За и против спиралите

  • 3 476
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 255
Аз също съм пред дилемата за спирала Thinking Интересува  ме обаче, увеличава ли се кръвотечението като количество и продължителност Thinking
при мен малко като продължителност ... от 2-3 / на 4-5 дни  Rolling Eyes малко кофти...ама се преглътва ...за сметка на спокойствието  Joy

# 31
  • Мнения: 353
Моята докторка ми препоръча спирала за жена с две деца каза, че хапчетата не са най- добрият избор, а спиралата. Още се чудя какво да правя. Дали боли поставянето. Малко тъпо след 2 раждания, да ме е страх,  но ......... нагласа!!!!!!!!!!

# 32
  • Мнения: 1 949
Записвам се да следа темата и аз много се чудя за тия спирали.
Peace

И аз така  newsm78
Може ли някоя от мамите със спирала да разкаже какво се прави и какво се усеща като ти я слагат (местна упойка слага ли се някаква), боли ли поставянето, и после - усеща ли се първите дни след като се сложи, в някой определен ден от цикъла ли се поставя (защото по тоя въпрос чувам противоречиви мнения) и дали веднага след поставянето може да се прави секс без пазене  newsm78

С две думи хем искам да сложа спирала, защото са ми противопоказни хапчетата (предразположена съм към разширени вени), хем не ми стиска и ме е страх  Shocked

# 33
  • Мнения: 753
Аз съм със спирала от два месеца.При слагането лекарят ме напръска с местна упойка и изобщо не ме болеше.Цикълът ми обаче се удължи доста-от 5-6 дни на 9-10,но той каза ,че след три цикъла отново се нормализира продължителността(дано да е така!) и стана малко по- болезнен.

# 34
  • София
  • Мнения: 210
Сложих си спиралата около 4-5 месеца след като родих дъщеря ми. Не съм имала никакви проблеми или дискомфорт и смятам и след втората бременност да сложа пак. За мен това е най-удобния и евтин начин за предпазване, хапчетата - със сигурност ще забравям да ги пия редовно, презервативи не съм ползвала от младежките си години и нямам намерение тепърва да почвам, а разните му там таблетки, които се разтварят във влагалището са страшна гняс.
В първите месеци след поставянето на спиралата наистина цикъла се увеличава, но след това всичко се урегулира. За поставянето... честно си признавам, че не помня. Но ако беше нещо кой знае колко неприятно сигурно щеше да ми остане спомен. Така че смело напред!

# 35
  • Мнения: 332
При слагането лекарят ме напръска с местна упойка и изобщо не ме болеше.

 Е това за пръв път го чувам. ShockedКак при спирала месна упойка,няма да колят я! #Crazy
Поставянето става за секунда и болка няма,най много да се усети леко обождане.Първите 2-3седмици е препорачително да се попаззвате,секс си се прави,това не пречи.Цикълът ми стана по обилен,но не знам защо организма ми започна да се мъчи да я изхвърли 2г. след поставянето,постоянно бях с температура.Махнах я с решението да имам дете,но края на 3-ти месец - мисед.
 За мен това е най удобния начин за предпазване,пила съм противозачатъчни -не ми допадат  #2gunfire

# 36
  • София
  • Мнения: 1 249
Въобще упойка не трябва.Аз първия път даже не разбрах като ми я сложи и си говорих по тел. с мъжът ми и му казвам сега ми ще ми я слагат.Спирам с разговора и моя доктор почва да се смее и казва ставай.А то аз докато съм си говорила тоя сложил.Беше голям майтап.За свалянето също нищо не усетих.Аз съм много за спиралите. Peace

# 37

Общи условия

Активация на акаунт