КАК СЕ УСЕЩАТ КОНТРАКЦИИТЕ??

  • 26 154
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 33
здравейте и от мен. Казаха ми че като съм влязла в 9 месец може да се очаква всеки момент мъничето да се роди. Аз живея в Русе, но ще раждам в Тутракан. Това е на 50км. или около 20-30 мин. път. така, че трябва да се тръгва по отдалече към болницата. До колкото разбрах първите контракции са на 20-30 мин. надавам се и при мен да е така за да имаме време да стигнем.

# 31
  • Мнения: 33
Забравих и още нещо да ви питам. Какво ще значи това изгонване да Бебчо. Доста от вас го споменават пък аз го чувам за първи път.

# 32
  • Мнения: 284
Аз пък от няколко дни усещам болки като менструални ниско долу,но не са много чести.Снощи ми бяха на 3-4 пъти на час и това то.Дали това са контракции също?

# 33
  • Мнения: 4 447
Когато имаш контракции, най-добре е да се разхождаш. Това улеснява слизането на бебето. Когато ми изтекоха водите на 6,5 см ме сложиха на запис, после се поразходих още малко и на 7-8 ме преглед доктора, доспука мехура и вече бебето тръгна стабилно надолу. Започна да боли повее и повече. На 9 см, ако не и на малко повече ми сложиха Спиналната, болките утихнаха бързо. След 15мин родих КАЛОЯН.! Hug

# 34
  • Мнения: 566
Може и да се проспят .... или аз поне част от мойте съм ги проспала. незнам как, но от ставане от сън, вземане на душ и в болницата бях получила почти пълно разкритие. болката е напълно търпима стига да не се паникьосаш.
10 дни преди раждането също имах контракции, цяла нощ през 7, 5, 4 мин, но без болка. само схващане на корема. отидох в родилното, но нямах разкритие и ме пратиха в къщи да си чакам болките.
иначе по време на раждането на мен ме облекчаваше до някъде свиването на краката към тялото при напъните.
Леко раждане и да знаеш, че няма нищо страшно

# 35
  • София
  • Мнения: 44 120
Забравих и още нещо да ви питам. Какво ще значи това изгонване да Бебчо. Доста от вас го споменават пък аз го чувам за първи път.

изгонването е самия акт на раждането...след контракциите, когато почваш да напъваш и бебето излиза.

# 36
  • Мнения: 406
Когато имаш контракции, най-добре е да се разхождаш. Това улеснява слизането на бебето. Когато ми изтекоха водите на 6,5 см ме сложиха на запис, после се поразходих още малко и на 7-8 ме преглед доктора, доспука мехура и вече бебето тръгна стабилно надолу
          Heart EyesПо време на първото раждане аз подскачах #CrazyИ една акушерка\Хей момиче , ще го родиш в коридора hahaha\-Да , но си стигнах до родилната маса! smile3534

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Тук можеш да прочетеш повече за раждането. Изгонването е втория период.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225011.msg5017006#msg5017006

Аз лично усещам контракциите като втвърдяване на корема, което завършва с болка ниско долу. Това при мен са подготвителни контракции и болката е лека.

# 38
  • Мнения: 1 672
при мен нямаше абсолютно никаква болка усещах само втвърдяване на корема

# 39
  • Мнения: 51
На мене ми дадоха три четвъртинки хапче за педизвикване и накрая ми боднаха и система. Болките бяха на прага на поносимостта.

# 40
  • Мнения: 5 940
Боли. Може и странно да ти прозвучи, но някак ми беше естествено и познато, въпреки че не бях раждала до момента. Болеше, но не се изплаших. Мисля, че раждането е нещо естествено и не трябва да се страхуваме. Най-прекрасното събитие в живота на една жена. Болката се изтърпява.
Но конкретно на въпроса -нещо смесено между силни менструални болки, позив за ходене до голяма нужда и спазми в бъбреците.

# 41
  • Мнения: 188
Ще ти го обясня възможно най- просто:
Първо усещаш, че ти се прихожда по голяма нужда.
След малко- пак....и пак.....и пак.....


На мен това ми напомня повече за напъните преди да почне раждането.
А за контракциите  newsm78 вече не си спомням, а минаха само три месеца. Спомням си само, че адски болеше, но как точно не мога да опиша.
Не се коркай всичко свършва за няколко часа  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 44 120
Simple Smile)) То момичето, пуснало темчата вече има бебе на месец и малко Wink Даже самата тя писа как е било при нея Wink
TeguHka - да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile

# 43
  • Мнения: 5 940
Simple Smile)) То момичето, пуснало темчата вече има бебе на месец и малко Wink Даже самата тя писа как е било при нея Wink
TeguHka - да ти е живо и здраво детенцето Simple Smile
Laughing

# 44
  • Мнения: 51
Simple Smile Мерси много Simple Smile
Трябва да те поздравя за наблюдателнстта  Wink
Похвално е!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт