не дай Боже се инатите до ниво "нулева година " бъдете сигурни , че не просто сте го нарушили , а направо погазили . Но за това също си има ответни реакции - по съдебен път !

 "възпитаните" деца чийто права защитаваш в момента?


Да поясня , че защитавам правата на собствените си деца !!!

# 577
  • София
  • Мнения: 62 595
Хванах част и от Сблъсък, но там нещата бяха много емоционални.
А този АРайчев ми стана ясен защо толкова се пени. Заради частните уроци на дъщеря си.
Изненедах се, че имаше повече проценти в полза на учителите. Ако съдя по касапницата във форума заради стачката, вече не зная какво да очаквам.

# 578
  • Мнения: 583
Непричом съм. Не давам мнение по въпроса, само ме интересува стачката продължава ли, и докога?

# 579
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За сега продължава.Нали днес са преговорите. Вечерта по новините ще кажат ако са стигнали до някакво решение.

# 580
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За сега продължава.Нали днес са преговорите. Вечерта по новините ще кажат ако са стигнали до някакво решение.
Даже и най-после да има някакво предложение от страна на управляващите, то няма да бъде прието веднага от синдикалните лидери. Първо трябва да бъде обсъдено със стачниците. А това означава в най-добрия случай във вторник да падне стачката.

# 581
  • София
  • Мнения: 62 595
Преди малко Масларова каза (в новините по радиото), че имало някакво предложение, което е приемливо (или прието принципно?) за синдикатите, а подробностите щели да се доуточняват. Според нея въпросът ще се разреши още днес.
Не зная как да го тълкувам. Може да се опитва да насочва нещата, че стачката ще свърши още довечера, но може да има и друг вариант. Ако са се срещали неофициално със синдикатите и синдикатите са се навили на нещо, пък си мълчат...

# 582
  • Мнения: 1
Подкрепям ги с две ръце „За”,за това че всеки заслужава повече от някакви си мизерни 250-300 лв. няма значение дали е учител или не.Но тая стачка тоста усложни живота на повечето майки които няма на кого да оставят децата и имат проблеми с работодатели те си заради отпуските.
Дано да се стигне до някакво решение днес  Simple Smile

# 583
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В петък се чу, че стачката ще прекрати до понеделник, да не излезе вярно това?Такева  да не издъни пак положението бре?

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 18:08 от ivben

# 584
  • София
  • Мнения: 62 595
В петък се чу, че стачката ще прекрати до понеделник, да не излезе вярно това?Масларова да не издъни пак положението бре?

Къде се чу?

Общи условия

Активация на акаунт