Майки на породени деца - 5

  • 13 245
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Благодаря ви момичета за съчувствието, съветите и разбирането!
Специални благодарности на luda за подредения списък (то подредения човек си личи и от постингите си)   bouquet. Непременно ще се възползвам от съветите ти.  Много са ценни и приложими, осевн ония за свекито. Тя деца не гледа и аз съм ОК с това. Всъщност ги вижда веднъж месечно за по половин час. Много е заета жената. Недоволства обаче от това, че много съм тормозила синът й да ми помага  Shocked
Аз малко изперквам напоследък, защото се мъча да организирам приличен рожден ден на сина ми другата седмица, а хич не върви по план, ама както и да е.

OLYMPIA: има жена, която идва два пъти седмично за по два часа да чисти вкъщи. Но и тогава е трудно, защото трябва да се съобразяваме с децата къде да отидем, за да не й пречим, а често точно тогава на малката й се приспива и всичко се обърква, та затова казвам, че понякога си мисля, че без нея щеше да ми е по-спокойно. Тя ми поддържа основно подове (прахосмукачка и четка за таракота), прозорци и бани, което не е малко, но прибирането на разпилени неща навсякъде по пет пъти на ден, три перални през ден и пр. са си все моя задача. Свела съм домакинстването до минимум. Готвя само пюрета на бебето и предимно аламинути за останалите. Поне два пъти седмично караме на пица и други готови храни.

Ivy: явно тази жена е била на целодневна работа при теб, а не почасово, така ли? Как я намери: чрез обява, с познати...? Тя работеше ли нещо друго или това й беше основната работа? Колко възрастна е била? Извинявай за любопитството, но ми се ще да си изградя нещо като профил за това какъв човек трябва да търся.

# 301
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Майчета, да ви питам за една приятелка. Наскоро разбра, че е бременна, обаче още си кърми детенцето, което е на 1г. 2 м. Трябва ли да го отбие (и как) или да продължава да си го кърми и до кога?

Gybka111,
Аз забременях с третото, когато второто беше на девет месеца. Не съм спирала да я кърмя до края на бременността си. Кърмата ми не е спирала изобщо. Към края на седми месец почна да става все по-бистра и накрая стана съвсем като коластра - безцветна, но тя продължи да си я пие. Голямо предимство имах при раждането: бебето засука без проблеми и имаше кърма в изобилие, така че никакъв дискомфорт със засукването нямахме. Изобщо не загуби тегло след раждането, беше много доволно и нахранено бебе от самото начало. Гърдите не са ме боляли и не са били напрегнати и разранени: все неща, които много ме мъчеха при каката. При нея кърмата много трудно дойде и имаше дълга и продължителна жълтеница.
Мен много ме предупреждаваха, че кърменето било вредно за плода. Ами бебето се роди с едно кило по-голямо от каката. Беше перфектна във всяко отношение. Родих я с предизвикано раждане 10 дни преди термина, така че и с контракциите предизвикани от кърменето нямах проблеми. Изобщо: да си кърми на воля жената.

# 302
Приемате ли още породени дечица.  Ние сме Кристияна - 15.10.04 Александрина и Борислав - 01.12.06.

# 303
  • Мнения: 5 391
mamma_emma_ , добре дошла!  bouquet

# 304
  • София
  • Мнения: 6 259
Емко продължава да е с висока темп., особено вечер е близо 40 градуса. Confused Не е зъби, вирус, зачервено му е гърлото; май няма да се разминхе с антибиотика, колкото и да не ни се иска. Слава Богу, Дани е здравичък. Само дето се е запекъл от капките против колики.

Да похваля Емко, че от вчера, въпреки че е болен, казва за ако и пиш, че ми и вика: мамо, бързо, тичай.

Добре дошла на мама емма!

# 305
  • Мнения: 1 632
Ваня-може да си чела тук във форума за сваляне на Т,аз да ти кажа как ние я свалихме на Рая,и то трайно.Намазахме я с разбит белтък на сняг.Има страхотен ефект,и от как знам това винаги го прилагам.Пожелавам ви бързо оздравяване!

# 306
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ще споделиш ли каква е точно процедурата с разбития белтък.
Започва сезона на температурите, а установих че обичайните лекарства вече не действат резултатно.

# 307
  • Мнения: 3 205
А пък Иво оздравява  Laughing  Така и не знам какво му е - казаха, че кръвта показва бактериална инфекция, но в събота и неделя няма кой да изследва секрет. Вчера му изписаха тримезол, пи вечерта, легна да спи и оттогава до сега има само едно включване откъм страна на дупето (предните дни до това време вече беше акал десетина пъти). На листовката на тримезола пише, че се изписва за дизентерия и салмонела, явно е някое от тия двете. Но за мен важното е, че не сме в болница и детето ще спре да се обезводнява най-накрая. Добре че отказах да ни приемат, досега сигурно щях да съм се побъркала съвсем.

# 308
  • Мнения: 1 632
Разбива се белтък на сняг и се маже цялото дете,и най-вече гънките.Той попива много бързо,и аз за това повтарям веднага.Детето се оставя,голичко около 10-на минути намазано,и след това се минава с мокри кърпички,за да не му изсъхне кожата.Аз лично избягвам да мажа коремната област,за да не се изрине.Това го беше дала една съфорумка и цял живот ще я благославям!

# 309
  • Мнения: 4 519
Момичета, влизам набързо, че съм на гости. компа ми е леш, до утре поне няма да имам, моля ви пуснете нова тема! Ванчето имаше хубави идеи, съжалявам, че не мога аз, но до утре ще заключат темата, а аз по-рано няма да имам компютър.
Хайде лека вечер, после ще ви чета, видях, че фапуа има някакви проблеми! Sad

# 310
  • Мнения: 2 126

юл4е, радвам се за вас Grinning

На всички болнички бързо оздравяване пожелавам Hug Heart Eyes Praynig

# 311
  • Мнения: 705
пуснах нова тема, добре 4е мом-ан забеляза, 4е сме минали 15-те страници  Hug Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231719.new#new

# 312
  • Мнения: 924
Приемате ли още породени дечица.  Ние сме Кристияна - 15.10.04 Александрина и Борислав - 01.12.06.

Добре дошла мила  Hug Леле, че и с трички. Да са ти живи и здрави! Мисля, че си първата близнашка мама в темата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт