СТРАХ МЕ Е- НА 26 САМ - МоЖЕ ДА ОСТАНА БЕЗ ГАРДА

  • 45 547
  • 276
  •   1
Отговори
# 30
Кураж,миличка!Господ изпитва само най-верните си чада!Приеми случващото се като лош период,след който идва хубавото!Ще отмине и един ден ще бъде само лош спомен!Сега бъди мъжко момиче,ще се справиш! Успех и бързо възстановяване!  bouquet

# 31
Здравейте мили момичета,вчера ме изписаха.Тази една седмица беше истински космар.Още в понеделник ми махнаха с месна упойка буцата,но се оказа че във вторник ще ме оперират с пълна отнова за да изцистят до здраво място,доктора каза че иска да махне и линфни възли за да е на 100% сигурен че ще се се спре нацалното развитие,каза че ще ми остави гърдата.Всичко беше космар ,упойката,болките,стреса,обстаовката,всички жени имаха рак,всички бяха с тумори.Сега сам в къщи всеки ден ще ходя на превръзка,ръката ми е трудно подвижна,рехабилитатура каза че трябва да я тренирам защото може да се подуе и да остане така.Трудно ми е ,боли ме,не съм същата,незнам как изглежда самата операция,страх ме е да я погледна ,помолих сестрата да ми разкаже как изглежда.В сряда ще е готова експертизата.Но доктора каза че е злокацествен тумур хванат в началото/.Страх ме е че появило се един пак пак ще се появи,имам цуството че няма да живея много Cry Cry Cry.Сигурно ще ми дъбе назнацена лаче терапия и хормонално лечение.Доктора каза че засега поне 2 години няма да мога да имам бебе  Cry Cry Cry.Все още сам объркана ,нямам сили да плаца.Една жена казваше че всички които сме там сме пътници.Всичко беше космар няма да го забравя така лесно.Всички казват бъди силна,но факта че ми казаха диагнозата ЗЛОКАЦЕСТВЕН ТУМОР ме съсипва.Искам да кажа на всички бъдете силни,не се предавайте,не се тормозете за глупости защото всички с които имах контакт през тази седмица бяха наистина много добри и цуствителни хора. Cry Cry Cry

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:32 от Доня Туфиня

# 32
  • Мнения: 502
Радвам се ,че всичко е минало добре.Не се притеснявай за това дали ще ти махнат гърдата или не,това не е толкова важно - важното е ти да си добре,а ти ще бъдеш добре,повярвай ми.А дори и да трябва да се отстрани и гърдата ти има много хубави протези,с които няма да се чувстваш неудобно,Стискам палци всичко да е наред Hug.

Ако искаш мога да ти дам координати на проф.Киров от раковата,той вече не работи там,но си остава  светило.Аз ходя при него на консултации винаги когато ми излезне бучка/сега имам фиброаденом/,а и при него имам много протези и дрехи за жени без гърда. Можеш да си направиш консултация,ако искаш.

Пожелавам ти късмет и това да остане само лош спомен за теб Praynig

# 33
Точно доцент Киров каза че всичко е наред и да не се претиснявам,но понеже буцата растеше и болеше отидох при Гаврилов,много хора казаха че Киров е бил добър за времето си,много пъти бъркал.Макар че същия доцет 1 месец преди това открива на  моя леля рак и я изпраща веднага на операция.Незнам все си мисля че ако бях поотложила ходенето си при Гаврилов можеше да е по лошо положението ми от сега. Cry

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:43 от Доня Туфиня

# 34
  • Мнения: 47 993
миличка, на моя приятелка й махнаха освен всички детеродни органи и голяма част от червата, но се възстанови и сега дори тръгна на работа!!!майка е на 3 деца и семейството й беше отчаяно, но се оправи(доколкото е възможно)
най-важното е да се мобилизираш и да мислиш позитивно!
а за ритка- моята баба живее вече повече от 40 години с един бъбрек, дори едното й дете е родено след операцията, така че се надявам и ти да нямаш проблеми като нея!

# 35
  • София
  • Мнения: 5 074
Радвам се, че всичко оперативно вече е отминало, мисли позитивно, не се отчайвай, не мисли коя баба /а и аз съм такава/ какво ти е казала. Това, че сте пътници не е вярно. Живота е пред теб, бори се и ще постигнеш много неща, сигурна съм. Не бива да се отчайваш, това не ти е най-добрия съветник. Млада си, ще се пребориш. Ще преодолееш неразположението по време на химиотерапията и лъчетерапията именно защото си млада. Не е толкова страшно, вярно много е неприятно, но трябва да се справиш. А ти можеш. И на мен така ми говореха - какво очакваш, ние сме обречени, ние сме пътници. Мразех да ми казват еди коя си живя пет години след операцията, друга десет. Според мен можеш далеч повече, ако не се отчайваш и се лекуваш, ако вярваш, че това което правиш, го правиш само за твое добро. Не се страхувай, има за какво но не го прави. Всичко ще бъде наред повярвай ми. А по отношение на проф. Киров си права. Вярвай на Гаврилов.

# 36
  • Мнения: 526
Браво миличка половината път си изминала, сега ти остава съвсем малко. Всичко ще мине и болката и страха. Желая ти късмет и бързо възтановяване.  bouquet

# 37
  • Мнения: 598
  bouquet Браво!

Виж даже не са ти махнали гърдата, както се притесняваше, че ще стане. Значи всичко е хванато в самото начало.  Не се притеснявай. Бори се със страха си от диагнозата. Ще ти трябва време, но гледай да се справиш колкото се може по-бързо. И на мен ми беше поставена такава диагноза, знам че е стряскащо, но аз успях да я загърбя. Намери си това, което е важно за теб, на което може да се опреш и за което си заслужава да се бориш. Мисли си само за това как да продължиш напред, за това какво можеш и трябва да направиш за да се чувстваш добре. Не мисли за себе си като за болен човек. Ти си един здрав, млад човек, на който му е била поставена тази диагноза, минала си операцията и сега вече всичко е наред  Peace

Да ти дам пример с една позната, с рак на гърдата, която вече доста е изтърпяла, минали са и й химиотерапиите и сега очаква момента, в който да може да започнат да правят бебе. Месец след сватбата й откриват бучката, но не се предава, правят й операцията и другите процудери и сега се връща към изпълнение на плановете си.

Ти сама ще го разбереш, както стана и при мене. Ти даже си го казала "хора не си слагайте всичко на сърцето, защото там има много добри и съвестни хора". Гледай ти да си добре и близките ти, другото няма значение, всичко се нарежда   bouquet

Последна редакция: ср, 10 окт 2007, 10:11 от Танина

# 38
  • Мнения: 3 116
STRAH ME E, добре дошла  Hug

Според мен най-трудната част мина, сега остава да минеш през процедурите и после да пристъпиш към бебеправене Simple Smile Всичко ще бъде наред миличка  Heart Eyes

Мама Васи, аз първото го родих след операцията, сега второто е на път Simple Smile Пу-пу-пу всичко да е наред  Hug

# 39
  • Мнения: 47 993
ритка, преди 40 години медицината е била доста назад, въпреки това баба ми е жива и здрава и до днес, така че вярвам че с теб всичко ще е наред! лека бременност !

# 40
  • Варна
  • Мнения: 428
Радвам се, че вече си си вкъщи. Желая ти от цялото си сърце бързо възстановяване! Не слушай кой какво ти говори,, пълни глупости са ти наприказвали! Човек и здрав да е, ако си внуши, че е пътник, става такъв! Психиката е много, много важна! Мисли за диагнозата като за временен етап в живота ти, който ще преодолееш, сигурна съм! Като за проблем, който ще бъде решен!
Мисля, че всеки, който мине през подобно изпитание, се променя. Не толкова физически, колкото духовно - аз самата скоро минах през такъв период - и мога да ти кажа, че сега много повече се радвам на живота, на всеки миг с хората, които обичам. Надявам се и ти да успееш да погледнеш на нещата така.

# 41
  • Мнения: 4 435
Здравей мила.Радвам се че са те изписали.Ужасно е всичко което ти се е случило.Важното е да си жива и здрава,а другото ще се оправи.Трябва да си много силна и спокойна.Лесно е да се каже ,но само ти си знаеш какво ти е.Аз наскоро си напипах бучка в гърдата,преди около 1 месец.Ужасно ме е страх въпреки,че знам че може и да е нещо безобидно.Но от страх още не съм отишла на лекар.Знам че това е голяма грешка,но нямам сили ппросто.Когато прочетох какво си писала се разплаках.Аз съм малка също,на 21 съм.Искренно ти пожелавам всичко при тебе да се оправи и да четем само добри новини оттук нататък.

# 42
  • Мнения: 111
Само човек, който е претърпял операция и е лежал в болница, знае какъв ужас е.Още повече при твоя проблем.Радвам се ,че всичко е минало и си се прибрала. И се надявам, че всичко ще се оправи.Дано да имаш някой, който да е до теб, да не си сама.Но дори така да е колкото и да е трудно,имай вяра и сили. Животът е най-важен!Бори се, а и дори и с една гърда, жените пак са същите човешки същества.И те като всички са пълноправни граждани.А и наистина вместо да униваш се радвай на всеки миг от живата, защото той е неповторим и си е твоя!!!!!Горе главата и успех!И аз съм с теб Peace

# 43
Не се страхувай, аз на 33 години изпитах същите тревоги. Дори когато лягах да спя си представя как преминава моето погребение, но за моя радост всички отмина  и е така вече 14 години.Попаднала си на точното място, всичко ще бъде наред. След операцията пази много ръката от страната на операцията за да нямаш усложнения.Много трудно ще преминеш този път, много е подлив, но след като всичко отмине ще се радваш на живота. Вярвай че ще живееш и това ще се случи, вярвай че ще си щастлива и това ще бъде с теб, но ако нямаш вяра и кураж ще бъдеш загубена. От мен съвет не говори с жените в болницата, не може всичко което по хората да ти се случи и на теб.Ти може пък да бъдеш най добре от всички. Желая ти успешни изпитания но те ще отминат и всичко ще забравиш както аз. Сега се радвам на внучетата си и дори забравям за това, пък и по нищо не ми личи, протезите са чудесни.

# 44
  • Мнения: 502
"Страх ме е " ,надявам се да си се поуспокоила вече  и да гледаш по-позитивно на нещата.

Искренно вярвам,че всичко ще е наред,пожелавам ти го сърце Praynig.

Сега имам въпрос към теб.Както ти писах в предичшния си пост,аз също имам бучка на гърдата,която на мамограф излиза фиброаденом,мамографката каза,че е хубаво де се оперира.Отидох при доц.Киров,той ми заби една игла в бучката,изтегли течност и каза,че всичко е наред.Да отидя след 3 месеца. Искам да питам,защото ти каза,че си ходила при същия Киров - този,при който ти ходи един много възрастен ли беше,кабинета ми се намира между  Руски паметник и площад Македония в дясното локално,по посока Македония.Питам те,защото,ако той е сгрешил твоята диагноза може да е сгрешил и моята,а това малко ме притеснява.
И ако може да ми дадеш координати на този Гълъбов,при който ходиш сега,ако си доволна от него разбира се.

Благодаря: Hug

Общи условия

Активация на акаунт